Saw Palmetto - Προσοχή στις ετικέτες !!!

giankri21

Member
Ναι φιλε..τα γνωριζω αυτα τα προιοντα αλλα μου φαινονται λιγο ακριβα...μαλλον θα παρω τσουκνιδα που εχει κι αυτη antidht ιδιοτητες..για παραδειγμα αυτηνΠροβολή συνημμένου 23323 οσον αφορα το θεμα regrowth για πολλους και διαφορους λογους απορριπτω τη μινοξιδιλη και στρεφομαι στο βιολογικο δεντρολιβανο...τωρα καποιοι θα σκεφτουν "νομιζει ο ανοητος οτι με αυτα τα φυτικα θα ναι προστατευμενος"..αλλα δε με νοιαζει...ο καθεις εχει δικαιωμα να προσπαθει με οτι μεσα εκεινος επιθυμει
Φιλε ειχες αποτελεσματα?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kaiba

Active Member
Πιστεύεις οτι κανει δουλεια? Αξιζει?
Το βουρτσακι το πήρα από εδώ... έκανε περίπου 35 μέρες να έρθει
 

proklos

Member
Τωρα αυτο με το βουρτσακι ρε παιδιά, όντως μπορεί να κάνει δουλειά;
Πόσο καιρό το χρησιμοποιείς kaiba?
 

Jack4speed

New Member
Δεν έχει μόνο llld έχει καί vibration οπότε κάνει και scalp massage.. οπότε πιστεύω ναι...άσε που σε ηρεμεί..και συνδιασμό με minoxidil 5% και Saw palmetto και προφανώς σαμπουάν κατά τριχόπτωσης με υπομονή χρόνου παίρνεις αποτελέσματα..
 

manly_Man

Well-Known Member
Ναι φίλε. Θα βρεις ολες τις πληροφορίες που χρειάζεσαι ,στις προηγούμενες σελίδες
Βασικά χρησιμοποιώ εδω κ 5 μήνες saw palmetto softgel, απλα ηθελα να δω αν είχε κάποιος αποκλειστικά regrowrh απο Αυτό κ όχι αν αρχισε πρωτη φορα κ μινοξ μαζι με το palmetto οποτε δεν μπορεί να ξερει ποιο από τα 2 τον βοηθησε
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

gerassis

Well-Known Member
Αυτό που ειδα με το Saw ηταν μεγάλη μείωση στη τριχόπτωση και αρκετό ξανθό χνουδι άρχισε να μαυρίζει και να δυναμώνει σε σημεια που δεν ειχε γινει μμ. Βέβαια οταν λεω δυναμώνει δεν εγινε κανονικό μαλλί εκτός απο ελάχιστες τρίχες αλλα άλλαξε χρωμα και πάχος. Φαίνεται απο πολύ κοντά και το εντόπισε ο κουρέας μου. Απο την αλλη κλασσικά εδωσε ενα boost στη στύση. Χρησιμοποιώ 1 χρονο και 2 μήνες Μινοξ και 4-5 μηνες saw palmetto
 

mic6

Well-Known Member
Αυτό που ειδα με το Saw ηταν μεγάλη μείωση στη τριχόπτωση και αρκετό ξανθό χνουδι άρχισε να μαυρίζει και να δυναμώνει σε σημεια που δεν ειχε γινει μμ. Βέβαια οταν λεω δυναμώνει δεν εγινε κανονικό μαλλί εκτός απο ελάχιστες τρίχες αλλα άλλαξε χρωμα και πάχος. Φαίνεται απο πολύ κοντά και το εντόπισε ο κουρέας μου. Απο την αλλη κλασσικά εδωσε ενα boost στη στύση. Χρησιμοποιώ 1 χρονο και 2 μήνες Μινοξ και 4-5 μηνες saw palmetto
Πάνω κάτω τα ίδια
Θα έλεγα τεράστια μείωση στην τριχόπτωση, πέραν κάθε προσδοκίας.
 

Dynam0

New Member
Καλημέρα και απο εμένα, διαβάζοντας όλες τις σελίδες του νηματος χάιρομαι που βλέπω ανθρώπους που κοιτάνε και λίγο πέρα απο την fina σε αντίθεση με τα forum του εξωτερικόυ που την έχουν ψωμοτύρι.Έιμαι 23 χρονών με αδυνάτισμα στο crown (φάινεται στο φώς) και μπροστά norwood2 περίπου. Απο θεραπέιες κάνω prp και βάζω συχνά το γνωστό remedy OGV (χυμό κρεμμύδι-ξύδι-σκόρδο και λίγο rosemary ess oil) πιο πολύ για να κρατάει καθαρό το scalp απο ξυροδερμία κλπ (με πολύ καλό αποτέλεσμα!). Θα ήθελα λοιπόν με βάση την εμπειρία σας επάνω σε αυτό το συμπλήρωμα εάν μπορέιτε να μου λύσεται μερικές ακόμη απορίες:
* Συστύνεται ένα τέτειο συμπλήρωμα σε τόσο μικρή ηλικία?
* Με έχει μπερδέψει το γεγονός οτι ακόμα και το ίδιο το συμπλήρωμα λέει οτι μπορέι να αποφέρει αύξυση libido αλλα ταυτόχρονα στις παρενέργειες έχει την πτώση της.o_O
* Μπορέι κανέις με ασφάλεια να το πάιρνει μακροπρόθεσμα?
* Εάν αποφασίσει κανέις να το σταματήσει μπορέι να έχει καμία επιπλοκή στον οργανισμό? (όπως πολλά φάρμακα που πάιζουν με τις ορμόνες)

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων!
 
