Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

sot

Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

λοιπον παιδια τα εχω παραγγηλη ολα τα υλικα του zix απο τα λινκ που εδωσε ο ακης και περιμενω να ερθουν.
ακη ποσες μερες εκαναν να ερθουν σε εσενα??
 

magic810

New Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

Niacinamide
Vitamin E
Beta-Sitosterol
Omega-3 Essential Fatty Acids
Zinc (as zinc oxide)
Copper (as copper gluconate)
DIM (diindolylmethane) 100mg
Selenium (as sodium selenate)
Biotin
Vitamin B1 (as thiamine mononitrate)
Vitamin B2 (riboflavin)
Vitamin B5 (pantothenic acid)
Vitamin B6 (as pyridoxin hydrochloride)
Vitamin B12 (methylcobalamin)
Folic Acid
Vitamin A (as retinyl Acetate)
Vitamin D3 (as cholecalciferol)
Vitamin C (as ascorbic acid)
Calcium (as dicalcium phosphate)
Phosphorus (as dicalcium phosphate)
Magnesium (as magnesium oxide)
Iron - 18 mg
Iodine (as potassium iodide)
Manganese (as manganese gluconate)

μεταλλα και ιχνοστοιχεια που πιστευεται οτι ειναι dht blockers οι περισσοτεροι ισως να τα γνωριζεται απλα καλο θα ειναι να τα προσθεσετε στη διατροφη σας.....και προτιμοτερο ειναι να βρισκεται σε τροφες και οχι σε χαπια..........
 

magic810

New Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

ακη πιστευεις ακομα οτι το super zix ειναι οκ???αν θυμασαι εγω ημουν αυτος που ειχα πει οτι η φωτο που εχεις βαλει στην αρχη του ποστ του super zix εχει τραβηχτει με λαθος κριτηρια...αρα το αποτελεσμα ειναι fake.....
και ειχε γινει ολοκληρο θεμα.......εγω παντως χρησιμοποιω ακομη το revivogen και εχω μπει σε σκεψεις για το τι αποτελεσματα μπορει να δωσει το revivogen μαζι με την μινοξιδιλη........οπως ανεφερα και σε ενα αλλο ποστ εχω τρομερο shedding....και αν ισχυει εστω και λιγο οτι ο ψευδργυρος αναιρει την μινοξιδιλη απλα την πατησα...... :'( 8)
ευχομαι πραγματικα το ζιχ να δωσει αποτελεσματα......αν και δεν το πολυεμπιστευομαι......
επιστευομαι ομως την κριση σου και των παιδιων μεσα στο φορουμ.....εν αναμονη λοιπον αποτελεσματων δικων σου και οποιουδηποτε αλλου το χρησιμοποιει..........
 

Άκης

Administrator
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

magic810, το revivo εκτός ότι μου σταμάτησε την τριχόπτωση, μου δυνάμωσε τα μαλλιά.
Άρα κάνει δουλειά, αυτό είναι σίγουρο.

Λέει ο δημιουργός του Zix ότι μερικοί (οι περισσότεροι σχεδόν) δεν μπορούν να αντιδράσουν σωστά στην μινοξ και στον ψευδάργυρο και γι'αυτό και το συνεχόμενο shedding.
Για τον ψευδάργυρο είχα τις αμφιβολίες μου, αλλά το διάβασα και από τον Dr Lee ότι μπλοκάρουν το ένα το άλλο και γι'αυτό θέλησα και να το δοκιμάσω.

Πάντως, όπως έγραψα και σε άλλο post, λένε μερικοί ότι το revivo θα έπρεπε να περιέχει λίγη παραπάνω ποσότητα από κάθε συστατικό.
Πάντως περιέχει πολλά περισσότερα συστατικά από το Zix, είναι γεγονός.
 

magic810

New Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

sot οταν ξεκινας μια θεραπεια και χανεις περισσοτερα μαλλια απο οτι θα εχανες αν δεν εκανες τη θεραπεια...αλλα εξηγηται οτι απλα χανεις τις μη υγιης τριχες για να βγουν οι νεες τριχες πυ θεωρουνται υγιης..
 

sot

Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

ακη αφου έχουμε προβλημα με τον ψευδαργυρο να μην τον βαλουμε καθολου στο zix.
τι λες???
 

Άκης

Administrator
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

magic810 είπε:
sot οταν ξεκινας μια θεραπεια και χανεις περισσοτερα μαλλια απο οτι θα εχανες αν δεν εκανες τη θεραπεια...αλλα εξηγηται οτι απλα χανεις τις μη υγιης τριχες για να βγουν οι νεες τριχες πυ θεωρουνται υγιης..
Η ακόμη καλύτερα, χάνεις αυτά που ούτος ή άλλος θα έχανες μέσα στις επόμενες 100 ημέρες, αλλά όλα μαζί (!!!). Σε αυτά είναι και τα μη υγιης που λέει ο magic810.
Εγώ όταν ξεκίνησα το Revivo, στην 3η εβδομάδα είχα επιπλέον τριχόπτωση. Αν δείτε την photo μου πχ (την "παρθενική") πως είμουν, φανταστείτε όταν έχασα τα επιπλέον μαλλιά από την επιπλέον τριχόπτωση. Όλοι μου έλεγαν (ήταν φανερό) σχετικά, άλλοι ότι επειδή έκανα δίαιτα, άλλοι φοβόταν μήπως αρρώστησα κλπ.
Η άποψη μου είναι να τα κόψεις κοντά όταν ξεκινήσεις την θεραπεία.

sot είπε:
ακη αφου έχουμε προβλημα με τον ψευδαργυρο να μην τον βαλουμε καθολου στο zix.
τι λες???
Δες την υπογραφή μου. Τον αφαίρεσα από το Ζιχ.
 

magic810

New Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

παντως το οτι το revivogen εχει συγκεκριμενες ποσοτητες συστατικων....δεν νομιζς να ειναι τυχαιο...απτην στιγμη που οπως υποστηριζει και η εταιρεια εχουν γινει ερευνες....και εχουν αποδειχτει επιτυχης δεν βρισκω τον λογο να προσθεσουν περισσοτερες ποσοτητες στα ηδη υπαρχοντα συστατικα απτην στιγμη που δουλευουν....στις ερευνες τουλαχιστον.....και σε μερικους χρηστες...νομιζω οτι ειναι ηδη στις ιδανικες ποσοτητες που θα πρεπε να ειναι....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Άκης

Administrator
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

Σε αυτό δεν έχεις και άδικο. Απλώς μερικοί υποστηρίζουν ότι αν είχε παραπάνω, θα έκανε καλύτερη δουλειά.
Πάντως, δουλειά κάνει, οπότε δεν πειράζει να έχει παραπάνω, πιστεύω.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

το πιο απλο ειναι να ενισχύσεις το υπαρχον revivogen με κανα δυο συστατικα
μιας και περιεχει μεγαλη γκαμα απο συστατικα
 

panosm

Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

θέλω να φτιάξω zix και θέλω να ρωτήσω κάποια πράγματα
1.Τελικά είναι καλύτερα να μην βάλουμε ψευδάργυρο ;
2.Το corn oil να το προσθέσουμε στο zix ( είδα ότι ο Άκης το είχε πάρει μαζί με τα άλλα συστατικά )
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

το zix πιστευω ειναι καλυτερο με ψευδαργυρο
απλα ο ακης για αλλο λογο το αφαίρεσε

εχει αναφερθει οτι αλληλεπιδρα με την μινοξιδιλη
 

NoMoreLoss

New Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

Καλη χρονιά σε όλους

http://www.eioba.com/a32822/going_natural_with_hair_loss_remedies

να ένα site στο οποιο μπορεί κάποιος να πει ότι έχει βάση το Super Zix και ότι δουλεύει κατά κάποιον τρόπο στην ανάπτυξη των μαλλιών μας. δεν το έχω φτιάξει ακόμα αλλά απο βδομάδα θα γίνουν οι παραγγελίες των απαραίτητων συστατικών.
 

Άκης

Administrator
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

panosm είπε:
θέλω να φτιάξω zix και θέλω να ρωτήσω κάποια πράγματα
1.Τελικά είναι καλύτερα να μην βάλουμε ψευδάργυρο ;
2.Το corn oil να το προσθέσουμε στο zix ( είδα ότι ο Άκης το είχε πάρει μαζί με τα άλλα συστατικά )
1). Μπορείς να βάλεις για να το κάνεις ποιο δυνατό. Εγώ, όπως σου είπε και ο Παναγιώτης, δεν το έβαλα για να τσεκάρω κάτι.
2. Το κορν οιλ δεν είναι απαραίτητο και δεν κάνει κάτι παραπάνω.

NoMoreLoss είπε:
Καλη χρονιά σε όλους

http://www.eioba.com/a32822/going_natural_with_hair_loss_remedies

να ένα site στο οποιο μπορεί κάποιος να πει ότι έχει βάση το Super Zix και ότι δουλεύει κατά κάποιον τρόπο στην ανάπτυξη των μαλλιών μας. δεν το έχω φτιάξει ακόμα αλλά απο βδομάδα θα γίνουν οι παραγγελίες των απαραίτητων συστατικών.
Εννοείς σαν συστατικά τα "Saw Palmetto, Nettle Root (not leaf!), Pygeum, Zinc, Beta-Sitosterol"?

Πάντως, αν θέλετε να κάνετε κάτι οικονομικό, αποτελεσματικό (δεν το έχω δοκιμάσει μόνο του ή αρκετό καιρό, τι αναφέρουν γενικά λέω) και να μην μπλέκετε με Αμερική κλπ, δοκιμάστε το. Από το να πάρει κανείς τα capilarin, priorin και κάθε π@παριν που πουλάνε στα φαρμακεία, αυτό είναι κλάσεις ανώτερο, οικονομικότερο και αποτελεσματικότερο + ότι ξερετε τι βάζετε.
Βέβαια και τα καλλυντικά των φαρμακείων έχουν αποτελέσματα και μάλιστα άμεσα. Σας παίρνουν τα λεφτά και σας χάνουν τα μαλλιά :D :D :D

Σημ.: Έχω δοκιμάσει σχεδόν ότι κυκλοφορεί από φαρμακείο και για καιρό το καθένα. Τώρα να πω την αμαρτία μου, αναμένω σε κάμποσο καιρό να μπουν τπτ άτομα και να με κράζουν γι'αυτα που λέω, ή κάτι παίζει με μένα και λέω αυτά που λέω για τα snake oils ενώ για το Revivo ή το Zix δεν λέω κάτι κακό ή να απαντάνε στα θέματα των καλλυντικών αυτών με τα καλύτερα λόγια κλπ...
 

NoMoreLoss

New Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

παίδες μου λείπει για την λοσιον beta-sitosterol , polysorbate 80, zinc sulfate σχεδόν όλα:) και δεν μπορώ να βρώ ενα online shop να στέλνει Ελλάδα μήπως ξέρει κανείς?
 
Μπλουζα