Rogaine / Regaine FAQ

cool11

Well-Known Member
Atermon είπε:
cave_man είπε:
Από κει και πέρα, δεν παύει να είναι δυνατό φάρμακο και μακροχρόνια μπορεί να έχει άλλες πιο σοβαρές παρενέργειες.

Εχει αναφερθει καπου, υπαρχει εμπειρία ή ενδείξεις, οτι η μακροχρονια χρηση μπορει να κανει κακο;


Εχει αναφερθει καπου, υπαρχει εμπειρία ή ενδείξεις, οτι η μακροχρονια χρηση μπορει να κανει κακο;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

parhs

New Member
μπορω να χρησιμοποιησω rogaine k revivogen μαζι?
επισης ας μου στειλει καποιος λινκ για rogaine foam
επισης τη διαφορα εχει το rogaine απο το regaine?
 

jimys

Member
parhs είπε:
μπορω να χρησιμοποιησω rogaine k revivogen μαζι?
επισης ας μου στειλει καποιος λινκ για rogaine foam
επισης τη διαφορα εχει το rogaine απο το regaine?

ναι μπορεις αλλα με διαφορα 3 ωρων και βαλε...
http://www.minoxidil-direct.co.uk/
τυπικα καμια.. απλα κυκλοφορουν σε διαφορετικες χωρες..!
 

cool11

Well-Known Member
Σε ποσες ωρες, μας δινει το regain οτι ειναι να μας δωσει?
Για ποση ωρα δρα, μεχρι να σταματησει η δραση του;
 

parhs

New Member
jhmmys είπε:
parhs είπε:
μπορω να χρησιμοποιησω rogaine k revivogen μαζι?
επισης ας μου στειλει καποιος λινκ για rogaine foam
επισης τη διαφορα εχει το rogaine απο το regaine?

ναι μπορεις αλλα με διαφορα 3 ωρων και βαλε...
http://www.minoxidil-direct.co.uk/
τυπικα καμια.. απλα κυκλοφορουν σε διαφορετικες χωρες..!

βασικα βαζω ενα σπραυ το οποιο ειναι φτιαχτο απο φαρμακειο κ περιεχει μεσα μινοχ απλα επειδη βλεπω δε δινει αλλο(το βαζω γυρω στους 12-15 μηνες ) να παρω το reagain foam θα κανει τιποτα η @@? επισηςς λεω να παρω το cg210 μιας κ ακουω καλα λογια και να το συνδιασω με τη μινοχ
 

jimys

Member
parhs είπε:
jhmmys είπε:
parhs είπε:
μπορω να χρησιμοποιησω rogaine k revivogen μαζι?
επισης ας μου στειλει καποιος λινκ για rogaine foam
επισης τη διαφορα εχει το rogaine απο το regaine?

ναι μπορεις αλλα με διαφορα 3 ωρων και βαλε...
http://www.minoxidil-direct.co.uk/
τυπικα καμια.. απλα κυκλοφορουν σε διαφορετικες χωρες..!

βασικα βαζω ενα σπραυ το οποιο ειναι φτιαχτο απο φαρμακειο κ περιεχει μεσα μινοχ απλα επειδη βλεπω δε δινει αλλο(το βαζω γυρω στους 12-15 μηνες ) να παρω το reagain foam θα κανει τιποτα η @@? επισηςς λεω να παρω το cg210 μιας κ ακουω καλα λογια και να το συνδιασω με τη μινοχ

το cg219 παρτο , σταματα τη μινοξ να παθεις σοκ και τοτε θα καταλαβεις οτι κατι δινει! παντα κατι δινει !


cool11 είπε:
Σε ποσες ωρες, μας δινει το regain οτι ειναι να μας δωσει?
Για ποση ωρα δρα, μεχρι να σταματησει η δραση του;

για 22 ωρες μενει στο σωμα...
 

parhs

New Member
το cg219 παρτο , σταματα τη μινοξ να παθεις σοκ και τοτε θα καταλαβεις οτι κατι δινει! παντα κατι δινει !



