Toppik

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Απ: Toppik

Όντως κάνει ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ δουλειά και όσο περισσότερο το χρησιμοποιείς, τόσο πιο καλά μαθαίνεις να το βάζεις και έχεις έτσι πειστικότερο αποτέλεσμα.

Αυτό που είπαν τα παιδιά, ισχύει, όχι υπερβολές. Hairline ας πούμε δεν μπορείς να σχεδιάσεις εκεί που δεν υπάρχει γιατί θα φαίνεται γελοίο. Το μαλλί σου πίσω απο τη hairline όμως, θα γίνει τούμπανο. (Πώς είναι ο Νίκολας Κέιτζ ένα πράμα; Άλλου που είναι περουκάκιας, αλλά εννοώ το πώς φαίνεται το μαλλί του πίσω απο το widow's peak).

Kαι το καλύτερο είναι να το πείτε αμέσως σε κοπέλα/κολλητούς. Απο τη στιγμή που είσαι ειλικρινής και όχι ενοχικός -στο κάτω κάτω, αν το βάζει το μισό Hollywood, μ...άκας είσαι εσύ να μην, ειδικά όταν είναι προσιτό οικονομικά;- δεν τρέχει τίποτα. Εγώ αστειύομαι τακτικά με τον αδερφό μου και τους κολλητούς μου γι'αυτό και μια μέρα τους είχα προσκαλέσει κιόλας να δουν τη "μεταμόρφωση" και πραγματικά είχαν μείνει μαλάκες. Ο αδερφός μου (μεγάλος NW0 λυκάνθρωπος ο πούστης) ήταν σε φάση "Ρε μ...άκα, σαν ταχυδακτυλουργικό είναι, τώρα βλέπεις ράφλα, τώρα δε βλέπεις".

Ελπίζω να με κρατήσει μέχρι να δώσει η Replicel την πολυπόθητη λύση!
 

bullshit

Member
Απ: Toppik

K εγώ παρέλαβα χτες τα νανοφαιμπερς μου! Τα αποτελέσματα εντυπωσιακά όπως τα περίμενα. Στην αρχή μ έπεσε πολύ και βάφτηκε μαύρο το μαλλί αλλά με τα πέρα δώθε έστρωσε. Κανείς δεν κατάλαβε τίποτα προς το παρών οπότε μπορώ να συνεχίσω τη χρήση (απλά δεν πρέπει να την σταματήσω γιατί τότε ίσως φανεί περισσότερο). Δεν με φαγούρισε καθόλου και το έχω 24 ώρες πάνω. Επίσης κοιμήθηκα με αυτό και το πρωί ήμουν μια χαρά, οπότε μπορείς να κάνεις και οικονομία αν δεν λούζεσαι καθημερινά. Επίσης μου έκανε εντύπωση οτι δεν έχει πέσει ούτε τρίχα μέχρι στιγμής ίσως επειδή συγκρατούνται καλύτερα μεταξύ τους. Επίσης η αίσθηση που σου δίνει είναι οτι έχεις περισσότερα (πυκνότερα μαλλιά) όχι απλά οτι δεν φαίνεται τόσο το δέρμα. Οι ενστάσεις μου αφορούν ίσως το ποσό που μπορείς να εισπνεύσεις αν τινάζεις τα μαλλιά σου ή κα8ώς το βάζεις και ίσως το σπρέι έχει να κάνει και μ αυτο. Λίγο φτέρνισμα και μια αίσθηση στο λαιμό τα είχα. Αλλά αν προσέχεις πιστεύω μπορείς να το αποφύγεις. Αυτά
 

GeoPower

New Member
Απ: Toppik

Hairboost είπε:
ποια λακ προτιματε, εκτος της λακ τοπικ ?
κάτι το οποιο είναι βιολογικά ελεγμένο να μην δημιουργεί φαγούρες και γενικά να δρα αρνητικά στην οποια θεραπεία κανεις προσωπικά είχα χρησιμοποίηση και την pasta κόρες από το φαρμακείο αλλα πιστεύω ότι καλύτερα να το βάζεις σκέτο με ελαφρώς βρεγμένο μαλλί...εκτος και αν οδηγάς μηχανή η πας για καμια βουτιά στην θάλασσα :D :D
 

