Spi, 12/11/19, FUE, 2542 grafts, AHC Θεσσαλονίκης, Ανδριοπούλου Κατερίνα

Nik.Mos

Well-Known Member
H αληθεια φιλε μου @aeratos28 ειναι οτι ειμαι κομματακι προκατειλημμενος οσο αφορα τις δυνατοτητες των ελληνικων κλινικων,χρονια τωρα.
Δεν αμφιβαλλω οτι μπορουν να πετυχουν καλα αποτελεσματα καποιες απο αυτες,πιστευω ομως οτι στοχος ολων εδω μεσα δεν ειναι απλα η επιτευξη ενος καλου αποτελεσματος αλλα του καλυτερου δυνατου.Θεωρω πως αν ειχε την δυνατοτητα να επιλεξει μια κλινικη εξωτερικου με τον ιδιο αριθμο grafts το αποτελεσμα θα μπορουσε να τον εχει καταστησει απολυτως ικανοποιημενο,τουλαχιστον στο βαθμο που ο ιδιος ειχε θεσει τις προσδοκιες του οι οποιες αν μη τι αλλο ηταν ρεαλιστικες και εφικτες.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Με τον ίδιο αριθμό grafts αν τα άπλωναν σε όλο το κεφάλι και εξω να πήγαινε το ίδιο αποτέλεσμα θα έπαιρνε..εδώ τώρα πήγε σε μια κλινική που δουλεύουν ένα μοτίβο.επρεπε εξ αρχής να το γνώριζε ο φίλος.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Πιστευεις οτι κλινικες του εξωτερικου δεν δουλευουν με βαση καποιο μοτιβο και οτι η ahc το κανει;
Αν δεν κανω λαθος ο φιλος spi δεν ηθελε να πετυχει αραιωμενη καλυψη αλλα μια δυνατη α και β ζωνη.Το αποτελεσμα ειναι καλο για τα δεδομενα της επιλογης του,απλως επιλεγοντας μια κλινικη διεθνους κυρους θα μπορουσε να μην εχει τις ανησυχιες που υφισταται τωρα και το αποτελεσμα να ανταποκρινοταν στο πλανο που ειχε στο μυαλο του ,το οποιο ηταν εξαρχης ρεαλιστικο.Η συγκεκριμενη κλινικη του την "χαλασε" στο κομματι αυτο.Λεπτομερεια να μου πεις.Ε εκει ειναι το ζουμι.Να μπορει ενας γιατρος να τις λαβει και αυτες υποψην.
 

Georgie

Well-Known Member
Πιστευεις οτι κλινικες του εξωτερικου δεν δουλευουν με βαση καποιο μοτιβο και οτι η ahc το κανει;
Αν δεν κανω λαθος ο φιλος spi δεν ηθελε να πετυχει αραιωμενη καλυψη αλλα μια δυνατη α και β ζωνη.Το αποτελεσμα ειναι καλο για τα δεδομενα της επιλογης του,απλως επιλεγοντας μια κλινικη διεθνους κυρους θα μπορουσε να μην εχει τις ανησυχιες που υφισταται τωρα και το αποτελεσμα να ανταποκρινοταν στο πλανο που ειχε στο μυαλο του ,το οποιο ηταν εξαρχης ρεαλιστικο.Η συγκεκριμενη κλινικη του την "χαλασε" στο κομματι αυτο.Λεπτομερεια να μου πεις.Ε εκει ειναι το ζουμι.Να μπορει ενας γιατρος να τις λαβει και αυτες υποψην.
Στη κλινική "διεθνούς κύρους" έπρεπε το πορτοφόλι του φίλου spi να ηταν και κανένα τάληρο πιο γεμάτο .
Και παλι με την ανασφάλεια θα ηταν φίλε .
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Στη κλινική "διεθνούς κύρους" έπρεπε το πορτοφόλι του φίλου spi να ηταν και κανένα τάληρο πιο γεμάτο .
Και παλι με την ανασφάλεια θα ηταν φίλε .
Σιγουρα με λιγοτερη απο αυτη που ειναι τωρα.Και παλι ομως το ξαναλεω,η διαφορα με πριν ειναι μεγαλη ειναι οντως διαφορετικος ανθρωπος και χαιρομαι που το βλεπει και ο ιδιος γιατι οντως αλλαξε η εμφανιση του προς το καλυτερο.
Γενικα μιλωντας κατανοω την επιθυμια για αμεση επιλυση ενος προβληματος,ειδικα οταν αυτο μας επηρεαζει σε μεγαλο βαθμο και γινεται ψυχοφθορο.
Η λογικη "τωρα το θελω,τωρα θα το εχω" μας οδηγει πολλες φορες σε αποφασεις λανθασμενες και μη αναστρεψιμες.Βεβαια ολο αυτο ειναι ασχετο με το νημα του φιλου καθως ειχε εξαρχης αποκλεισει οποιαδηποτε κλινικη εκτος Ελλαδος.
Oπως και να εχει,να την χαρει την μεγαλη του αλλαγη ,μακαρι να μπορουσα να του δωσω λυση σχετικα με την χρηση αεροπλανου ωστε η δευτερη μεταμοσχευση του να γινει σε μια κλινικη που μπορει να τον τελειοποιησει και να του δωσει ακριβως αυτο που ζηταει,μακρια απο ελληνικες.
 

