Toppik

kabamarou

Member
Απ: Toppik

Παιδιά είχε ανεβάσει κάποια στιγμή κάποιος ένα video από ένα προϊόν σαν το toppic το οποίο όμως είχε το πλεονέκτημα ότι δεν φεύγει με το νερό εύκολα και έδειχνε μάλιστα κάποιον που έκανε μπάνιο σε πισίνα και δεν έφευγε.
Έκανα αναζήτηση αλλά δεν μπορώ να το βρω μήπως θυμάται κάποιος ποιο είναι;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Adriano

Well-Known Member
Απ: Toppik

tse είπε:
Παιδιά είχε ανεβάσει κάποια στιγμή κάποιος ένα video από ένα προϊόν σαν το toppic το οποίο όμως είχε το πλεονέκτημα ότι δεν φεύγει με το νερό εύκολα και έδειχνε μάλιστα κάποιον που έκανε μπάνιο σε πισίνα και δεν έφευγε.
Έκανα αναζήτηση αλλά δεν μπορώ να το βρω μήπως θυμάται κάποιος ποιο είναι;
D E R M A T C H !!!
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Toppik

εγω καποια στιμη ηθελα να δοκιμασω το αλλο
που ειναι σαν σπρευ και ψεκαζει οπως μια λακ

αλλα δεν βρηκα κανενα e-μαγαζι να στελνει ελλαδα

ειχα βρει εναν καποια στιγμη αλλα ελεγε το minumum 3 κομματια να μου στειλει
με κοστος κοντα στα 250 δολλαρια
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Toppik

Παναγιωτης είπε:
εγω καποια στιμη ηθελα να δοκιμασω το αλλο
που ειναι σαν σπρευ και ψεκαζει οπως μια λακ

αλλα δεν βρηκα κανενα e-μαγαζι να στελνει ελλαδα

ειχα βρει εναν καποια στιγμη αλλα ελεγε το minumum 3 κομματια να μου στειλει
με κοστος κοντα στα 250 δολλαρια
πωλειτε ελλαδα με 35 ευρο,το ειδα σημερα στην διαφημιση
 

kabamarou

Member
Απ: Toppik

Α ευχαριστώ Adriano.
Βασικά το θέλω για να καλύψω ένα σημάδι χωρίς τρίχες στο κάτω μέρος του κεφαλιού το οποίο φαίνεται μόνο όταν τα κόβω τα μαλλιά πάρα πολύ κοντά αλλά που ξέρεις μπορεί να το δοκιμάσω καμιά φορά και για τα πάνω μαλλιά.Εννοείτε όχι όταν είναι να βγω με γνωστούς ;D
 

Adriano

Well-Known Member
Απ: Toppik

tse είπε:
Α ευχαριστώ Adriano.
Βασικά το θέλω για να καλύψω ένα σημάδι χωρίς τρίχες στο κάτω μέρος του κεφαλιού το οποίο φαίνεται μόνο όταν τα κόβω τα μαλλιά πάρα πολύ κοντά αλλά που ξέρεις μπορεί να το δοκιμάσω καμιά φορά και για τα πάνω μαλλιά.Εννοείτε όχι όταν είναι να βγω με γνωστούς ;D
Να σε ρωτήσω...Μήπως έχεις δοκιμάσει το toppik ή το nanogen;;; Το σκέφτομαι για κάποιο από τα δύο...
 

kabamarou

Member
Απ: Toppik

A όχι δεν τα έχω δοκιμάσει.Το toppik όμως από ότι έχω διαβάσει φεύγει η μπογιά όταν βρέχει πχ. οπότε δεν σκοπεύω να το δοκιμάσω.
 

sakis9282

Member
Απ: Toppik

Τελικά παίδες διαβάζοντας τα post δεν μπόρεσα να καταλήξω ποιο να πάρω toppik,nanogen ή Hair Cubed Fiber Spray( γι'αυτό δεν έχει αναφερθεί κάποιος)
 

kabamarou

Member
Απ: Toppik

Είναι λίγο δύσκολο να βρεθεί κάποιος νομίζω που να τα έχει δοκιμάσει όλα αυτά και να έχει βγάλει συμπεράσματα.
Εγώ αγόρασα το D E R M A T C H πάντως για να καλύβω ένα σημάδι χωρίς μαλλιά στο πίσω και κάτω μέρος του κεφαλιού και έχω μήνη ευχαριστημένος.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Lord Raflas

New Member
Απ: Toppik

tse είπε:
Είναι λίγο δύσκολο να βρεθεί κάποιος νομίζω που να τα έχει δοκιμάσει όλα αυτά και να έχει βγάλει συμπεράσματα.
Εγώ αγόρασα το D E R M A T C H πάντως για να καλύβω ένα σημάδι χωρίς μαλλιά στο πίσω και κάτω μέρος του κεφαλιού και έχω μήνη ευχαριστημένος.

