Tέλος τα Ψέματα - ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

tropheus

Well-Known Member
Αν και έχουν ειπωθεί πλέον τα περισσότερα να πω και εγώ δυο λόγια :

Όσο αφορά τα δυο άτομα που μπαναρίστηκαν, ο μεν n094 είναι εκπρόσωπος εταιρείας μεταμοσχεύσεων οπότε αυτοδίκαια θέτει εαυτόν εκτός forum. Άσε που απέκρυψε εντέχνως πολύ σημαντικά στοιχεία τα οποία τα μάθαμε από forum του εξωτερικού.
O δε Gio επιχείρησε να εξαπατήσει όλα τα μέλη παρουσιάζοντες ψηφιακά συναρμοσμένες φωτογραφίες που εμφανιζόταν με μαλλί Bob Marley μετά από 3 μήνες μεταμόσχευσης !!!

Όταν μια εταιρεία έχει τόσο κακό ιστορικό και αντί να μιλήσει μέσω της δουλειά της και να δείξει ότι κάτι άλλαξε, βάζει επί σκοπού 2 άτομα να δουλεύουν για λογαριασμό της εξαπατώντας για άλλη μια φορά και επιπλέον εξαπολύει απειλές, νομίζω ότι από μόνη της βάζει τα χεράκια της και βγάζει τα ματάκια της.

Γιατί προσωπικά, και νομίζω ισχύει για όλους, δεν έχουμε καμία όρεξη να τρέχουμε στην Κύπρο ή στο Βέλγιο ή στην Αμερική ή στον Καναδά και να δίνουμε ένα σκασμό λεφτά.
Πολύ θα μας βόλευε ένα ωραίο πρωϊνό να παίρναμε το αυτοκινητάκι μας να πηγαίναμε λίγα χιλιόμετρα πιο μακριά από το σπίτι μας να κάναμε μια ωραία μμ και το βράδυ να την πέφταμε στο κρεβατάκι μας δίνοντας και λιγότερα χρήματα.

Εγώ είμαι ο πρώτος που θα έτρεχε σε μια τέτοια εταιρεία!!!

Τώρα το μπανάρισμα όλων των νημάτων που αφορούν τη D*I και μεταμοσχεύσεις μελών που πραγματικά είναι ξεκάθαρα, δε με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο αλλά αυτό είναι ένα θέμα που αφού ηρεμήσουν τα πράγματα νομίζω ότι και ο Άκης θα έχει το χρόνο να το ξανασκεφτεί.

Όσο αφορά τη συμπεριφορά μελών ως προς τις Κυπριακές εταιρείες, συμφωνώ ότι εμφανίζεται ένας υπέρμετρος ζήλος και ενθουσιασμός ο οποίος ούτε σε εμένα αρέσει.
Έχω στα υπόψη μου και παρακολουθώ κάποιες περιπτώσεις από Κύπρο που τις κρίνω ύποπτες (είτε αλλοίωση φωτογραφιών είτε συναλλαγή) αλλά από τη στιγμή που δεν έχω βάσιμα στοιχεία και αποδείξεις δε μπορώ να κατηγορήσω κάποιον ανοικτά.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dim74

Member
ποια η αντιδραση μελων και admin του φορουμ απεναντι σε αυτες τις συμπεριφορες?
οσο για το επισκοπου εχεις αποδειξεις να το λες?να εβαλαν τον gio να κανει ολο αυτο γιατι?τοση χοντραδα και ασχετοσυνη λες να εχουν και να κανουν καραφλους μαλλιαδες ενω ξερουν πως ολο αυτο θα το δουν χιλιαδες και ειδικα ψαγμενα ατομα που ορισμενοι εξ αυτων περιμενουν σαν αδηφαγα ζωα να κατασπαραξουν το θηραμα?
γιατι να το εκαναν αυτο με τον gio ενω σε μενα αλλα και σε τοσα ατομα του φορουμ οχι μονο δεν εκαναν εστω τετοιο εμμεσο υπαινιγμο αλλα και κατι φωτο που δικες μου στη ναρχη δεν ηταν τοσο καλες μου ειπαν δειξε οτι γουσταρεις!
τελος ακομα περιμενω παντησεις απο τα λαλιστατα κατα τα αλλα ατομα του φορουμ σε προηγουμενα ερωτηματα!σωστη η αντικειμενικοτητα αλλα να τη νδειχνουμε παντου κι οχι να την επικαλουμαστε οποτε μας συμφερει η οταν μονο ετσι γουσταρουμε!
 

