Toppik

alopeciawarrior

New Member
Απ: Toppik

ας ξεκινήσουμε ΠΟΥ διαφωνώ, αφού πρέπει να το δώσω μασημένο!

ADMIN

Το δοκίμασα χτες. Μου ήρθε κανονικότατα, άρα το τελωνείο δεν το σταματά.
Δεν μπορώ να πω όμως ότι ενθουσιάστηκα.
Παρατήρησα ότι όντως, καλύπτει τα κενά σε χρόνο dt. Αλλά:
-Καταρχάς στο κουτί του αναφέρει ότι πρέπει να χρησιμοποιηθεί και το "λακ" (Firehold Spray) για να κολλήσουν οι ίνες. Αυτό δεν μου πολυάρεσε όταν το διάβασα, γιατί αν δεν έχουμε αυτό τί κάνουμε;

ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Η συσκευασία ΔΕΝ αναφέρει ότι ΠΡΕΠΕΙ να χρησιμοποιηθεί η ΛΑΚ. Το πρέπει στα Αγγλικά είναι: must, shall, should, is necessary και άλλα. η Συσκευασία όμως απλά γράφει: Αpply fiberhold spray to secure the fibers. Όποιος ξέρει από πωλήσεις καταλαβαίνει πως καλύτερο σημείο και στιγμή να κάνεις upsale, δηλαδή να πουλήσεις κάτι ακόμα δεν υπάρχει από την συσκευασία σου. οπότε ΔΕΝ είναι αναγκαίο, εγώ την είχα πάρει στο Εξωτερικό, έβαζα αλλά επειδή δεν στέλνουν αεροπορικώς δεν βάζω πλέον. ΚΑΝΕΙ δουλειά και δίνει ένα ωραίο wet-look όμως.
για επιβεβαίωση σου κάνω quote και τμήμα από το επίσημο site www.topik.com

For best results use Toppik Fiber Hold Spray for added durability and a finished touch.

Dramatically improve results by using the Toppik Spray Maximizer and Toppik Hairline Optimizer. These precision instruments allow you to precisely spray on Toppik and enhance your hairline. You will immediately see an even more natural look. Click on a product below to learn more about that item.

ΆΡΑ, για καλύτερα αποτελέσματα ΑΚΟΜΑ.
Όπως και για καλύτερη εμφάνιση βαζεις ΜΕΓΛΥΤΕΡΕΣ ζάντες στο αμάξι αλλά δεν λες με τις κανονικές έιναι για πέταμα έτσι και εδώ!
οπότε ΔΙΑΦΩΝΩ. οκ?

ADMIN

-Δεν κάθεται όπως θες. Θα πρέπει να έχεις και το ειδικό χτενάκι για να μην σου φεύγει προς το μέτωπο (αν βάζεις μπροστά).

ΑΠΑΝΤΗΣΗ

πουθενά δεν αναφέρεται τέτοιο θέμα! Έκατσα και έψαξα ΟΛΟ το site και τις 3 συσκευασίες που έχω σπίτι και ΠΟΥΘΕΝΑ δεν το γράφει αυτό!
ΑΡΑ τα ΠΡΕΠΕΙ είναι ΙΣΧΥΡΕΣ λέξεις που βάζεις εσύ!
το πως κάθεται έχει να κάνει με κατανομή των μαλλιών σου, αν είναι στεγνα΄ή λαδωμένα, αν είναι κατσαρά κτλ!
οπότε ΔΙΑΦΩΝΩ. οκ?


ADMIN


Βαζεις πολύ ποσότητα χωρίς να το θες. Χρειάζεται να χρησιμοποιησεις το ειδικό σπρέυ που δίνουν.

ΑΠΑΝΤΗΣΗ


Σε ΚΑΘΕ πράγμα στη ζωή υπάρχει η λεγόμενη ΚΑΜΠΥΛΗ ΕΚΜΑΘΗΣΗΣ. Στην αρχή κάνεις κάτι λάθος, σύντομα το κάνεις σωστότερα και μετά από καιρό το κάνεις σωστά έως τέλεια.
Δεν είναι γραμμική ευθεία παράσταση, είναι καμπύλη, δηλαδή μαθαίνεις να οδηγείς γρήγορα για να κυκλοφορείς στο δρόμο, με τα χρόνια γίνεσαι καλύτερος, με πιο αργούς ρυθμούς όμως, αλλά για να φτάσεις FORMULA 1 θες εκτός από ταλέντο ΠΟΛΛΗ προπόνηση.
το ίδιο και εδώ.
ΕΣΥ λοιπόν φίλε Admin ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΟΥ ΒΑΖΕΙΣ (άρα η σωστότερη έκφραση είναι EBΑΛΑ) περισσότερη ποσότητα από όση ήθελες ΓΙΑ ΤΑ ΓΟΥΣΤΑ ΣΟΥ (διότι κάποιος άλλος μπορεί να έβαζε ακόμα περισσότερη και να του άρεσε ΚΑΙ να μην φαινόταν.)
Το αν χρειάζεται spray η όχι, απάντησα παραπάνω. Εγώ το έχω και πλέον μου κρατάει περισσότερο το μικρό Τοππικ. πίσω βάζω χωρίς το σπρει.
οπότε ΔΙΑΦΩΝΩ. οκ?


ADMIN

Μαζί με την λακ και το σπρέυ, το κόστος ανεβαίνει πάρα πολύ.

ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Βλέπω πως μιλάς ΣΥΝΕΧΕΙΑ για κόστος.
Εγω τείνω στη ζωή να βλέπω τα πράγματα βάσει της ΑΞΙΑΣ που έχουν. Πιστεύω πολλοί εδώ μέσα σκέφτονται το ίδιο.
Αδιαφορώ για το λιγο παραπάνω κόστος αν μου κάνει ΑΚΡΙΒΩΣ τη δουλεία μου.
το φτηνό είναι ακριβό όπως έλεγε ο πατέρας μου και μερικά πράγματα ΑΠΟΣΒΕΝΟΥΝ την επένδυσή τους ΠΟΛΥ σύντομα.
οπότε ΔΙΑΦΩΝΩ. οκ?


ADMIN

-Αν σου φύγει λίγο, δείχνει σαν να έχεις κάρβουνο στο δέρμα. Αν βάλεις πολύ, κάθεται κάτω κάτω και πάλι δείχνει σαν να έβαλες κάρβουνο.

ΑΠΑΝΤΗΣΗ

ΚΑΜΠΥΛΗ ΕΚΜΑΘΗΣΗΣ.... μην τα ξαναλεμε
οπότε ΔΙΑΦΩΝΩ. οκ?


ADMIN


-Έριξα νερό με σφουγγάρι (αν βρέχει, θα σου πέφτει στο κεφάλι με περισσότερη δύναμη) για να δοκιμάσω. Αν είδατε το παραπάνω video, είναι ακριβώς έτσι. Μου έβγαλε μία γραμμή μαύρη, όπου κυλούσε το νερό. Επίσης, αν βραχούν τα μαλλιά, φαίνοντε άσχημα με το toppik.

ΑΠΑΝΤΗΣΗ


ΜΗ ΕΓΚΥΡΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΠΡΟΣΟΜΟΙΩΣΗΣ ΒΡΟΧΗΣ.
Απλά, ΜΑΘΕ να το βάζεις σωστά και όταν βρέξει, ΔΕΝ λέμε καταιγίδα, μην πάθεις και καμιά πνευμονία..., βγες, πήγαινε κάπου μακριά μην σε δούνε και δοκίμασε να δεις αν φεύγει. Από φωτογραφία σου που έχω δει ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ έχεις πολλά μαλλιά μπροστά, περισσότερα από μένα! Εγώ το έβαζα κάθε μέρα σε βροχερό μέρος και δεν είχα ΠΟΤΕ πρόβλημα. Αλλά ήξερα να το βάζω!
οπότε ΔΙΑΦΩΝΩ. οκ?

ADMIN

Η γνώμη μου; Αν πάτε σε γραφείο για λίγες ώρες, χρησιμοποιήστε το.

ΑΠΑΝΤΗΣΗ

ΚΑι έξω με γκόμενα αν πάτε ΤΟΤΕ να δείτε τι ωραία που είναι!!! Και με φίλους που σου κάνουν πλάκα, εκεί να δεις χαρές. (καλά, εσύ πως γεμισαν τα μαλλιά σου έτσι? Ποιον θα πειράζουμε τώρα και άλλα τέτοια)
οπότε ΔΙΑΦΩΝΩ. οκ?

ADMIN

Ειδάλως, για εμένα το προϊόν δεν κάνει.
Ήδη, το ακύρωσα από την καθημερινή μου δραστηριότητα.

ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εδώ ΔΕΝ διαφωνώ!
Γούστο σου , καπέλο σου και καουμποϊλίκι σου!

ADMIN

Με την λογική ότι μπορεί να πάτε πχ το πρωί στην δουλειά (βάζετε toppik), να γυρίσετε και να κάνετε μπάνιο, να πάτε πχ για καφέ μετά ή γυμναστήριο (βάζετε ξανά toppik), θα σας βγει το μήνα (αν το πάρετε από Ελλάδα) πανάκριβο.


ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εγώ βάζω REGAIN 2 φορές τη μέρα και ΒΑΖΩ μια φορά Tππικ.
είναι απλό: το πρωι βάζω regain, στεγνώνει , βάζω Toppik βγαίνω και κάνω ΤΑ ΑΠΕΙΡΑ.
το βράδυ γυρνάω (ή το πρωι..) λούζομαι, βάζω regain, κοιμάμαι. Το πρωι ΤΟ ΙΔΙΟ.
ΑΡΑ, 2 Regain, 1 φορά Τοππικ.
Μερικές φορές όμως χρειάζεται συμπλήρωμα, ειδικά αν έχω βάλει κράνος.
εγώ γενικά δεν έχω πρόβλημα ιδρώτα ή δυσοσμίας, όπότε μπορώ με ένα μπάνιο ή ένα λούσιμο τη μέρα. το καλοκαίρι όμως θέλει 2.
Αλλά επανερχόμαστε στο θέμα ΚΟΣΤΟΣ ΑΞΙΑ.
Προτιμώ να δείχνω ΠΥΚΝΟΣ και ΚΑΘΑΡΟΣ και ας μου κοστίζει λίγο ακριβότερα.
Η ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΧΑΣΟΥΡΑ που θα έχω αν μείνω βρώμικος για να κάνω οικονομία
ή
η ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΧΑΣΟΥΡΑ που θα έχω αν ΝΙΩΘΩ φαλακρός στις κοινωνικές μου εκδηλώσεις επειδή το όποιο Τοππικ είναι λίγο ακριβό ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΑ.
Αγοράζω μια ΥΠΗΡΕΣΙΑ από το προϊόν ένα ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑ, Την ηρεμία μου και το χαμογελό μου στο καθρεπτη (που το ειχα ψιλοχασει).
Αυτά εγω τα θεωρώ ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΑ.
όποτε ΔΙΑΦΩΝΩ KAΘΕΤΑ. οκ?

ADMIN

Αλλά στο σύνολο του είναι ακριβό.
Από μόνο του, το κουτάκι δηλαδή ΔΕΝ κάνει δουλειά ΣΩΣΤΗ.

ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Τωρα να λέμε τα ίδια, ελπίζω να σε καλύπτουν τα παραπάνω?
όποτε ΔΙΑΦΩΝΩ. οκ?

ADMIN

Τώρα αυτά με τα μπουγέλα, τροχαία κλπ ας μην το αναλύσουμε. Αμα είναι να κάνουμε συζήτηση, ας κάνουμε.Άμα είναι να κάνουμε χαβαλέ, πες μου να ξέρω.

ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Μάλλον ΔΕΝ έχω πάρει ΤΟΟΟΟΣΟ σοβαρά το θέμα τριχόπτωση...Συγνώμη, αλλά εγώ ΔΕΝ χάνω το humor μου. Και ας έχω λιγότερα μαλλιά από ΄σένα (βάσει PHOTOS)

ADMIN

Το παραπάνω video, που δείχνει κάποιον να ιδρώνει και να του στάζει, μπορεί να συμβεί στον καθένα μας.

ΑΠΑΝΤΗΣΗ

ΛΑΘΟΣ!!!!

το παραπάνω video δείχνει ένα ΒΛΑΚΑ που έβαλε 10 κιλά toppik| σε ΑΔΕΙΑ τελείως περιοχή και αντί αυτό να κάτσει στα μαλλιά του, κάθισε ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ στο δέρμα. ΜΕ την πρώτη απότομη κίνηση, το Τοππκ ακολουθεί την ΠΡΩΤΑΚΟΥΣΤΗ δύναμη της ΒΑΡΥΤΗΤΑΣ.
Από τα σημεία που έχει μαλλιά, ΟΧΙ ΧΝΟΥΔΙ που έχει παντού, ΔΕΝ ΦΕΥΓΕΙ

ADMIN

Επίσης, όπως θα πρόσεξες, αναφέρω τιμές και λέω να το πάρει κάποιος που θα πάει σε γραφείο κλπ.

ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Δεν διαφωνώ για το που προτίνεις να το βάλει κανείς, ο καθένας βάζει ΟΤΙ θέλει ΟΠΟΤΕ θέλει για δικούς του λόγους.

Δεν είπα να μην το πάρει κανένας. Αλλά θα δοκιμάσω και το nano, που λένε εχει καλύτερο κράτημα.
Σε εμένα δεν έκατσε καλά και όπως μπορεί να διαβάσει ο καθένας, αναφέρω το "εμένα" και το έχω και bold στο post μου.

Αυτο φίλε Admin το λές στο ΤΕΛΟΣ μόνο.
ΟΛΑ τα υπόλοιπα που λες ακούγονται ως ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΗ κριτική-REVIEW.
είναι το ίδιο σαν να πάρω εγώ το ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ σου Revivogen (Το οποίο παράγγειλα από Αμερική και το βάζει κάποιος Τελώνης τώρα...), να βάλω μια φορά και να γράψω
ΔΕΝ μου έβγαλε μαλλιά, και μου τα λάδωσε!
Θα μου έλεγες: Βάλε όσο χρειάζεται, άπλωσε το καλά, βάλε το βράδυ και ΠΕΡΙΜΕΝΕ!
¨ΑΡΑ το ότι ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ στο τέλος του …review σου παραδέχθηκες την ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΟΤΗΤΑ δεν αναιρεί αυτά που γράφω.
Οπότε ΔΙΑΦΩΝΩ. οκ?


Αν εσένα σου κάνει δουλειά, ΟΚ. Δεν σου είπα να το σταματήσεις κιόλας. Αλλά μην φανατίζεσαι και με κάποιο προϊόν. Γιατί λογικό είναι αν φανατίζεσαι, ότι γράψει/πει κάποιος που δεν μας αρέσει, μας την δίνει.

Φίλε Admin,
ΠΟΙΟΣ ΦΑΝΑΤΙΖΕΤΑΙ?
παραθέτω αυτά που έγραψα την ΠΡΩΤΗ φορά
‘’εγώ διαφωνώ ΕΝΤΕΛΩΣ
βάζω ΤΟΠΠΙΚ 2 χρόνια τώρα και δεν το ξέρει ούτε η γκομενά μου!
Έχω αραίωση μπροστά και πίσω και αν εξαιρέσεις τις 2-3 πρώτες φορές μέχρι να πάρω το ...κολάϊ :D ποτέ δεν έχει κιλήσει ούτε έχει λερώσει. μόνο το μπανιο μου λερώνεται ο νεροχύτης λίγο. Λακ δεν βάζω, δεν είναι απαραίτητο. πάω gym, και ακομα αμα γίνω μούσκεμα δεν φαίνεται. μα΄λλον δεν το έβαλες σωστά Admin. τώρα για βροχή κτλ, γενικά όταν βρέχει ΟΛΟΙ μας προστατευόμαστε οχι για το Τοππικ αλλά για να μην αρπαξουμε καμια πνευμονία! ασε που αν εχεις αραιά μαλλια έχεις αλλο ένα λόγο να προσέχεις με τη βροχή διότι τα βρεγμενα μαλλιά δείχνουν ΑΚΟΜΑ πιο αραιά.
Το μόνο προβλημα με το Τοππικ ειναι πως μου αρέσει τόσο πολυ η εικόνα μου μετά που όταν λούζομαι ... στεναχωριέμαι! αμα μπορέσω να βγάλω τόσα μαλλια ωστε να δείχνω μόνος μου τόσο πυκνός, δεν θέλω ΤΙΠΟΤΑ άλλο!
Αν δεν το θες άλλο, στείλτο μου εμένα! :p ‘’

ΜΕΤΑ όμως έγραψες ΕΣΥ:

Που διαφωνείς, στις τιμές ή στο τι είδα; Γιατί γράφω 5 πράγματα που παρατήρησα. Σε ποιό ακριβώς διαφωνείς.
Θα σου το στείλω, αν το θες.
Όσο για την πνευμονία, ποτέ δεν με ενόχλησε η βροχή. Αν έχω toppik, θα με ενοχλήσει η βροχή, πρώτη φορά στην ζωή μου...
Είπα και εγραψα ότι παρατήρησα.
Αυτό με την γκόμενα σου, δεν το πιστεύω.

ΜΕ ΠΟΙΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΜΕ ΑΠΟΚΑΛΕΙΣ ΨΕΥΤΗ ή εστω ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ?
ΤΟΤΕ ενοχλήθηκα και σου απαντάω.
οπότε, πρόσεχε λίγο τους τρόπους σου, στο πάθος σου για… αντικειμενική ενημέρωση γίνεσαι ΜΑΛΛΟΝ λιγο αγενής.

Το ότι δεν πιστεύεις κάτι που γράφω, είναι απολύτως δικαίωμα σου. Το αν έχω πάρει όρκο ειλικρίνιας ή έχω το αλάθητο που λες, θα πω ότι απλώς έχω μάθει να λέω ότι βλέπω. Αυτά είδα κατα την χρήση του toppik, αυτά έγραψα...

μάθε Λοιπόν πως αυτό που βλέπεις ΔΕΝ είναι η ΜΟΝΑΔΙΚΗ αλήθεια.
Ειναι η ΑΛΗΘΕΙΑ ΣΟΥ!
Η δική μου είναι ΑΛΛΗ.
και μάθε πριν κάνεις σημαία την ΑΛΗΘΕΙΑ ΣΟΥ να έχεις ΠΕΡΙΟΡΙΣΕΙ την πιθανότητα ΛΑΘΩΝ, ΠΑΡΕΡΜΗΝΕΙΑΣ και ΜΕΡΟΛΗΨΙΑΣ. και Αγένειας!

