Reviews ποιοτικών βιολογικών σαμπουάν

Stripar

Established Member
Soralteno είπε:
Stripar είπε:
@Soralteno

Μιας και το Fungural αποτελεί αναπόσπαστο κομμάτι όποιας αγωγής ή έστω της δικής μου (Big3) αλλά απο την άλλη δέν μπορεί να χρησιμοποιείται καθημερινά ποίο θεωρείς κατάλληλο ή κατάλληλα σαμπουάν για να χρησιμοποιούνται εναλλάξ με το Fungoral δουλέυοντας σωστά μαζί και χωρίς βέβαια το ένα να αναιρεί το άλλο...?

Ή έστω ποιο απο τα δύο προτείνεις:Aubrey ή Isvara (Rosemary Thyme Olive Oil) σε συνδυασμό με Fungoral , άν μπορείς να τεκμηρειώσεις και γιατί θα είμουν ευγνώμων

Thx

Κοίταξε να δεις, το fungoral είναι "δυναμίτης", καθόλου "ευγενικό" στο δέρμα. Αν πρέπει να το χρησιμοποιείς προτείνω στο λούσιμο όταν το βάζεις στο χέρι να προσθέσεις μερικές σταγόνες jojoba oil ή ελαιόλαδο και να ανακατεύεις, επίσης μια φορά την εβδομάδα μάσκα ελαιόλαδου.
Τις υπόλοιπες φορές χρειάζεσαι κάτι που θα καταπραΰνει το δέρμα σου, οπότε το Isvara είναι καταλληλότερο.
Εναλλακτικά βρίσκεις ένα καλό σαμπουάν με tea tree oil και είσαι επίσης μια χαρά.

Thx mate!...με βλέπω για Isvara για το προσεχές Φθινόπωρο-Χειμώνα

Το review σου πότε με το καλό?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Stripar είπε:
Thx mate!...με βλέπω για Isvara για το προσεχές Φθινόπωρο-Χειμώνα

Το review σου πότε με το καλό?

Soon...

Snail-008.jpg
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
nothinggr είπε:
"κανει" να χρησιμοποιουμε το aubrey και το isvara εναλαξ καθε μερα ή το ενα θα αναιρει το αλλο?

Τελικά ίσως να μπορείς να πάρεις τα καλύτερα και των δύο κόσμων. Σαμπουάν καθημερινό το isvara και μετά το λούσιμο αυτό http://www.hairlossgr.com/forum/thread-9255.html που έχει παρόμοια συστατικά με το σαμπουάν της aubrey.
 

administrator

New Member
Καταλαβε το soralteno!!!!
To καλυτερο πραγμα για να καθαρισεις τα μαλλια
ειναι να φερεις παλι το αιμα στο κεφαλι
και να ΜΗΝ ΠΛΕΝΕΣΑΙ ΜΕ ΧΗΜΙΚΑ ΚΑΙ ΦΥΤΙΚΑ ΣΑΜΠΟΥΑΝ.
Γιατι δεν χρειαζεσαι να πλενεσαι με σαμπουαν και στις τριχες του ς σωματος?
Αναστοχασου.

ΟΜΩΣ σε καταλαβαινω εχεις μια σχεση ΑΓΑΠΗΣ με το να δοκιμασεις φυτικα πραγματα,να παιζεις με λαδια και αλχημειες.Και αυτο ειναι που μετραει.Ειναι μια σχεση αγαπης.
Εσυ χρησιμοποιεις το δεξι μερος του εγκεφαλου σου για αυτο και βλεπεις αποτελεσματα.
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
administrator είπε:
Καταλαβε το soralteno!!!!
To καλυτερο πραγμα για να καθαρισεις τα μαλλια
ειναι να φερεις παλι το αιμα στο κεφαλι
και να ΜΗΝ ΠΛΕΝΕΣΑΙ ΜΕ ΧΗΜΙΚΑ ΚΑΙ ΦΥΤΙΚΑ ΣΑΜΠΟΥΑΝ.
Γιατι δεν χρειαζεσαι να πλενεσαι με σαμπουαν και στις τριχες του ς σωματος?
Αναστοχασου.

ΟΜΩΣ σε καταλαβαινω εχεις μια σχεση ΑΓΑΠΗΣ με το να δοκιμασεις φυτικα πραγματα,να παιζεις με λαδια και αλχημειες.Και αυτο ειναι που μετραει.Ειναι μια σχεση αγαπης.
Εσυ χρησιμοποιεις το δεξι μερος του εγκεφαλου σου για αυτο και βλεπεις αποτελεσματα.