pazuzu

New Member
dim74 είπε:
οσο για το επισκοπου εχεις αποδειξεις να το λες?να εβαλαν τον gio να κανει ολο αυτο γιατι?

Για τον ίδιο λόγο που έβαλαν τον n094, του οποίου τα επιχειρήματα και η όλη στάση ήταν καρμπόν με του Gio. Θυμίζω ότι ο n094 αναγκάστηκε να αποκαλύψει τον ρόλο του όταν μαθεύτηκαν κάποια πράγματα από φόρουμ του εξωτερικού, ώσπου ανακοίνωσε ότι αποχωρεί αποδώ μέσα με ελαφρά πηδηματάκια επειδή έπιασε δουλειά στην εν λόγω εταιρία -και άρα "δεν ήταν σωστό"... Καθόλου δε θα με παραξένευε μετά από όλα αυτά αν μαθευόταν ότι ο n094 ήταν ήδη συνεργάτης από παλιά με την κλινική και απλώς μετά το ανακοίνωσε ως έναν λόγο αποχώρησης και βλέποντας τις αντιδράσεις των μελών.

dim74 είπε:
γιατι να το εκαναν αυτο με τον gio ενω σε μενα αλλα και σε τοσα ατομα του φορουμ οχι μονο δεν εκαναν εστω τετοιο εμμεσο υπαινιγμο αλλα και κατι φωτο που δικες μου στη ναρχη δεν ηταν τοσο καλες μου ειπαν δειξε οτι γουσταρεις!

Ποιοι σου είπαν να δείξεις ότι γουστάρεις, σε ποιους και γιατί;

dim74 είπε:
τελος ακομα περιμενω παντησεις απο τα λαλιστατα κατα τα αλλα ατομα του φορουμ σε προηγουμενα ερωτηματα!σωστη η αντικειμενικοτητα αλλα να τη νδειχνουμε παντου κι οχι να την επικαλουμαστε οποτε μας συμφερει η οταν μονο ετσι γουσταρουμε!

Σε ό,τι αφορά εμένα προσωπικά ποτέ δεν προωθώ συγκεκριμένες κλινικές, κυρίως για να μην παίρνουν τα μυαλά τους αέρα και πιστεύουν ότι δικαίως μας χώνουν βαθιά το χέρι στην τσέπη για μια μεταμόσχευση. Σου το είχα πει και στο άλλο νήμα, και το λέω ξανά εδώ ότι ήμουν από τα μέλη που εξέφρασαν πολύ ισχυρή διαφωνία με το να είναι εδώ μέσα εκπρόσωπος της κυπριακής κλινικής και να ανεβάζει θέματα από τις συνεδρίες τους (στη Σούζι αναφέρομαι). Από εκεί και πέρα ασχολούμαι πρώτιστα με την εταιρία στην οποία έκανα επέμβαση εγώ και θεωρώ καθήκον μου να προστατεύσω εν δυνάμει θύματα από εκεί όπου έχω ιδίαν εμπειρία. Να θέσω όμως κι εγώ ένα ερώτημα; Αν η ελληνική κλινική παρείχε όντως αξιόλογα αποτελέσματα, θα γινόταν όλο αυτό που γίνεται; Για σκέψου και απάντησέ μου. Γιατί πέρα από το θέμα "Κύπρος" που πιπιλάνε κάποιοι ως αποδιοπομπαίο τράγο που τους φιμώνουν εδώ μέσα, το πραγματικό ζήτημα δεν είναι Ελλάδα εναντίον Κύπρου. Το πραγματικό ζήτημα είναι Ελλάδα εναντίον Κύπρου, Αμερικής, Καναδά, Τουρκίας, Βελγίου.
 

