regaine η kirkland

Synth

New Member
Απ: regaine η kirkland

nakis είπε:
OK σε ευχαριστω...κανενα tip για το ποτε να την βαζω σε σχεση με την θεραπεια μου...δηλαδη μετα το kirkland πριν ?με το revivogen?

Δεν πιστεύω πως η σειρά παίζει κάποιο σημαντικό ρόλο, αρκεί να έχει απορροφηθεί το ένα πριν βάλεις το άλλο. Αυτό όμως που θα πρέπει να προσέξεις είναι να βάζεις Tretinoin μετά το απόγευμα γιατί με το φως ερεθίζεσαι πολύ εύκολα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mikipitri

Member
Απ: regaine η kirkland

dim74 είπε:
φίλε dim74 μπορείς να δώσεις οδηγίες πώς παρήγγειλες? μέσω email έδωσες τη διεύθυνσή σου και σου το έστειλαν? και πώς πλήρωσες?
sorry για τις ερωτήσεις αλλά επειδή δεν έχω ξαναπαραγγείλει απο το net έχω ένα θεματάκι...
 

dim74

Member
Απ: regaine η kirkland

εχεις πιστωτικη καρτα?εγω παρηγγειλα απο εδω με προπληρωμενη καρτα κυπρου....εχεις visa?
 

mikipitri

Member
Απ: regaine η kirkland

έχω πιστωτική... αν και σκέφτομαι να πληρώσω με paypal (δεν έχω εμπιστοσύνη να δώσω την πιστωτική στο net)
απλά ρωτάω αν την όλη διαδικασία την έκανες με το email... δεν βρήκα να έχει φόρμα παραγγελίας... και επειδή έχω δώσει ένα σκασμό χρήματα στα ελληνικά φαρμακεία (μόλις χτες ξανααγόρασα και έφυγε το 30αρι) λέω μπας και γλυτώσω κάνα φράγκο, εφόσον από ότι έχω διαβάσει στο forum και η kirkland είναι επίσης αξιόπιστη!
ευχαριστώ και sorry για το πρήξιμο... ;)
 

mikipitri

Member
Απ: regaine η kirkland

Aλήθεια, έχει χρησιμοποιήσει κανείς την AIROL για τους κροτάφους που αναφέρθηκε παραπάνω?
Υπάρχουν αποτελέσματα?
 

nakis

New Member
Απ: regaine η kirkland

Φιλε μου εγω την χρησιμοποιω εδω και ενα μηνα περιπου.Μετα το λουσιμο βαζω μια μικρη ποσοτητα στα δακτυλα και κανω απαλο μασαζ στους κροταφους μεχρι να αποροφηθει.Δεν ειδα sides αλλα δεν μπορω να πω οτι ειδα και regrowth (απο την κρεμα),αφου εχω την εντυπωση πως το kirkland κανει ολη την δουλεια σε αυτον τον τομεα.
Βοηθαει παντως στην ξηροδερμια καθοτι η minoxidil και το fungoral εμενα τουλαχιστον μου προκαλουν αρκετη .
Παντως για 3 ευρω που κοστιζει συνεχιζουμε και βλεπουμε :grandpa:
 

mikipitri

Member
Απ: regaine η kirkland

nakis έθεσες θέμα με την ξηροδερμία!
το ξέρω πολύ καλά γιατί όλο το κεφάλι ξεφλουδίζει όπως όταν καίγεσαι το καλοκαίρι με τη minixidil!
δοκίμασε ketoconazole2%... με το neo-egmol... εμένα κάνει δουλειά!
 

BLuEArMy

Member
Απ: regaine η kirkland

Έχει κυκλοφορήσει πρόσφατα σκετη μινοξιδίλη από την Spectral (η εταιρεία που παράγει το DNC-L, DNC, Revita κλπ)! Τη βρήκα 20 ευρώ τα 3 μπουκαλάκια και σύντομα λέω να αντικαταστήσω την Kirkland με αυτή..
 