[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=1rcNE6GJ6Rc[/video]
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
karafloulis είπε:
Εχει πολύ γέλιο αυτός ο soralteno. Αλλη δουλειά δεν έχει από το να απαντάει με εικόνες σε posts. Νήπιο

2 μερουλες μπαν.
εχω παρατηρησει οτι ολα σου τα σχολια εχουν ενα πνευμα ειρωνιας απεναντι προς ολους.
αλαξε το
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
administrator είπε:
Καταλαβε το soralteno!!!!
To καλυτερο πραγμα για να καθαρισεις τα μαλλια
ειναι να φερεις παλι το αιμα στο κεφαλι
και να ΜΗΝ ΠΛΕΝΕΣΑΙ ΜΕ ΧΗΜΙΚΑ ΚΑΙ ΦΥΤΙΚΑ ΣΑΜΠΟΥΑΝ.
Γιατι δεν χρειαζεσαι να πλενεσαι με σαμπουαν και στις τριχες του ς σωματος?
Αναστοχασου.

ΟΜΩΣ σε καταλαβαινω εχεις μια σχεση ΑΓΑΠΗΣ με το να δοκιμασεις φυτικα πραγματα,να παιζεις με λαδια και αλχημειες.Και αυτο ειναι που μετραει.Ειναι μια σχεση αγαπης.
Εσυ χρησιμοποιεις το δεξι μερος του εγκεφαλου σου για αυτο και βλεπεις αποτελεσματα.

Δεν λες να βάλεις μυαλό... :dodgy: Bye


kapa είπε:
karafloulis είπε:
Εχει πολύ γέλιο αυτός ο soralteno. Αλλη δουλειά δεν έχει από το να απαντάει με εικόνες σε posts. Νήπιο

2 μερουλες μπαν.
εχω παρατηρησει οτι ολα σου τα σχολια εχουν ενα πνευμα ειρωνιας απεναντι προς ολους.
αλαξε το

Του το γύρισα σε μόνιμο, διότι δεν θα αλλάξει κάτι.
 
Eίμαι σε αναζήτηση νέου σαμπουάν. Αυτά που έχω δοκιμάσει 5 χρόνια τώρα σχεδόν απο τότε που άρχισα να ασχολούμαι "σοβαρά" με το λούσιμο (και όχι να βάζω στο μαλλί ότι βρίσκω) είναι τα εξής:

-apivita τονοτικό ανδρικό (καλό στην αρχή άφηνε ωραία αίσθηση,καταπραυντικό, έκανε τα μαλλιά μαλακά χωρίς πυτιρίδα αλλά με τον καιρό άλλαξε πάνω στα μαλλιά μου και πήγα στο από κάτω "βιολογικό")

-avalon organics biotin shampoo (το κλασσικό το μπλε έχει μπει και εδώ σε reviews, το κράτησα σχεδόν 2 χρόνια τον πρώτο καιρό είπα οτι δεν παίζει να αλλάξω σαμπουάν, άφηνε ωραία αίσθηση στο μαλλί, ωραίο άρωμα, βέβαια χοντρή την τρίχα δεν μου την έκανε αλλά γενικά μ άρεσε)

-frezyderm hair force για την τριχόπτωση (κατά τη γνώμη μου απο τα καλύτερα σε φαρμακείο καλύτερο και απο της apivita, αναφέρει μείωση της τριχόπτωσης και διέγερση νέας τρίχας, ντάξει περισσότερο marketing αυτά, αλλά γενικά καλό. 'Εκανε την τρίχα δυνατή πράγματι στην περίπτωση μου, λιγότερες τρίχες στο μαξιλλάρι αλλά όχι θαυματα)

και τα τρία με τον καιρό πάνω από 6 μήνες/χρόνο λειτουργούσαν όλο και χειρότερο για αυτό και τα άλλαζα και πήγαινα σε άλλο... Πιο πολύ καιρό χρονικά είχα μείνει στο apivita, θα έλεγα ότι βοήθησε αρκετά το μαλλί μου...
Και με τα τρία επίσης δεν είχα κάνα ιδιαίτερο θέμα ξηροδερμίας με εξαίρεση το apivita κάποιες φορές απ όσο θυμάμαι...
Εννοείται επίσης ότι διαφορά στην τριχόπτωση δεν είδα με κανένα από τα τρία, μάλλον με το φρεζυντερμ είδα λιγότερες τρίχες να πέφτουν αλλά όχι τρομερά πραγματα όπως ξαναγραψα.