Tse

ενα link αν θελεις γιατι θελω και εγω για την κ#λ^ουλη:ετσι οπως την εκανε ο χασαπης,ακομα και με λιγο μακρυτερο μαλλι πρεπει να κανω κολπα για να την καλυπτω
 

kabamarou

Member
Απ: Toppik

Από εδώ πέρα το παρήγγειλα
http://www.dermmatch.com/?source=google&gclid=CM3bmY6E-6QCFcUj3wodjDmWGA
κάνει πολύ καλή δουλειά και είναι σχετικά οικονομικό.Γιατί κοστίζει μεν 30 ευρώ περίπου με τα ταχυδρομικά αλλά βάζεις πολύ μικρή ποσότητα πάνω.

Μπόρεσα να κόψω επιτέλους τα μαλλιά μου με την 4η σκάλα της μηχανής χωρίς να φαίνεται το σημάδι που είναι και οριζόντιο και είναι δύσκολο να καλυφτεί αλλά δεν φοβάμαι και να μην φύγει με την βροχή η μέσα στην θάλασσα.
Ενα μειονέκτημα είναι ότι αφήνει χρώμα πάνω στο μαξιλάρι,(που φεύγει με το πλύσιμο) αλλά με τον καιρό μαθαίνεις να το απλώνεις καλά με μικρότερη ποσότητα και δεν αφήνει σχεδόν τίποτα.
 

Xenon

New Member
Απ: Toppik

Μήπως ξέρει κανείς τι συμβαίνει? Πληκτρολογώ nanogen.gr και ανοίγει το toppik.gr.
Δηλαδή πάνε και τα nanocaps? Τι έχει παιχτεί?
 

jonn70

New Member
Απ: Toppik

τελικα παιδια πιο ειναι καλυτερο για καλυψη σε μικρη αρεωση στο μπροστινο μερος του κεφαλιου? και πιο ευκολο στην χρηση" το dermatch η το nanogen?
φιλε tse χρειαστηκε καπιο αλλο προιον πανω απο την εφαρμογη του dermatch οπως λακ που χρειαζεται στα αλλα προιοντα? οπιος γνωριζει ας απαντησει γιατι θα ηθελα να προχωρησω σε αγορα σε ενα απο αυτα τα δυο προιοντα.
 

kabamarou

Member
Απ: Toppik

όχι μόνο το dermatch φτάνει από μόνο του.
Για το μπροστινό μέρος του κεφαλιού πάντως (κρόταφοι) δεν θα έχει καλό αποτέλεσμα μάλλον.Δηλαδή για μπροστά μπροστά εννοώ.Λίγα εκατοστά πιο πίσω μπορείς να το βάλεις αλλά τέρμα μπροστά επειδή δεν θα υπάρχουν κάποιες άλλες τρίχες πιο μπροστά θα φαίνεται ότι είναι φτιαχτό το πράγμα.
 

jonn70

New Member
Απ: Toppik

ok, δεν ειχα σκοπο να βαλω τοσο μπροστα στους κροταφους. 2-3 εκατοστα πιο πισω. ειπα να το δοκιμασω, το παρηγγειλα απο το λινκ της ιδιας εταιριας που εβαλες παραπανω. πιστευω στην χρηση να ειναι τοσο απλο οπως δειχνει στο video. thanks
 

kabamarou

Member
Απ: Toppik

ok ελπίζω να μήνης ευχαριστημένος.Εχει μέσα οδηγίες αναλυτικότατες.

Προσωπικά πάντως το βουρτσάκι πριν το τρίψω στο χρώμα το βρέχω με πολύ λίγες σταγόνες και δεν το βάζω κάτω από την βρύση όπως δείχνει στις οδηγίες γιατί έτσι δεν απλώνεται καλά.Να προσπαθείς επίσης να κάνεις την δουλειά με πολύ λίγο χρώμα και να μην βάζεις μεγάλη ποσότητα.
 

jonn70

New Member
Απ: Toppik

θα ακολουθησω τις συμβουλες σου αφου εσυ το εχεις χρησιμοποιησεις ηδη το προιον και ξερεις, ευχαριστω.
 

sakis9282

Member
Απ: Toppik

Το Dermatch όταν θέλεις να το απλώσεις στην κορυφή και πίσω δύσκολο δεν είναι;
Το Hair Cubed το έχετε δοκιμάσει; Πρέπει να είναι πιο πρακτικό μιας που είναι σε σπρέι.
 
Μπλουζα