Tasos33, Dr. Jose Lorenzo, FUE, 3101g, 22-23/6/2022

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vagosx

Well-Known Member
Τάσο καλή επιτυχία!
Είδα ότι η δότρια είναι εξαιρετική και το crown δεν κατέβηκε, επομένως το μόνο που θα άλλαζα στο σχεδιασμό, θα ήταν να κατέβω λίγο πιο κάτω ίσως μισό πόντο τη hairline και να γλυκαίνω λίγο τη καμπύλη της.
Αυτό κρατα το ως σκέψη για την επόμενη μμ.
 

tasos33

Well-Known Member
Τάσο καλή επιτυχία!
Είδα ότι η δότρια είναι εξαιρετική και το crown δεν κατέβηκε, επομένως το μόνο που θα άλλαζα στο σχεδιασμό, θα ήταν να κατέβω λίγο πιο κάτω ίσως μισό πόντο τη hairline και να γλυκαίνω λίγο τη καμπύλη της.
Αυτό κρατα το ως σκέψη για την επόμενη μμ.
vagos σε ευχαριστω, η hairline κατέβηκε ''αρκετά'',η μύτη της περίπου κατά 1cm και η απόσταση από τα φρύδια πλέον είναι στα 7,2cm από 8cm , σαφώς θα ήθελα και λίγο ακόμα ,όπως όλοι μας, αλλά προς το παρόν προέχει η εξοικονόμηση graft για τα επόμενα βήματα, υπάρχει το crown στα 70 τ.εκ , υπάρχει η τομή που θέλω να την καλύψω, υπάρχουν και τα τριγωνάκια τα οποία σχεδιάστηκαν αλλά δεν έγινε τοποθέτηση λόγω μονότριχων, τα τριγωνάκια δεν με καίνε βέβαια.
 

vagosx

Well-Known Member
Παντως επειδή τα μεταμοσχευμένα μαλλιά της 1ης μμ ξεχωρίζουν από χιλιόμετρα θα είχε πλάκα να μετρηθούν για να δούμε το τότε survival rate. Βέβαια ανεξαρτήτως μέτρησης μιλάμε εκείνες οι εποχές ήταν πραγματικά πέτρινες, το καλύτερο που μπορούσες να κανεις εάν δεν ήθελες να πας σε κανέναν Armani, H & W, η Rahal, θα ήταν να πάρεις το big3 και απλά να περιμένεις μερικά χρόνια την εξέλιξη των μμ, κρατωντας τουλάχιστον άθικτη τη δότρια.
 

tasos33

Well-Known Member
Η ταινία στο κούτελο κατα την διάρκεια της επέμβασης τι ρόλο παίζει?
Η ταινία συγκρατούσε τα υγρά που μαζεύτηκαν και ξεκινούσαν την κάθοδο. Αυτό συνέβη την δεύτερη μέρα της επέμβασης , την τρίτη ημέρα όταν την έβγαλα ξεκίνησε το πρήξιμο να κατεβαίνει ,κάποια στιγμή το δεξί μου μάτι είχε σχεδόν κλείσει. Σε δύο μέρες βέβαια εξαφανίστηκε.
 

tasos33

Well-Known Member
Παντως επειδή τα μεταμοσχευμένα μαλλιά της 1ης μμ ξεχωρίζουν από χιλιόμετρα θα είχε πλάκα να μετρηθούν για να δούμε το τότε survival rate. Βέβαια ανεξαρτήτως μέτρησης μιλάμε εκείνες οι εποχές ήταν πραγματικά πέτρινες, το καλύτερο που μπορούσες να κανεις εάν δεν ήθελες να πας σε κανέναν Armani, H & W, η Rahal, θα ήταν να πάρεις το big3 και απλά να περιμένεις μερικά χρόνια την εξέλιξη των μμ, κρατωντας τουλάχιστον άθικτη τη δότρια.
Τα graft της πρώην μμ στην περιοχή εμφύτευσης τα μέτρησα εννοείται , είναι ανάμεσα σε 450 με 500.
 

vagosx

Well-Known Member
Πάντως Τάσο τώρα που είδα καλα το κεφάλι σου, νομίζω ότι ήσουν από τις περιπτώσεις που το τοπικ μπορούσε να κάνει θαύματα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Άντε ρε κοτσύφι επιτελούς προχώρησες μετά τόσα χρονιά με το γαμοτοππικ.
Καλη φυτρωση ολα τα αλλα τα εχουμε πει εμεις.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giannis1991