Θέλω να φύγω πάλι από φαρμακευτικό και να πάω σε κάποιο βιολογικό σαν αυτά που έχουν αναφερθεί εδώ και στο πρώτο μέρος του τόπικ αυτού. Ο φίλος ο soltareno κυρίως... Σκέφτομαι για κάποιο μεταξύ isvara και aubrey ginseng.

Τι αλλο προτείνετε πέρα από αυτά τα δύο; Το ασχημο είναι ότι και για τα δυο δεν διαβάζω τις καλύτερες κριτικές σε amazon και αλλου. Βέβαια αν δεν το βάλεις πάνω σου δεν μπορείς να βγάλεις κανένα σίγουρο συμπέρασμα... πχ για το avalon γράφονται διθυράμβοι σε ξένα site, forum, eshops που από την εμπειρία μου όμως μαζι του δεν με συγκινούν ιδιαίτερα πλέον...
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
dimitris__27 είπε:
Θέλω να φύγω πάλι από φαρμακευτικό και να πάω σε κάποιο βιολογικό σαν αυτά που έχουν αναφερθεί εδώ και στο πρώτο μέρος του τόπικ αυτού. Ο φίλος ο soltareno κυρίως... Σκέφτομαι για κάποιο μεταξύ isvara και aubrey ginseng.

Τι αλλο προτείνετε πέρα από αυτά τα δύο;

https://www.desertessence.com/store/tea-tree-replenishing-shampoo-therapeutic

ότι πρέπει για το καλοκαίρι.
 

Mengoni

Member
dimitris__27 είπε:
Eίμαι σε αναζήτηση νέου σαμπουάν. Αυτά που έχω δοκιμάσει 5 χρόνια τώρα σχεδόν απο τότε που άρχισα να ασχολούμαι "σοβαρά" με το λούσιμο (και όχι να βάζω στο μαλλί ότι βρίσκω) είναι τα εξής:

-apivita τονοτικό ανδρικό (καλό στην αρχή άφηνε ωραία αίσθηση,καταπραυντικό, έκανε τα μαλλιά μακακά χωρίς πυτιρίδα αλλά με τον καιρό άλλαξε πάνω στα μαλλιά μου και πήγα στο από κάτω "βιολογικό")

-avalon organics biotin shampoo (το κλασσικό το μπλε έχει μπει και εδώ σε reviews, το κράτησα σχεδόν 2 χρόνια τον πρώτο καιρό είπα οτι δεν παίζει να αλλάξω σαμπουάν, άφηνε ωραία αίσθηση στο μαλλί, ωραίο άρωμα, βέβαια χοντρή την τρίχα δεν μου την έκανε αλλά γενικά μ άρεσε)

-frezyderm hair force για την τριχόπτωση (κατά τη γνώμη μου απο τα καλύτερα σε φαρμακείο καλύτερο και απο της apivita, αναφέρει μείωση της τριχόπτωσης και διέγερση νέας τρίχας, ντάξει περισσότερο marketing αυτά, αλλά γενικά καλό. 'Εκανε την τρίχα δυνατή πράγματι στην περίπτωση μου, λιγότερες τρίχες στο μαξιλλάρι αλλά όχι θαυματα)

και τα τρία με τον καιρό πάνω από 6 μήνες/χρόνο λειτουργούσαν όλο και χειρότερο για αυτό και τα άλλαζα και πήγαινα σε άλλο... Πιο πολύ καιρό χρονικά είχα μείνει στο apivita, θα έλεγα ότι βοήθησε αρκετά το μαλλί μου...
Και με τα τρία επίσης δεν είχα κάνα ιδιαίτερο θέμα ξηροδερμίας με εξαίρεση το apivita κάποιες φορές απ όσο θυμάμαι...
Εννοείται επίσης ότι διαφορά στην τριχόπτωση δεν είδα με κανένα από τα τρία, μάλλον με το φρεζυντερμ είδα λιγότερες τρίχες να πέφτουν αλλά όχι τρομερά πραγματα όπως ξαναγραψα.

Θέλω να φύγω πάλι από φαρμακευτικό και να πάω σε κάποιο βιολογικό σαν αυτά που έχουν αναφερθεί εδώ και στο πρώτο μέρος του τόπικ αυτού. Ο φίλος ο soltareno κυρίως... Σκέφτομαι για κάποιο μεταξύ isvara και aubrey ginseng.

