Scalp micropigmentation K*oloni Ma**a

Reve

Active Member
Καλησπέρα σε όλα τα μελη.

Σε συνέχεια του προηγούμενου νήματος σχετικά με έρευνα μεταμόσχευσης όπως σας είχα πει θα ψαχνομουνα να κάνω scalp micropigmentanion μιας κ μια απόπειρα μεταμόσχευσης δεν ήταν σίγουρο εάν θα είχε καλό αποτέλεσμα ενω θα μου έβγαινε κ πολλά χρήματα, πολλές συνεδρίες κλπ.

Έτσι έκανα τελικά smp σε όλο το κεφάλι nw6.

Το έκανα στην Θεσσαλονίκη στην Κ*λονη Μα**α. Πριν λίγες μέρες έκανα κ την τρίτη συνεδρία. Θα ανεβάσω και φωτογραφίες.

Προσωπικά μου άρεσε πάρα πολύ το αποτέλεσμα. Κυρίως μου άρεσε ότι είναι πολύ φυσικό και στο χρώμα που πρέπει. Επειδή είχα άγχος αν θα το καταλάβουν στην δουλειά μου μπορώ να πω ότι τελικά κανείς δεν κατάλαβε τίποτα. Ακόμα κ εάν έρθει κάποιος πολύ κοντά δεν καταλαβαίνει ότι είναι smp.

Η όλη διαδικασία κράτησε περίπου 4 ώρες την κάθε φορά από 3 συνεδρίες. Ο πόνος ήταν σε normal επίπεδα. Μετά από λίγο το συνηθίζεις. Τις πρώτες δύο μέρες είναι λίγο κόκκινο το κεφάλι, σταδιακά επανέρχεται.

Όσο αφορά το ινστιτούτο - κλινική έχω να πω μόνο τα καλύτερα. Από την 1η επικοινωνία που είχα μέχρι την τελευταία ήταν άκρως επαγγελματική η στάση τους. Φυσικά έκανα ένα σωρό ερωτήσεις στις οποίες μου απάντησαν κ με κάλυψαν σε ότι ρώτησα. Μετά από κάθε συνεδρία επικοινωνούσαν τις επομενες μέρες μαζί μου για να δουν πως πάω. Ένιωσα ότι πραγματικά νοιάστηκαν για μενα κ για το αποτέλεσμα που θα έχω. Είδα κ άλλα αποτελέσματα τους πριν την 1η συνέδρια. Ήταν πολύ οικεία η διαδικασία. Επειδή φοβόμουν μην φαινόταν κάπως το πήγαμε πολύ συντηρητικά την 1η φορά Κ σταδιακά τις άλλες δύο το φτάσαμε όσο σκούρο ήθελα στο σχήμα που ζήτησα για την hairline.

Από ότι μου είπαν κρατάει από 7-10 χρόνια. Θα φανεί πόσο θα διαρκέσει. Στα 3-3.5 καλό θα ήταν να κάνω ένα φρεσκαρισμα.

Επικοινώνησα κ με άλλα κέντρα πριν πάρω την απόφαση να κάνω το smp αλλά εκτός του ότι ήταν μακριά από εκεί που μένω δεν με κέρδισαν με την στάση τους.

Όσο αφορά το κόστος δεν θέλω να μπω σε λεπτομέρειες κλπ αλλά θα πω ότι ήταν καλή τιμή για το αποτέλεσμα που πήρα. Απ' ότι μου είπε το κέντρο κάθε περίπτωση είναι διαφορετική σχετικά με το κόστος κ πρέπει να σε δουν πριν σου πουν τιμή.

Στην πραγματικότητα φαίνεται πιο έντονα απ' ότι στις φωτογραφίες.
 

Συνημμένα

  • IMG_20220311_201414.jpg
    IMG_20220311_201414.jpg
    1.9 MB · Προβολές: 483
  • IMG_20220311_201438.jpg
    IMG_20220311_201438.jpg
    1 MB · Προβολές: 461
  • IMG_20220311_201508.jpg
    IMG_20220311_201508.jpg
    2.3 MB · Προβολές: 439
  • IMG_20220312_145557.jpg
    IMG_20220312_145557.jpg
    1.7 MB · Προβολές: 469
  • IMG_20220312_145642.jpg
    IMG_20220312_145642.jpg
    2.1 MB · Προβολές: 540
  • IMG_20220311_201708.jpg
    IMG_20220311_201708.jpg
    1.7 MB · Προβολές: 549
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

jersey

Well-Known Member
Πολύ καλός φίλε. Γλίτωσες και από το άγχος και την ταλαιπωρία με τις μεταμοσχεύσεις...Ούτε φάρμακα ούτε τίποτα
 

Panos1982

Well-Known Member
Ανεβασε φωτογραφιες δικες σου και σε εξωτερικο χωρο με φυσικο φως , αφου εχουν περασει τουλάχιστον 10 ημερες απ την τελευταια σου συνεδρια.
Οι post op δεν εχουν ιδιαιτερη αξια στο smp ( για να κρινουμε την τελικη εικονα ) μιας και το τελικο αποτελεσμα αποτυπωνεται τουλαχιστον 10 ημερες μετα.
 

thanos87

Member
Αν και δεν είμαι οπαδός του smp το αποτέλεσμα σου φαίνεται πολύ καλό! Να το χαίρεσαι και εύχομαι να νιώθεις όμορφα με τη νεα σου εικόνα.
 