Αν θες να κάνεις σωστή συζήτηση, άσε τα "Head Banging" και κάνε μου quote μόνο αυτά που διαφωνείς, γράφωντας μου και το λόγο.
Μπορεί να έκανα λάθος και θα το διορθώσω...

Είπα να το γυρίσω στη ΠΛΑΚΑ αλλά αφού ΔΕΝ καταλαβαίνεις την απόπειρα ΕΚΤΟΝΩΣΗΣ της κατάστασης, ΑΝΑΓΚΑΖΟΜΑΙ να φαω μ1 ώρα και να απαντήσω

ΑΣ ΚΡΙΝΕΙ Ο ΛΑΟΣ!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

alopeciawarrior

New Member
Απ: Toppik

Admin είπε:
[quote author=alopeciawarrior link=topic=74.msg4831#msg4831 date=1230295188]
Admin, βλέπω που το πάς.
έγραψα τι γνώμη μου, ΈΠΕΙΤΑ ΑΠΟ ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ ΧΡΗΣΕΙΣ και ΟΧΙ έπειτα από μια ΟΠΩΣ ΕΣΥ
ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΣΕΣ την ειλικρίνειά μου, σου απαντάω μετά από ΕΠΙΜΟΝΗ σου για λεπτομερή παραθεση των διαφωνιών μου και ΤΩΡΑ μιλάς για φανατισμό?
μαλλόν ΕΣΥ φαίνεται να έχεις ΠΡΟΒΛΗΜΑ με το προιόν....ΓΙΑΤΙ ΑΡΑΓΕ? ???

alopeciawarrior είπε:
ΝΑΙ. Μπορεί να έχεις δίκιο.
ΕΧΕΙΣ ένα forum με παιδιά που μας απασχολούν τα μαλλιά μας και έχω την εντύπωση πως κατευθύνεις ΕΝΤΟΝΑ κάποια πράγματα.
Όταν ειδικά έχεις την αγένεια να λές σε κάποιον πως δεν πιστεύεις μια ΜΑΡΤΥΡΙΑ του για ΑΛΛΟ άτομο, κατανταει ύποπτο.
Υπό το φως αυτών των γεγονότων, ΔΕΝ θα μου φαινόταν περίεργο να με διαγράψεις.

Αυτός ακριβός είναι και ο σκοπός που αναφέρω στον Παναγιώτη. Anyway, το σταματάω εδώ.
Αν κατευθύνω κάποια πράγματα όπως λες, άσε να το κρίνουν οι άλλοι.
Κατάλαβα από το 2ο μύνημα σου που το πας. Πιστεύω θέλεις να σε διαγράψω για να δείξεις ότι όποιος δεν συμφωνεί και καλά με εμένα, τον διαγράφω. Προσπαθείς να περάσεις κάποιο μύνημα μήπως; Πες το καθαρά.

Σου πρότεινα να μου κάνεις quote σε ποια σημεία διαφωνείς μαζί μου. Έγραψα και τα θετικά του (ότι καλύπτει τα κενά) αλλά και τα αρνητικά του, ότι βγαίνει ακριβό, απαιτεί χρήση και άλλων συσκευών/προϊόντων για καλύτερο αποτέλεσμα κλπ.
Που το είδες το περίεργο; Φανατισμό έχω ναι, με όσα προϊόντα κάνουν δουλειά.
Αν καταφέρω και κάνω το toppik να μου δώσει καλά αποτελέσματα, θα το προσθέσω στην λίστα. ειδάλως, θα χρησιμοποιήσω άλλα προϊόντα, αντίστοιχα. Δεν νομίζω να απειλήθηκε κανένας και να του είπα πάρε αυτό αλλιώς το πούλο. Αυτά τα κάνουν στα Αμερικάνικα foras, όπως αυτό που μπάναραν τον τσακαλο.
Ακόμη και οι υπάλληλοι του Μ*** που διαφωνούσαμε έντονα από εδώ, δεν διαγράφηκαν. Οπότε, αυτό με τις διαγραφές που αναφέρεις σκοπίμος επίτηδες, άστο στην άκρη.
Ξεκίνησες με το toppik, συνέχισε να μιλάς γι'αυτό. Δεν χρειάζεται να προσθέτεις άσχετα με το topic θέματα. Αν έχεις παράπονο, πρόσθεσε ένα νέο post στο θέμα που αφορά το site και να συνεχίσουμε την κουβέντα εκεί.
[/quote]
δες την απάντησή μου.
Δεν χρειάζεται να περάσω μύνημα Admin.
έχεις θέμα ΚΑΤΑΔΙΩΞΗΣ? ΓΙΑΤΙ να θέλω να περάσω μύνημα?
ΣΕ ΠΟΙΟΝ? ΓΙΑΤΙ?
Θα βγάλω λεφτά?
ΜΟΝΟ ο ιδιοκτήτης ένος FORUM μπορεί να βγάλει λεφτά και όποιος θέλει ΑΥΤΟΣ, το ξέρεις.
Τι συμφέρον ΦΑΝΤΑΖΕΣΑΙ πως ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΩ?
Αλλα αν απαντήσεις ΧΩΡΙΣ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ή ΕΝΔΕΙΞΕΙΣ, μετά Οντως πάει αλλού το θέμα!
οπότε, ας είμαστε ΛΟΓΙΚΟΙ και ευγενείς, στο φινάλε τώρα γράφτηκα στο forum ΣΟΥ!.
Απλά, ΔΕΝ κάνω ποτέ το κοροιδο, όσο νέος και αν είμουν στα χρόνια ή σε κάποιο μέρος ή δουλεία.
Σε γειτονικές πόλεις ζούμε, τουλάχιστον τον περισσότερο καιρό! Ξέρω...

¨οσον αφορά θα κρινω ΚΑΙ ΕΓΩ, δεν κατάλαβα γιατί θα κρίνουν οι άλλοι???
Χεσ... για το Tοππικ, ΟΤΙ και να γράφεις. Άμα πάρω ...μετοχές αλλάζει.
ΔΙΑΦΩΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΛΥΤΟΤΗΤΑ σου που ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ ΚΟΣΜΟ!

Εκεί ΘΑ ΜΕ ΒΡΕΙΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΟΥ.
και επειδή μπορεί να μην σου κάτσει εύκολη η ΚΟΝΤΡΑ, ναι μπορεί να με διαγράψεις.

Η ΚΟΝΤΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΒΕΝΤΕΤΑ.
ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΘΕΩΡΩ ΠΩΣ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ
ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΤΕΡΕΙΣ ΑΠΟ ΑΤΟΜΑ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΕΧΟΥΝ ΒΡΕΙ ΦΩΣ.
ΠΡΙΝ ΟΜΩΣ ΦΩΤΗΣΕΙΣ ΚΑΠΟΥ ΜΕ ΤΟ ΦΩΣ ΣΟΥ, ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ ΒΕΒΑΙΟΣ ΠΩΣ ΦΩΤΙΖΕΙΣ ΣΤΗ ΣΩΣΤΗ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ.!
 

Άκης

Administrator
Απ: Toppik

Ok. Τώρα σε παραδέχομαι γιατί ανέλυσες ένα προς ένα τι διαφωνείς και σε ποιό σημείο, ώστε να ξέρω που δεν συμφωνούμε.
Δεν απαντώ, είπα το τί παρατήρησε και αυτό ήταν. Όπως πολύ σωστά λες, "ΑΣ ΚΡΙΝΕΙ Ο ΛΑΟΣ!".
Θα απαντήσω σε ένα.
alopeciawarrior είπε:
είναι το ίδιο σαν να πάρω εγώ το ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ σου Revivogen (Το οποίο παράγγειλα από Αμερική και το βάζει κάποιος Τελώνης τώρα...), να βάλω μια φορά και να γράψω
ΔΕΝ μου έβγαλε μαλλιά, και μου τα λάδωσε!
Θα μου έλεγες: Βάλε όσο χρειάζεται, άπλωσε το καλά, βάλε το βράδυ και ΠΕΡΙΜΕΝΕ!

Αν έλεγες πχ πήρα το revivogen και δεν μου έκανε δουλειά, θα σου απαντούσα τι λέει η εταιρία, ότι το αφήνεις για κάποιο διάστημα και τα λοιπα. Ή, θα έγραφα με βάση την δική μου εμπειρία. Αλλά, αν έλεγες, πάρτε το από έξω, πάρτε πχ το crescina ή μην πάρετε revivogen γιατί είναι απάτη το προϊόν, θα σου έλεγα οκ η γνώμη σου είναι αυτή, πάρε το proscar.
Αν μου έλεγες δεν σε πιστεύω άκη ότι σου σταμάτησε την τριχόπτωση, θα σου έδειχνα τις photos. Αλλά δεν θα τα έπαιρνα, εκτός αν είμουν τοπικός reseller.

Αυτά. Ας συνεχίσει το θέμα ως ήταν, δηλαδή συζήτηση για το toppik.
Επίσης, ανέβασε μας δυο photos για να δω το αποτέλεσμα σου, είσαι free να ανεβάσεις όσες θες.

