Scalp micropigmentation K*oloni Ma**a

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Reve

Active Member
Ακριβως, τα καλυτερα και φυσικοτερα αποτελεσματα SMP ειναι αυτα που
1) δεν εχουν χαμηλες και ισιες hairline
2) εχουν αραιο χρωμα και οχι σκουρο

Φιλε @Reve θεωρω πως το αποτελεσμα που εχεις αυτη τη στιγμη ειναι αψογο
Ευχαριστώ πολύ Δημήτρη !
 

Reve

Active Member
Σας ευχαριστω για τις απαντήσεις. Την άλλη φορά που θα είμαι Θεσσαλονίκη θα περάσω μια βόλτα να με δει κ θα το αποφασίσουμε εκείνη την ώρα αν κ λογικά θα το αφήσουμε ως έχει. Γενικά είδα κάποια smp στην πόλη μου που φαίνονται παρά πολύ υπερβολικά κ έντονα!
 

Quarantine

Active Member
Να σε ρωτήσω κάτι,σου είπαν αν μπορείς να το κάνεις ακόμα πιο αραιό η πιο ξυρισμένο σαν Στιλ?η αυτό που έκανες είναι το πιο χαμηλό?
 

Reve

Active Member
Να σε ρωτήσω κάτι,σου είπαν αν μπορείς να το κάνεις ακόμα πιο αραιό η πιο ξυρισμένο σαν Στιλ?η αυτό που έκανες είναι το πιο χαμηλό?
Όσο αφορά το πιο αραιό, Μπορείς να το κάνεις όσο έντονο θέλεις. Κανείς την 1η συνεδρία κ μετά στις άλλες το προσαρμόζεις. Δεν κατάλαβα τι εννοείς όσο αφορά το πιο ξυρισμένο..
 

Quarantine

Active Member
Όσο αφορά το πιο αραιό, Μπορείς να το κάνεις όσο έντονο θέλεις. Κανείς την 1η συνεδρία κ μετά στις άλλες το προσαρμόζεις. Δεν κατάλαβα τι εννοείς όσο αφορά το πιο ξυρισμένο..
Εννοώ να το κάνεις λιγότερο έντονο,να φαίνεται το τατουάζ περισσότερο και καλά ξυρισμένο σαν λουκ.Σαν αυτόν στην φωτογραφία.Αυτο δεν ξέρω πως το καταφέρνουν,έχει να κάνει με το μελάνι που βάζουν πχ περισσότερο ανοιχτό η σκούρο ή έχει να κάνει με την τεχνική, πχ σου κάνουν τις τελείες περισσότερο αραιές
 

Συνημμένα

  • Scalp-Micropigmentation-2.jpg
    Scalp-Micropigmentation-2.jpg
    83.5 KB · Προβολές: 234

JimKan1

Well-Known Member
Εννοώ να το κάνεις λιγότερο έντονο,να φαίνεται το τατουάζ περισσότερο και καλά ξυρισμένο σαν λουκ.Σαν αυτόν στην φωτογραφία.Αυτο δεν ξέρω πως το καταφέρνουν,έχει να κάνει με το μελάνι που βάζουν πχ περισσότερο ανοιχτό η σκούρο ή έχει να κάνει με την τεχνική, πχ σου κάνουν τις τελείες περισσότερο αραιές
φιλε μπες διαβασε το νημα που εχω ανοιξει για SMP, εξηγει πως καθοριζεται το χρωμα
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Εννοώ να το κάνεις λιγότερο έντονο,να φαίνεται το τατουάζ περισσότερο και καλά ξυρισμένο σαν λουκ.Σαν αυτόν στην φωτογραφία.Αυτο δεν ξέρω πως το καταφέρνουν,έχει να κάνει με το μελάνι που βάζουν πχ περισσότερο ανοιχτό η σκούρο ή έχει να κάνει με την τεχνική, πχ σου κάνουν τις τελείες περισσότερο αραιές
Δεν υπάρχει πιο έντονο η όχι ... Προσαρμόζεται η ένταση ανάλογα του δέρματος που έχεις .... Ο στόχος η φυσικότητα... Τίποτα άλλο ....
 

Reve

Active Member
Quarantine Συμφωνώ με τα παιδιά.

Αυτό που βλέπω εγώ σε εμένα είναι ότι άλλαξε η εικόνα μου προς το καλύτερο. Έχει τα θετικά του κ έχει κ τα αρνητικά του. Το ζήτημα είναι όντως να φαίνεται φυσικό. Από εκεί κ πέρα το προσαρμόζεις ανάλογα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Reve

Active Member
Εννοώ να το κάνεις λιγότερο έντονο,να φαίνεται το τατουάζ περισσότερο και καλά ξυρισμένο σαν λουκ.Σαν αυτόν στην φωτογραφία.Αυτο δεν ξέρω πως το καταφέρνουν,έχει να κάνει με το μελάνι που βάζουν πχ περισσότερο ανοιχτό η σκούρο ή έχει να κάνει με την τεχνική, πχ σου κάνουν τις τελείες περισσότερο αραιές
Τώρα κατάλαβα τι εννοείς.

Ναι μπορείς. Σου κάνει την διαδικασία με πιο ανοιχτό χρώμα.

Από αυτό που βλέπεις όμως την στιγμή που τελειώνεις χάνεις ένα 30% εάν θυμάμαι καλά τον πρώτο μήνα.

Άρα αν πας για πολύ γκρι ίσως στο τέλος δεν φαίνεται σχεδόν καθόλου.

Όπως κ να έχει το προσαρμόζεις στις επόμενες φορές.
 

JimKan1

Well-Known Member
Καλησπέρα παιδιά.

Ανεβάζω φωτογραφίες με καλή αναλυση στους 4.5 μήνες περίπου.

Είναι σε εσωτερικό χώρο με φυσικό φωτισμό δωματίου.

Σκέφτομαι μήπως πάω για 4η συνεδρία να το κάνω πιο σκούρο γιατί σε εξωτερικό χώρο φαίνεται γκρι κ ενιαίο όμως όσο πάει το συνηθίζω κ το θέλω πιο σκούρο..

Πιστεύετε θα είναι too much?

Προβολή συνημμένου 51953Προβολή συνημμένου 51954Προβολή συνημμένου 51955Προβολή συνημμένου 51956
μπορεις να βαλεις και καμια φωτο πως φαινεται προφιλ;
 

dlazaros

Well-Known Member
Πολύ ωραίο μου φαίνεται και φυσικό. Το μελάνι θα "ξεθωριάσει" ελαφρά μετά απο 1 χρόνο καθώς το ανοσοποιητικό προσπαθεί να το "εξαφανίσει". Δεν ξέρω την ηλικία σου αλλά όταν θα γκριζάρεις αρκετά στα γένια ή στα πλάγια μπορεί να μπεί και να σου το βελτιώσει με γκρίζο και βγαίνει πολύ καλό το αποτέλεσμα αμα είσαι φειδωλός στην έκταση.

υγ. αν και δεν φαίνεσαι ο υπόλοιπος, μου κάνεις σαν scott adkins στο boyka... :cool:
 

Reve

Active Member
Πολύ ωραίο μου φαίνεται και φυσικό. Το μελάνι θα "ξεθωριάσει" ελαφρά μετά απο 1 χρόνο καθώς το ανοσοποιητικό προσπαθεί να το "εξαφανίσει". Δεν ξέρω την ηλικία σου αλλά όταν θα γκριζάρεις αρκετά στα γένια ή στα πλάγια μπορεί να μπεί και να σου το βελτιώσει με γκρίζο και βγαίνει πολύ καλό το αποτέλεσμα αμα είσαι φειδωλός στην έκταση.

υγ. αν και δεν φαίνεσαι ο υπόλοιπος, μου κάνεις σαν scott adkins στο boyka... :cool:
Boyaka απ τα L*dl Λάζαρε..
 

Reve

Active Member
Παιδιά καλημέρα. συγνώμη για την καθυστέρηση είχα κάτι τρεχαματα με το παιδί. Ανεβάζω φωτογραφίες απ τα πλάγια. Δεν εχει τόσο καλό φωτισμό το περιβάλλον. Επίσης σε κάποιες χτυπάει μπροστά ο ήλιος για αυτό κ η γυαλαδα..

Ότι χρειαστείτε μου λέτε.
 

Συνημμένα

  • IMG_20220804_092149.jpg
    IMG_20220804_092149.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 170
  • IMG_20220804_090616.jpg
    IMG_20220804_090616.jpg
    685.9 KB · Προβολές: 158
  • IMG_20220804_090558.jpg
    IMG_20220804_090558.jpg
    1 MB · Προβολές: 164
Μπλουζα