Toppik

tasos33

Well-Known Member
εκτος απο την λακ του τοππικ,εχετε στα υποψιν κατι αλλο σε λακ,τζελ,αφρο που να κανει το τοππικ να κολλαει στην τριχα κυριως,χωρισ να κοκκαλωνει το μαλλι?[/i]
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

35007

Member
Γνωριζει καποιος να απαντησει ποση ωρα μετα την χρηση toppik μπορει να γινει εφαρμογή οποιουδηποτε τοπικου - λοσιον για την ΑΑ? Ή μηπως δεν υπαρχει κίνδυνος και απομακρύνεται με το λουσιμο μονο?
 

Briner

Active Member
Ρε παιδιά έχουν ανοίξει 4-5 θέματα με το Τόπικ.

Τεσπά, το Τόπικ δεν επηρεάζει την όποια θεραπεία, αλλά μην το βάζεις και στο καπάκι. Να στεγνώσει λίγο πρώτα το τοπικό, γιατί έτσι κι αλλιώς, το Τόπικ θέλει στεγνά μαλλιά. Καλό θα είναι βέβαια, να μην συμπίπτει καθόλου με το τοπικό, γιατί το Τόπικ θέλει και καθαρά μαλλιά για να κολλάει καλύτερα.
 

tasos33

Well-Known Member
εδω και μερικες ημερες αντι για λακ τοπικ χρησιμοποιω κερι, σε ματ υφη χωρις να γυαλιζει,το τελικο αποτελεσμα ειναι πολυ ανωτερο της λακ,το τοπικ κολαει κυριως στην τριχα και πολυ λιγοτερο στο δερμα ενω με την λακ το αντιστροφο, ενω μπορω να αλλαζω και την φορα χωρισ να φευγει απο πανω το τοπικ,αν ηταν και μεπιο δυνατο κρατημα το συγκεκριμενο πιστευω οτι θα κανει κ για βουτια στη θαλασσα, μαλιστα χθες το τεσταρα για δυο ωρες στον ηλιο σκαβοντασ με τον ιδρωτα να τρεχει ποταμι,και ομως οι ινες παρεμειναν εκει,αλλα και στο γυμναστηριο το ιδιο
 

kamounias

Member
Κ εγω εδω κ χρονια το βαζω με κερί κ ειναι τέλειο το αποτέλεσμα...όσο μ μείνουν μαλλιά φυσικά χαχαχα
 

tasos33

Well-Known Member
35007 ι η διατυπωση σου ειναι λιγο ασαφης και δεν κατανοοω ακριβως τι ρωτας, ομως πιστευω οτι τοπικ καλο ειναι να βαζεισ αφου στεγνωσει το τοπικο,διοτι αν ειναι υγρο το δερμα υπαρχει το ενδεχομενο το τοπικ να αποροφα ενα μερος του τοπικου με αποτελεσμα λιγοτερη ουσια στους θυλακες
35007 είπε:
Γνωριζει καποιος να απαντησει ποση ωρα μετα την χρηση toppik μπορει να γινει εφαρμογή οποιουδηποτε τοπικου - λοσιον για την ΑΑ? Ή μηπως δεν υπαρχει κίνδυνος και απομακρύνεται με το λουσιμο μονο?


αδερφε εμενα τωρα μου εκοψε μετα απο τοσα χρονια και χτυπαω το κεφαλι μου στον τοιχο ακομα μια φορα,οντως δεν υπαρχει συγκριση με την λακ,πιο κερι βαζεισ?
kamounias είπε:
Κ εγω εδω κ χρονια το βαζω με κερί κ ειναι τέλειο το αποτέλεσμα...όσο μ μείνουν μαλλιά φυσικά χαχαχα
 

