Scalp micropigmentation K*oloni Ma**a

montecristo

Well-Known Member
Καλό φαίνεται το αποτέλεσμα. Το κόστος θα πρέπει να είναι χαμηλο στο smp, αφού πλέον κάνεις και μεταμοσχεύσεις με 2000-4000 ευρώ για 4000-4500 grafts με μόνιμο αποτέλεσμα και βάζεις μαλλιά ενώ το smp χρειάζεται ανανέωση και απλά ειναι ένα tattoo. Θα μπορούσε επίσης να συνδυαστεί σαν προσθήκη σε μεταμόσχευση οταν δεν φτάνουν τα grafts για πυκνό αποτέλεσμα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Reve

Active Member
Καλό φαίνεται το αποτέλεσμα. Το κόστος θα πρέπει να είναι χαμηλο στο smp, αφού πλέον κάνεις και μεταμοσχεύσεις με 2000-4000 ευρώ για 4000-4500 grafts με μόνιμο αποτέλεσμα και βάζεις μαλλιά ενώ το smp χρειάζεται ανανέωση και απλά ειναι ένα tattoo. Θα μπορούσε επίσης να συνδυαστεί σαν προσθήκη σε μεταμόσχευση οταν δεν φτάνουν τα grafts για πυκνό αποτέλεσμα.
Συμφωνώ εν μέρη Μόντε.

Συγνωμη που άργησα να απαντήσω δεν είχα δει το μήνυμα.

Όντως κανείς με αυτά τα λεφτά αλλά που το κάνεις κ τι αποτέλεσμα θα πάρεις. Άσε που εγώ με nw6 θέλω 7.500-8.000 grafts τα 4000 τι να προτοκαλυψουν. Άρα θα έπρεπε να ανέβω κ στα 7-8κ..
 

Reve

Active Member
Καλησπέρα σε όλους παιδιά.

Ανεβάζω νέες φωτογραφίες. Είμαι 3.5 μήνες σχεδόν από την τελευταία συνεδρία.

Είμαι πολύ ευχαριστημένος. Το αποτέλεσμα είναι όπως ήταν. Έχει διαφορά το πώς φαίνεται σε κλειστό χώρο απ' ότι σε ανοιχτό. Πχ σε ανοιχτό φαίνεται γκρι σαν να τα έχει πάρει με ξυράφι. Σε κλειστό φαίνεται πιο σκούρο. Στις φωτό που ανεβάζω έχει απέναντι μου φως κ αν προσέξετε λίγο γυαλίζει μπροστά.

Με ενοχλεί που στον ήλιο συνεχίζει να γυαλίζει το κεφάλι παρά το smp. Λογικο εν μέρη.

Συνεχίζω να ψάχνω καμία καλή κρέμα για την γυαλαδα. Δοκίμασα κάνα δυο δεν έμεινα ευχαριστημένος.

Ότι χρειαστείτε ρωτήστε.

Υγ. Επίσης όπως έγραψα κ σε ένα άλλο νήμα έβγαλα έναν μικρό τριχοφαγο στο κάτω μέρος της φαβοριτας. Αν ξέρετε καμία καλή κρέμα πείτε μου παρακαλώ
IMG_20220618_171501.jpg
IMG_20220618_171428.jpg
IMG_20220618_171408.jpg
 

Marios1982

Well-Known Member
Τη συγκεκριμενη μεθοδο την εβλεπα παντα ως εναν καλο τροπο:

α) Πυκνωσης μιας μεταμοσχευσης
β) Πυκνωσης μιας αραιης περιοχης μεχρι να αδειασει αρκετα ωστε να μπορεσει να γινει μεταμοσχευση
γ) Πυκνωση δοτριας μετα απο μεταμοσχευση, πατωντας μια τελιτσα σε καθε σημειο που βγηκε μοσχευμα
δ) Δημιουργιας shaved look οπως εκανες

Με βαση αυτα που ειδες κανοντας το δ, τα α-β-γ σου φαινονονται ρεαλιστικα; Επισης γινεται πιστευεις χωρις προβλημα εχοντας μακρυ μαλλι;
Νομίζω είναι το κερασάκι στην τούρτα για έναν τελειομανή μετά από μμ ώστε μετά από ξύρισμα κεφαλιού στο γύρω γύρω να μη φαίνεται τίποτα !!!
 

akishellas3

Well-Known Member
Φίλε καλό αποτέλεσμα κ πάλι όμως είναι ακριβό προς το παρόν κ ειδικά εδώ γίνεται πολύ κατάχρηση από κονομα από την κλινική. Όταν πέσει σε λογική τιμή ξαναμιλαμε
 

Quarantine

Active Member
Καλησπέρα σε όλους παιδιά.

Ανεβάζω νέες φωτογραφίες. Είμαι 3.5 μήνες σχεδόν από την τελευταία συνεδρία.

Είμαι πολύ ευχαριστημένος. Το αποτέλεσμα είναι όπως ήταν. Έχει διαφορά το πώς φαίνεται σε κλειστό χώρο απ' ότι σε ανοιχτό. Πχ σε ανοιχτό φαίνεται γκρι σαν να τα έχει πάρει με ξυράφι. Σε κλειστό φαίνεται πιο σκούρο. Στις φωτό που ανεβάζω έχει απέναντι μου φως κ αν προσέξετε λίγο γυαλίζει μπροστά.

Με ενοχλεί που στον ήλιο συνεχίζει να γυαλίζει το κεφάλι παρά το smp. Λογικο εν μέρη.

Συνεχίζω να ψάχνω καμία καλή κρέμα για την γυαλαδα. Δοκίμασα κάνα δυο δεν έμεινα ευχαριστημένος.

Ότι χρειαστείτε ρωτήστε.

Υγ. Επίσης όπως έγραψα κ σε ένα άλλο νήμα έβγαλα έναν μικρό τριχοφαγο στο κάτω μέρος της φαβοριτας. Αν ξέρετε καμία καλή κρέμα πείτε μου παρακαλώΠροβολή συνημμένου 50362Προβολή συνημμένου 50363Προβολή συνημμένου 50364
Πολύ καλή δουλειά ισάξια με δουλειές του εξωτερικό, μπορείς να μου πεις σε πια σημεία έχεις κάνει το SMP και σε πια έχεις μαλι? Επίσης κάθε πότε ξυρίζεις το μαλλί για να μην φαίνεται άσχημα.
 

Reve

Active Member
Πολύ καλή δουλειά ισάξια με δουλειές του εξωτερικό, μπορείς να μου πεις σε πια σημεία έχεις κάνει το SMP και σε πια έχεις μαλι? Επίσης κάθε πότε ξυρίζεις το μαλλί για να μην φαίνεται άσχημα.
Καλησπέρα.

Σε όλο το nw6 έχω τατουάζ. Μαλλιά φυσικά δεν έχω καθόλου εκτός από ένα ελάχιστο νησακι στην μέση που κ αυτό έχει γίνει μηδαμινό.

Ξυρίζομαι δύο φορές την εβδομάδα. Μετά την τρίτη μέρα αρχίζει κ φαίνεται γτ σκουραίνει το υπόλοιπο κεφαλι κ δεν μου αρέσει.
 

Reve

Active Member
Πάντως παιδιά κάτι που παρατήρησα κ ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας.

Σε όποιον έχει μαλλιά είτε με smp είτε χωρίς πάλι καράφλας φαίνομαι ή τουλάχιστον έτσι νομίζω.

Πχ αυτά τα ηλίθια αστεία τύπου "δεν έχεις κ μαλλιά να σε πέσουν με αυτά που ακούς" κ άλλες τέτοιες παρόμοιες εκφράσεις δεν τις έχω γλυτώσει. Τις παραπάνω φυσικά τις πετάνε μόνο Αντρές κ κυρίως τσομπανιδες.

Δεν λέω φαίνεται πολύ ωραίο, έχεις ξυρισμένο look κλπ αλλά μαλλιας δεν φαίνεσαι.

Τώρα στη δική μου γυναίκα κ στις φίλες μου που είχα θάρρος και ρώτησα μου είπαν ότι ξεχωρίζει κ φαίνεται πολύ πιο ωραίο από πριν.

Καταλήγω λέγοντας ότι άλλο η μμ άλλο το smp. Το smp σου αλλάζει σίγουρα την εικόνα σε συνδυασμό με καλό σώμα κ στυλ αλλά παραμένεις ένα φουλ μεν ξυρισμένο δε κεφάλι. Η μμ σου αλλάζει (εάν πετύχει) την εικόνα δραστικά. Οπότε όσοι το σκέφτεστε για smp μην νομίζετε ότι από την μια μέρα στην άλλη θα εντυπωσιάστει η πλάση.
 

JimKan1

Well-Known Member
Πάντως παιδιά κάτι που παρατήρησα κ ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας.

Σε όποιον έχει μαλλιά είτε με smp είτε χωρίς πάλι καράφλας φαίνομαι ή τουλάχιστον έτσι νομίζω.

Πχ αυτά τα ηλίθια αστεία τύπου "δεν έχεις κ μαλλιά να σε πέσουν με αυτά που ακούς" κ άλλες τέτοιες παρόμοιες εκφράσεις δεν τις έχω γλυτώσει. Τις παραπάνω φυσικά τις πετάνε μόνο Αντρές κ κυρίως τσομπανιδες.

Δεν λέω φαίνεται πολύ ωραίο, έχεις ξυρισμένο look κλπ αλλά μαλλιας δεν φαίνεσαι.

Τώρα στη δική μου γυναίκα κ στις φίλες μου που είχα θάρρος και ρώτησα μου είπαν ότι ξεχωρίζει κ φαίνεται πολύ πιο ωραίο από πριν.

Καταλήγω λέγοντας ότι άλλο η μμ άλλο το smp. Το smp σου αλλάζει σίγουρα την εικόνα σε συνδυασμό με καλό σώμα κ στυλ αλλά παραμένεις ένα φουλ μεν ξυρισμένο δε κεφάλι. Η μμ σου αλλάζει (εάν πετύχει) την εικόνα δραστικά. Οπότε όσοι το σκέφτεστε για smp μην νομίζετε ότι από την μια μέρα στην άλλη θα εντυπωσιάστει η πλάση.
Το μεγαλο πλεονεκτημα του SMP για καποιον καραφλο ειναι οτι σου δινει hairline και σχημα στο προσωπο

Το μειονεκτημα απο οσο ξερω ειναι οτι θελει να τα παιρνεις καθε 2-3 μερες γιατι μετα κανει αντιθεση με τα σημεια που εχεις μαλλι
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Reve

Active Member
Το μεγαλο πλεονεκτημα του SMP για καποιον καραφλο ειναι οτι σου δινει hairline και σχημα στο προσωπο

Το μειονεκτημα απο οσο ξερω ειναι οτι θελει να τα παιρνεις καθε 2-3 μερες γιατι μετα κανει αντιθεση με τα σημεια που εχεις μαλλι
Ισχύει τζιμ όντως μου έδωσε hairline κ όντως ανά 3 μέρες ξύρισμα.
 

Reve

Active Member
ξυρισμα με ξυραφι η με ξυριστικη;
Κ τα δύο έχω δοκιμάσει. Έχω την one blade αλλά με κούρασε κ τώρα βάζω κλασικό ξυραφάκι. Τα παίρνω κόντρα γενικά. Την 1η μέρα τα κάτω φαίνονται λίγο πιο άσπρα κ ξεχωρίζει ελάχιστα το smp πιο σκούρο. 3 μέρες κρατάει μετά 4η μέρα ξανά ξυράφι.
 

Nick33

New Member
Αδερφέ φαίνεται πολύ καλό . Πότε θα χρειαστεί να ξαναπάς για να το ανανεώσεις; Το σκέφτομαι κ εγώ αλλά έχω κάνει σε κάποιον άλλον όχι ιδιαίτερα πετυχημένα και πρέπει πρώτα να αφαιρέσω αυτό που έχω κάνει.. μακάρι να κρατήσει όπως είναι αν κ έχω δει στο ινστα τς δημιουργού ότι το αποτέλεσμα μετά από ενάμιση χρόνο δεν αλλάζει δραματικά
 

Reve

Active Member
Αδερφέ φαίνεται πολύ καλό . Πότε θα χρειαστεί να ξαναπάς για να το ανανεώσεις; Το σκέφτομαι κ εγώ αλλά έχω κάνει σε κάποιον άλλον όχι ιδιαίτερα πετυχημένα και πρέπει πρώτα να αφαιρέσω αυτό που έχω κάνει.. μακάρι να κρατήσει όπως είναι αν κ έχω δει στο ινστα τς δημιουργού ότι το αποτέλεσμα μετά από ενάμιση χρόνο δεν αλλάζει δραματικά
Δεν ξέρω πότε θα ξαναπάω. Ίσως όταν πάω ξανά Θεσσαλονίκη περάσω να με δει κ θα ακούσω τι θα μου πει κ το κέντρο. Μακάρι να κρατήσει.

Σχετικά με την αφαίρεση δυστυχώς δεν έχω καθόλου εικόνα τι παίζει οπότε δεν μπορώ να πω κάτι..
 

JimKan1

Well-Known Member
Αδερφέ φαίνεται πολύ καλό . Πότε θα χρειαστεί να ξαναπάς για να το ανανεώσεις; Το σκέφτομαι κ εγώ αλλά έχω κάνει σε κάποιον άλλον όχι ιδιαίτερα πετυχημένα και πρέπει πρώτα να αφαιρέσω αυτό που έχω κάνει.. μακάρι να κρατήσει όπως είναι αν κ έχω δει στο ινστα τς δημιουργού ότι το αποτέλεσμα μετά από ενάμιση χρόνο δεν αλλάζει δραματικά
Δεν ξερω αν χρειαζεται να αφαιρεσεις, μπορεις να το περασεις απο πανω, αν θες να αφαιρεσεις γινεται με laser και δεν ειναι κατι συνθετο
 

Nick33

New Member
Δεν ξερω αν χρειαζεται να αφαιρεσεις, μπορεις να το περασεις απο πανω, αν θες να αφαιρεσεις γινεται με laser και δεν ειναι κατι συνθετο
Ναι το ξέρω , αυτό που δεν ξέρω είναι μετά από πόσες μέρες από το λαιζερ μπορώ να το κάνω . Γτ είμαι κ από Αθήνα κ θα με βόλευε να πάω Θεσσαλονίκη κ να τελειώνω εκεί το συντομότερο
 
Μπλουζα