GeoPower

New Member
Απ: Toppik

Hairboost είπε:
εβαλα την λακ του τοπικ αλλα παλι αμα ακουμπας τις τριχες σου μενει στο χερι λιγακι
εννοείτε μην περιμένεις να μην βγάζεις τίποτα...απλά θα βγάλεις πιο λίγο πρόσεχε μονο με το lack γιατί θέλοντας και μη πηγαίνει και στο δέρμα και όπως προανέφερα εμενα μου δημιουργούσε "μικροερεθισμους" και φαγούρες
 
Απ: Toppik

παιδια η αληθεια ειναι οτι ωσ ενα σημειο το τοπικ απλα δε παιζεται...το βαζω 2,5 χρονια στισ αρχεσ που ειχα πυκνοτερο μαλλι ηταν μοναδικο...επισησ αν το βαζεισ σωστα δε παιρνει χαμπαρι κανεισ κ τιποτα...εδω η κοπελα μου ενα χρονο κ δεν καταλαβε τιποτα...αλλα δεν επιανε μαλλι τησ το ειχα απαγορεψει πριν αρχισω να βαζω..τωρα παρρηγειλα απο usa φθηνοτερο και στο ιμπει ακομα πιο φθηνο...η απελπισια ερχετε μετα το λουσιμο αλλα δε βαριεσε..σκεφτομαι πολλεσ φορεσ να το αφησω αλλααααααα..........τωρα παρηγγειλα κ το ψεκαστηρι κ αν κανει διαφορα θα δοκιμασω κ την λακκκκκκ
 

hair_dreamer

New Member
Απ: Toppik

THANASIS ATHANASIOY είπε:
εδω η κοπελα μου ενα χρονο κ δεν καταλαβε τιποτα...αλλα δεν επιανε μαλλι τησ το ειχα απαγορεψει πριν αρχισω να βαζω..
:D :D ετσι,ετσι..Το toppik εχει ενα μεγαλο θεμα οσον αφορα τα χαδια απο μια γυναικα αλλα ο σωστος αντρας πρεπει να επιβαλλεται απο την αρχη..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Απ: Toppik

o hair dremer εχει δικιο απο την αρχη επιβολη κ αστην να νομιζει πωσ παιζει μπαλλα χαχα :D :D :D
τωρα παρηγγειλα απο το toppik.com ειναι το επισημο σαιτ νομιζω..οι τιμεσ με το εδω σαιτ ειναι χαοτικεσ τα 50γρ απο εδω 109ε απο αμερικα
77 δολλαρια δηλαδη 60 ευρω περιπουυ...θα δοκιμασω ψεκαστηρι κ μετα θα παρω κ τη λοσιον
 

txc25

Member
Απ: Toppik

Έχω κλείσει 4 μήνες με toppik. Είχε έρθει σε 3 μέρες από τη μέρα που το παρήγγειλα. Εντελώς διαφορετική η ψυχολογία σου. Ένα απλό παράδειγμα. Για αρκετό καιρό έμπαινα καθημερινά στο site για να δω με αγωνία αν έχει βγει καμιά καινούρια θεραπεία, ή έστω αν απέδωσε σε κάποιον κάτι που δοκίμασε ο ίδιος. Μόλις σήμερα συνειδητοποίησα ότι έχω να μπω στο site πάνω από 2 μήνες.

Σε όποιον έχει φανερό πρόβλημα ψυχολογίας (το είχα στο μέγιστο βαθμό) ας το πάρει και θα με θυμηθεί. Σίγουρα είναι μια ψευδαίσθηση αλλά προσωπικά δε με ενδιαφέρει. Επειδή είμαι υπάλληλος σε γυράδικο και κόβω γύρο συχνά-πυκνά σας διαβεβαιώνω ότι με τον ιδρώτα δε φεύγει.