Εχει αντιμετωπισει κανεις καμια ξυροδερμια στο βαλανο ενω περνει saw ? Γιατι το επαθα κ δεν ξερω εαν ειναι απο αυτο κ το σταματησα μερικες μερες τωρα
 

manly_Man

Well-Known Member
Εχει αντιμετωπισει κανεις καμια ξυροδερμια στο βαλανο ενω περνει saw ? Γιατι το επαθα κ δεν ξερω εαν ειναι απο αυτο κ το σταματησα μερικες μερες τωρα
δοκιμασε να δεις καμια τσοντα φιλε και θα φυγει
 

karol

Member
Καλησπέρα παιδιά !!! Εύχομαι όλοι να είσαστε καλά! Μήπως γνωρίζετε το συγκεκριμένο προϊόν ; Το έχει χρησιμοποιήσει κάποιος και έχει δει αποτέλεμα ; Είμαι κοπέλα με α.α και πολλούς μήνες το χρόνο έχω μεγάλη τριχόπτωση . Πόνος κτλπ. Βάζω μονοξιδιλη πολλά χρόνια και πλέον δε ξέρω αν κάνει και πολλά.. έχω ακούσει για το saw palmetto αλλά δε γνωρίζω αμα κάνει για γυναίκες .. τώρα σκέφτηκα αυτές τιμές κάψουλες , αν μπορείτε να μου πείτε μια γνώμη. Ευχαριστώ.
 

Συνημμένα

  • 77072AB5-3BE5-45CE-86B6-522E2F1E3C70.png
    77072AB5-3BE5-45CE-86B6-522E2F1E3C70.png
    1 MB · Προβολές: 20

giankri21

Member
Ναι φιλε..τα γνωριζω αυτα τα προιοντα αλλα μου φαινονται λιγο ακριβα...μαλλον θα παρω τσουκνιδα που εχει κι αυτη antidht ιδιοτητες..για παραδειγμα αυτηνΠροβολή συνημμένου 23323 οσον αφορα το θεμα regrowth για πολλους και διαφορους λογους απορριπτω τη μινοξιδιλη και στρεφομαι στο βιολογικο δεντρολιβανο...τωρα καποιοι θα σκεφτουν "νομιζει ο ανοητος οτι με αυτα τα φυτικα θα ναι προστατευμενος"..αλλα δε με νοιαζει...ο καθεις εχει δικαιωμα να προσπαθει με οτι μεσα εκεινος επιθυμει
Ειχες αποτελεσματα τελικα?
 

Billakos21

Member
Καλημέρα,
έπειτα από καθημερινή χρήση από τις 29/11, παραθέτω τα συμπεράσματα μου.
Χρησιμοποιώ το γνωστό προϊόν που συζητήθηκε στις προηγούμενες σελίδες.

1586934380829.png

1. Δεν παρατήρησα καμία διαφορά (τουλάχιστον ορατή) όσο αναφορά την τριχόπτωση.
Όσες τρίχες έχανα, τόσες συνέχιζα να χάνω.
2. Καμία απολύτως επανέκφυση. Ούτε καν χνούδι
3. Μειωμένη σεξουαλική επιθυμία. Η στύση όμως παραμένει κανονική, χωρίς προβλήματα.
4. Ξηρότητα στο τριχωτό της κεφαλής.
(Δεν γνωρίζω αν οφείλετε στην χρήση αυτού, μένει να το διαπιστώσω)
5. Αυξημένη ροή κατά την ούρηση
6. Ξηρότητα στην βάλανο
(Δεν πρόκειται για θέμα υγιεινής 100% , ούτε λόγω απραξίας.... ;) )

Θα διακόψω την χρήση του, για 1-2 μήνες έτσι να διαπιστώσω εάν τα άνωθεν συμπτώματα οφείλονται στην χρήση του εν λόγω σκευάσματος.



Εχει αντιμετωπισει κανεις καμια ξυροδερμια στο βαλανο ενω περνει saw ? Γιατι το επαθα κ δεν ξερω εαν ειναι απο αυτο κ το σταματησα μερικες μερες τωρα
Το έχω παρατηρήσει και εγω τον τελευταίο καιρό, δεν γνωρίζω όμως εάν οφείλεται σε αυτό.
Θα σε ενημερώσω μόλις έχω νεότερα.

δοκιμασε να δεις καμια τσοντα φιλε και θα φυγει

Τουλάχιστον ατυχές και άκομψο το σχόλιο σου.
Εάν δεν έχεις να συνεισφέρεις με κάποια τρόπο στην συζήτηση είναι καλύτερα να απέχεις, από το να αστειεύεσαι με τους προβληματισμούς των άλλων.
 
  • Like
Reactions: spi
Μπλουζα