Φιλικά...
 

Άκης

Administrator
Απ: Toppik

alopeciawarrior είπε:
δες την απάντησή μου.
Δεν χρειάζεται να περάσω μύνημα Admin.
έχεις θέμα ΚΑΤΑΔΙΩΞΗΣ? ΓΙΑΤΙ να θέλω να περάσω μύνημα?
ΣΕ ΠΟΙΟΝ? ΓΙΑΤΙ?
Θα βγάλω λεφτά?
ΜΟΝΟ ο ιδιοκτήτης ένος FORUM μπορεί να βγάλει λεφτά και όποιος θέλει ΑΥΤΟΣ, το ξέρεις.
Τι συμφέρον ΦΑΝΤΑΖΕΣΑΙ πως ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΩ?
Αλλα αν απαντήσεις ΧΩΡΙΣ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ή ΕΝΔΕΙΞΕΙΣ, μετά Οντως πάει αλλού το θέμα!
οπότε, ας είμαστε ΛΟΓΙΚΟΙ και ευγενείς, στο φινάλε τώρα γράφτηκα στο forum ΣΟΥ!.
Απλά, ΔΕΝ κάνω ποτέ το κοροιδο, όσο νέος και αν είμουν στα χρόνια ή σε κάποιο μέρος ή δουλεία.
Σε γειτονικές πόλεις ζούμε, τουλάχιστον τον περισσότερο καιρό! Ξέρω...

¨οσον αφορά θα κρινω ΚΑΙ ΕΓΩ, δεν κατάλαβα γιατί θα κρίνουν οι άλλοι???
Χεσ... για το Tοππικ, ΟΤΙ και να γράφεις. Άμα πάρω ...μετοχές αλλάζει.
ΔΙΑΦΩΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΛΥΤΟΤΗΤΑ σου που ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ ΚΟΣΜΟ!

Εκεί ΘΑ ΜΕ ΒΡΕΙΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΟΥ.
και επειδή μπορεί να μην σου κάτσει εύκολη η ΚΟΝΤΡΑ, ναι μπορεί να με διαγράψεις.

Η ΚΟΝΤΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΒΕΝΤΕΤΑ.
ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΘΕΩΡΩ ΠΩΣ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ
ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΤΕΡΕΙΣ ΑΠΟ ΑΤΟΜΑ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΕΧΟΥΝ ΒΡΕΙ ΦΩΣ.
ΠΡΙΝ ΟΜΩΣ ΦΩΤΗΣΕΙΣ ΚΑΠΟΥ ΜΕ ΤΟ ΦΩΣ ΣΟΥ, ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ ΒΕΒΑΙΟΣ ΠΩΣ ΦΩΤΙΖΕΙΣ ΣΤΗ ΣΩΣΤΗ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ.!

Όπως σου προανέφερα, αφού μου έβαλες ένα ένα τα σημεία που διαφωνείς, σε παραδέχομαι.
Άλλο να λες διαφωνώ γενικά και άλλο διαφωνώ σε αυτό, αυτό, αυτό κλπ.
Τεσπα, όπως είπα και στο προηγούμενο θέμα, ας συνεχίσει η κουβέντα για το toppik...

Α και να μην ξεχνιόμαστε, δεν σε διαγράφω. Αν σου προσθέσω με quotes πόσες διαφωνίες είχα, θα βαρεθείς να διαβάζεις. Αλλά δεν ενόχλησα κανένα.
Είναι όπως με τους φίλους σου, μπορεί να "σκοτωθείς" για μία ομάδα, αλλά με αυτούς μετά θα πας για καφέ.
Εκτός αν το θες να διαγραφεις, που όπως σου είπα, μπορείς να ανοίξεις νέο θέμα στην ενότητα που αφορά το forum και να πεις ότι απαιτείς την διαγραφή σου γι'αυτό η τον αλλο λόγο. Ή στείλε μου pm.
Αλλιώς, ας αναζητήσουμε από το forum εδώ, τρόπους να μας κάνουν την τριχόπτωση μας λιγότερο "απειλητική".
 

Άκης

Administrator
Απ: Toppik

Πάντως, κάτι με το θέμα. Και άλλος παρατήρησε ότι ακριβώς και εγώ.
MAVERICK είπε:
To αγόρασα και αυτό απο περιέργεια .
Είναι καλό μόνο για περιοχές με μικρή αραίωση , είναι σαν καρβουνόσκονη την οποία πρέπει να ρίχνεις κάθε μέρα στο κεφάλι σου και βέβαια αν ιδρώσεις ή αν βρέξει θα τρέχουν τα ζουμιά!!
Ακριβό για αυτό που προσφέρει , θες αλλα τόσα για να πάρεις το maximazer για να το απλώνεις καλύτερα αλλά το σημαντικότερο : δεν δίνει λύση

Ntia είπε:
Είσαι σίγουρος ότι αν ιδρώσεις ή βρέξει τρέχει? Η εταιρία διαβεβαιώνει για το αντίθετο...

MAVERICK είπε:
Καλά αυτά που δείχνει η εταιρία και στο διαφημιστικό δεν πρέπει να γίνονται ούτε στα παραμύθια!
Πως γίνεται με σκόνη ( ίνες) να κάνεις τέτοια δουλειά ;
To άλλο που ρωτάς το τσέκαρα μετά απο τρέξιμο

grtt είπε:
Συμβουλή: Αν και πωλείται πλέον και στην Ελλάδα, συμφέρει να το παραγγείλετε από Αμερική, ακόμα και με τα ταχυδρομικά έξοδα θα σας έρθει φθηνότερα από ό,τι να το αγοράσετε από Ελλάδα, το έχουν πολύ πιο ακριβά εδώ.

Georgex6 είπε:
παιδια εγω το παραγγειλα για τον father μου για πλακα και ακομα κλαιω τα 40 ευρω βεβαια μου ειπαν να το στειλω πισω και να μου δωσουν τα λεφτα αλλα σιγα τωρα...

Αυτά τα ολίγα σχετικά με την δική μου αντικειμενικότητα, κατεύθυνση των πραγμάτων κλπ.
Όπως μπορεί να διαβάσει ο ΛΑΟΣ που αναφέρει και ο alopecia, μόνο εγώ τελικά παρατήρησα περίεργα πράγματα σχετικά με το toppik.
Anyway, αμα υπάρχουν και άλλοι που το δοκίμασαν ΜΟΝΟ του, χωρίς την λακ και το maximizer, ας γράψουν και αυτοί την γνώμη τους αλλά και tips.
 

tsakalos

New Member
Απ: Toppik

γενικα τα consealers δεν κανουν για ολους και ολα εχουν τα υπερ και τα κατα. ειναι ομως lifesavers για μερικους ειδικα για περιοχες οπως crown και middlescalp. εγω δεν βγαινω εξω χωρις αυτα και αμα ξερεις να το βαζεις εχεις καλο αποτελεσμα, δεν δουλευουν καλα στο hairline, επισης αγορασα προσφατα απο ελλαδα το toppek shampoo και ειναι παρα πολυ καλο. αφηνει thickness στο μαλλι και το κανει πολυ αφρατο. δοκιμαστε το
 

sot

Member
Απ: Toppik

παιδια το πηρα και εγω το toppiκ
αμα βαλεις και πιασει κανεις τα μαλλια σου το χερι του θα γινει μαυρο........
και σε εσας ετσι ειναι???
 

Άκης

Administrator
Απ: Toppik

sot είπε:
παιδια το πηρα και εγω το toppiκ
αμα βαλεις και πιασει κανεις τα μαλλια σου το χερι του θα γινει μαυρο........
και σε εσας ετσι ειναι???
Αν διαβάσεις το ποστ μου που αναφέρω και τιμές, θα δεις εκεί που λέω ότι δεν κολλάνε οι ίνες.Εκεί που πάλι λέω ότι το τοππικ σκέτο ΔΕΝ κάνει σωστή δουλειά και ότι η ίδια η εταιρία (στο κουτάκι του) αναφέρει ότι για να ασφαλίσεις τις ίνες, να εφαρμόσεις το λακ.
Άρα ή σου φεύγουν οι ίνες (σε εμένα όταν περνούσα το χέρι μου ανάμεσα στα μαλλιά, έμεναν στο χέρι μου μαυράκια) ή έβαλες πολύ πάνω πάνω.

tsakalos είπε:
γενικα τα consealers δεν κανουν για ολους και ολα εχουν τα υπερ και τα κατα. ειναι ομως lifesavers για μερικους ειδικα για περιοχες οπως crown και middlescalp. εγω δεν βγαινω εξω χωρις αυτα και αμα ξερεις να το βαζεις εχεις καλο αποτελεσμα, δεν δουλευουν καλα στο hairline, επισης αγορασα προσφατα απο ελλαδα το toppek shampoo και ειναι παρα πολυ καλο. αφηνει thickness στο μαλλι και το κανει πολυ αφρατο. δοκιμαστε το

Μπράβο ρε τσάκαλε. Έτσι είναι σωστό να απαντά κανείς. έτσι, μπορώ να κάνω διάλογο με τις ώρες. Αναφέρεις και τα συν και τα πλην.
Όπως είπα και παραπάνω, μπορεί να καλύπτει τα κενα (ναι, το κάνει) αλλά μόνο του δεν κάνει σωστή δουλειά, το ξαναλέω, το ξαναδοκίμασα καμια 10αριά φορές. Άλλωστε η εταιρία το λέει "Αpply fiberhold spray to secure the fibers". Δεν λέει "για καλύτερο κράτημα μπορείτε να κάνετε χρήση του fiberhold" ή "αν πάτε σε βροχερό μέρος, καλό είναι να σιγουρέψετε τις ίνες με το fiberhold", όπου εκεί θα τους έβγαζα το καπέλο.