Briner

Active Member
tasos33 είπε:
εδω και μερικες ημερες αντι για λακ τοπικ χρησιμοποιω κερι, σε ματ υφη χωρις να γυαλιζει,το τελικο αποτελεσμα ειναι πολυ ανωτερο της λακ,το τοπικ κολαει κυριως στην τριχα και πολυ λιγοτερο στο δερμα ενω με την λακ το αντιστροφο, ενω μπορω να αλλαζω και την φορα χωρισ να φευγει απο πανω το τοπικ,αν ηταν και μεπιο δυνατο κρατημα το συγκεκριμενο πιστευω οτι θα κανει κ για βουτια στη θαλασσα, μαλιστα χθες το τεσταρα για δυο ωρες στον ηλιο σκαβοντασ με τον ιδρωτα να τρεχει ποταμι,και ομως οι ινες παρεμειναν εκει,αλλα και στο γυμναστηριο το ιδιο
Η λακ του Τόπικ είναι μάπα (εκτός από ακριβή). Εγώ τη φτηνή του Lidl βάζω και είναι μια χαρά. Το Τόπικ καλό είναι να μπαίνει πριν το όποιο στερεωτικό, για να μπορεί να εισχωρεί πιο βαθιά στα μαλλιά. Διαφορετικά, μπορεί να κολλάει μόνο πάνω πάνω. Στην πραγματικότητα, ελάχιστο Τόπικ πάει και κάθεται στο δέρμα (εξαρτάται βέβαια και πόσο άδειο είναι το κεφάλι). Το διαπίστωσα κατά τύχην όταν τράβηξα κοντινή φωτογραφία με φλας, αφού προηγουμένως είχα βάλει σχετικά αρκετό Τόπικ, μιας και είχα κουρέψει τα μαλλιά μου πολύ κοντά.
 

panosmar

New Member
ελάχιστο εως καθόλου τοπικ καθεται στο δέρμα... εμένα μου φαινόταν οτι "καθοταν" στο δερμα ενω στην ουσια καθοταν στο λεπτο σχεδον διαφανες χνουδι που υπηρχε σε συγκεκριμενα σημεια.
 

holfork

New Member
δε γνωρίζω αν έχει αναφερθεί στο φόρουμ
σχετικά με το τοπικ υπάρχουν refills σακουλάκια που μπορεί να αγοράσει κάνεις από το amazon και το εbαυ
και σου βγαίνει πολύ φθηνότερα από το να αγοράζεις τα φιαλίδια
refill κιτ for τοππικ hair φιbερ 25 grams
 

tasos33

Well-Known Member
καποιοι απο εδω εκανα παραγγελια apo toppik24.com το οποιο πλεον σταματησε να πουλα τοπικ,κριμα,και αντι αυτου δινει το verdini,πρωτη φορα το ακουω,απο που αλλου αγοραζουμε οικονομικα?σημειβτεον απο το τοπικ24 αγοαραζα ταα 55 γρ 45 με εξοδα αποστολης
 

Briner

Active Member
Πρώτη φορά το ακούω κι εγώ κι απ' ό,τι βλέπω δεν υπάρχουν αναφορές στο ίντερνετ. Άλλη μια σελίδα που το πουλάει είναι πανομοιότυπη με το fibers24.com κι αν κρίνω από την κατάταξη στην Alexa, δημιουργήθηκε πρόσφατα.

Μια δοκιμή πάντως θα μας πείσει, μιας και διατείνεται ότι κολλάει καλύτερα από το Τόπικ. Το θέμα είναι όμως, ότι αν είναι μούφα, άντε να βρεις φτηνό Τόπικ τώρα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Reve

Active Member
Εγώ παρήγγειλα πριν 3 εβδομάδες, ήρθαν μέσα σε 10 μέρες και είναι το κανονικό τόππικ. Και μάλιστα μου έστειλαν συσκευασία των 12g σε σχέση με παλιότερα που έστελναν 10,2 g. Αυτή ήταν η δεύτερη φορά που πήρα από αυτό το site. Την πρώτη, βέβαια, μου έστειλαν μια κάρτα η οποία έγραφε την επόμενη φορά να παραγγείλετε από το official site στην Ελλάδα. Από τον πάροχο στην Ελλάδα κάπως έτσι το έγραφε. Έκανα ότι δεν το είδα και ξανα παρήγγειλα και τα έφεραν κανονικά και μάλιστα πολύ γρήγορα.
 