Gianney

Well-Known Member
Μια δεκαετία θα κρατήσει με ένα φρεσκαρισμα στα 3 με 4 χρόνια και μετά ξανά πάλι να υποθέσω;
 

Reve

Active Member
Ευχαριστώ πολύ παιδιά.

Ανεβάζω κ άλλες φωτογραφίες. Μέρα κ μερικες με ήλιο κόντρα.

Σήμερα είμαι στις 10 μέρες μετά την τελευταία συνεδρία.

Πάντως είναι πιο έντονο απ' ότι βγαίνεις στις φωτογραφίες. Αν δηλαδή κρατάω έναν μικρό καθρέφτη κ βγάλω κ φωτογραφία αυτό που βλέπω με αυτό που βγαίνει έχει αρκετή διάφορα.
 

Συνημμένα

  • IMG_20220312_192027.jpg
    IMG_20220312_192027.jpg
    1.4 MB · Προβολές: 475
  • IMG_20220312_192110.jpg
    IMG_20220312_192110.jpg
    1.4 MB · Προβολές: 442
  • IMG_20220312_191957.jpg
    IMG_20220312_191957.jpg
    1.7 MB · Προβολές: 426
  • IMG_20220312_192146.jpg
    IMG_20220312_192146.jpg
    1.9 MB · Προβολές: 397
  • IMG_20220312_192237.jpg
    IMG_20220312_192237.jpg
    1.5 MB · Προβολές: 374
  • IMG_20220312_181531.jpg
    IMG_20220312_181531.jpg
    1.7 MB · Προβολές: 360

Reve

Active Member
Επίσης, Αν ξέρετε καμία καλή κρέμα να μην γυαλίζει το κεφάλι πείτε μου γτ έχω δοκιμάσει κάνα δυο χωρίς αποτέλεσμα...
 

Συνημμένα

  • IMG_20220312_193810.jpg
    IMG_20220312_193810.jpg
    1.5 MB · Προβολές: 344
  • IMG_20220312_193732.jpg
    IMG_20220312_193732.jpg
    1.5 MB · Προβολές: 387

Panos1982

Well-Known Member
Οι επανω 2 φωτο ειναι αυτες που ανεβαζεις,
Και οι απο κατω ειναι ακριβως οι ίδιες με ανεβασμενο λιγο το contrast για να μαυρισει λιγο το "μαλλι".
Κάπως ετσι εννοεις δειχνει στην πραγματικοτητα το κεφαλι σου επειδη λες οτι live φαινεται πιο εντονο το smp ?
Αν σου παει το ξυρισμένο μια χαρα φαινεται το αποτελεσμα και ειναι πολυ πιο οικονομικο απο τις μμ.
Kαλο παντος ειναι να δωσεις μια προσεγγιστικη τιμη πανω κατω ωστε να έχουν ενα μπουσουλα στο περιπου οι ενδιαφερομενοι.

InCollage_20220312_194502540.jpg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Reve

Active Member
Οι επανω 2 φωτο ειναι αυτες που ανεβαζεις,
Και οι απο κατω ειναι ακριβως οι ίδιες με ανεβασμενο λιγο το contrast για να μαυρισει λιγο το "μαλλι".
Κάπως ετσι εννοεις δειχνει στην πραγματικοτητα το κεφαλι σου επειδη λες οτι live φαινεται πιο εντονο το smp ?
Αν σου παει το ξυρισμένο μια χαρα φαινεται το αποτελεσμα και ειναι πολυ πιο οικονομικο απο τις μμ.
Kαλο παντος ειναι να δωσεις μια προσεγγιστικη τιμη πανω κατω ωστε να έχουν ενα μπουσουλα στο περιπου οι ενδιαφερομενοι.

Προβολή συνημμένου 46733

Έτσι ακριβώς φαίνεται Πάνο ναι. Όντως είναι πολύ πιο οικονομικό από ΜΜ αλλά δεν θέλω να δώσω ακριβώς τιμή για προσωπικούς λόγους. Όποιος θέλει ας μιλήσει μαζί τους για περισσότερα.. ότι άλλη πληροφορία μπορώ να προσφέρω ευχαρίστως.

Παιδιά ειλικρινά πάντως μου άλλαξε όλο το πρόσωπο κ κυρίως την ψυχολογία...

Αν ήξερα την όλη φάση κ το αποτέλεσμα θα το είχα κάνει πιο νωρίς .
 

giannis1991

Well-Known Member
Φίλε πολυ ωραίο φαίνεται πραγματικά και ευχομαι να το χαρεις παντοτινα!!! Έχεις νομίζω καλό κεφάλι για να το υποστηρίξει...
Αλλά ας αναμένουμε και τη συνεχεια στο χρόνο...
Επειδή εμένα αυτά δεν μου αρέσουν που κάποιοι δεν μπορείτε να πειτε τιμές κτλπ και μόνο σε υποψιες με βάζει θα βάλω αυτουσια την απάντηση της σε προσφατη ερώτηση...
 

Συνημμένα

  • IMG_20220312_214111.jpg
    IMG_20220312_214111.jpg
    315.1 KB · Προβολές: 502

Reve

Active Member
Θα σας κρατάω ενήμερους για την εξέλιξη μου κ θα ανεβάζω συχνά πυκνά φωτογραφίες να βλέπουμε την εξέλιξη μου.

Σας ευχαριστώ πολύ όλους! Ελπίζω να κρατήσει αρκετά κ να μην χάσει με τον καιρό.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Giorgos-3

Well-Known Member
Οι επανω 2 φωτο ειναι αυτες που ανεβαζεις,
Και οι απο κατω ειναι ακριβως οι ίδιες με ανεβασμενο λιγο το contrast για να μαυρισει λιγο το "μαλλι".
Κάπως ετσι εννοεις δειχνει στην πραγματικοτητα το κεφαλι σου επειδη λες οτι live φαινεται πιο εντονο το smp ?
Αν σου παει το ξυρισμένο μια χαρα φαινεται το αποτελεσμα και ειναι πολυ πιο οικονομικο απο τις μμ.
Kαλο παντος ειναι να δωσεις μια προσεγγιστικη τιμη πανω κατω ωστε να έχουν ενα μπουσουλα στο περιπου οι ενδιαφερομενοι.

Προβολή συνημμένου 46733
1200€
 

seeker

Verified MM member
Τη συγκεκριμενη μεθοδο την εβλεπα παντα ως εναν καλο τροπο:

α) Πυκνωσης μιας μεταμοσχευσης
β) Πυκνωσης μιας αραιης περιοχης μεχρι να αδειασει αρκετα ωστε να μπορεσει να γινει μεταμοσχευση
γ) Πυκνωση δοτριας μετα απο μεταμοσχευση, πατωντας μια τελιτσα σε καθε σημειο που βγηκε μοσχευμα
δ) Δημιουργιας shaved look οπως εκανες

Με βαση αυτα που ειδες κανοντας το δ, τα α-β-γ σου φαινονονται ρεαλιστικα; Επισης γινεται πιστευεις χωρις προβλημα εχοντας μακρυ μαλλι;
 

Gianney

Well-Known Member
Τη συγκεκριμενη μεθοδο την εβλεπα παντα ως εναν καλο τροπο:

α) Πυκνωσης μιας μεταμοσχευσης
β) Πυκνωσης μιας αραιης περιοχης μεχρι να αδειασει αρκετα ωστε να μπορεσει να γινει μεταμοσχευση
γ) Πυκνωση δοτριας μετα απο μεταμοσχευση, πατωντας μια τελιτσα σε καθε σημειο που βγηκε μοσχευμα
δ) Δημιουργιας shaved look οπως εκανες

Με βαση αυτα που ειδες κανοντας το δ, τα α-β-γ σου φαινονονται ρεαλιστικα; Επισης γινεται πιστευεις χωρις προβλημα εχοντας μακρυ μαλλι;
Εγώ πιστεύω ότι μόνο σε κάποιον που ναι τέρμα κενός έχει πλεονέκτημα από αυτή την μέθοδο μόνο
 

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Εξαιρετικό. Και αν σου ταιριάζει το ξυρισμένο look ακόμα πιο εξαιρετικό. Επίσης τίμια η χρέωση, περίπου 2000 τα δέκα χρόνια, σου βγαίνουν 18ε το μήνα! Αυτό που μου προκαλεί το ενδιαφέρον είναι αν θα μπορούσε η αφή να προσομοιάζει με αυτή του τριχωτού. Πιστεύω αν δεν είσαι τελείως κενός, να αφήνεις τα μαλλιά περίπου ένα χιλιοστό, για να δημιουργείται η αφή του ξυρισμένου. Εκτός βέβαια αν υπάρχει κάποιο σκεύασμα για την περίπτωση αυτή. Και πάλι όμως δείχνει εξαιρετικό!
 

Reve

Active Member
Τη συγκεκριμενη μεθοδο την εβλεπα παντα ως εναν καλο τροπο:

α) Πυκνωσης μιας μεταμοσχευσης
β) Πυκνωσης μιας αραιης περιοχης μεχρι να αδειασει αρκετα ωστε να μπορεσει να γινει μεταμοσχευση
γ) Πυκνωση δοτριας μετα απο μεταμοσχευση, πατωντας μια τελιτσα σε καθε σημειο που βγηκε μοσχευμα
δ) Δημιουργιας shaved look οπως εκανες

Με βαση αυτα που ειδες κανοντας το δ, τα α-β-γ σου φαινονονται ρεαλιστικα; Επισης γινεται πιστευεις χωρις προβλημα εχοντας μακρυ μαλλι;

Seeker δεν είμαι σίγουρος αν έχω καταλάβει τι εννοείς. Η δοτρια μου απ' ότι μου είχαν πει είναι μέτρια προς καλή με 6500 γκραφτς συν 1000 από τα γένια. Ενώ λογικά θα χρειαζομουν πολλά παραπάνω για τόσο άδειο nw6. Το θέμα είναι ότι όταν ρωτούσα αν θα είναι επιτυχημένες οι μμ κ εάν το αποτέλεσμα θα ήταν καλό όλοι μου έλεγαν ότι το αποτέλεσμα είναι σχετικό κλπ κλπ. Και καλά έκαναν κ έλεγαν αλήθεια. Αλλά να έδινα τόσα λεφτά για ένα μέτριο αποτέλεσμα δεν ήθελα να το κάνω.

Πιστεύω μου πάει το shaved look οπότε νιώθω πολύ καλά.

Το μόνο θέμα μου είναι πόσο θα κρατήσει κ μην χάσει στον χρόνο πιο γρήγορα απ' ότι περιμένω. Σας βάζω κ κάποιες φωτό από πριν.

Όσο αφορά την αφή είναι λίγο τραχύ γτ είχα χνουδακια αλλά λογικά σαν μαλλί δεν θα είναι η αφή. Βάζω τώρα μια κρέμα για την γυαλαδα κ κάπου διάβασα αν βάζεις λίγο πούδρα (ταλκ) βοηθαει. Θα το δοκιμάσω κ θα σας πω
 

Συνημμένα

  • 1641235207986.jpg
    1641235207986.jpg
    1.9 MB · Προβολές: 438
  • 1640684494671.jpg
    1640684494671.jpg
    1 MB · Προβολές: 293
  • 1640684494647.jpg
    1640684494647.jpg
    1.8 MB · Προβολές: 390

seeker

Verified MM member
Seeker δεν είμαι σίγουρος αν έχω καταλάβει τι εννοείς. Η δοτρια μου απ' ότι μου είχαν πει είναι μέτρια προς καλή με 6500 γκραφτς συν 1000 από τα γένια. Ενώ λογικά θα χρειαζομουν πολλά παραπάνω για τόσο άδειο nw6. Το θέμα είναι ότι όταν ρωτούσα αν θα είναι επιτυχημένες οι μμ κ εάν το αποτέλεσμα θα ήταν καλό όλοι μου έλεγαν ότι το αποτέλεσμα είναι σχετικό κλπ κλπ. Και καλά έκαναν κ έλεγαν αλήθεια. Αλλά να έδινα τόσα λεφτά για ένα μέτριο αποτέλεσμα δεν ήθελα να το κάνω.

Πιστεύω μου πάει το shaved look οπότε νιώθω πολύ καλά.

Το μόνο θέμα μου είναι πόσο θα κρατήσει κ μην χάσει στον χρόνο πιο γρήγορα απ' ότι περιμένω. Σας βάζω κ κάποιες φωτό από πριν.

Όσο αφορά την αφή είναι λίγο τραχύ γτ είχα χνουδακια αλλά λογικά σαν μαλλί δεν θα είναι η αφή. Βάζω τώρα μια κρέμα για την γυαλαδα κ κάπου διάβασα αν βάζεις λίγο πούδρα (ταλκ) βοηθαει. Θα το δοκιμάσω κ θα σας πω


Όχι, κάτι τελείως διαφορετικό εννοούσα. Το ότι δουλευει για το shaved look το συγκεκριμένο είναι σίγουρο και σου πάει ξεκάθαρα.

Εννοούσα αν αυτό που έκανες θεωρείς ότι μπορεί να γίνει και για πύκνωση υφιστάμενης μεταμόσχευσης, ή αραιής περιοχής σε λήπτρια/δότρια. Δηλαδη το πιστόλι μπορεί ευκολα να χρησιμοποιηθεί ενώ υπάρχουν στο κεφάλι μαλλιά ή δεν μπορεί να δεί ο εφαρμοστής που πρέπει να "χτυπήσει";
 
Μπλουζα