Δεν απάντησα παραπάνω στον alopecia για 3 λόγους:
-Δεν θα καταλήγαμε πουθενά. Βαρέθηκα τις απαντήσεις όπως έκανα και στου Μ***, στο fungoral που έλεγε ένας ότι αναπτύσεις μύκητες, σε Ελληνική εταιρία μεταμόσχευσης, στο proscar που έλεγε ο άλλος ότι σου δημιουργεί καρκινο, οι οποίες δείχνουν να μην καταλήγουν πουθενά. Είναι σαν να μαλώνεις για το ποιά ομάδα είναι καλύτερη.
-Μερικά που έλεγε, μου θύμησαν έντονα το email που έλαβα από τον υπεύθυνο του toppik. Πάλι δεν θα καταλήγαμε πουθενά.
-Το toppik δεν είναι και κάποιο σπουδαίο προϊον. Είναι σαν το μεικ-απ μεν, αλλά δεν αφορά την τριχόπτωση. Ας μαλώνουμε τουλάχιστον για άλλα προϊόντα.

Δεν μπορώ όμως να μην σχολιάσω 2 πράγματα:
alopeciawarrior είπε:
Μάλλον ΔΕΝ έχω πάρει ΤΟΟΟΟΣΟ σοβαρά το θέμα τριχόπτωση...
...................
Αγοράζω μια ΥΠΗΡΕΣΙΑ από το προϊόν ένα ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑ, Την ηρεμία μου και το χαμογελό μου στο καθρεπτη (που το ειχα ψιλοχασει).
Αυτά εγω τα θεωρώ ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΑ.
.......................
Το μόνο προβλημα με το Τοππικ ειναι πως μου αρέσει τόσο πολυ η εικόνα μου μετά που όταν λούζομαι ... στεναχωριέμαι! αμα μπορέσω να βγάλω τόσα μαλλια ωστε να δείχνω μόνος μου τόσο πυκνός, δεν θέλω ΤΙΠΟΤΑ άλλο!
.........................
Αλλά επανερχόμαστε στο θέμα ΚΟΣΤΟΣ ΑΞΙΑ.
Προτιμώ να δείχνω ΠΥΚΝΟΣ και ΚΑΘΑΡΟΣ και ας μου κοστίζει λίγο ακριβότερα.
Η ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΧΑΣΟΥΡΑ που θα έχω αν μείνω βρώμικος για να κάνω οικονομία
ή
η ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΧΑΣΟΥΡΑ που θα έχω αν ΝΙΩΘΩ φαλακρός στις κοινωνικές μου εκδηλώσεις επειδή το όποιο Τοππικ είναι λίγο ακριβό ΕΙΝΑΙ
Μπορεί να μην έχει πάρει σοβαρά το θέμα τριχόπτωση, άσχετα αν δεν θέλει να δείξει ότι έχει τριχόπτωση και χρησιμοποιεί τοππικ, αλλά το φορουμ αυτό απευθύνεται και σε άτομα που τους λείπουν αρκετά λεφτά για να συμπληρώσουν τα 700€ και να μπουν στην γενιά των 700€.
Δεν έχουν όλοι την οικονομική άνεση και γι'αυτό τον λόγο απαιτείται να λέμε τις χαμηλότερες τιμές.
Τώρα αν κάποιος τα έχει, ας το πάρει από Ελλάδα και ας τους αφήσει και τα ρέστα από 50αρικο, δεν με νοιάζει, αλλά με νοιάζει όσοι δεν έχουν την άνεση, να βρουν φτηνά ή καλύτερα προϊόντα στα ίδια λεφτά.Πάντως, όσο αφορά τις λέξεις με κεφαλαία, ξέρεις ποιες να βάζεις αγαπητέ. Σε τμήμα διαφημίσεων και δεν θα τις ταίριαζαν έτσι.

alopeciawarrior είπε:
ΚΑι έξω με γκόμενα αν πάτε ΤΟΤΕ να δείτε τι ωραία που είναι!!! Και με φίλους που σου κάνουν πλάκα, εκεί να δεις χαρές. (καλά, εσύ πως γεμισαν τα μαλλιά σου έτσι? Ποιον θα πειράζουμε τώρα και άλλα τέτοια)
οπότε ΔΙΑΦΩΝΩ. οκ?
Αχ αυτές οι γκόμενες. Ασε δε οι φίλοι. Καλό είναι για διαφήμιση.
Sorry, αλλά η συμβουλή μου (με βάση το παραπάνω) προς όλους τους συμφορουμίτες είναι:
αν οι φίλοι σου σε πειράζουν συνεχώς για τα μαλλιά σου, δεν είναι φίλοι σου. Ο φίλος ο σωστός δεν σε "πειράζει" με το πρόβλημα σου, όποιο και αν είναι αυτό.
Και αν από την γκόμενα θελήσει κανείς να κρύψει ότι έχει τριχόπτωση, δεν ξέρω τι να πω.
Αμα είναι να ανοίξουμε νέο ποστ με θέμα "Δικαιολογίες που θα λέμε στις γκόμενες" όταν μας ρωτάνε "γιατί δεν κάνεις βουτιά;" (έχω βάλει τοππικ χρυσή μου αλλά ντρέπομαι να σου το πω) ή όταν σε ρωτάει γιατί αργείς να βγεις από το μπάνιο να λες κατι του τυπου "μισό λεπτό μωρό μου να στεγνώσουν καλά τα μαλλια μου (και από μέσα σου "γιατί δεν κάθεται καλά το τοππικ και θα με δεις καραφλό").

Φιλικά πάντα τα παραπάνω.
 

alopeciawarrior

New Member
Απ: Toppik

Admin είπε:
[quote author=sot link=topic=74.msg4949#msg4949 date=1230554364]
παιδια το πηρα και εγω το toppiκ
αμα βαλεις και πιασει κανεις τα μαλλια σου το χερι του θα γινει μαυρο........
και σε εσας ετσι ειναι???
Αν διαβάσεις το ποστ μου που αναφέρω και τιμές, θα δεις εκεί που λέω ότι δεν κολλάνε οι ίνες.Εκεί που πάλι λέω ότι το τοππικ σκέτο ΔΕΝ κάνει σωστή δουλειά και ότι η ίδια η εταιρία (στο κουτάκι του) αναφέρει ότι για να ασφαλίσεις τις ίνες, να εφαρμόσεις το λακ.
Άρα ή σου φεύγουν οι ίνες (σε εμένα όταν περνούσα το χέρι μου ανάμεσα στα μαλλιά, έμεναν στο χέρι μου μαυράκια) ή έβαλες πολύ πάνω πάνω.

tsakalos είπε:
γενικα τα consealers δεν κανουν για ολους και ολα εχουν τα υπερ και τα κατα. ειναι ομως lifesavers για μερικους ειδικα για περιοχες οπως crown και middlescalp. εγω δεν βγαινω εξω χωρις αυτα και αμα ξερεις να το βαζεις εχεις καλο αποτελεσμα, δεν δουλευουν καλα στο hairline, επισης αγορασα προσφατα απο ελλαδα το toppek shampoo και ειναι παρα πολυ καλο. αφηνει thickness στο μαλλι και το κανει πολυ αφρατο. δοκιμαστε το

Μπράβο ρε τσάκαλε. Έτσι είναι σωστό να απαντά κανείς. έτσι, μπορώ να κάνω διάλογο με τις ώρες. Αναφέρεις και τα συν και τα πλην.
Όπως είπα και παραπάνω, μπορεί να καλύπτει τα κενα (ναι, το κάνει) αλλά μόνο του δεν κάνει σωστή δουλειά, το ξαναλέω, το ξαναδοκίμασα καμια 10αριά φορές. Άλλωστε η εταιρία το λέει "Αpply fiberhold spray to secure the fibers". Δεν λέει "για καλύτερο κράτημα μπορείτε να κάνετε χρήση του fiberhold" ή "αν πάτε σε βροχερό μέρος, καλό είναι να σιγουρέψετε τις ίνες με το fiberhold", όπου εκεί θα τους έβγαζα το καπέλο.

Δεν απάντησα παραπάνω στον alopecia για 3 λόγους:
-Δεν θα καταλήγαμε πουθενά. Βαρέθηκα τις απαντήσεις όπως έκανα και στου Μ***, στο fungoral που έλεγε ένας ότι αναπτύσεις μύκητες, σε Ελληνική εταιρία μεταμόσχευσης, στο proscar που έλεγε ο άλλος ότι σου δημιουργεί καρκινο, οι οποίες δείχνουν να μην καταλήγουν πουθενά. Είναι σαν να μαλώνεις για το ποιά ομάδα είναι καλύτερη.
-Μερικά που έλεγε, μου θύμησαν έντονα το email που έλαβα από τον υπεύθυνο του toppik. Πάλι δεν θα καταλήγαμε πουθενά.
-Το toppik δεν είναι και κάποιο σπουδαίο προϊον. Είναι σαν το μεικ-απ μεν, αλλά δεν αφορά την τριχόπτωση. Ας μαλώνουμε τουλάχιστον για άλλα προϊόντα.