βασικα τη σταματησα απο ιουνιο μεχρι σεπτεμβριο τωρα τη βαζω 2-3 μηνες πςριπου ...αλλα εκεινη τη περιοδο επαθα σοκ εφυγαν περρισοτερα απο οτι ημουν χωρις μινοχ
 

cool11

Well-Known Member
Για το regain ηθελα να ξερω μετα απο ποση ωρα μπορω να πλυνω το κεφαλι μου, αλλα να μου εχει δωσει οτι ειναι να μου δωσει.
Οχι ποσες ωρες μενει στον οργανισμο.
Μπορω να λουστω στην μια ωρα; Ή δεν θα εχει προλαβει να κανει τιποτε;
 

jimys

Member
parhs είπε:
το cg219 παρτο , σταματα τη μινοξ να παθεις σοκ και τοτε θα καταλαβεις οτι κατι δινει! παντα κατι δινει !



βασικα τη σταματησα απο ιουνιο μεχρι σεπτεμβριο τωρα τη βαζω 2-3 μηνες πςριπου ...αλλα εκεινη τη περιοδο επαθα σοκ εφυγαν περρισοτερα απο οτι ημουν χωρις μινοχ



η μινοξ τουλαχιστον στα 5 χρονια κραταει αρκετα, μπορει να μη δινει το μπαμ που δινει στο πρωτο 6 μηνο αλλα κραταειι, καθυστερει τη τριχοπτωση.


cool11 είπε:
Για το regain ηθελα να ξερω μετα απο ποση ωρα μπορω να πλυνω το κεφαλι μου, αλλα να μου εχει δωσει οτι ειναι να μου δωσει.
Οχι ποσες ωρες μενει στον οργανισμο.
Μπορω να λουστω στην μια ωρα; Ή δεν θα εχει προλαβει να κανει τιποτε;

εγω τα λουζω μετα απο μια ωρα περιπου ..για να εισαι σιγουρος κανε τις 2 .. τοπικα σο κεφαλι περιπου τοσο χρειαζεται.. επισης μe διαφορα μιας ωρας τη χρησιμοποιω και με το cg210
 

nothinggr

Member
Re: RE: Rogaine / Regaine FAQ

cool11 είπε:
Για το regain ηθελα να ξερω μετα απο ποση ωρα μπορω να πλυνω το κεφαλι μου, αλλα να μου εχει δωσει οτι ειναι να μου δωσει.
Οχι ποσες ωρες μενει στον οργανισμο.
Μπορω να λουστω στην μια ωρα; Ή δεν θα εχει προλαβει να κανει τιποτε;

Έχει γραφτεί και παλιότερα εδώ ότι χρειάζεται να μείνει στο κεφάλι για 4 ώρες τουλάχιστον.

Sent from my MB860 using Tapatalk 2
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

jimys

Member
nothinggr είπε:
cool11 είπε:
Για το regain ηθελα να ξερω μετα απο ποση ωρα μπορω να πλυνω το κεφαλι μου, αλλα να μου εχει δωσει οτι ειναι να μου δωσει.
Οχι ποσες ωρες μενει στον οργανισμο.
Μπορω να λουστω στην μια ωρα; Ή δεν θα εχει προλαβει να κανει τιποτε;

Έχει γραφτεί και παλιότερα εδώ ότι χρειάζεται να μείνει στο κεφάλι για 4 ώρες τουλάχιστον.