Well-Known Member
Ρε μάγκες είπαμε τι θαύματα κτλπ...Το τοπικ αν γυρναγα το χρόνο πίσω δεν θα το έβαζα...Εδώ εγώ στα μαμά μαλλιά μου και είχε κουράσει απίστευτα και είχε αρχίσει να φαίνεται και κάπως....Μπορεί να καλύπτει καλά αλλά το έμπειρο μάτι θα καταλάβει ότι κρύβεται κάτι κούφιο από κάτω,συν τοις άλλοις φαίνεται στο μαλλί σαν μαυρίλα και ουσιαστικά σα βαμμένο και αν βάλω στο ισοζύγιο ότι θέλει ένα κάρο λακ,στην παραλία γιοκ,να φοβάσαι μην σου ακουμπήσουν το κεφάλι και άλλα πολλά τοτε άστο...
 

vagosx

Well-Known Member
Ρε μάγκες είπαμε τι θαύματα κτλπ...Το τοπικ αν γυρναγα το χρόνο πίσω δεν θα το έβαζα...Εδώ εγώ στα μαμά μαλλιά μου και είχε κουράσει απίστευτα και είχε αρχίσει να φαίνεται και κάπως....Μπορεί να καλύπτει καλά αλλά το έμπειρο μάτι θα καταλάβει ότι κρύβεται κάτι κούφιο από κάτω,συν τοις άλλοις φαίνεται στο μαλλί σαν μαυρίλα και ουσιαστικά σα βαμμένο και αν βάλω στο ισοζύγιο ότι θέλει ένα κάρο λακ,στην παραλία γιοκ,να φοβάσαι μην σου ακουμπήσουν το κεφάλι και άλλα πολλά τοτε άστο...
Γιάννη το δούλεψα τέσσερα χρόνια, μεγάλη ταλαιπωρία αλλά επειδή το πρόβλημα ήταν τεράστιο δεν υπήρχε περίπτωση να κυκλοφορήσω χωρίς αυτό παρότι έβριζα όλη την ώρα.
 

Didier11

Active Member
Καλή επιτυχία Τάσο! Εύχομαι να έχεις το αποτέλεσμα που επιθυμείς και μακριά από το τόπικ! Χίλιες φορές ράφλας ή ξυρισμένος παρά αυτό το καθημερινό μαρτύριο που χαλάει την ψυχολογία.
 

tasos33

Well-Known Member
Καλή επιτυχία Τάσο! Εύχομαι να έχεις το αποτέλεσμα που επιθυμείς και μακριά από το τόπικ! Χίλιες φορές ράφλας ή ξυρισμένος παρά αυτό το καθημερινό μαρτύριο που χαλάει την ψυχολογία.
Eυχαριστώ Didier, το τοπικ είναι ευτυχία:D:D:D, αν έχεις μικρή αραίωση, αν όχι είναι ταλαιπωρία.
 

witcher

Well-Known Member
Καλη επιτυχία εύχομαι. Μήπως γνωρίζεις ποιες είναι τελικά οι πυκνότητες τοποθέτησης hairline, σε Α και Β ζώνη αντίστοιχα; Με 3101 μοσχεύματα σε 88 τ.ε. επιφάνεια μας βγαίνει 3101/88 = 35g/cm2 μέση πυκνότητα αν έχει γίνει ομοιόμορφη κατανομή. Αν στην Α ζώνη μπήκαν πιο πυκνά τότε το 35 g θα μεγάλωσε στην Α ζώνη ενώ στην Β θα μίκρυνε η πυκνότητα κάτω από 35. Βέβαια στην Α ζώνη υπάρχουν και τα 500 δικά σου από την προηγούμενη μμ.
 

Harris_G

Well-Known Member
Ακολουθει μινι-ιστορια: Εχω βγει για ποτο με Τασο στα πλαισια της επισκεψης του @SKG και ενωθηκαμε μεσω ενος φιλου οφθαλμιατρου με μια ευρυτερη παρεα ιατρων οφθαλμιατρων οι οποιοι ειχαν σχολασει απο συνεδριο. Εκει αρχισε ενας να το παιζει ειδικος στις μεταμοσχευσεις και εγω με τον Τασο καναμε τους ασχετους. Θεικο συναισθημα κοιτιομασταν και δε μας ξεφυγε ουτε μειδιαμα. Μετα απο τη συζητηση πεταχτηκε ενας και ειπε "να ο Τασος δεν εχει προβλημα".

Αδερφε και συνοδοιπορε Τασο ευχομαι την καλυτερη φυτρωση ever τελος το τοπικ και η ταλαιπα απλα θεωρω οτι και αυτο το skill δε πρεπει να παει χαμενο και να μεταδωσεις τη γνωση της σωστης τοπικοτοποθετησης σε οσους το εχουν αναγκη (κανε κανα βιντεο ρε μλκ), γιατι πραγματικα εισαι ο GOAT
 
Μπλουζα