spi

Well-Known Member
Το θέμα μου είναι ότι δεν τηρήθηκαν κάποια πράγματα που είχαμε συνεννοηθεί. Ίσως από φόβο να μην πετύχει, ίσως από λάθος εκτιμηση, ίσως λογω μη ικανότητας (μου την δίνει η λέξη ανικανότητα) εγώ ήρθα σε ένα σημείο που δεν μου αρέσει αυτό που βλέπω. Ναι η όψη μου καλυτερευσε, ναι με λίγο τοπικ είμαι οκ, αλλά δεν είναι αυτό που ήθελα. Το πλάνο μου ήταν στοχευμένο από την αρχή. Τώρα μπροστά και μετά πίσω. Έτσι με αναγκάζουν να μπω για δεύτερη μμ πιο γρήγορα από το αρχικό μου σχέδιο. Που σημαίνει ότι πρέπει να μαζέψω πιο εντατικά χρήματα που σημαίνει μεγαλύτερο άγχος. Η επιλογή της κλινικής ήταν γιατί είχα δει κάποια αποτελέσματα που ήταν κοντά στα θέλω μου. Ναι ήξερα τις αδυναμίες της κλινικής αλλά σίγουρα το αραιό αποτέλεσμα δεν ήταν μέσα σε αυτές (μιλάω για όσα έχω δει). Ριψοκινδυνευσα την δοτρια (που πήγε πολύ καλά και γι αυτό δίνω συγχαρητήρια), ριψοκινδυνευσα την ψεύτικη χερλαιν (που κι εκεί είχαμε καλό βαθμό) και έφτασα σε ένα σημείο που να βλέπω ότι ακόμα είμαι ένας άνθρωπος που έχει σοβαρό πρόβλημα με τα μαλλιά του αντί για κάποιον που έχει πρόβλημα αλλά μπορείς να πεις "έλα εντάξει δεν είναι και τόσο κακό". Το θέμα είναι ότι το εθιξα στον 3ο μήνα και εδώ και με την γιατρό η οποία ήταν καθησυχαστικη. Το ξέρω ότι με συγκεκριμένες συνθήκες είμαι κομπλέ το θέμα είναι αυτό το "συγκεκριμένες".
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Είσαι 32 νομίζω ακόμη,στα 33 έκανα την πρώτη μου μεταμόσχευση και στα 40 την δεύτερη.
Όλα αυτά τα χρόνια έκανα υπομονή για την δεύτερη και μελλοντικά χρειάζομαι και τρίτη για μερεμέτια.
Μην αγχώνεσαι μάζεψε λεφτά με την ησυχία σου ας ξεπεράσουμε και την κρίση του ιού και το κοιτάς αργότερα είσαι νέος ακόμη.
Στην επόμενη μμ σωστή διαχείριση δότριας εφόσον είσαι στο όριο και σωστή επιλογή κλινικής.
 