ρε Άκη (έμαθα και το ονομά σου πλέον από το forum, ασχολήθηκα να διαβάσω βλέπεις και άλλα posts για να δω αν έχεις με ΕΜΕΝΑ πρόβλημα η γενικά) Τι ακριβώς ΛΕΣ?


Δεν μπορώ όμως να μην σχολιάσω 2 πράγματα:
alopeciawarrior είπε:
Μάλλον ΔΕΝ έχω πάρει ΤΟΟΟΟΣΟ σοβαρά το θέμα τριχόπτωση...
...................
Αγοράζω μια ΥΠΗΡΕΣΙΑ από το προϊόν ένα ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑ, Την ηρεμία μου και το χαμογελό μου στο καθρεπτη (που το ειχα ψιλοχασει).
Αυτά εγω τα θεωρώ ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΑ.
.......................
Το μόνο προβλημα με το Τοππικ ειναι πως μου αρέσει τόσο πολυ η εικόνα μου μετά που όταν λούζομαι ... στεναχωριέμαι! αμα μπορέσω να βγάλω τόσα μαλλια ωστε να δείχνω μόνος μου τόσο πυκνός, δεν θέλω ΤΙΠΟΤΑ άλλο!
.........................
Αλλά επανερχόμαστε στο θέμα ΚΟΣΤΟΣ ΑΞΙΑ.
Προτιμώ να δείχνω ΠΥΚΝΟΣ και ΚΑΘΑΡΟΣ και ας μου κοστίζει λίγο ακριβότερα.
Η ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΧΑΣΟΥΡΑ που θα έχω αν μείνω βρώμικος για να κάνω οικονομία
ή
η ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΧΑΣΟΥΡΑ που θα έχω αν ΝΙΩΘΩ φαλακρός στις κοινωνικές μου εκδηλώσεις επειδή το όποιο Τοππικ είναι λίγο ακριβό ΕΙΝΑΙ
Μπορεί να μην έχει πάρει σοβαρά το θέμα τριχόπτωση, άσχετα αν δεν θέλει να δείξει ότι έχει τριχόπτωση και χρησιμοποιεί τοππικ, αλλά το φορουμ αυτό απευθύνεται και σε άτομα που τους λείπουν αρκετά λεφτά για να συμπληρώσουν τα 700€ και να μπουν στην γενιά των 700€.
Δεν έχουν όλοι την οικονομική άνεση και γι'αυτό τον λόγο απαιτείται να λέμε τις χαμηλότερες τιμές.
Τώρα αν κάποιος τα έχει, ας το πάρει από Ελλάδα και ας τους αφήσει και τα ρέστα από 50αρικο, δεν με νοιάζει, αλλά με νοιάζει όσοι δεν έχουν την άνεση, να βρουν φτηνά ή καλύτερα προϊόντα στα ίδια λεφτά.Πάντως, όσο αφορά τις λέξεις με κεφαλαία, ξέρεις ποιες να βάζεις αγαπητέ. Σε τμήμα διαφημίσεων και δεν θα τις ταίριαζαν έτσι.





alopeciawarrior είπε:
ΚΑι έξω με γκόμενα αν πάτε ΤΟΤΕ να δείτε τι ωραία που είναι!!! Και με φίλους που σου κάνουν πλάκα, εκεί να δεις χαρές. (καλά, εσύ πως γεμισαν τα μαλλιά σου έτσι? Ποιον θα πειράζουμε τώρα και άλλα τέτοια)
οπότε ΔΙΑΦΩΝΩ. οκ?
Αχ αυτές οι γκόμενες. Ασε δε οι φίλοι. Καλό είναι για διαφήμιση.
Sorry, αλλά η συμβουλή μου (με βάση το παραπάνω) προς όλους τους συμφορουμίτες είναι:
αν οι φίλοι σου σε πειράζουν συνεχώς για τα μαλλιά σου, δεν είναι φίλοι σου. Ο φίλος ο σωστός δεν σε "πειράζει" με το πρόβλημα σου, όποιο και αν είναι αυτό.
Και αν από την γκόμενα θελήσει κανείς να κρύψει ότι έχει τριχόπτωση, δεν ξέρω τι να πω.
Αμα είναι να ανοίξουμε νέο ποστ με θέμα "Δικαιολογίες που θα λέμε στις γκόμενες" όταν μας ρωτάνε "γιατί δεν κάνεις βουτιά;" (έχω βάλει τοππικ χρυσή μου αλλά ντρέπομαι να σου το πω) ή όταν σε ρωτάει γιατί αργείς να βγεις από το μπάνιο να λες κατι του τυπου "μισό λεπτό μωρό μου να στεγνώσουν καλά τα μαλλια μου (και από μέσα σου "γιατί δεν κάθεται καλά το τοππικ και θα με δεις καραφλό").

Φιλικά πάντα τα παραπάνω.
[/quote]

Δηλαδή όποιος δεν είναι ΑΓΚΟΥΑ και ξέρει να βάλει το ΡΗΜΑ και το ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΟ σε κάθε πρόταση σου θυμίζει τον Μ****, τον Τ******, τον D** κτλ?
δηλαδή επειδή είσαι και είμαι και είναι και άλλοι της γενιάς των 700 εμείς ΔΕΝ μορφωθήκαμε και πρέπει να μιλάμε λες και είμαστε ΑΛΒΑΝΟΙ?

βαλε τα mail που σου έστειλαν να τα ΔΟΥΜΕ!
Προσωπικά θεωρώ πως έχω ΜΟΝΑΔΙΚΟ τρόπο γραφής και ομιλίας.
ΜΑΚΑΡΙ να είναι τα mail που σου στείλανε τόσο καλογραμμένα όσο τα δικά μου posts.
Aν και αμφιβάλω, για να τα χώνεις ΕΤΣΙ, μάλλον σε βρίζανε και το έχεις πάρει γινάτι και ΣΤΑΥΡΟΦΟΡΙΑ!

τα ΚΕΦΑΛΑΙΑ που βάζω είναι για ΕΜΦΑΣΗ!
Αλλά ΔΕΝ χαμπαριάζεις τελικά φίλε (sic)
είδα και άλλα posts σου, με ΟΠΟΙΟΝ σχεδόν διαφώνησε μαζί σου, η επίθεση σου, με εύσχημο τρόπο ήταν τελικά ΠΑΝΤΑ προσωπική προς το άτομο ΟΧΙ την άποψη.
Οπότε ΧΡΥΣΕ μου (μιας και εγώ είμαι ΑΓΑΠΗΤΟΣ) ΜΑΛΛΟΝ όντως έχεις ένα θέμα με συνωμοσίες, καταδίωξη κτλ.
Αλλά δικαίωμά σου.

Βέβαια, ΦΙΛΙΚΟΤΑΤΑ!
Εσύ ΧΡΥΣΕ μου, γιατί κάνεις ότι κάνεις για τα μαλλιά σου?
2 λόγοι είναι ΠΑΝΤΑ, για όλους μας:
-Για λόγους κοινωνικούς (γκόμενες. φίλοι)
-για λόγους μειωμένης ΑΥΤΟΕΙΚΟΝΑΣ και ίσως ΑΥΤΟΠΕΠΟΙΘΗΣΗΣ

Αν η φαλάκρα μας ήταν στοιχείο γοητείας, όπως η ρυτιδούλες ή τα γένια, θα ΑΝΥΠΟΜΟΝΟΥΣΑΜΕ να μείνουμε φαλακροί, όπως ανυπομονούσα να βγάλω γένια στα 15.
Αλλά ΔΥΣΤΥΧΩΣ ξέρουμε πως σπάνια η τριχόπτωση και η φαλάκρα είναι θετικά στοιχεία στην ΕΜΦΑΝΙΣΗ.
και το τι είναι θετικό ή αρνητικό στην ΕΜΦΑΝΙΣΗ το καθορίζει το παρόν κοινωνικό status σε ΣΥΓΚΡΙΣΗ με το σύνηθες, όχι κάτι ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟ.
Σε κάποιες χώρες οι μελαμψοί είναι οι ωραίοι, στην Ελλάδα τους κοροϊδεύουμε,
αλλού οι σχιστομάτηδες αρέσουν, αλλού όχι.
ΑΡΑ το καθορίζουν τελικά οι κοινωνικές μας συναναστροφές
Οι ΓΚΟΜΕΝΕΣ και οι ΦΙΛΟΙ!
Και το ΞΕΡΟΥΜΕ όλοι μας, άσχετα αν θέλει ΑΡΧ**** να το παραδεχθείς πως επηρεάζεσαι.
Και αν εσύ βγεις και πεις πως τους έχεις όλους γραμμένους, μαγκιά σου.
Αλλά ΚΑΘΕ άνθρωπος αυτομάτως, αυθορμήτως και ασυνείδητα αποκτά συνείδηση της αυτο-εικόνας του (ΟΧΙ της αυτοπεποίθησης) συγκρίνοντας τον εαυτό του με τους άλλους.
Οι φίλοι που ΣΥΝΕΧΩΣ κοροϊδεύουν είναι ΚΑΦΡΟΙ! και ΔΕΝ είναι φίλοι!
Όχι για τίποτα άλλο αλλά γιατί δεν καταλαβαίνουν πως ένα θέμα, δίκαια ή άδικα, σε στεναχωρεί. Αυτός ο άνθρωπος είναι για απομάκρυνση λόγω αναισθησίας εώς και αναπηρίας στην κοινωνική αντίληψη και τη συναισθηματική νουμοσύνη.
Αλλά οι φίλοι μου με πειράζουν καμιά φορά, όπως και εγώ αυτούς που έχουν κοιλίτσα!
Το ΠΕΙΡΑΓΜΑ είναι μέσα στον κοινωνικά αποδεκτό μηχανισμό του λεγόμενου male-bonding.
Όσο για τις γκόμενες, ναι ΧΡΥΣΕ μου, ούτε στο μπάνιο μου να είσουνα!
Το εννοώ!
Αυτό κάνω!
ΓΕΛΟΙΟ?
ΠΟΙΟΣ είσαι εσύ να το κρίνεις?
Θα μου πεις πως έχω πρόβλημα αυτο-εικόνας?
ΕΧΩ!
Βάζω ένα κάρο ΜΑΛ****Σ στο κεφάλι μου (και Finasteride από στόμα) και εσύ βάζεις περισσότερα και σε πείραξε ή θα με πειράξει το τοππικ?
Τι βρεγμένος τι μούσκεμα!
Εγώ απορώ τι λες ΕΣΥ ΧΡΥΣΕ μου όταν βλέπει καμία κοπέλα στο μπάνιο σου ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΑ αυτά που βάζεις???
Η μήπως τα κρύβεις? :p
(εγώ τα κρύβω...)
Να σου πω και κάτι για να τελειώνουμε, γιατί έχεις θέματα με ΟΠΟΙΟΝ έχει επιχειρήματα και
αρκετή ευφράδεια να σου απαντήσει:
Σου είπα και σε παλαιότερο post πως ΕΧΕΙΣ περισσότερα μαλλιά από μένα.
Το να κοροϊδεύεις τι κάνω στο μπάνιο για τα μάτια της γκόμενας (και μην ΤΟΛΜΗΣΕΙΣ να πεις πως δεν ήταν προσωπική μπηχτή...) είναι τουλάχιστον ΓΑΙΔΟΥΡΙΑ και ΘΡΑΣΥΔΕΙΛΙΑ!

Αυτή είναι η εικόνα του ΦΩΤΙΣΜΕΝΟΥ ADMIN?
να κοροϊδεύει τους ΠΙΟ φαλακρούς???? ???
Για αυτό το άνοιξες το forum?
Για να νιώσεις πιο Δυνατός γνωρίζοντας πιο αδύναμους?

ΕΥΓΕ και παλί ΕΥΓΕ!

είναι η ΠΟΛΛΟΣΤΗ φορά που με προσβάλλεις.

-Αμφισβήτησες την ειλικρίνεια μου
-με κατηγόρησες πως είμαι ΕΓΚΑΘΕΤΟΣ εταιρειών, διαφημιστής κτλ
-με κοροϊδεύεις πως είμαι 'δεν ξέρω τι'' που κρύβομαι από τι γκόμενά μου.

ΓΙΑΤΙ τόσο ΜΙΣΟΣ χρυσέ μου????


ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ περιμένω απάντηση!

και πιστεύω πως ΟΛΟΙ οι φίλοι εδώ μέσα περιμένουν απάντηση διότι με την ευκολία που κρίνεις τον κόσμο, κολλάς ετικέτες και θίγεις υπολήψεις φοβάμαι πως το πρόβλημα σου πάει ΠΟΛΥ βαθύτερα από το scalp σου!

Εγώ το ΣΤΑΜΑΤΑΩ εδώ γιατί έχω κατέβει αρκετά σε επίπεδο απαντώντας σου.

Θα ΕΚΤΙΜΗΣΩ αν ΔΕΝ ξαναασχοληθείς με post μου ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ.

Δεκτή κάθε κριτική για την ΑΠΟΨΗ όχι για το άτομο.
Εκτός αν είσαι ο ...Σερίφης και κάνεις οτι γουστάρεις στο FORUm ΣΟΥ!!

Αλλά αν ασχοληθείς στο μέλλον ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΤΡΟΠΟ, θα αρχίσω να χτυπάω ΚΑΙ εγώ κάτω από τη μέση , όπως ΕΣΥ :-*!
 

Άκης

Administrator
Απ: Toppik

Μα γράφεις ρε φίλε και κάτι κατεβατά, βαριέμαι να τα διαβάσω.
Πάντως, με τράβηξε το μάτι κανα δυο που είπες και βασικά με το μυνηματάκι που προσπαθείς να περάσεις που λέγαμε παραπάνω.
alopeciawarrior είπε:
Προσωπικά θεωρώ πως έχω ΜΟΝΑΔΙΚΟ τρόπο γραφής και ομιλίας.
Μαγγιά σου. Δεν είπε κανείς το αντίθετο. Πιστεύεις ότι είπε κανείς ότι δεν έχεις μοναδικό τρόπο γραφής ή ομιλίας; Έχεις κάποιο είδος ανασφάλειας;

alopeciawarrior είπε:
Αυτή είναι η εικόνα του ΦΩΤΙΣΜΕΝΟΥ ADMIN?
να κοροϊδεύει τους ΠΙΟ φαλακρούς?
Και ποιος σου είπε ότι είμαι φωτισμένος; Μην με παινεύετε γιατί κοκκινίζω. :-[
Και γιατί με λες συνεχώς admin? Δεν σου συστήθηκα ως "Admin" της κοινότητας, αλλά ως Άκης.
Και ναι, όπως κατάλαβες, κοροιδεύω τον κόσμο που δεν έχει μαλλιά. Μα πως το κατάλαβες, απορώ. Βουλωμένο "post" διαβάζεις;
Και δεν είπες το εξής, όταν τους βλέπω στο δρόμο τους λέω "ελάτε ρε να τις μετρήσουμε" και αν αποδειχτεί ότι έχω περισσότερες τρίχες, τους λέω "ου ρε" κλπ. Είσαι ικανοποιημένος τώρα;
Δεν τα λες όλα και με ανησυχείς, μήπως ξεχνάς;;;

alopeciawarrior είπε:
Το να κοροϊδεύεις τι κάνω στο μπάνιο για τα μάτια της γκόμενας (και μην ΤΟΛΜΗΣΕΙΣ να πεις πως δεν ήταν προσωπική μπηχτή...) είναι τουλάχιστον ΓΑΙΔΟΥΡΙΑ και ΘΡΑΣΥΔΕΙΛΙΑ!
Έχεις κάποιο ψυχολογικό με το να θεωρείς ότι σε κοροιδεύουν συνεχώς; Ότι ότι λέγοντε, λέγοντε για σένα; Γι'αυτο θεωρείς ότι οι φίλοι σου σε δουλεύουν και κρύβεσαι από την κοπέλα σου; ΄Εχεις κάποιο κόμπλεξ; Να το κοιτάξεις και αυτό.
Για πλάκα το είπα γενικά για το τοππικ. Μάλιστα έγραψα και το εξης:
"Sorry, αλλά η συμβουλή μου (με βάση το παραπάνω) προς όλους τους συμφορουμίτες είναι:"
Πιστεύεις ότι είσαι "όλοι οι συμφορουμίτες"; Αφορούσε τα υπόλοιπα μέλη. Αλλά γιατί μπερδεύεσαι;

alopeciawarrior είπε:
Μην με λες έτσι γιατί θα μας παρεξηγήσουνε...
Άκου ΧΡΥΣΕ μου και μάλιστα με κεφαλαία το ΧΡΥΣΕ. Ντροπή, τι θα πει ο κόσμος. Τσ,τσ,τσ... :-* :-* :-*

alopeciawarrior είπε:
Εκτός αν είσαι ο ...Σερίφης και κάνεις οτι γουστάρεις στο FORUm ΣΟΥ!!
Ναι είμαι Σερίφης. Και άμα ξαναδιαβάσω, ότι έγραψε κανείς άσχημα λόγια για το τοππικ, ότι τάχα δεν κολλάει στα μαλλια κλπ, θα σας κλείσω όλους μέσα.
Και για να πιστέψετε, δείτε την φωτογραφία μου, από την ταυτότητα μου...

seriffalak.gif


Said something, Cowboy??
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Άκης

Administrator
Απ: Toppik

Πάντως, στο θέμα μας το toppik, έκανα κάπου λάθος και το είπα και λάθος.
Είπα ότι το toppik δεν κάνει δουλειά μόνο του, αλλά θέλει και τα αξεσουάρ της εταιρίας.
Η αλήθεια είναι τελικά ότι το toppik (αφού το έψαξα και κάτι παραπάνω) κάνει δουλειά μόνο του (δηλαδή το κουτάκι σκέτο με τις ίνες) μόνο για πάνω και μέση κεφαλιού. Δηλαδή αν είστε κάπως έτσι:
photo_ApplyToppik1.jpg


Αυτό που ήθελα εγώ είναι να κάνει δουλειά και μπροστά, κάτι που πιστεύω θέλουν και οι περισσότεροι. Όμως τελικά, όπως σωστά ανέφερε και ο τσάκαλος, δεν κάνει καλή δουλειά στη hairline. Θέλει και τα υπόλοιπα αξεσουάρ. Από την εταιρία διάβασα το εξής:
photo_optimizer.jpg
"While Toppik is the top-selling product for thickening thinning hair, it can be difficult to achieve a natural looking front hairline. That's why we created the new Toppik Hairline Optimizer.
The ultimate way to get the best results with Toppik. You’ll instantly see the best possible results in less time, and using less product."