Sent from my MB860 using Tapatalk 2

δεν νομιζω οτι ισχυει αυτο.. πιθανοτατα θα ειχε ειπωθει οτι οι 4 ωρες διαφορα ειναι αναμεσα σε αυτο και καποιο αλλο τοπικο οπως ρεβιβοτζεν ,.
 

dim74

Member
Συμφωνα με τις οδηγιες χρησης για να τελειωνουμε με αυτο το θεμα,πρεπει να μενει στο κεφαλι πριν λουστεις 4 τουλαχιστον ωρες η μινοξιδιλη.
 

jimys

Member
dim74 είπε:
Συμφωνα με τις οδηγιες χρησης για να τελειωνουμε με αυτο το θεμα,πρεπει να μενει στο κεφαλι πριν λουστεις 4 τουλαχιστον ωρες η μινοξιδιλη.

επισης συμφωνα με τις οδηγιες χρησεις πρεπει να χρησιμοποιειται μονο για crown καιιι πολλα αλλα ..

στη πραξη ειναι η ουσια.. ;)
 

parhs

New Member
kirkland h rogaine?υπαρχει διαφορα στο θεμα αποδοσης? η ειναι τα ιδια?
τον αφρο η το σπραυ?
παντου λενε για τον αφρο....αλλα το υγρο ειναι ποιο φτηνο....
το παρακατω σιτε ¨http://www.minoxidil-direct.co.uk/ ειναι εμπιστο?
η να παρω απο φαρμακειο εδω ελλαδα?
Βρηκα κ αυτο ¨http://www.rogaine.com/ λογικα ειναι το official....
βρηκ κ αυτο μεσα απο το : http://www.pharmacy2u.co.uk/regaine.html
 

jimys

Member
http://www.minoxidil-direct.co.uk/
αυτο ειναι εμπιστο..

στα υπολοιπα μη περιμενεις ξεκαθαρη απαντηση ο καθενας θα σου πει τα δικα του.. ο αφρος εχει πολλα πλεονεκτηματα και τον προτεινω,,
 

atbing7

New Member
Σκεφτομαι να ξεκινησω και εγω μια θεραπεια που να περιλαμβανει το regain. Οπως διαβαζω εχει θετικες κριτικες απο πολλους απο εσας. Θα ηθελα λοιπον να ρωτησω τα εξης :
1) το regain βοηθα να βγουν τριχες απο τα υπαρχοντα τριχοθυλακια. Εχω καταλαβει σωστα ??
2)μπορεις να βρεις το regain σε φαρμακεια?
3)μπορεις να το χρησιμοποιεις ενω παραλληλα χρησιμοποιεις και το τοππικ??
4)επισης ειναι απαραιτητο να χρησιμοποιεις και καποιο προιον σαν το revivogen ωστε να μειωθει η τριχοπτωση, ενω το regain θα βοηθα στην δημιουργια νεων τριχων?
 

jimys

Member
atbing7 είπε:
Σκεφτομαι να ξεκινησω και εγω μια θεραπεια που να περιλαμβανει το regain. Οπως διαβαζω εχει θετικες κριτικες απο πολλους απο εσας. Θα ηθελα λοιπον να ρωτησω τα εξης :
1) το regain βοηθα να βγουν τριχες απο τα υπαρχοντα τριχοθυλακια. Εχω καταλαβει σωστα ??
2)μπορεις να βρεις το regain σε φαρμακεια?
3)μπορεις να το χρησιμοποιεις ενω παραλληλα χρησιμοποιεις και το τοππικ??
4)επισης ειναι απαραιτητο να χρησιμοποιεις και καποιο προιον σαν το revivogen ωστε να μειωθει η τριχοπτωση, ενω το regain θα βοηθα στην δημιουργια νεων τριχων?
1)οχι ακριβως καποιες αχρωμες τριχες θα γινουν κανονικες προσωρινα ομως
2)ναι μπορεις και μεσω ιντερνετ
3)γιατι οχι;
4)βοηθουν οπως ειναι προφανες αλλα λειτουργουν ανεξαρτητως του regaine
 

Bouklas

Well-Known Member
gianniskritikos2 είπε:
παιδες χρισιμοποιω ρογκαιν φοαμ το οποιο λεει ειναι για 1 μηνα.. εγω βαζω ομως μια φορα την μερα αρα πρεπει να βγαζει λογικα 2 μηνο... ομως εμενα μου τελειωσε σε 25 μερες κανω κατι λαθως? μπορει να μου βγει καμια παρενεργεια? η θα εχω προβλημα με τα αποτελεσματα μιας και βαζω πολι μεγαλη δωση και αμα μειωσω θα πεσουν τα αποτελεσματα? εχω μαλλι σχεδων 12 εκατοστα αρα μακρι.... παιζει ρολο και αυτο μιας και αρκετη ποσοτιτα απλωνεται πανο στο μαλλι... με την λογικη του οτι ειναι τοσο μακρι και απλονεται στο μαλλι πανο λογικα ο οργανισμος μου δεν δεχεται υπερδοσολογια σωστα?κανω χωριστρα στο κεντρο και βαζω μια μιση ψεκασια εκει μιση στο ενα πλαινο διπλα απο χωριστρα μιση στο αλλο και πισω βαζω αλλες 3 μισες ψεκασιες αρα ασπουμε για να μαστε μεσα γιατι βαζω και καποιες πολι μικρες ψεκασιες σε καποια σημεια ριχνω 4 μεγαλες την μερα σε μαλλι 12 εκατοστων ειναι υπερβολικο? να μειωσω?


το μαλλι μετα απο τι χριση ειναι βρεγμενω στα σημεια εφαρμογης επισεις μπροστα που βαζω φεβγουν καποιες σταγωνες προς τα ματια δεν με απασχολη αυτο απλα το λεω για να αντιλιφθειτε την δοσολογια...


Απλά τα πράγματα ρε Γιάννη. Παίρνεις το μπουκαλάκι και με το στόμιο χωμένο μέσα στο μαλλί κανεις 3 γραμμές, από μπροστά κέντρο, αριστερό, δεξί κρόταφο και μέχρι πίσω στο crown. Χώνεις τα δάχτυλα σου και από μπροστά μέχρι πίσω το απλώνεις με μασαζ. Εγώ όταν είχα μακρύ μαλλί έτσι το έκανα και ήμουν μια χαρά.
Τώρα όσον αφορά τη δοσολογία είναι καθαρά δικό σου θέμα πως θα το υπολογίσεις, το πρώτο μου μπουκαλάκι το τελειωσα σε 15 μέρες και τα υπόλοιπα αν δεν έβαζα και σε μουσι μου έβγαινε 1 μηνα ακριβώς, και πάντα 2 φορες την ημερα.
 

atbing7

New Member
jimys είπε:
atbing7 είπε:
Σκεφτομαι να ξεκινησω και εγω μια θεραπεια που να περιλαμβανει το regain. Οπως διαβαζω εχει θετικες κριτικες απο πολλους απο εσας. Θα ηθελα λοιπον να ρωτησω τα εξης :
1) το regain βοηθα να βγουν τριχες απο τα υπαρχοντα τριχοθυλακια. Εχω καταλαβει σωστα ??
2)μπορεις να βρεις το regain σε φαρμακεια?
3)μπορεις να το χρησιμοποιεις ενω παραλληλα χρησιμοποιεις και το τοππικ??
4)επισης ειναι απαραιτητο να χρησιμοποιεις και καποιο προιον σαν το revivogen ωστε να μειωθει η τριχοπτωση, ενω το regain θα βοηθα στην δημιουργια νεων τριχων?
1)οχι ακριβως καποιες αχρωμες τριχες θα γινουν κανονικες προσωρινα ομως
2)ναι μπορεις και μεσω ιντερνετ
3)γιατι οχι;
4)βοηθουν οπως ειναι προφανες αλλα λειτουργουν ανεξαρτητως του regaine

ευχαριστω για την απαντηση. Να ρωτησω και κατι ακομα:
σε κανονικα φαρμακεια βρισκεις και τον αφρο regaine? και ποσο στοιχιζει περιπου?
 
Μπλουζα