tropheus

Well-Known Member
dim74 είπε:
...
οσο για το επισκοπου εχεις αποδειξεις να το λες?να εβαλαν τον gio να κανει ολο αυτο γιατι?τοση χοντραδα και ασχετοσυνη λες να εχουν και να κανουν καραφλους μαλλιαδες ενω ξερουν πως ολο αυτο θα το δουν χιλιαδες και ειδικα ψαγμενα ατομα που ορισμενοι εξ αυτων περιμενουν σαν αδηφαγα ζωα να κατασπαραξουν το θηραμα?
γιατι να το εκαναν αυτο με τον gio ενω σε μενα αλλα και σε τοσα ατομα του φορουμ οχι μονο δεν εκαναν εστω τετοιο εμμεσο υπαινιγμο αλλα και κατι φωτο που δικες μου στη ναρχη δεν ηταν τοσο καλες μου ειπαν δειξε οτι γουσταρεις!
τελος ακομα περιμενω παντησεις απο τα λαλιστατα κατα τα αλλα ατομα του φορουμ σε προηγουμενα ερωτηματα!σωστη η αντικειμενικοτητα αλλα να τη νδειχνουμε παντου κι οχι να την επικαλουμαστε οποτε μας συμφερει η οταν μονο ετσι γουσταρουμε!

Ακριβώς φίλε dim74 επειδή δεν έβαλαν εσένα ή επειδή εσύ δεν ήθελες να εξαπατήσεις κανέναν δεν το έκανες.
Για τον δε Gio δεν είδα τον εκπρόσωπο της εταιρείας στο forum n094 να τον εγκαλεί παρόλες τις προτρύνσεις που του έγιναν και από εμένα για να το κάνει. Αυτό αποτελεί συγκάλυψη. Γιατί μη μου πεις ότι δεν είδε αυτό το ΑΙΣΧΟΣ που έγινε με τις φωτογραφίες του Gio ή δεν ήξερε ...

Και ξαναλέω ότι όταν η ιστορία σου δε σε βοηθάει πρέπει να είσαι 2 φορές πιο προσεκτικός ! Kαι ξαναλέω ότι αυτή η υπέρμετρη "αγάπη" για τις Κυπριακές κλινικές είναι άκρως ενοχλητική !
 

Briner

Active Member
Όλοι θέλουμε να βγαίνουν οι απατεώνες στον τάκο. Υπάρχουν όμως και κάποια «αλλά»...

Είμαι διαχειριστής σε φόρουμ ιατρικού χαρακτήρα (για ασθένειες με χαρακτήρα ζωής και θανάτου). Δεν θα ήθελα να το αναφέρω και δεν έχει και σημασία στο κάτω κάτω στο παρόν νήμα.

Κάποια μέλη έκαναν καταγγελίες για γιατρούς και κλινικές. Πραγματικά τα πίστευα, γιατί σε κάποιες περιπτώσεις, ήμουν κι εγώ γνώστης των όσων κατήγγειλαν και μάλιστα από πρώτο χέρι. Π.χ. μεγαλογιατρός που ταΐζει με πανάκριβες και φρούδες ελπίδες, ασθενείς που βρίσκονται ένα βήμα πριν τον θάνατο. Τους παίρνει μέχρι και τα σώβρακα, που λέει ο λόγος, εκμεταλλευόμενος την αγωνία τους να ΖΗΣΟΥΝ. Αυτό το τομάρι, έχει εμφανιστεί ουκ ολίγες φορές στην τηλεόραση. Είναι περιττό να πω ότι είναι μέγας φοροφυγάς. Παίρνει π.χ. 5.000 € ανά επέμβαση και κόβει απόδειξη για 500 €.

Τα μαντάτα δεν άργησαν να φτάσουν στ' αφτιά των καταγγελόμενων. Έγινε το αναμενόμενο... Άρχισαν οι απειλές για μηνύσεις περί συκοφαντικής δυσφήμισης μέσω των ακριβοπληρωμένων δικηγόρων τους.

Ντρέπομαι που το λέω και κυρίως ντρέπομαι που το έκανα: Αναγκάστηκα να διαγράψω όλες τις σχετικές αναφορές, ακόμη κι αυτές που έγραψα εγώ ο ίδιος. Ο λόγος νομίζω ότι είναι ευνόητος...
 

giamakr1

Active Member
Το πρόβλημα δεν ειναι να εκθειάζει κάποιος την κλινική που του απεκατεστησε την εικόνα του. Το θέμα ειναι η παραπλάνηση με ψεύτικες φωτό και οι απειλές για δικαστικά μέτρα εναντίον των μελών και του διαχειριστή. Αυτο ειναι πρωτάκουστο ,αλλα δυστυχώς συνήθης πρακτική των συγκεκριμένων και σε φόρουμ του εξωτερικου.
Η συγκεκριμένη κλινική έθεσε εαυτόν εκτός forum. Κρίμα γιατι ακόμα και πιθανές καλές δουλειές της δεν θα φαίνονται πια..
 

Freebird

New Member
www.hairlossexperiences.com
Ας πάρουν παράδειγμα οι διαχειριστές από το μεγαλύτερο φόρουμ στο κόσμο σε θέματα τριχόπτωσης. Ο λόγος που δεν πάει καλά κατά την άποψή μου πάντα το φόρουμ αυτό είναι γιατί δεν είναι οργανωμένο αρκετά και δεν τηρεί κανονισμούς. Γιατί στα άλλα φόρουμ δεν γίνονται αυτά? Επειδή τους πληρώνουνε?

Είμαστε στην τριτοκοσμική Ελλαδίτσα. Τι περιμένετε?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Freebird είπε:
www.hairlossexperiences.com
Ας πάρουν παράδειγμα οι διαχειριστές από το μεγαλύτερο φόρουμ στο κόσμο σε θέματα τριχόπτωσης. Ο λόγος που δεν πάει καλά κατά την άποψή μου πάντα το φόρουμ αυτό είναι γιατί δεν είναι οργανωμένο αρκετά και δεν τηρεί κανονισμούς. Γιατί στα άλλα φόρουμ δεν γίνονται αυτά? Επειδή τους πληρώνουνε?

Είμαστε στην τριτοκοσμική Ελλαδίτσα. Τι περιμένετε?

συγνωμη...
γραφτηκες χθες και γραφεις εδω?
σε αυτο το νημα?
δηλαδη εγω να πιστεψω οτι ετυχε να κατηγορησεις το φορουμ?
ρε παιδια γελαει το 10 χρονο το ανιψι μου
 

pazuzu

New Member
tropheus είπε:
O δε Gio επιχείρησε να εξαπατήσει όλα τα μέλη παρουσιάζοντες ψηφιακά συναρμοσμένες φωτογραφίες που εμφανιζόταν με μαλλί Bob Marley μετά από 3 μήνες μεταμόσχευσης !!!

Συγνώμη, αλλά δεν μπορούσα να μην σχολιάσω το σημείο αυτό του μηνύματος, που μου φάνηκε εξωφρενικά αστείο.

www.youtube.com/watch?v=83OlLNh8fO4
 

hairlosscursed

Well-Known Member
Ανευ ουσιας ολο αυτο που συμβαινει.
Ο καθενας ξερει πολυ καλα τι παιζει και επιλεγει αναλογως.
Παντα ετσι ηταν και ετσι θα ειναι.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Άκης

Administrator
Καταρχάς ΚΑΝΕΝΑ ποστ/νήμα δεν σβήστηκε, μεταφέρθηκαν σε κρυφή ενότητα και αυτό επειδή σέβομαι τον χρόνο των μελών που έγραφαν/ανέβαζαν φωτογραφίες/απαντούσαν. Θα σκεφτώ τι θα κάνω σχετικά, αν και (λόγο των μελών πάντα) πιθανών να τα επαναφέρω.