Ενώ για τα υπόλοιπα αναφέρει:
"For best results use Toppik Fiber Hold Spray for added durability and a finished touch.Dramatically improve results by using the Toppik Spray Maximizer and Toppik Hairline Optimizer"

Οπότε λογικό είναι μπροστά που το θέλω εγώ, μόνο του να μην δινει σωστό αποτέλεσμα.
Μάλιστα το χτενάκι αυτό μπαίνει και σαν προστατευτικό να μην αφήνει τις ίνες να πέσουν στο δέρμα (κάτι που παρατήρησα) και να μένουν στις τρίχες.

Άρα όσοι το θέλετε για μέση και κορυφή, μπορείτε να το πάρετε και σκέτο ή μαζί με την λάκ για να σας τα εξασφαλίσει ότι θα σας μείνουν στο κεφάλι. Για μπροστά, ετοιμαστείτε να βάλετε βαθιά το χέρι στην τρέπη...
 
Απ: Toppik

Γεια σας παιδιά και καλή χρονιά να έχουμε. Ρε παιδιά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί υπάρχουν κόντρες προσωπικές για ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζετε
και οι δύο!Μπορείτε να πείτε ο καθένας τη γνώμη του και αν θέλει ο άλλος το εφαρμόζει. Εκτός αν υπάρχουν
συμφέροντα που οι υπόλοιποι δεν ξέρουμε... Άκη τελικά δεν έμεινες ευχαριστημένος από την εφαρμογή του;
Κάλλιστα θα μπορούσε ο alopecia που είναι ευχαριστημένος να σου υποδείξει και όλους μας οδηγίες για την
καλύτερη εφαρμογή του. ΄΄Ακη τί ακριβώς διάβασες για την κερατίνη ότι
προκαλεί στα μαλλιά; Σκέφτομαι να το αγοράσω άμεσα γι'αυτό
 

Άκης

Administrator
Απ: Toppik

Πες μου εσύ ρε πατρίδα, για να σου πω και εγώ γιατί μαλώνουμε.
Δεν κατάλαβα ακόμη.

Αν διαβάσεις στο τοπικ με το mexi και εκεί θα δεις μάχες.
Μετά αν διαβάσεις ένα παλιό θέμα με το fungoral, ότι αναπτύσει -λέει- μύκητες και εκεί μάχες.
Γενικά το '08 ήταν "μάχιμο". Το '09 θα είνα homebrew και -ελπίζω- regrowth. :D :D

Τί διάβασα; Ότι οι ίνες που περιέχει το συγκεκριμένο (και όλα όσα έχουν), σου πνίγει την τρίχα όσο καιρό το έχεις στο κεφάλι σου.
Τώρα έλεγαν και για κάτι αλεργίες και φαγούρες. Εγώ την πρώτη μόνο φορά με έτρωγε λίγο. Μετά, που το δοκίμασα αρκετές φορές, δεν με ξανα ενόχλησε, αλλά με ενόχλησε που δεν μου κάθοταν καλά μπροστά. :mad:

Καλά που το πήρα 15€. Ακόμη θα έκλαιγα τα 35€ που έχει εδώ.
 
Απ: Toppik

Δηλαδή τώρα θα το πετάξεις; Εγώ που έχω λίγη αραίωση στην κορυφή θα έκανε δουλειά; Μπορείς να μου δείξεις το site που έλεγε για τα μειονεκτήματά του; Γαμώτο στηριζόμουν πως αν αραίωνα περισσότερο στο μέλλον θα χρησιμοποιούσα τόπικ και όλα καλά. Αν το βάζεις τη μέρα, το ξεβγάζεις το βράδι και κάνεις ένα δυνατό λούσιμο ας πούμε κάθε βδομάδα λες να έλυνε το πρόβλημα ή αν το έπαιρνα να το χρησιμοποιούσα μόνο περιστασιακά;
 

Άκης

Administrator
Απ: Toppik

Όχι, δεν θα το πετάξω. Μπορεί να το κάνω δώρο σε κανένα.
Βασικά, δεν είναι μειονέκτημα του. Απλώς, η υπερβολική χρήση του, δεν κάνει καλό στην τρίχα (έλεγαν). Θα το βρω που το διάβασα, αλλά επειδή διαβάζω πολλά sites / ημέρα, δεν θυμάμαι ακριβώς. Παλαιότερα το διάβασα, αλλά το παράγγειλα μετά από καιρό, επειδή θα το χρησιμοποιούσα λίγο.

Δεν κατάλαβα τι θες να πεις. Θα το έβαζες το πρωί και θα το έβγαζες το βράδυ με νερό πχ; Και λούσιμο μόνο μια φορά την εβδομάδα;
No way.
Βασικά, δεν νομίζω να κρατούσε στο κεφάλι σου ολόκληρη ημέρα. Θα ίδρωνες, θα ήθελες να περάσεις το χέρι σου στο μαλλί σου γενικά, δεν μπορείς να μην κάνεις κάτι στο μαλλί σου μία ολόκληρη ημέρα. Και -χωρις να γνωρίζω-δεν νομίζω να κρατάει τόση ημέρα. Εκτός αν του πλακώσεις τα λακ της εταιρίας.
Αν έχεις στην κορυφή, κάνει δουλειά. Δες πχ του τσάκαλου την εικόνα, μερικά posts ποιο πίσω με παρόμοιο προϊόν.
 
Απ: Toppik

Γιατί λες no way? Διότι σκεφτομαι να το βάζω καθημερινά ή για το λούσιμο? Με το regain και το revivοgen μόνο είδες καθόλου πύκνωση στα μαλλιά σου;
 

Άκης

Administrator
Απ: Toppik

Στο αραιό λούσιμο αναφερόμουν. Καλό είναι να κρατάς το κεφάλι σου καθημερινά καθαρό, λόγω ότι καθαρίζεις και τα υπολείματα της DHT.

Αμα δεις στις photos που ανέβασα, με το Revivo μόνο ειδα πύκνωση.
Με την μινοξ προσδοκώ σε regrowth, αλλά επειδή διάβασα για την αλληλεπίδραση της με τον ψευδάργυρο (στο Revivogen και σε σαμπουάν), το σταμάτησα το revivo και θα δώσω χρόνο στη μινοξ να δω τι regrowth μπορεί να μου δώσει.
 
γιατί τοσος ντόρος για το toppik

Συγνώμη βρε παιδιά αλλά διαβάζω συνέχεια για το toppik όχι μόνο στα δικά σας μυνήματα αλλά και σε άλλα site και αύτο που με κάνει εντύπωση είναι οτι το αναφέρουν σαν αποτελεσματικό . Εγώ που το χρεισιμοποιώ (τώρα πια σπάνια ) το μόνο που κατάφερα είναι να τραβίξω την προσοχή των άλλων και να μου πούν τί εκανα και σκούρινα έτσι τα μαλλιά στη κορυφή.Αυτό πόυ θα ήθελα να ξέρω είναι τί στο καλό εχει κάνει η Ελένη Ραντου η Ζέτα Δούκα και πλήθος άλλων επωνύμων και μιλάω για γυναίκες γιατί ξέρω πως εμείς είμαστε πιο δύσκολη περίπτωση από τους άντρες και ενώ τις είχα δεί σε εκπομπές με μεγάλο πρόβλημα στα μαλλιά τώρα έχουν πιο πολλά και απο πριν.Αν ξέρετε επίσης για μεταμόσχευση μαλλιών στις γυναίκες που: πόσο: κτλ περιμένω με μεγάλη ανυπομονησία
 

Άκης

Administrator
Απ: Toppik

Αναστασία, στο ένωσα εδώ το μήνυμα σου, γιατί ήδη συζητάμε για το toppik εδώ.
Βασικά σε ένα mini review που είχα κάνει μερικά posts παραπάνω, αυτό ανέφερα και εγώ και πήγε να με φάει ένα μέλος.
Το toppik το χρησιμοποιείς μόνο του ή με υπόλοιπα "κλαπατσίμπαλα" που πουλάει η εταιρία του;
Γιατί για εμένα το toppik μόνο του (σκέτο δηλαδή το κουτί με τις ίνες) ΔΕΝ φέρει το αποτέλεσμα που υποστηρίζουν πολλοί. Και αν πάρεις και τα υπόλοιπα (ειδικά από Ελλάδα που είναι κατα πολύ ακριβότερο) θα σου βγει ακριβό για κάτι που δεν κάνει το παραμικρό στα μαλλιά σου, πλην του να καλύπτει τα αραιά σημεία.

Για αυτές που αναφέρεις, έχουν φαντάζομαι ολόκληρο επιτελείο με ειδικούς που ξέρουν τι, πώς και πόσο να βάλουν.
 
Μπλουζα