Salis2, FUE, 3915g, 15/3/2021

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
δεν προλαβαίνω να μιζεριασω φιλε μου .. απλα σημερα Κυριακη ειχα χρόνο να το σκεφτώ και είπα να μπω στο φορουμ.

δεν υπάρχει περίπτωση να μην ειμαι πολυ καλύτερα απο οτι ημουν ,,, το θεμα ειναι αν ειναι αρκετο.

Το αν είναι αρκετό ή όχι εξαρτάται από τις προσδοκίες σου και μόνο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Αν έβαζε περισσότερα μπροστά και άφηνε το πίσω, τότε πάλι θα γυρνούσε με άλλη επέμβαση για το πίσω μέρος. Έτσι δεν είναι; Άρα και στις 2 περιπτώσεις θα γυρνούσε πίσω για επέμβαση. Εκτός και αν έβαζε 5000 μοσχεύματα με μία φορά.

Τα μοσχεύματα είναι σωστά άλλα αν ισχύουν αυτά που λέμε η στρατηγική είναι λάθος.
Το να τοποθετώ μοσχεύματα σε μια άλφα έκταση και μετά ένα χρόνο να χρειαστεί αν επέμβω μέσα σε αυτήν την έκταση ξανά για να το διορθώσω είναι λάθος και επικίνδυνο.
 

vlafo

Well-Known Member
Το αν είναι αρκετό ή όχι εξαρτάται από τις προσδοκίες σου και μόνο.
Νομίζω Cvial για να μπορέσεις να τον καθοδηγήσει,πες του σε ποιο νήμα να μπει να δει αποτέλεσμα με 30-35g για να καταλάβει τι σημαίνει αυτό το νούμερο και αν τον ικανοποιεί.
Γιατί εγώ δεν έχω καταλάβει ποιό είναι το άγχος εδώ.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Νομίζω ότι μάλλον δεν του έχει εμπεδωθεί ότι αν έχει στο μυαλό του high end αποτέλεσμα με αυτήν την ΑΑ αναγκαστικά πρέπει να περιμένει το τέλος και της 2ης μμ.
 

Disco

Well-Known Member
Τα μοσχεύματα είναι σωστά άλλα αν ισχύουν αυτά που λέμε η στρατηγική είναι λάθος.
Το να τοποθετώ μοσχεύματα σε μια άλφα έκταση και μετά ένα χρόνο να χρειαστεί αν επέμβω μέσα σε αυτήν την έκταση ξανά για να το διορθώσω είναι λάθος και επικίνδυνο.
Γιατί είναι επικίνδυνο; Άμα είναι ικανός ο γιατρός και μπορεί να το κάνει δεν υπάρχει πρόβλημα. Με το ίδιο σκεπτικό είναι και επικίνδυνο να τοποθετήσεις υψηλές πυκνότητες με μια φορά καθώς μπορεί να μειωθεί το ποσοστό επιβίωσης.
 

Heat

Member
Γιατί είναι επικίνδυνο; Άμα είναι ικανός ο γιατρός και μπορεί να το κάνει δεν υπάρχει πρόβλημα. Με το ίδιο σκεπτικό είναι και επικίνδυνο να τοποθετήσεις υψηλές πυκνότητες με μια φορά καθώς μπορεί να μειωθεί το ποσοστό επιβίωσης.
Στο εξωτερικο πατανε πανω στα ηδη προυπαρχοντα, ακομα και αν εχει προηγηθει ΜΜ στο ιδιο σημειο,
με στοχο την αυξηση της πυκνοτητας,.
χωρις επιπλοκες και με αρτια αποτελεσματα.
 