Και επειδή με το μπάνιο δεν έχω και τις άριστες σχέσεις :D :D, λούζομαι κάθε 4 μέρες. Όταν λούζομαι το βράδυ βάζω κατευθείαν και τόπικ (μιας και δεν έχει καταλάβει κανείς σπίτι ότι το χρησιμοποιώ). Την επόμενη μέρα το μαλλί είναι σούπερ (πιο καλό και από φρεσκολουσμένο). Την δεύτερη μέρα πάλι είναι καλό με τη διαφορά ότι ίσως χρειαστεί να κάνω 2-3 ψεκασμούς στο crown όπου έχω το κυρίως πρόβλημα. Την 3η μέρα είναι απλώς ανεκτό το αποτέλεσμα αλλά σε διάφορα σημεία σχηματίζονται κάποιες μικρές μαύρες κηλίδες (κυρίως όπου υπάρχει αρκετή αραίωση) και αναγκαστικά τις ξύνω με μια χτένα ελαφρώς. Την 4η μέρα ενώ το κεφάλι φαίνεται πάλι πιο γεμάτο σε σχέση με το να μην έβαζα καθόλου, είναι φανερό ότι υπάρχει πρόβλημα. Αρκετές μαύρες κηλίδες, φανερά πιο αραιωμένο και λαδωμένο φυσικά.

Συνοψίζοντας τα Αρνητικά: 1) Θα είναι για πάντα μια ψευδαίσθηση, αν και με το νερό δε φεύγει τελικά τόσο εύκολα όσο νόμιζα ούτε τρέχουν κηλίδες και είναι πάλι πιο γεμάτο το κεφάλι σου.
2) Στην περίπτωσή μου οπού το χρησιμοποιώ ανά 3-4 μέρες, το μαξιλάρι μαυρίζει (η οικογένειά μου νομίζει ότι είναι από την μπίχλα και με δουλεύουν συνεχώς αλλά που να΄ξεραν,....)
3) Αν το έχεις από 3 μέρες και πάνω δημιουργούνται πάνω στο κεφάλι μαύρες κηλίδες σαν να σε έριξαν κάρβουνο.

Σε 10-15 μέρες θα τελειώσει και θα το παραγγείλω ξανά από το επίσημο site τους γιατί με το ίντερνετ και το εξωτερικό δεν είμαι γνώστης. Δηλαδή με κράτησε γύρω στους 4 μήνες.

Αν νομίζει κάποιος ότι δε το χρησιμοποιώ σωστά ή ότι επιβαρύνω το κεφάλι μου και την τριχόπτωση επειδή δε λούζομαι καθημερινά ας μου το πει. Αν πάλι κάποιος έχει απορία για το τόπικ ας με ρωτήσει. Πιστεύω ότι μπορώ να του απαντήσω. ΜΕΧΡΙ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΒΓΕΙ ΜΙΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΤΗΣ ΠΡΟΚΟΠΗΣ, VIVA LA TOPPIK.

ΥΓ: Όλα τα λεφτά είναι το σπρέι. Το πλερώνεις μια φορά και κάνεις τρελή οικονομία. Άσε που μπαίνει και εντελώς ομοιόμορφα.
 

MANKAR

Active Member
Απ: Toppik

txc25 είπε:
Έχω κλείσει 4 μήνες με toppik. Είχε έρθει σε 3 μέρες από τη μέρα που το παρήγγειλα. Εντελώς διαφορετική η ψυχολογία σου. Ένα απλό παράδειγμα. Για αρκετό καιρό έμπαινα καθημερινά στο site για να δω με αγωνία αν έχει βγει καμιά καινούρια θεραπεία, ή έστω αν απέδωσε σε κάποιον κάτι που δοκίμασε ο ίδιος. Μόλις σήμερα συνειδητοποίησα ότι έχω να μπω στο site πάνω από 2 μήνες.

Σε όποιον έχει φανερό πρόβλημα ψυχολογίας (το είχα στο μέγιστο βαθμό) ας το πάρει και θα με θυμηθεί. Σίγουρα είναι μια ψευδαίσθηση αλλά προσωπικά δε με ενδιαφέρει. Επειδή είμαι υπάλληλος σε γυράδικο και κόβω γύρο συχνά-πυκνά σας διαβεβαιώνω ότι με τον ιδρώτα δε φεύγει.

Και επειδή με το μπάνιο δεν έχω και τις άριστες σχέσεις :D :D, λούζομαι κάθε 4 μέρες. Όταν λούζομαι το βράδυ βάζω κατευθείαν και τόπικ (μιας και δεν έχει καταλάβει κανείς σπίτι ότι το χρησιμοποιώ). Την επόμενη μέρα το μαλλί είναι σούπερ (πιο καλό και από φρεσκολουσμένο). Την δεύτερη μέρα πάλι είναι καλό με τη διαφορά ότι ίσως χρειαστεί να κάνω 2-3 ψεκασμούς στο crown όπου έχω το κυρίως πρόβλημα. Την 3η μέρα είναι απλώς ανεκτό το αποτέλεσμα αλλά σε διάφορα σημεία σχηματίζονται κάποιες μικρές μαύρες κηλίδες (κυρίως όπου υπάρχει αρκετή αραίωση) και αναγκαστικά τις ξύνω με μια χτένα ελαφρώς. Την 4η μέρα ενώ το κεφάλι φαίνεται πάλι πιο γεμάτο σε σχέση με το να μην έβαζα καθόλου, είναι φανερό ότι υπάρχει πρόβλημα. Αρκετές μαύρες κηλίδες, φανερά πιο αραιωμένο και λαδωμένο φυσικά.

Συνοψίζοντας τα Αρνητικά: 1) Θα είναι για πάντα μια ψευδαίσθηση, αν και με το νερό δε φεύγει τελικά τόσο εύκολα όσο νόμιζα ούτε τρέχουν κηλίδες και είναι πάλι πιο γεμάτο το κεφάλι σου.
2) Στην περίπτωσή μου οπού το χρησιμοποιώ ανά 3-4 μέρες, το μαξιλάρι μαυρίζει (η οικογένειά μου νομίζει ότι είναι από την μπίχλα και με δουλεύουν συνεχώς αλλά που να΄ξεραν,....)
3) Αν το έχεις από 3 μέρες και πάνω δημιουργούνται πάνω στο κεφάλι μαύρες κηλίδες σαν να σε έριξαν κάρβουνο.

Σε 10-15 μέρες θα τελειώσει και θα το παραγγείλω ξανά από το επίσημο site τους γιατί με το ίντερνετ και το εξωτερικό δεν είμαι γνώστης. Δηλαδή με κράτησε γύρω στους 4 μήνες.

Αν νομίζει κάποιος ότι δε το χρησιμοποιώ σωστά ή ότι επιβαρύνω το κεφάλι μου και την τριχόπτωση επειδή δε λούζομαι καθημερινά ας μου το πει. Αν πάλι κάποιος έχει απορία για το τόπικ ας με ρωτήσει. Πιστεύω ότι μπορώ να του απαντήσω. ΜΕΧΡΙ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΒΓΕΙ ΜΙΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΤΗΣ ΠΡΟΚΟΠΗΣ, VIVA LA TOPPIK.

ΥΓ: Όλα τα λεφτά είναι το σπρέι. Το πλερώνεις μια φορά και κάνεις τρελή οικονομία. Άσε που μπαίνει και εντελώς ομοιόμορφα.

φαγουρα σε ποιανει μετα απο καποια ωρα που το εχεις βαλει???οι αλλοι οταν σε βλεπουν δε σου λενε τι εκανες στα μαλλια σου???γενικα εχει μεγαλο κοστος αν το παρεις απο Ελλαδα??
 

txc25

Member
Απ: Toppik

1. Καθόλου φαγούρα ακόμα και στην 4η μέρα. Τώρα αυτό είναι υποκειμενικό πιστεύω γιατί ποτέ δεν είχα φαγούρα στο κεφάλι.
2. Όταν το πρωτοξεκίνησα φέρθηκα έξυπνα. Τις πρώτες βδομάδες το έβαζα σε λογικά πλαίσια, απλά για να αισθάνομαι καλύτερα με αυτό που βλέπω στον καθρέφτη. Καθώς περνούσε ο καιρός και έμαθα να το χρησιμοποιώ πολύ καλά έως τέλεια και άρχισα να ζωγραφίζω :D :D στην κυριολεξία. Τα έκανα πυκνότερα σταδιακά δηλαδή. Ντάξει ψευδαίσθηση τι να κάνουμε. Άλλος βάζει ζελέ και λακ και άλλος βάζει τόπικ. Απέσπασα πολύ λίγα αλλά μόνο θετικά σχόλια κυρίως από γυναίκες που μου λέγανε ότι τα μαλλιά μου παλιότερα ήταν πιο αδύναμα και ότι στο crown είχα αρχίσει να καραφλιάζω. Για την ακρίβεια σχόλια δεν υπήρχαν και αυτό ήταν που μου άρεσε, αφού πριν το τόπικ, άτομα που είχαν να με δουν καιρό, η πρώτη τους κουβέντα ήταν για τα μαλλιά μου ή αν δε το έλεγαν το καταλάβαινα από τον τρόπο που με κοιτούσαν (το κλασικό αντί για τα μάτια να κοιτάνε το κεφάλι σου).
3. Για το κόστος δε ξέρω να σου πω. Πρώτη φορά το πήρα τον Οκτώβριο από το επίσημο site χωρίς να θυμάμαι πόσο έκανε. Πάντως το υπολογίζεις εύκολα. Νομίζω είχε βγει 56 γιούρο μαζί με το spray για τις λεπτομέρειες όμως,
 

ΠΑΝΟΣ26

New Member
Απ: Toppik

το toppik σπέρνει παιδιά οντως. καθημερινός χρήστης πλέον . παω για nw6 και με κάνει τούμπανο. Σέ φρεσκολουσμένο μαλλί φεύγει δύσκολα με χαιδεμα.μονο να μαυρήσει λιγο το χέρι οποιας σε χαιδέυει υπάρχει κίνδινος . Και το dermatch καλό αλλα για μικροαραιωση . Εγώ σκεφτομαι πως αμα κανω κανα δυο καλέσ μεταμοσχεύσεις + consilers θα βγάλω μερικά χρονάκια . οποιος γνωρίζει και αλλου τύπου consilers ας βοηθήσει ακομα και αν δεν κυκλοφορούν στο ελλαδα . Ρε παιδιά λεω να ανοιξω θέμα να μαζευτουμε ολοι οι 4+ nw να δουμε τι θα κανουμε με τις ζωες μας . Γιατί πραγματικά θεωρω οτι υπάρχει μεγάλο χάσμα προβλήματος ενός που έχει λιγο αραιωμένους κρατάφους . με κάποιον που το πάει για 6 . ιδίως αμα τους αφορα και η μεταμόσχευση . .
 

thimios72

Member
Απ: Toppik

ΠΑΝΟΣ26 είπε:
το toppik σπέρνει παιδιά οντως. καθημερινός χρήστης πλέον . παω για nw6 και με κάνει τούμπανο. Σέ φρεσκολουσμένο μαλλί φεύγει δύσκολα με χαιδεμα.μονο να μαυρήσει λιγο το χέρι οποιας σε χαιδέυει υπάρχει κίνδινος . Και το dermatch καλό αλλα για μικροαραιωση . Εγώ σκεφτομαι πως αμα κανω κανα δυο καλέσ μεταμοσχεύσεις + consilers θα βγάλω μερικά χρονάκια . οποιος γνωρίζει και αλλου τύπου consilers ας βοηθήσει ακομα και αν δεν κυκλοφορούν στο ελλαδα . Ρε παιδιά λεω να ανοιξω θέμα να μαζευτουμε ολοι οι 4+ nw να δουμε τι θα κανουμε με τις ζωες μας . Γιατί πραγματικά θεωρω οτι υπάρχει μεγάλο χάσμα προβλήματος ενός που έχει λιγο αραιωμένους κρατάφους . με κάποιον που το πάει για 6 . ιδίως αμα τους αφορα και η μεταμόσχευση . .
παραλληλα μπορεις να χρησημπποιησεις και αλλα σκευασματα τυπου μινοξιντιλ?
 

Hairboost

Member
Απ: Toppik

Πως γινεται να συνδιαστει τοπικ με ρεγκαιν?? :chinscratch
Καθε μερα μπανιο και ξανα τοπικ μετα? Γινεται το τοπικ καπνος... ???
55 ευρω δινει το 25gm, πανακριβο :(
στειλτε μου pm link για φτηνοτερη αγορα απο ebay! :)
 
Μπλουζα