giamakr1 είπε:
Σε ένα ιταλικό φόρουμ που παρακολουθούσα μέχρι πρόσφατα , το bellicapelli, έχουν οργανώσει τις μεταμοσχεύσεις σε υποενότητες. Εχει παρουσιάσεις μεταμοσχεύσεων απο κλινικές, με υποκατηγορίες αναφερόμενες στην εκάστοτε κλινική και παρουσιάσεις μεταμοσχεύσεων απο τους πελάτες με παρόμοια οργάνωση.
Οι κλινικές ανεβάζουν τα αποτελέσματα τους και οι πελάτες τα δικά τους, πάντα με βοήθεια και έλεγχο του διαχειριστή.
Δεν έχω παρατηρήσει τέτοιον πανικό εκεί , ούτε απειλές και τα συναφη. Παρουσιάζονται ολα με διαφανεία και καλή προαίρεση προβλήματα. Βέβαια οι παρουσιάσεις συνοδεύονται πάντα απο ευκρινεις και έντιμες φωτογραφίες.
Θα μπορούσε ίσως κάτι αντίστοιχο να γίνει εδώ;
Να πω μερικά:
-Αρχικά οι γιατροί είναι εκεί μέσα και μιλάνε φανερά και λένε απόψεις τους πάντα με ονοματεπώνυμο. Εδώ κανένας γιατρός δεν ήρθε (φανερά) να κάνει κάτι τέτοιο.
-Τα μέλη ΔΕΝ δουλεύουν για τις εταιρίες, γιατί απλά οι εταιρίες έχουν μέλη ή είναι σύμβουλοι.
-Επειδή δεν γνωρίζω Ιταλικά, υπάρχουν θετικά και αρνητικά σχόλια για κάποια εταιρία για παράδειγμα; Ή είναι όπως σε κάποια Αμερικάνικα forums που ήταν και εκεί οι γιατροί μέλη (ή λάδωναν τους διαχειριστές) και έθαβαν τις αρνητικές κριτικές;

Ωραία ακούγονται όλα αυτά, αλλά έχεις δει πως δουλεύουν οι περισσότερες εταιρίες στο Ελλάντα, ειδικά όταν παίζεται πολύ χρήμα. Πιστεύεις εσύ θα μπορούσε να γίνει κάτι τέτοιο εδώ; Εγώ είμαι πρόθυμος, οι εταιρίες είναι;

ΜΙΚΕΣ είπε:
πραγματικα ειναι κριμα ολο αυτο που γινεται.Παρακολουθω το site εδω κ αρκετο καιρο (πανω απο 3 χρονια)και δυστυχως τρωγομαστε μεταξυ μας ολο κ περισσοτερο με Αποτελεσμα να την κανουν ολο κ περισσοτεροι.Ακη καπου εχεις δικιο καπου οχι.Τον ηξερες αρκετο καιρο τον N094 και τις αποψεις του και αν ηθελες να το μπαναρεις η να τον συμορφωσεις επρεπε να το ειχες κανει καιρο πριν.Απο εκει κ περα στο χερι σου ειναι πως θες να λειτουργει το site....ειτε να επικρατει χουντα η να ειναι ζουγκλα.Κατα την αποψη μου ειναι μεγαλο λαθος να υποβαθμιστει εντελως το θεμα μεταμοσχευση γιατι ειναι πολυ πιο σημαντικο απο τις ψευτοθεραπειες που υποτιθεται οτι υπαρχουν.
Ο N094 μου είχε ρωτήσει (όταν τον υπερασπίστικα σε ένα άλλο νήμα του) πως να φέρεται στο forum και τον ρώτησα αν συνεργάζεται με την DHI, προτού του απαντήσω.
Μου είπε ότι του είχαν κάνει πρόταση για δουλειά και το σκεφτόταν. Τότε του απάντησα ότι αυτό που θέλω από αυτόν είναι να κρατήσει το επίπεδο του σε θέματα που γνωρίζει (αφού διευκόλυνε τα μέλη με την εμπειρία του) αλλά να μην ξανά πάρει θέση στο θέμα της DHI γιατί εφόσον παιζόταν συνεργασία (και άρα οι απόψεις του θα ήταν πάντα υπέρ και λογικό είναι), δεν είναι δεκτό αυτό από εμένα.

Το θέμα "μεταμόσχευση" συνεχίζει ως έχει, απλώς τα θέματα για την DHI (προσωρινά τουλάχιστον) δεν θα είναι ενεργά.

hater_of_baldness είπε:
Το λάθος που έχετε κάνει εσείς Άκη κατά τη γνώμη μου είναι που επιτρέπατε τόσο καιρό υβριστικά και αρνητικά σχόλια από συγκεκριμένα μέλη προς την συγκεκριμένη κλινική, και κυρίως χωρίς αποδείξεις. Έτσι δημιουργήθηκε ένα πλήθος "haters" και φυσικά η νοοτροπία "ή Καναδάς, ΗΠΑ, Κύπρος ή τίποτα", με αποτέλεσμα φυσικά αυτό να μην αρέσει ούτε στην Ελλινική κλινική και ούτε σε Έλληνες γιατρούς κλπ. Για παράδειγμα είναι δυνατόν να επιτρέπετε στο thread που είχα ανοίξει για την επέμβασή μου να με αποκαλεί μέλος "βλάκα" για την επιλογή μου, ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων;
Πολλά ποστ μου διαφεύγουν η αλήθεια είναι. Αλλά δεν θα άφηνα κάτι τέτοιο στο "ντούκου", αν με ειδοποιούσες με την επιλογή "Report" που υπάρχει σε κάθε ποστ.
Το ότι δεν διόρθωσα κάποια αδικία, δεν σημαίνει ότι την δέχτηκα, σημαίνει ότι απλά δεν την είδα.
Δεν είμαι μπαμπούλας παιδιά, μπορείτε να με ενημερώνεται μέσο pm ή με το report για κάποιο post που θεωρείτε ενοχλητικό/προσβλητικό/διαφημιστικό.

hater_of_baldness είπε:
Με το να αποκλείονται συγκεκριμένες κλινικές από εδώ μέσα δημιουργείται μία αίσθηση καχυποψίας προς το πρόσωπό σας.
Καχυποψίες και "σπόντες" έχω δεχτεί πολλές φορές στο παρελθόν, αν και δεν έχεις άδικο σε αυτό που λες. Φαντάσου το κάπως έτσι, να ερχόμασταν 5 μέλη στο σπίτι σου και ένας από αυτούς να έκανε πάντα φασαρία και να σε απειλούσε κιόλας. Ε κάποια στιγμή θα έπρεπε να κάνεις κάτι, σωστά; Τι άλλο από το να μην του επιτρέψεις να ξανά έρθει. Δεν μπορεί η κάθε εταιρία να με απειλεί (ή να απειλεί άλλα μέλη) και να τους επιτρέπω να λένε και την άποψη τους μετά. Από παλιά την DHI ΔΕΝ την ήθελα εδώ, από την στιγμή που μου είχανε πρήξει το συκώτι με τα email τους.
Αλλά είπα να αφήσω στην άκρη κάθε εγωισμό και να επιτρέψω να έχουν και εκπρόσωπο, τον οποίο τον είχα υποσχεθεί ότι δεν θα αφήσω να τον απειλήσει/βρίσει κανένα μέλος. Ε, μόνο αποκλειστικό site για την DHI δεν έχω κάνει ακόμη, πιστεύω ότι ήμουν αρκετά συνεργάσιμος με την συγκεκριμένη εταιρία.

dim74 είπε:
ρωταω εγω οσα ατομα κανουν το ιδιο και σε μεγαλυτερο βαθμο για αλλες εταιριες η γιατρουςαπο κυπρο μερια,εκει δεν υπαρχει προβλημα?θελετε να κανουμε μια αναφορα σε οσα εχουν πει?εκει τι μετρα πηρε το φορουμ τοσο καιρο?
τα ατομα που κατηγορουν οτι επειδη ο gio kai o no94 υπερασπιζονταν με παθος την D*I ειναι πλασιε, τι εχουν πει η σχολιασει για αναλογες περιπτωσεις που εχουν γινει χειροτερα εγκληματα σε εισαγωγικα απο ατομα που εχουν κανει αλλου μεταμοσχευση?

[...]

ρωταω επισης αν βγαινει ο καθενας ετσι ακριτα καθε μερα και λεει χασαπηδες κλεφτες απατεωνες μια κλινικη της κυπρου και του επιτρεψει το φορουμ να συνεχιζει ακαθεκτος η κλινικη της κυπρου δεν θα αντιδρασει?δεν θα κανει κατι αναλογο οπως εκανε η D*I?ανακαλυψαμε την αμερικη?
υπαρχουν ατομα πολλα που εχουν κανει μεταμοσχευση αποτυχημενη πριν χρονια το δεχομαι,λυση ειναι εκδικητικα να τους εξαφανισουμε απο παντου?γιατι δεν τους αφηνουμε να τους κρινει ο κοσμος με την δουλεια που κανουν σημερα το 2014,αυτο νοιαζει αυτον που θα κανει σημερα μεταμοσχευση,το νεο μελος που για αυτο κοπτονται ολοι!
Αρχικά εγώ προσωπικά δεν είχα ποτέ μου πρόβλημα με καμία εταιρία, είτε Ελληνική, είτε Κυπριακή και αυτό γιατί δεν πήγα να κάνω σε καμία μεταμόσχευση.
Το πρόβλημα το είχαν τα μέλη που πήγαν σε όποια εταιρία πήγαν και ΔΕΝ είδαν το αποτέλεσμα ΠΟΥ ΤΟΥΣ είχαν υποσχεθεί.
Έχω ξανά αναφέρει ότι εγώ ΔΕΝ φταίω για τα αρνητικά τους αποτελέσματα και να προσπαθήσουν να κρατήσουν κάποιο επίπεδο σε ότι αφορά τους σχολιασμούς τους σε κάποια εταιρία.

Αλλά ρε dim, πως να τους αφήσουμε να δείξουν την δουλειά που κάνουν, όταν τα μέλη που την δείχνουν αυτήν την δουλειά (και σχολιάζουν/τάσσονται υπέρ κάποιας εταιρίας) έχουν πάρει κάποιο δώρο ή προσφορά εργασίας;

Τώρα για όλα τα άλλα που λες περί Κυπριακής αγάπης, δεν κάνεις λάθος και θα έρθει και η δική τους η σειρά και αναφέρομαι σε όσους είναι "υπερβολικά αγαπησιάριδες" με κάποια εταιρία.
 

malloumpas

New Member
Είναι λάθος κατά τη γνώμη μου (χωρίς να μου πέφτει λόγος) το άνοιγμα των 2 επιμαχων νημάτων μεταμόσχευσης, που μόλις βλέπω. Αυτός που ψάχνει που θα κάνει μτμ, θα γκουγκλάρει για ''μεταμόσχευση στην Ελλάδα'', θα δει το φόρουμ και θα μπει στις παρουσιάσεις χωρίς να γνωρίζει τι έχει προηγηθεί (όπως πχ πολλοί δεν ξέραμε τι είχε παιχτεί πριν 2 χρόνια με τα σβησίματα άλλων νημάτων). Εκεί θα δει το σουπερ ντουπερ νήμα του δεδηλωμένου εργαζόμενου (που δεν είναι και τόσο σουπερ ντουπερ αν τον δείτε από κοντά, όπως μου είπε παιδί με τον οποίον βγήκαν για καφέ), χωρίς να ξέρει όλα όσα ξέρουμε εμείς σήμερα, για δωράκια, για εργασία εκεί κτλ. Επρεπε να είχε κρυφτεί δια παντός το νήμα (ή και σβηστεί καλύτερα) αυτό αλλά και το άλλο με τον άλλο που μάλλιασε σε 3 μήνες. Αυτό είναι που ήθελαν τα συγκεκριμένα άτομα εξάλλου, ένα μόνιμο διαφημιστικό βήμα στο φόρουμ και τελικά το κατάφεραν.

Τα υπόλοιπα νήματα της κλινικής αυτής ας ανοίξουν, δεν είναι εκεί το θέμα.

Αυτά, και δεν ξαναασχολούμαι με αυτό το θέμα
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα