Tέλος τα Ψέματα - ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

dim74

Member
Τα μέλη που την υπερασπίζονταν μέχρι τελευταίας ρανίδος του αίματος τους, ban-αρίστηκαν και πολλά νήματα που παρουσιάζουν τις μεταμοσχεύεις που έγιναν στην συγκεκριμένη εταιρία έχουν μεταφερθεί σε άλλη ενότητα (δεν ήθελα να τα διαγράψω) για να μην φαίνονται, μέχρι να αποφασίσω τι θα κάνω με την συγκεκριμένη εταιρία.Αυτα μας ειπε ο ακης

ρωταω εγω οσα ατομα κανουν το ιδιο και σε μεγαλυτερο βαθμο για αλλες εταιριες η γιατρουςαπο κυπρο μερια,εκει δεν υπαρχει προβλημα?θελετε να κανουμε μια αναφορα σε οσα εχουν πει?εκει τι μετρα πηρε το φορουμ τοσο καιρο?
τα ατομα που κατηγορουν οτι επειδη ο gio kai o no94 υπερασπιζονταν με παθος την dhi ειναι πλασιε, τι εχουν πει η σχολιασει για αναλογες περιπτωσεις που εχουν γινει χειροτερα εγκληματα σε εισαγωγικα απο ατομα που εχουν κανει αλλου μεταμοσχευση?
οταν λες καλο λογο για την ελλαδα εισαι πλασιε αλλα οταν γλυφεις απο το πρωι μεχρι το βραδυ την κυπρο εισαι ευχαριστημενος πελατης?αυτη εισαι η ισοτητα και η δικαιοσυνη του φορουμ?
ρωταω επισης αν εγω απο αυριο με τρεις φιλους ξεκινησουμε να βριζουμε ολη μερα την κυπρο πως θα αντιδρασουν τα αλλα ατομα του φορουμ?το ιδιο το φορουμ?θα δεχτουν την εξηγηση μας πως δεν δινoυμε κανενα στοιχειο ποιοι ειμαστε επειδη φοβαμαστε μην μας βρουν?κι εκει τελειωνουν ολα σας καλυψαμε?δειτε τους κανονες μεταμοσχευσης (Δεν επιτρέπονται posts που απλώς αναφέρουν ότι ένα μέλος έκανε μεταμόσχευση σε μια εταιρία, αν το post αυτό δεν συνοδεύεται από τις σχετικές φωτογραφίες του, δηλαδή πριν και μετά την μεταμόσχευση.
Επίσης δεν επιτρέπεται να γράφει κανείς την εμπειρία του σε κάποια εταιρία και ας μην έχει κάνει ακόμη μεταμόσχευση, αν δεν έχει πάλι κάποιες φωτογραφίες του, όπως την κατάσταση της κεφαλής του και φυσικά εικόνες από την κλινική.)εχει τηρηθει αυτο ποτε?

ρωταω επισης αν βγαινει ο καθενας ετσι ακριτα καθε μερα και λεει χασαπηδες κλεφτες απατεωνες μια κλινικη της κυπρου και του επιτρεψει το φορουμ να συνεχιζει ακαθεκτος η κλινικη της κυπρου δεν θα αντιδρασει?δεν θα κανει κατι αναλογο οπως εκανε η dhi?ανακαλυψαμε την αμερικη?
υπαρχουν ατομα πολλα που εχουν κανει μεταμοσχευση αποτυχημενη πριν χρονια το δεχομαι,λυση ειναι εκδικητικα να τους εξαφανισουμε απο παντου?γιατι δεν τους αφηνουμε να τους κρινει ο κοσμος με την δουλεια που κανουν σημερα το 2014,αυτο νοιαζει αυτον που θα κανει σημερα μεταμοσχευση,το νεο μελος που για αυτο κοπτονται ολοι!

τελος ρωταω ευθεως αν το νημα του danceworld ηταν ακριβως το ιδιο αλλα αντι για γεωργιου εγραφε dhi τι θα ειχε γινει εδω μεσα?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
εχω κανει ενα αιτημα.
πληρη χρηματικη αποζημιωση για τα ασχημα αποτελεσματα.
χρεωνομαι τα μεταφορικα και τα 600 graft στα σκουπιδια.
φυσικα να εξεταστω απο την εταιρεια αλλα δεν θελω διορθωτικη
νομιζω οτι ειναι αρκετα τιμιο αυτο που ζηταω.
αν γινει δεκτο δεν θα μιλαμε για ανωνυμια,μιας και θα περασω απο εκει και θα βγω και για καφε με τον n090.
τα πμ μου τα εχω απενεργοποιημενα περισσοτερο απο 1 χρονο.δεν εχω δουλεψει υπογεια,οτι εχω αναφερει ειναι στο φορουμ.
μονο ο admin και οι mods μπορουν να μου στειλουν και αυτο το αφησα μονο για να με βαζουν στην θεση μου λογω αναρμοστης συμπεριφορας.
ζηταω πολλα?
 

malloumpas

New Member
kapa είπε:
εχω κανει ενα αιτημα.
πληρη χρηματικη αποζημιωση για τα ασχημα αποτελεσματα.
χρεωνομαι τα μεταφορικα και τα 600 graft στα σκουπιδια.
φυσικα να εξεταστω απο την εταιρεια αλλα δεν θελω διορθωτικη
νομιζω οτι ειναι αρκετα τιμιο αυτο που ζηταω.
αν γινει δεκτο δεν θα μιλαμε για ανωνυμια,μιας και θα περασω απο εκει και θα βγω και για καφε με τον n090.
τα πμ μου τα εχω απενεργοποιημενα περισσοτερο απο 1 χρονο.δεν εχω δουλεψει υπογεια,οτι εχω αναφερει ειναι στο φορουμ.
μονο ο admin και οι mods μπορουν να μου στειλουν και αυτο το αφησα μονο για να με βαζουν στην θεση μου λογω αναρμοστης συμπεριφορας.
ζηταω πολλα?

αν το κανουν αυτό, θα ανέβουν πολύ στην υπόληψη του κόσμου. Ο καπα δεν έδωσε ποτε κανενα δικαιωμα εδω μεσα, του αξίζει τουλάχιστον να εξετασουν την περιπτωση του. Τουλάχιστον να δειξει η εταιρία ότι απεμπολεί κάποια ατυχή αποτελέσματα του παρελθόντος.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
για τον dance για την ιστορια ειχε φαει ban
για υποψια υπερασπισης http://www.hairlossgr.com/forum/thread-2959-post-67692.html#pid67692
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Περα το τι ηταν και ειναι ο no94 ολοι λιγο πολυ ισως ξεραμε τον ρολο του εδω μεσα.
Αλλα μην ξεχνατε οτι ολοι σαυτον τρεχαμε για ερωτησεις και βοηθεια να μας απανταει στο καθε τι.
Να τα λεμε και αυτα.
Παρολα αυτα θα μπορουσε να το χειριστει καλυτερα το θεμα τωρα στα σκουρα.Κριμα.
Εγω θα βγαινα και θα λεγα ναι ειμαι αυτος κανω αυτο και προσπαθω να αποδειξω οτι και εδω στην Ελλαδα τελικα υπαρχει φως με πιο Μετρια αποτελεσματα βεβαια αλλα και πιο οικονομικα.


Ας ρωτουσε ο καθενας την Κλινικη του και οχι τον no94 που τον θεωρουσε πλασιε.Αρα και εμας οτι μας συνφερει λιγο.
Δεν δινω δικιο στο no94 αλλα ετσι ειναι στο συγκεκριμενο θεμα.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
να πω την αληθεια και εγω προτιμω να ειναι εκπροσωποι εδω μεσα.
δηλωμενοι ομως!!!
ολοι κερδισμενοι θα βγουν τοσο σε δουλεια οσο και σε τιμες. χωρις να ξεφευγουν ομως απο το νημα της εταιρειας που εκπροσωπουν.
τιμες-προσφορες μονο,θα μου πειτε μπορει να γινει μπαχαλο...
εεε δεν θα εχετε και αδικο
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
kapa είπε:
να πω την αληθεια και εγω προτιμω να ειναι εκπροσωποι εδω μεσα.
δηλωμενοι ομως!!!
ολοι κερδισμενοι θα βγουν τοσο σε δουλεια οσο και σε τιμες. χωρις να ξεφευγουν ομως απο το νημα της εταιρειας που εκπροσωπουν.
τιμες-προσφορες μονο,θα μου πειτε μπορει να γινει μπαχαλο...
εεε δεν θα εχετε και αδικο

ναι ρε συ Kapa, αλλά εδώ δεν επιτρέπεται να είναι εκπρόσωποι και γίνεται της πόπης με τους τσακωμούς των αντίπαλων συμφερόντων, φαντάσου να έρθουν και επίσημα. Θα γεμίσουμε μάγκες των πληκτρολογίων.

[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=glHXhgqPRzQ[/video]
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Και εγω ειμαι υπερ η καθε κλινηκη να εχει εκπροσωπο με καθαρες φωτο που βγαζουν αυτοι με προσφορες για να μην πλακονομαστε και εμεις μεταξυ μας.Η να μην υπαρχουν κρυφα ατομα τα οποια το παιζουν πελατες.Ετσι θα ειναι πιο ξεκαθαρα τα πραματα.Δε ξερω ισως κανω και λαθος
 

pazuzu

New Member
Ερώτηση: υπάρχει περίπτωση οι επίσημοι εκπρόσωποι των κλινικών να αναφέρουν εδώ μέσα περιστατικά σαν το δικό μου ή το δικό σου Κάπα; Ή αλλιώς, τι διαφορετικό περιμένετε να δείτε από τους εκπροσώπους από αυτά που βλέπετε στις διαφημιστικές τους καταχωρήσεις;

Έτσι θα διαμορφώσετε άποψη για το ποια κλινική είναι καλή;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Soralteno είπε:
ναι ρε συ Kapa, αλλά εδώ δεν επιτρέπεται να είναι εκπρόσωποι και γίνεται της πόπης με τους τσακωμούς των αντίπαλων συμφερόντων, φαντάσου να έρθουν και επίσημα. Θα γεμίσουμε μάγκες των πληκτρολογίων.

δυστυχως solarteno θελει πολυ προσπαθεια και απο τις δυο πλευρες.μελη και εταιρειες
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Το να υπάρχει κάτι ξεκάθαρο και ειλικρινές είναι γεγονός ότι όλους θα μας ωφελήσει. Το θέμα είναι ότι δεν έγινε κάτι ανάλογο.

Και μόνο οι απειλές δείχνουν ποιος είναι τι, δείχνουν το ποιόν του καθενός. Τακτικές εκφοβισμού από όπου και αν προέρχονται μόνο περιθωριοποίηση μπορεί να προκαλέσουν, πάντως καλά αποτελέσματα σε καμία περίπτωση δεν μπορούν να έχουν.
Και προσωπικά δεν γνωρίζω κάποιον που με απειλές να πέτυχε το οτιδήποτε καλό.

Ως εκ τούτου θεωρώ ότι ο Άκης μια χαρά χειρίστηκε το θέμα.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
pazuzu είπε:
Ερώτηση: υπάρχει περίπτωση οι επίσημοι εκπρόσωποι των κλινικών να αναφέρουν εδώ μέσα περιστατικά σαν το δικό μου ή το δικό σου Κάπα; Ή αλλιώς, τι διαφορετικό περιμένετε να δείτε από τους εκπροσώπους από αυτά που βλέπετε στις διαφημιστικές τους καταχωρήσεις;

Έτσι θα διαμορφώσετε άποψη για το ποια κλινική είναι καλή;

μονο προσφορες,τιποτα αλλο.
καθαρα ενημερωση,ουτε φωτο ουτε αποτελεσματα.
ο ανταγωνισμος ριχνει τις τιμες και χωρις αυτον πεθαινουμε.
μονο σε αυτο το κομματι θα βγουν ολοι κερδισμενοι
οσο για τα δικα μου αποτελεσματα τι να λεμε απο την ανωνυμια του pc.θα μας πει ο n090 οταν και αν θα παμε για καφε :cheers:
 

pazuzu

New Member
Ως προς το κομμάτι των προσφορών -και μόνο- συμφωνώ σε ένα θεωρητικό επίπεδο. Το θέμα είναι όμως ότι κάτι τέτοιο δημιουργεί προϋποθέσεις και δεσμεύσεις. Για παράδειγμα, η εταιρία που δίνει προσφορές εδώ μέσα διατηρεί το δικαίωμα να ακούγονται απόψεις για τις υπηρεσίες της; Ή θα ακούγονται μόνο απόψεις από συγκεκριμένες εταιρίες; Ή θα αποκλειστούν όλες; Ή θα επιτραπούν όλες;

Και το κυριότερο: αν κάποιος "πάρει" μια προσφορά αλλά δεν μείνει ευχαριστημένος με το αποτέλεσμα, θα έχει το δικαίωμα να το αναφέρει εδώ μέσα;
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Σαν τα δικα σας ισως οχι σιγουρα,αλλα αυτοι λενε αλλο τοτε αλλο τωρα.
Και θα ξερεις οτι μιλας με αυτους και αν κανουν μ@λακι@ τουλαχιστον θα ξερεις απο πρωτο χερι ποιος ευθηνεται
.Παραδειγμα φανταστειτε να εβαζαν φωτο του gio με τοππικ οπως ειχε γινει.
Οκ ισως να λεω και παπαριες δε ξερω.
 

malloumpas

New Member
Παιδιά ακούστε κάτι: Όσο ευγενικός, συμπαθής και καλοπροαίρετος και αν παρουσιάζεται ένας κρυφοπλασιές εταιρίας που έχει άσχημες κριτικές παγκοσμίως, δεν παύει να είναι ένα άτομο που για προσωπικό του όφελος, στέλνει εμμέσως κόσμο που βαρύνεται ψυχικά απο το θέμα της ΑΑ, σε ένα (πολύ πιθανά βάσει των κριτικών) μέτριο αποτέλεσμα (ή τουλάχιστον κατώτερο αυτών που μπορεί να έχει αλλού, ακόμη και με ταξίδι μιας ώρας). Μην το ξεχνάμε αυτό. Δεν πλασάρει παντελόνια ή ταξίδια. Πλασάρει πανάκριβες ιατρικές επεμβάσεις που στόχο έχουν να αναπτερώσουν το ηθικό μας και πολλές φορές έχουν το αντίθετο αποτέλεσμα, για το οποίο αυτού δεν καίγεται καρφί.
 

giamakr1

Active Member
Να πω μια ιδέα ;
Σε ένα ιταλικό φόρουμ που παρακολουθούσα μέχρι πρόσφατα , το bellicapelli, έχουν οργανώσει τις μεταμοσχεύσεις σε υποενότητες. Εχει παρουσιάσεις μεταμοσχεύσεων απο κλινικές, με υποκατηγορίες αναφερόμενες στην εκάστοτε κλινική και παρουσιάσεις μεταμοσχεύσεων απο τους πελάτες με παρόμοια οργάνωση.
Οι κλινικές ανεβάζουν τα αποτελέσματα τους και οι πελάτες τα δικά τους, πάντα με βοήθεια και έλεγχο του διαχειριστή.
Δεν έχω παρατηρήσει τέτοιον πανικό εκεί , ούτε απειλές και τα συναφη. Παρουσιάζονται ολα με διαφανεία και καλή προαίρεση προβλήματα. Βέβαια οι παρουσιάσεις συνοδεύονται πάντα απο ευκρινεις και έντιμες φωτογραφίες.
Θα μπορούσε ίσως κάτι αντίστοιχο να γίνει εδώ;
 

athenian

Well-Known Member
Σε φορουμ του εξωτερικου μια χαρα δουλευει το συστημα με τους επισημους εκπροσωπους.Εδω ομως η μεγαλυτερη ελληνικη κλινικη μεταμοσχευσης μαλλιων αποφασισε να λειτουργησει υπογειως με μηνυσεις και απειλες και ακομα χειροτερα με βαλτα μελη να την υπερασπιζονται σε δικιο η αδικο.Ο n94 ξερει ποτε μιλαει ο διευθυντης της d*i με τον διευθυντη αλλης κλινικης,ο gio βαζει φωτογραφιες με τοπικ,φυτρωνει μαλλια στο 3μηνο και παει για μπαλα 10 μερες μετα την μεταμοσχευση.Ειναι αστεια προσεγγιση πελατων αυτη.Κριμα γιατι η d*i ειναι η μονη ελληνικη κλινικη που ισως καποια στιγμη φτασει σε αρκετα καλα αποτελεσματα.Αν θελετε πραγματικα να εχετε καλο ονομα και πελατεια ζητηστε ΣΥΓΓΝΩΜΗ για ολα αυτα και ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΕΙΣΤΕ τα μελη που εκαναν αποτυχημενη μεταμοσχευση σε εσας.Καταφερατε να κανετε καφενειο ενα αξιοπρεπεστατο φορουμ.Δεν κερδιζετε ετσι,μονο χανετε.Εγω που ημουν υποψηφιος πελατης μολις καταλαβα τι παιχνιδι παιζετε δεν ηρθα ουτε απ εξω.Ξερετε γιατι?Γιατι δεν μπορω να σας εμπιστευτω με ολα αυτα που κανατε εδω μεσα.Κανεις δεν θελει να ξενιτευεται για μια μεταμοσχευση μαλλιων αλλα εσεις μας αναγκαζεται να το κανουμε.
 
malloumpas είπε:
Παιδιά ακούστε κάτι: Όσο ευγενικός, συμπαθής και καλοπροαίρετος και αν παρουσιάζεται ένας κρυφοπλασιές εταιρίας που έχει άσχημες κριτικές παγκοσμίως, δεν παύει να είναι ένα άτομο που για προσωπικό του όφελος, στέλνει εμμέσως κόσμο που βαρύνεται ψυχικά απο το θέμα της ΑΑ, σε ένα (πολύ πιθανά βάσει των κριτικών) μέτριο αποτέλεσμα (ή τουλάχιστον κατώτερο αυτών που μπορεί να έχει αλλού, ακόμη και με ταξίδι μιας ώρας). Μην το ξεχνάμε αυτό. Δεν πλασάρει παντελόνια ή ταξίδια. Πλασάρει πανάκριβες ιατρικές επεμβάσεις που στόχο έχουν να αναπτερώσουν το ηθικό μας και πολλές φορές έχουν το αντίθετο αποτέλεσμα, για το οποίο αυτού δεν καίγεται καρφί.

Ακριβώς! Πιο εύστοχα δεν γίνεται!
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
πραγματικα ειναι κριμα ολο αυτο που γινεται.Παρακολουθω το site εδω κ αρκετο καιρο (πανω απο 3 χρονια)και δυστυχως τρωγομαστε μεταξυ μας ολο κ περισσοτερο με Αποτελεσμα να την κανουν ολο κ περισσοτεροι.Ακη καπου εχεις δικιο καπου οχι.Τον ηξερες αρκετο καιρο τον N094 και τις αποψεις του και αν ηθελες να το μπαναρεις η να τον συμορφωσεις επρεπε να το ειχες κανει καιρο πριν.Απο εκει κ περα στο χερι σου ειναι πως θες να λειτουργει το site....ειτε να επικρατει χουντα η να ειναι ζουγκλα.Κατα την αποψη μου ειναι μεγαλο λαθος να υποβαθμιστει εντελως το θεμα μεταμοσχευση γιατι ειναι πολυ πιο σημαντικο απο τις ψευτοθεραπειες που υποτιθεται οτι υπαρχουν.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα