Spi, 12/11/19, FUE, 2542 grafts, AHC Θεσσαλονίκης, Ανδριοπούλου Κατερίνα

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgie

Well-Known Member
Το μόνο που μπορώ να υποθέσω είναι ότι βάλανε μοσχεύματα πίσω για να δέσουν με τις μπροστινές ζώνες .
Η αλήθεια είναι ότι με βάση την αραίωση που είχες πριν φίλε spi με μια μεταμόσχευση δε θα τελειωνες
Περίμενε να ολοκληρωθεί μέχρι το 12 μηνο και βλέπεις μετά .
Η λεπτή τρίχα δε βοηθάει στη πυκνότητα .
 
  • Like
Reactions: spi

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Το μόνο που μπορώ να υποθέσω είναι ότι βάλανε μοσχεύματα πίσω για να δέσουν με τις μπροστινές ζώνες .
Η αλήθεια είναι ότι με βάση την αραίωση που είχες πριν φίλε spi με μια μεταμόσχευση δε θα τελειωνες
Περίμενε να ολοκληρωθεί μέχρι το 12 μηνο και βλέπεις μετά .
Η λεπτή τρίχα δε βοηθάει στη πυκνότητα .

Αυτό (λεπτή τρίχα) σίγουρα δικαιολογεί και την εικόνα της δότριας αλλά και της λήπτριας. Φαντάζεσαι όμως να πάρουν άλλα 3500 από αυτή την δότρια? Θα φαίνεται ακόμα πιο αραιωμένη. Προφανώς και δεν είναι χαμένος o Spi γιατί φύτρωση είχε. Απλά είναι κρίμα γιατί αν έριχναν περισσότερα μπροστά (ειδικά με αυτή την τρίχα) το παιδί θα ευχαριστιόταν περισσότερο το αποτέλεσμα και θα ήταν πιο relaxed μέχρι την επόμενη που δεν είναι και εύκολη με την έννοια ότι είτε λέγεται Kaan είτε δεν ξέρω και εγώ ποιος, είναι μια μικρή περιπέτεια εκτός χώρας και ειδικά για αυτούς που δεν είναι συνηθισμένοι.
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Reactions: spi

spi

Well-Known Member
Όπως θα δείτε από την αρχή του νήματος και σε αυτό που είναι η παρουσίαση και στο προηγούμενο με το πρόβλημα έχω τοποθετηθεί για την δοτρια μου και για το μέγεθος του προβλήματος μου. Όλα αυτά που λέμε τωρα τα γνωριζω και τα γνώριζα. Όπως σωστά είπε ο Cvial και άλλοι έπρεπε να μπουν όλα μπροστά Α,Β και χερλαιν και καθόλου πισω. Οκ και οι γέφυρες που γέμισαν εμένα με ευχαρίστησε αυτό (βέβαια δεν είχα θεμα εκεί) αλλά τα γκραφτς που μπήκαν πίσω ήταν άχρηστα. Εξάλλου πιστεύω πως έχω να δώσω αλλά 3000 για να φτιάξω ότι άλλο φτιάξω όμως το κακο είναι ότι θα μπούμε τώρα και μπροστά αντί να ξεμπερδευαμε μια κι έξω με ένα απλό ίσως αμελητέο τατς απ μπροστά αν ήθελα. Σε αυτό είμαι δυσαρεστημένος.
Η πρώτη επιλογή μου ήταν η Κύπρος και πάλεψα πολύ με τον εαυτό μου για να πάω. Δυστυχώς όσοι έχουν θέμα με τα αεροπλάνα γνωρίζουν ότι δεν είναι τόσο εύκολο.
 

Georgie

Well-Known Member
Ναι @CVIAL συμφωνώ
Το ζητούμενο σε μια μεταμόσχευση είναι να σε αφήσει ικανοποιημένο από τη πρώτη φορά . Και εάν χρειαστείς δεύτερη να δουλευτεί διαφορετική ζώνη με λίγο touch up εάν χρειαστει στη πρώτη .
Σίγουρα είχε φύτρωση ο Spi αλλά νομίζω ότι έγινε λάθος προσέγγιση .
Spi σκέψου τη θεραπεία με φιναστεριδη
Λόγω ηλικίας νομίζω ότι θα σε ωφελήσει
 
  • Like
Reactions: spi

vagosx

Well-Known Member
Όπως θα δείτε από την αρχή του νήματος και σε αυτό που είναι η παρουσίαση και στο προηγούμενο με το πρόβλημα έχω τοποθετηθεί για την δοτρια μου και για το μέγεθος του προβλήματος μου. Όλα αυτά που λέμε τωρα τα γνωριζω και τα γνώριζα. Όπως σωστά είπε ο Cvial και άλλοι έπρεπε να μπουν όλα μπροστά Α,Β και χερλαιν και καθόλου πισω. Οκ και οι γέφυρες που γέμισαν εμένα με ευχαρίστησε αυτό (βέβαια δεν είχα θεμα εκεί) αλλά τα γκραφτς που μπήκαν πίσω ήταν άχρηστα. Εξάλλου πιστεύω πως έχω να δώσω αλλά 3000 για να φτιάξω ότι άλλο φτιάξω όμως το κακο είναι ότι θα μπούμε τώρα και μπροστά αντί να ξεμπερδευαμε μια κι έξω με ένα απλό ίσως αμελητέο τατς απ μπροστά αν ήθελα. Σε αυτό είμαι δυσαρεστημένος.
Η πρώτη επιλογή μου ήταν η Κύπρος και πάλεψα πολύ με τον εαυτό μου για να πάω. Δυστυχώς όσοι έχουν θέμα με τα αεροπλάνα γνωρίζουν ότι δεν είναι τόσο εύκολο.

Μου θυμίζεις ένα φίλο μου, που είχε τον ίδιο φόβο και τελικα πήγε οδικώς Αθήνα Κωνσταντινούπολη.
 
  • Like
Reactions: spi

manly_Man

Well-Known Member
Απο θεσσαλονικη εχω παει κ εγω με λεωφορειο Κωνσταντινούπολη...δεν ειναι και τοσο μακρια...!
 
Τελευταία επεξεργασία:

spi

Well-Known Member
10 μέρες πριν κλείσω χρόνο και αυτό είναι το τελικό αποτέλεσμα. Προσπάθησα να βγάλω φωτογραφίες με φλας, χωρίς φλας, με ηλιο, με φως από πίσω και χωρίς φως από πίσω.
 

Συνημμένα

  • IMG_20201102_162620.jpg
    IMG_20201102_162620.jpg
    770.2 KB · Προβολές: 382
  • IMG_20201102_162636.jpg
    IMG_20201102_162636.jpg
    886.3 KB · Προβολές: 374
  • IMG_20201102_162949.jpg
    IMG_20201102_162949.jpg
    1.2 MB · Προβολές: 368
  • IMG_20201102_162653.jpg
    IMG_20201102_162653.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 351
  • IMG_20201102_162713.jpg
    IMG_20201102_162713.jpg
    825.6 KB · Προβολές: 343
  • IMG_20201102_162729.jpg
    IMG_20201102_162729.jpg
    462.8 KB · Προβολές: 342
  • IMG_20201102_162746.jpg
    IMG_20201102_162746.jpg
    2 MB · Προβολές: 324
  • IMG_20201102_162802.jpg
    IMG_20201102_162802.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 299
  • IMG_20201102_162817.jpg
    IMG_20201102_162817.jpg
    906.6 KB · Προβολές: 288
  • IMG_20201102_162831.jpg
    IMG_20201102_162831.jpg
    1.6 MB · Προβολές: 273

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

spi

Well-Known Member
.
 

Συνημμένα

  • IMG_20201102_162934.jpg
    IMG_20201102_162934.jpg
    1.6 MB · Προβολές: 312
  • IMG_20201102_162848.jpg
    IMG_20201102_162848.jpg
    528.1 KB · Προβολές: 311
  • IMG_20201102_163713.jpg
    IMG_20201102_163713.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 288
  • IMG_20201102_163727.jpg
    IMG_20201102_163727.jpg
    919.8 KB · Προβολές: 278

Fotakis

New Member
Φιλε μου αραιο αποτελεσμα νομιζω παιζει ρολο και η τριχα σου ειναι αδυναμη και ισια.απο πριν παντως καλυτερα με αλλη μια θα εισαι κομπλε.πετατα μπροστα τα μαλλια δειχνει καλυτερο
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Μια συνολική πύκνωση θέλεις άλλα άσε το να περάσουν μερικά χρονιά.
Στην θέση σου ίσως έβαζα λίγο Toppik μέχρι την επόμενη.
 

spi

Well-Known Member
Μια συνολική πύκνωση θέλεις άλλα άσε το να περάσουν μερικά χρονιά.
Στην θέση σου ίσως έβαζα λίγο Toppik μέχρι την επόμενη.
Το θέμα είναι ότι εγώ ΔΕΝ ήθελα την δεύτερη μμ να την κάνω σαν πύκνωση αλλά να κάνω ζώνη. Το αρχικό σχέδιο ήταν να μπουν χερλαιν και Α Β ζώνη και σε 2-3 χρόνια στην Γ και κροουν. Τώρα όμως καλουμαι να μπω για δεύτερη γιατί αυτό δεν με καλύπτει. Και το θέμα είναι ότι αυτό συζητήθηκε δεν είναι κάτι που έγινε. Ενώ είμαι ευχαριστημένος σε κάποια πράγματα που έγιναν αυτό με έχει ξενερώσει στο φουλ.
Με λίγη εφαρμογή τοπικ γίνομαι μπόμπα. Με ελάχιστη ποσότητά μπροστά. Δηλαδή αυτά τα 600 grafts που έπρεπε να μπουν μπροστά αντί για πίσω θα άλλαζαν την εικόνα
 