tasos33

Well-Known Member
TO TOPPIK24 εγινε fibers24 προφανως γιατι εκοψε το τοππικ,εγω παραγγελνα απο κει 1 χρονο,επαιρνα το 55αρι 45 ευρω με εξοδα αποσταλης σε μια βδομαδα ερχοταν, παντως και απο το τοππικ.com δεν στελνουν σε παραπεμπουν στον παροχο στην ελλαδα,εβαλε το χερι του ο αναστασακης μαλλον,για να το πουλαειι 99 ευρω αν ειναι δυνατον,θα πεσει αναζητηση και θα το βρω παλι φθηνο και ο αναστασακης θα παρει ενα μυδι
 

tropheus

Well-Known Member
tasos33 είπε:
TO TOPPIK24 εγινε fibers24 προφανως γιατι εκοψε το τοππικ,εγω παραγγελνα απο κει 1 χρονο,επαιρνα το 55αρι 45 ευρω με εξοδα αποσταλης σε μια βδομαδα ερχοταν, παντως και απο το τοππικ.com δεν στελνουν σε παραπεμπουν στον παροχο στην ελλαδα,εβαλε το χερι του ο αναστασακης μαλλον,για να το πουλαειι 99 ευρω αν ειναι δυνατον,θα πεσει αναζητηση και θα το βρω παλι φθηνο και ο αναστασακης θα παρει ενα μυδι

Κάτι βρήκα (πολύ πιο φτηνό και από το toppik24) αλλά για μην πάρω κανέναν στο λαιμό μου θα το δοκιμάσω πρώτα εγώ και αν είναι εντάξει θα το πω εδώ...
 

edyuser1

Active Member
ωχ τωρα το ειδα και εγω και ηθελα να παραγγειλω τωρα αυτες τις ημερες τι κανουμε τωρα αυτο το verdini λετε να ειναι καμια μαλακια?
 

petrospap

Active Member
Ναι ρε παιδιά ας είναι και verdini Πάει στο διάολο..λογικα το ίδιο θα είναι και το παλιό δεν ήταν τοππικ αλλα απομίμηση..αλλιώς γτ να αλλάξει ονομα και να προϊόν;;; Θα έφαγε καμια μήνυση..το θέμα όμως είναι ότι δεν έχει 55αρι..μόνο ένα μέγεθος έχει


Toppik giant συσκευασια 50g 58 δολάρια=42 ευρω στο amazon
 

tropheus

Well-Known Member
Παιδιά μη βιαστείτε περιμένω ένα e-mail για να δω αν μπορώ να πω δημόσια τη λύση στο πρόβλημα που προέκυψε.

Αν δεν το λάβω μέχρι αύριο θα στείλω τη λύση έστω και σε pm σε όλους όσους ενδιαφέρονται.

Λίγη υπομονή...
 

tasos33

Well-Known Member
κανε τα μαγικα σου tropheus, για δεσ το και πες μας,παντως αυτο που εστελνε το fibers ακομα και αν δεν ηταν τοπικ μεσα ηταν αψογο,πιστευω το verdini θα ειναι το ιδιο και αναλογικα πουλανε τα ιδια χρηματα απο το fibers.com,τους εστειλα και email και απαντησαν οτι η ποιοτητα ειναι ακριβως ιδια
tropheus είπε:
Παιδιά μη βιαστείτε περιμένω ένα e-mail για να δω αν μπορώ να πω δημόσια τη λύση στο πρόβλημα που προέκυψε.

Αν δεν το λάβω μέχρι αύριο θα στείλω τη λύση έστω και σε pm σε όλους όσους ενδιαφέρονται.

Λίγη υπομονή...
 

Briner

Active Member
Για όσους δυσκολεύονται να παραγγείλουν απ' ευθείας από toppik.com, υπάρχει λύση με χρήση αμερικάνικης διεύθυνσης. Υπάρχουν σελίδες που προσφέρουν τέτοια υπηρεσία, με μια σχετική επιβάρυνση. Αλλά και πάλι, νομίζω ότι θα έρθει φθηνότερα απ' όσο το πουλάει ο πιασοκώλης ο Αναστασάκης.
 
Μπλουζα