Fotakis

New Member
Λιγα τα μοσχευματα για το προβλημα σου και μονο μπροστα να τα εβαζες παλι θα ηθλες να φτιαξεις και το πισω τουλαχιστον τωρα τα πετας μπροστα βαζεις και λιγο τοππικ εισαι κομπλε και δεν βιαζεσαι για την επομενη βολεψου με τοππικ και μην βιαζεσαι απο πριν εισαι καλυτερα πριν χερλαιν δεν ειχες για να βαζεις τοππικ, σκεψου τα θετικα και καλη τιμη πηρες και φυτρωση ειχες
 

spi

Well-Known Member
Λιγα τα μοσχευματα για το προβλημα σου και μονο μπροστα να τα εβαζες παλι θα ηθλες να φτιαξεις και το πισω τουλαχιστον τωρα τα πετας μπροστα βαζεις και λιγο τοππικ εισαι κομπλε και δεν βιαζεσαι για την επομενη βολεψου με τοππικ και μην βιαζεσαι απο πριν εισαι καλυτερα πριν χερλαιν δεν ειχες για να βαζεις τοππικ, σκεψου τα θετικα και καλη τιμη πηρες και φυτρωση ειχες
Σε οσα λες συμφωνώ. Φυτρωση είχα, διαχείριση είχα, και καλό σχεδιασμό είχα. Το πρόβλημα είναι ότι δεν έγινε αυτό που συμφωνήθηκε. Εκεί είναι η αντίρρηση μου. Γνωρίζω πολύ καλά τι μπορούσα να πετύχω. Εξάλλου είχαμε πει μπροστά μόνο ώστε μετά να μείνει το πίσω κι ένα απλό τατς απ. Πλέον ως δεν πάμε για τατς απ αλλά για ολικό
 

Fotakis

New Member
Σε οσα λες συμφωνώ. Φυτρωση είχα, διαχείριση είχα, και καλό σχεδιασμό είχα. Το πρόβλημα είναι ότι δεν έγινε αυτό που συμφωνήθηκε. Εκεί είναι η αντίρρηση μου. Γνωρίζω πολύ καλά τι μπορούσα να πετύχω. Εξάλλου είχαμε πει μπροστά μόνο ώστε μετά να μείνει το πίσω κι ένα απλό τατς απ. Πλέον ως δεν πάμε για τατς απ αλλά για ολικό
Δυστυχως ετσι δουλευει η κλινικη τα βαζει παντου το γιατι δεν το ξερω.παντως πιστευω οτι απο κοντα δειχνεις καλυτερα γιατι η φωτο σου δεν ειναι παραπλανητικες εστιαζουν στο προβλημα.οπως και να χει αλλαξε η εμφανιση σου κοιτα να το χαρεις βαλε και λιγο λεμονι να ανοιξει και αλλο το χρωμα των μαλλιων σου και θα δειχνεις μπομπα και χωρις τοππικ,εισαι πολυ καλυτερα απο πριν αυτο να κοιτας δεν εβαλες 5χιλιαδες μοσχευματα σκεψου με αλλα 2500πως θα δειχνεις
 