manly_Man

Well-Known Member
Το θέμα είναι ότι εγώ ΔΕΝ ήθελα την δεύτερη μμ να την κάνω σαν πύκνωση αλλά να κάνω ζώνη. Το αρχικό σχέδιο ήταν να μπουν χερλαιν και Α Β ζώνη και σε 2-3 χρόνια στην Γ και κροουν. Τώρα όμως καλουμαι να μπω για δεύτερη γιατί αυτό δεν με καλύπτει. Και το θέμα είναι ότι αυτό συζητήθηκε δεν είναι κάτι που έγινε. Ενώ είμαι ευχαριστημένος σε κάποια πράγματα που έγιναν αυτό με έχει ξενερώσει στο φουλ.
Με λίγη εφαρμογή τοπικ γίνομαι μπόμπα. Με ελάχιστη ποσότητά μπροστά. Δηλαδή αυτά τα 600 grafts που έπρεπε να μπουν μπροστά αντί για πίσω θα άλλαζαν την εικόνα
spi, πριν προχωρησει στο απλωμα των μοσχευματων και πιο πισω δεν σε ρωτησε αν συμφωνεις σε αυτο;
 

spi

Well-Known Member
spi, πριν προχωρησει στο απλωμα των μοσχευματων και πιο πισω δεν σε ρωτησε αν συμφωνεις σε αυτο;
Ρωτήθηκα και όπως θα δεις νομίζω το έγραψα και πιο πίσω. Είπα να γίνει όσο πιο πυκνό το μπροστά κομμάτι ενώ είχα πει να κλείσουμε λίγο κρόταφο. Αφού μου είπε ότι ίσως χαλάσει την γεωμετρία δεν επέμενα στους κροτάφους αλλά είπα να βάλουμε όσα μπορούμε μπροστά. Η γιατρός είπε ότι θέλει να δέσει με τα πίσω αλλά εκείνη την ώρα εγώ δεν μπορούσα να καταλάβω πόσο πίσω δουλεύει. Η συμφωνία είναι εξ αρχής μόνο για μπροστά. Δεν ήθελα να πειράξω τα πίσω γιατί είχα κάποια μαλλιά και ήθελα να μπω σε μια 3ετια εκει αφού μαζέψω και τα λεφτά, δεν περισσεύουν φυσικά ούτε τα μαλλιά (της δοτριας) ούτε τα λεφτά
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Φιλε μου spi η διαφορα σε σχεση με το πως ησουν πριν ειναι εμφανης ,κοιταξε να το χαρεις.Οντως το αποτελεσμα θα μπορουσε να ειναι καλυτερο αλλα για τα δεδομενα της επιλογης σου νομιζω ειναι ενα καλο αποτελεσμα.
Επιπλεον,μπορεις να αξιοποιησεις αυτην την ελλειψη απολυτης ικανοποιησης ωστε να κανεις πιο ορθες επιλογες στο μελλον οταν ερθει η ωρα για την δευτερη μεταμοσχευση.Βλεπεις και μονος σου οτι στην Ελλαδα μεχρι εκει μπορουν.Stay positive and enjoy your new hair :)
 

aeratos28

Just aeratos
Αδερφέ Νικ μος,δεν είναι έτσι όπως τα λες..μπορούν και πάρα μπορούν στην Ελλάδα αλλά τζάμπα δεν γίνεται τπτ.οπως είδες(αν είδες)υπήρχε θέμα οικονομικό,δεν μπορούσε να βάλει και περισσότερα grafts,δεν έγινε και αυτό που ήθελε να τα βάλουν μόνο μπροστά και για αυτό υπάρχει αυτή η αραιή εικόνα.ας είχε το οικονομικό κομπλε και ας έκανε διήμερη με 4000-4500 και θα βλέπαμε άλλο αποτέλεσμα..γιατί τόσα ήθελε για πλάκα
 

veg

Active Member
φιλε μου εχεις σιγουρα δικιο για μπροστα αλλα τωρα πρεπει να δεις τα θετικα
1. εισαι καλυτερα απο πριν
2.το αποτελεσμα ειναι μεν αραιο αλλα φυσικο
3.ξερεις τωρα που θελεις να 'χτυπησεις ' (μπροστα ζωνη πυκνωση ) στην οποια επεμβαση τα υπαρχοντα μαλλια θα βοηθησουν να γινει
η διαδικασια πιο 'αορατη '

οι διαφορετικες φωτο σου δειχνουν πως θα μπορουσε στο ιδιο ατομο οι φωτογραφιες να χρησιμοποιηθουν απο μια κλινικη .Για παραδειγμα
σε αλλες δειχνεις υπο γωνια full μαλλια ,σε αλλες αραιος , οποτε θεωρω οτι μονο αν σε δει καποιος απο κοντα θα διαπιστωσει την πραγματικη διασταση του αποτελεσματος .

γνωμη δικη μου , ( αλλα ειναι θεμα γουστου του καθενος ) , το πολυ κοντο μαλλι για μενα κολακευει σε περιπτωσεις σαν την δικη σου
επιτυγχανει το less is more , εσυ νομιζεις οτι δεν εχεις μαλλια αλλα οι αλλοι σε βλεπουν σαν εναν κοντοκουρεμενο . Ενω με μακρια μαλλια
το αραιο τονιζεται . Προσωπικη γνωμη και γνωριζω εδω οτι πολλοι διαφωνουν .
 
Μπλουζα