Disco

Well-Known Member
Στο εξωτερικο πατανε πανω στα ηδη προυπαρχοντα, ακομα και αν εχει προηγηθει ΜΜ στο ιδιο σημειο,
με στοχο την αυξηση της πυκνοτητας,.
χωρις επιπλοκες και με αρτια αποτελεσματα.
Ναι ακριβώς. Βέβαια το ιδανικό θα ήταν να "ξεμπερδέψεις" με μια περιοχή σε μια φορά, αλλά όχι οτι δεν μπορεί να μπει ανάμεσα σε μεταμοσχευμένα μαλλιά ένας ικανός γιατρός.
 

Heat

Member
Ναι ακριβώς. Βέβαια το ιδανικό θα ήταν να "ξεμπερδέψεις" με μια περιοχή σε μια φορά, αλλά όχι οτι δεν μπορεί να μπει ανάμεσα σε μεταμοσχευμένα μαλλιά ένας ικανός γιατρός.
Καλο θα ειναι να περασει ομως ενα χρονικο διαστημα πριν κανεις 2η ΜΜ στο ιδιο σημειο. 2-3 χρονια μετα για να εισαι safe.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Γιατί είναι επικίνδυνο; Άμα είναι ικανός ο γιατρός και μπορεί να το κάνει δεν υπάρχει πρόβλημα. Με το ίδιο σκεπτικό είναι και επικίνδυνο να τοποθετήσεις υψηλές πυκνότητες με μια φορά καθώς μπορεί να μειωθεί το ποσοστό επιβίωσης.

Θεωρώ καθαρότερη δουλειά με την μια για ένα γιατρό σε μια άδεια φαλακρή περιοχή,ικανός μπορεί να είναι αλλά γιατί να δίνεις ένα ποσοστό ρίσκου και δυσκολίας για να ξανά επέμβει στην ίδια περιοχή? Αν ξεκινήσει με καθαρή περιοχή θα μπούνε ομοιόμορφα τοποθετημένα αν χρειαστεί να επέμβει ξανά εκεί μέσα το επόμενο χρόνο θα είναι εντελώς διαφορετικά τα πράγματα.
Τόσα χρονιά το φωνάζαμε με αυτές τις λάθος τακτικές από κάποιες κλινικές.
Πάντα τα μερεμέτια ακόμη και για έναν μπογιατζή τους δίνουν ένα βαθμό δυσκολίας.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ναι ακριβώς. Βέβαια το ιδανικό θα ήταν να "ξεμπερδέψεις" με μια περιοχή σε μια φορά, αλλά όχι οτι δεν μπορεί να μπει ανάμεσα σε μεταμοσχευμένα μαλλιά ένας ικανός γιατρός.

Τώρα σε περίπτωση μεγάλου καθαρού nw6 σαν τον Γιώργο και με περιορισμένη δότρια καλά έκανε και άπλωσε μοσχεύματα. Σε αυτό το δέχομαι.
 

Heat

Member
Θεωρώ καθαρότερη δουλειά με την μια για ένα γιατρό σε μια άδεια φαλακρή περιοχή,ικανός μπορεί να είναι αλλά γιατί να δίνεις ένα ποσοστό ρίσκου και δυσκολίας για να ξανά επέμβει στην ίδια περιοχή? Αν ξεκινήσει με καθαρή περιοχή θα μπούνε ομοιόμορφα τοποθετημένα αν χρειαστεί να επέμβει ξανά εκεί μέσα το επόμενο χρόνο θα είναι εντελώς διαφορετικά τα πράγματα.
Τόσα χρονιά το φωνάζαμε με αυτές τις λάθος τακτικές από κάποιες κλινικές.
Πάντα τα μερεμέτια ακόμη και για έναν μπογιατζή τους δίνουν ένα βαθμό δυσκολίας.
Με αυτην την τακτικη ειναι ευκολο να καλυψεις ενα norwood 2-3.
Για nw4 δεν ξερω.
Για nw5-nw6 δεν το συζηταμε θελει 2-3 ΜΜ για πληρη καλυψη με FUE.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Με αυτην την τακτικη ειναι ευκολο να καλυψεις ενα norwood 2-3.
Για nw4 δεν ξερω.
Για nw5-nw6 δεν το συζηταμε θελει 2-3 ΜΜ για πληρη καλυψη με FUE.

Νw 5 καθαρό είμαι, μάλλον θα ήμουν...2 μεταμοσχευσεις στρατηγικής άξιας και καθάρισα με 6179 μοσχεύματα και με όχι καλό λόγο.
Βέβαια χωρίς θεραπείες και μετά 9 χρονιά από την πρώτη μου μμ χρειάζομαι μερεμέτι στο middle. Έφυγαν και τα υπόλοιπα μαμά μαλλάκια άλλα όχι ότι φαίνομαι χάλια.
 

Xristos87

Well-Known Member
Θεωρώ καθαρότερη δουλειά με την μια για ένα γιατρό σε μια άδεια φαλακρή περιοχή,ικανός μπορεί να είναι αλλά γιατί να δίνεις ένα ποσοστό ρίσκου και δυσκολίας για να ξανά επέμβει στην ίδια περιοχή? Αν ξεκινήσει με καθαρή περιοχή θα μπούνε ομοιόμορφα τοποθετημένα αν χρειαστεί να επέμβει ξανά εκεί μέσα το επόμενο χρόνο θα είναι εντελώς διαφορετικά τα πράγματα.
Τόσα χρονιά το φωνάζαμε με αυτές τις λάθος τακτικές από κάποιες κλινικές.
Πάντα τα μερεμέτια ακόμη και για έναν μπογιατζή τους δίνουν ένα βαθμό δυσκολίας.

μα ρε συ Γιαννη υπαρχει κοσμος π στην ληπτρια περιοχη της μετ υπαρχουν μαμα μαλλακια. εκ των πραγματων ο γιατρος πρεπει να εισχωρησει, οποτε ο γιατρος εχει μαθει μ αυτην τη "δυσκολια" ειναι στο προγραμμα. επισης εχουμε δει στο φορουμ περιπτωσεις π σπανε τη μμ σε 2μμ με διαφορα 1χρονου π στοχο ειχαν να αποφυγουν το "βαρος"στη δοτρια κ ληπτρια με σοκ λος. μια δευτερη επαφη στην ηδη μεταμοσχευμενη περιοχη μπορει να συμπληρωσει κενα (ας τα πω) εκει π δεν πηγε καλα η φυτρωση, αστοχιες του γιατρου με λαθος σχεδιασμο ή ελλειψεις του. οποτε κρινεται αναγκαιο η δυσκολια να μετατραπει σε ασσο στο μανακι για τον γιατρο.
 

alex7

Well-Known Member
Στους 6 μήνες μπορείς καλό όμως να περιμένεις το 12μηνο για να ξέρεις τι ακριβώς χρειάζεσαι και που
πρόσεξε.Λέει σε περιοχές όπου εμφυτέφτηκαν μοσχέυματα.Ο Τιρκάλας μου είπε οτι τέτοια περιοχή θέλει τουλάχιστον 11 μήνες για να ξαναεπέμβεις.Αν είναι παρθένα περιοχή για εμφύτευση τότε μπορείς να ξαναχρησιμοποιήσεις τη δότρια για να πάρεις μοσχεύματα μετά από 6 μήνες που έχει επουλωθεί
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Βεβαίως αν μιλάμε για λήπτρια γιατί εκεί έχεις φύτρωση εν εξελίξει, είναι ρίσκο να την επιβαρύνεις στο 6μηνο. Για την δότρια εννοούσα.
 

salis2

Member
φωτο δίμηνου. πλέον το μοναδικο που νιώθω ειναι κατι εξάρσεις φαγούρας..
ελπίζω να είναι απο την δραστηριότητα των τριχοθυλακιων που ετοιμαζονται να φυτρώσουν...lol :rolleyes::p
 

Συνημμένα

  • 2 μηνες.jpg
    2 μηνες.jpg
    1.7 MB · Προβολές: 265
Μπλουζα