Georgie

Well-Known Member
Από τη στιγμή που ο @spi δεν είναι ικανοποιημένος έχει τελειώσει το θέμα .
Αντικειμενικά λίγα τα μοσχευματα, λάθος προσέγγιση .
Έχεις όμως μια βάση για την επόμενη όταν τη κάνεις .
Ξεκινά θεραπεία φίλε αν μπορείς επειδή είσαι νεαρός
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

spi

Well-Known Member
Από τη στιγμή που ο @spi δεν είναι ικανοποιημένος έχει τελειώσει το θέμα .
Αντικειμενικά λίγα τα μοσχευματα, λάθος προσέγγιση .
Έχεις όμως μια βάση για την επόμενη όταν τη κάνεις .
Ξεκινά θεραπεία φίλε αν μπορείς επειδή είσαι νεαρός
Τα μοσχεύματα ήταν λίγα για το πρόβλημα όμως αρκετά για το σημείο που ήθελα ΕΓΩ να διορθώσω σαν πρώτη φάση. Θεραπεία φίνα δεν θέλω να κάνω αν και ξέρω ότι θα μου δώσει μπουστ καθώς είμαι σε μια φάση που θέλω να προχωρήσω σε τεκνοποίηση και δεν ξέρω αν ενδείκνυται. Όπως το είπες λάθος η προσέγγιση σε έναν πελάτη που είχε (πιστεύω) το σωστό πλάνο και το εξέφρασε. Καταλαβαίνεις πως νιώθω.
 

Georgie

Well-Known Member
Τα μοσχεύματα ήταν λίγα για το πρόβλημα όμως αρκετά για το σημείο που ήθελα ΕΓΩ να διορθώσω σαν πρώτη φάση. Θεραπεία φίνα δεν θέλω να κάνω αν και ξέρω ότι θα μου δώσει μπουστ καθώς είμαι σε μια φάση που θέλω να προχωρήσω σε τεκνοποίηση και δεν ξέρω αν ενδείκνυται. Όπως το είπες λάθος η προσέγγιση σε έναν πελάτη που είχε (πιστεύω) το σωστό πλάνο και το εξέφρασε. Καταλαβαίνεις πως νιώθω.
Καταλαβαίνω πως νιώθεις 100% φίλε .
Η μεταμοσχευση μαλλιων δεν ειναι απλό πράγμα .
Περιεχει πολυ χρονο που παλεύεις μεσα σου να πάρεις την απόφαση, ακομα περισσότερο χρονο για να κανεις τη καλύτερη επιλογη
Εχει οικονομικό κόστος , πολυ αναμονή , παρα πολυ άγχος για το αποτέλεσμα, και γενικά ειναι δύσκολη υπόθεση που οσοι την εχουν πραγματοποιήσει το γνωρίζουν καλα.

Απο τη στιγμή δε που προβαίνεις σε αυτη και δε μένεις ικανοποιημένος απο το αποτέλεσμα, γινεται ακομα χειρότερο επειδή μπορει να τα βάλεις και με τον εαυτο σου για την επιλογή, και ειναι άδικο αυτο .
Προσωπική γνώμη ειναι οτι το αποτέλεσμα σου ειναι καλο.
Εσυ όμως ξέρεις καλυτερα
 

spi

Well-Known Member
Καλησπέρα. Υπήρχε κάποιος συνφορουμιτης ο οποίος με κάποιο πρόγραμμα μετρούσε κατά προσέγγιση τα ποσά grafts εισήχθησαν. Μπορεί αν δεν του κάνει κόπος να μετρήσει και τα δικά μου οπότε βρει χρόνο ή να μου πει το πρόγραμμα που χρησιμοποιεί για να το κάνω εγώ; Ευχαριστώ
 

tol

Well-Known Member
Καλησπέρα. Υπήρχε κάποιος συνφορουμιτης ο οποίος με κάποιο πρόγραμμα μετρούσε κατά προσέγγιση τα ποσά grafts εισήχθησαν. Μπορεί αν δεν του κάνει κόπος να μετρήσει και τα δικά μου οπότε βρει χρόνο ή να μου πει το πρόγραμμα που χρησιμοποιεί για να το κάνω εγώ; Ευχαριστώ
Φιλε spi, αν δεν κανω λαθος ο φιλος Μακης https://www.hairlossgr.com/forum/members/makis25.2477/, ειναι εμπειρος σε αυτο το θεμα. Ειχε μετρησει κατα καιρους τα grafts σε καποια νηματα μελων. Στειλε του μηνυμα, για να σε βοηθησει.
 

makis25

Well-Known Member
ναι εγω το χα κανει , δε ξερω αν γινεται εδω ομως εξαρταται απο τις φωτογραφιες αν ειναι αρκετα καθαρες , θα τις δω πιο μετα οταν θα χω χρονο
 

spi

Well-Known Member
ναι εγω το χα κανει , δε ξερω αν γινεται εδω ομως εξαρταται απο τις φωτογραφιες αν ειναι αρκετα καθαρες , θα τις δω πιο μετα οταν θα χω χρονο
Σε ευχαριστώ πολύ. Αν θέλεις να δω αν μπορώ να στείλω καλύτερη ανάλυση των φωτογραφιών
 

spi

Well-Known Member
Προτελευταία ενημέρωση. Οι φωτογραφίες είναι με φλας δυστυχώς δεν έχει ήλιο για να σας δείξω το πώς φαίνεται στην καθημερινότητα. Δυστυχώς τα αρνητικά σχόλια πληθαίνουν για την πυκνότητα (να φανταστείτε σήμερα μου είπε μια ότι αραίωσα, προφανώς δεν είχε δίκιο αλλά αποδεικνύει πόσο μετριότητα είναι η πυκνότητα). Ήδη σκεφτομαι για άλλη μμ (έχουν μιλήσει μαζί μου κλινικές) και νιώθω απογοήτευση γιατί με το όλο θέμα με το λοκνταουν τα οικονομικά δεν είναι τα καλύτερα. Μπορεί να ήξερα τι μπορούσε να μου δώσει και ήξερα ότι θα ήταν κάτι όχι τόσο πυκνό αλλά έχοντας το πλάνο στο μυαλό μου το θεωρώ σωστό και αν είχε υλοποιηθεί θα μιλούσαμε για κάτι πάρα πολύ καλό από την κλινική, τηρουμένων των αναλογιών. Σίγουρα άλλαξε η όψη μου και αυτό είναι πάρα πολύ θετικο
 

Συνημμένα

  • IMG_20201204_011748.jpg
    IMG_20201204_011748.jpg
    1.9 MB · Προβολές: 304
  • IMG_20201204_011656.jpg
    IMG_20201204_011656.jpg
    880.8 KB · Προβολές: 344
  • IMG_20201204_011641.jpg
    IMG_20201204_011641.jpg
    964.2 KB · Προβολές: 347
  • IMG_20201204_011620.jpg
    IMG_20201204_011620.jpg
    603.7 KB · Προβολές: 334
  • IMG_20201204_011732.jpg
    IMG_20201204_011732.jpg
    862.6 KB · Προβολές: 313
  • IMG_20201204_011710.jpg
    IMG_20201204_011710.jpg
    2.3 MB · Προβολές: 304
  • IMG_20201204_011807.jpg
    IMG_20201204_011807.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 312

aeratos28

Just aeratos
Spi όντως χρειάζεσαι μια δεύτερη και στη δεύτερη πρέπει να γίνει ανακατασκευή στο hairline..στα δικά μου μάτια είναι πολύ τριγωνικό και κάνει μπαμ..η γνώμη μου είναι.αλλος η εσύ μπορεί να διαφωνεί κουβέντα κάνουμε.
 

spi

Well-Known Member
Spi όντως χρειάζεσαι μια δεύτερη και στη δεύτερη πρέπει να γίνει ανακατασκευή στο hairline..στα δικά μου μάτια είναι πολύ τριγωνικό και κάνει μπαμ..η γνώμη μου είναι.αλλος η εσύ μπορεί να διαφωνεί κουβέντα κάνουμε.
Δεν νομίζω πως είναι τριγωνική. Θεωρώ όμως πως θα μπορούσαν να μπουν κάποια λίγα γκράφτς στους κροτάφους για να είναι λίγο πιο ομαλο το κλείσιμο. Ακόμα μια άποψη μου που ΔΕΝ εισακούστηκε από την κλινική.
 
Μπλουζα