Τι αλλο προτείνετε πέρα από αυτά τα δύο; Το ασχημο είναι ότι και για τα δυο δεν διαβάζω τις καλύτερες κριτικές σε amazon και αλλου. Βέβαια αν δεν το βάλεις πάνω σου δεν μπορείς να βγάλεις κανένα σίγουρο συμπέρασμα... πχ για το avalon γράφονται διθυράμβοι σε ξένα site, forum, eshops που από την εμπειρία μου όμως μαζι του δεν με συγκινούν ιδιαίτερα πλέον...

Δημήτρη το Avalon αφού το έβαζες 2 χρόνια γιατί το σταμάτησες δεν ήσουν ικανοποιημένος από τα αποτελέσματα? Είδες κάτι αρνητικό? Το πήρα και εγώ πριν μισό μήνα από ένα κατάστημα με βιολογικά και μου είπαν ότι μπορώ να το βάζω και κάθε μέρα! Θα έχω κανα θέμα λές?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Stripar

Established Member
Εγώ πάντως χρησιμοποιώ ένα 8μηνο πλέον Isvara+conditioner...άν και ακριβό , ΤΑ ΣΠΆΕΙ!


(Δέν το συγκρίνω ούτε με Avalon oύτε με Abreuy...Παντρέυτηκα)
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Μην πλακώθειτε να αγοράσετε όλοι isvara, να μείνει τίποτα και για εμάς ;)
 

Mengoni

Member
Stripar ή Soralteno γιατι σταματήσατε το Avalon? Είδατε κάτι αρνητικό (ή μηδέν αποτέλεσμα);;;

Επειδή το χρησιμοποιώ εδώ κ δύο βδομάδες... ήθελα να ξέρω μήπως προκαλέσει κάτι αρνητικό..

Επίσης τι διαφορά υπήρξε με το Isvara σε σχέση με το Avalon και σταματήσατε το δεύτερο? (το Avalon από άποψη συστατικών φαίνεται πολύ ανώτερο)

Δώστε μου τα φώτα σας σας παρακαλώ.

Να το συνεχίσω μαζί με μινοξιδίλη μετά ;;;
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Mengoni είπε:
Stripar ή Soralteno γιατι σταματήσατε το Avalon? Είδατε κάτι αρνητικό (ή μηδέν αποτέλεσμα)???

Επειδή το χρησιμοποιώ εδώ κ δύο βδομάδες... ήθελα να ξέρω μήπως προκαλέσει κάτι αρνητικό..

Επίσης τι διαφορά υπήρξε με το Isvara σε σχέση με το Avalon και σταματήσατε το δεύτερο?

Δώστε μου τα φώτα σας σας παρακαλώ.

Να το συνεχίσω μαζί με μινοξιδίλη μετά ???

Μην αγχώνεσαι, κανενα σαμπουαν δεν φρενάρει την ΑΑ. Μια χαρα ειναι το Avalon, απλα εχθρός του καλού ειναι το καλύτερο.
 

Mengoni

Member
Soralteno είπε:
Mengoni είπε:
Stripar ή Soralteno γιατι σταματήσατε το Avalon? Είδατε κάτι αρνητικό (ή μηδέν αποτέλεσμα)???

Επειδή το χρησιμοποιώ εδώ κ δύο βδομάδες... ήθελα να ξέρω μήπως προκαλέσει κάτι αρνητικό..

Επίσης τι διαφορά υπήρξε με το Isvara σε σχέση με το Avalon και σταματήσατε το δεύτερο?

Δώστε μου τα φώτα σας σας παρακαλώ.

Να το συνεχίσω μαζί με μινοξιδίλη μετά ???

Μην αγχώνεσαι, κανενα σαμπουαν δεν φρενάρει την ΑΑ. Μια χαρα ειναι το Avalon, απλα εχθρός του καλού ειναι το καλύτερο.

Soralteno να σε ρωσήσω κάτι, το Avalon σε συνδυασμό με την Aubrey λοσιόν που ανέβασες είναι καλός συνδυασμός; Ή είναι υπερβολικό; και μετα από ώρες μινοξιδίλη. Νw2--->Nw3 είμαι...
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Mengoni είπε:
.
Soralteno να σε ρωσήσω κάτι, το Avalon σε συνδυασμό με την Aubrey λοσιόν που ανέβασες είναι καλός συνδυασμός; Ή είναι υπερβολικό; και μετα από ώρες μινοξιδίλη. Νw2--->Nw3 είμαι...

Μπα, δεν θα κάνει τίποτα στην περίπτωση σου, ψάξου για κατι άλλο.
 
Μπλουζα