Απ: regaine η kirkland

Εγώ πάντως βάζω στα μαλλιά μου (στο δέρμα, αλλά αναπόφευκτα και στα μαλλιά) κρέμα fungoral 2%. Το πρωί αφού ξυπνήσω. Το απόγευμα μετά το γυμναστήριο, πλένω τα μαλλιά μου κι έπειτα ξαναβάζω fungoral κρέμα. Τελευταία το βράδυ, 1 ώρα πριν πάω για ύπνο βάζω minoxidil kirkland κι έχω αντιμετωπίσει τα συμπτώματα έντονης φαγούρας και ξηροδερμίας. Αφήστε δε που έχει γεμίσει το μπροστινό (πρώην κενό) μέρος με ξανθές τρίχες... Την κρέμα ποτέ δεν την ξεβγάζω, την αφήνω στο κεφάλι. Το σαμπουάν είναι καταστροφή για το κεφάλι, δεν πρόκειται να το ξαναχρησιμοποιήσω, τέτοια φαγούρα δεν είχα ξαναδεί με το σαμπουάν!
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Απ: regaine η kirkland

τελικά την παραγγέλνουμε άφοβα? Είναι το ίδιο αποτελεσματική με το regain;

Απο που προτείνετε να αγοραστεί;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ANAR

Well-Known Member
Απ: regaine η kirkland

danceworld_2001 είπε:
τελικά την παραγγέλνουμε άφοβα? Είναι το ίδιο αποτελεσματική με το regain;

Απο που προτείνετε να αγοραστεί;

Ισως ειναι και καλυτερη η kirkland. Παρ το αφοβα φιλε ;)
 

GK

New Member
Απ: regaine η kirkland

danceworld_2001 είπε:
τελικά την παραγγέλνουμε άφοβα? Είναι το ίδιο αποτελεσματική με το regain;

Απο που προτείνετε να αγοραστεί;

Εγώ δεν ξέρω πόσο αποτελεσματική είναι συγκριτικά με το regaine, αλλά και τις δύο τίς φτιάχνει η ίδια εταιρία στο ίδιο εργοστάσιο, απλά την kirkland την πουλάνε αποκλειστικά σε μαγαζιά τύπου wallmart σαν να λέμε lidl για αυτό είναι και πιο φθηνή.... Επίσης η regaine έχει σύστημα ψεκασμού ενώ η κirkland έχει dropper, οπότε πληρώνεις brand name και σύστημα στην ουσία...
Πάντως εγώ θα πάρω regaine 3 μπουκάλια για ένα τρίμηνο, θα τα σκάσω (σαν μ*λ*κ*ς) αλλά θέλω να μην έχω δικαιολογία, δλδ είναι καθαρά προσωπικό θέμα, έτσι και αλλιώς εάν επιλέξω να μεταβώ μετά σε kirkland δεν θα έχω πρόβλημα...
Aυτό το οποίο συνιστώ να αποφύσει με βάση όσα έχω διαβάσει είναι ο αφρός regaine (regaine/rogaine foam) γιατί λείπει ένα συστατικό που λειτουργεί ώς οδηγός με αποτέλεσμα να μην είναι τόσο δραστική... άλλο ένα έλεγαν ότι με τον αφρο υπάρχει επιτυχία 84% και με το απλό regaine 50+ (τα ποσοστά δεν τα θυμάμαι ακριβώς αλλά ήταν αυτής της τάξης).
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: regaine η kirkland

GK είπε:
[quote author=danceworld_2001 link=topic=669.msg31962#msg31962 date=1271628277]
τελικά την παραγγέλνουμε άφοβα? Είναι το ίδιο αποτελεσματική με το regain;

Απο που προτείνετε να αγοραστεί;

Εγώ δεν ξέρω πόσο αποτελεσματική είναι συγκριτικά με το regaine, αλλά και τις δύο τίς φτιάχνει η ίδια εταιρία στο ίδιο εργοστάσιο, απλά την kirkland την πουλάνε αποκλειστικά σε μαγαζιά τύπου wallmart σαν να λέμε lidl για αυτό είναι και πιο φθηνή.... Επίσης η regaine έχει σύστημα ψεκασμού ενώ η κirkland έχει dropper, οπότε πληρώνεις brand name και σύστημα στην ουσία...
Πάντως εγώ θα πάρω regaine 3 μπουκάλια για ένα τρίμηνο, θα τα σκάσω (σαν μ*λ*κ*ς) αλλά θέλω να μην έχω δικαιολογία, δλδ είναι καθαρά προσωπικό θέμα, έτσι και αλλιώς εάν επιλέξω να μεταβώ μετά σε kirkland δεν θα έχω πρόβλημα...
Aυτό το οποίο συνιστώ να αποφύσει με βάση όσα έχω διαβάσει είναι ο αφρός regaine (regaine/rogaine foam) γιατί λείπει ένα συστατικό που λειτουργεί ώς οδηγός με αποτέλεσμα να μην είναι τόσο δραστική... άλλο ένα έλεγαν ότι με τον αφρο υπάρχει επιτυχία 84% και με το απλό regaine 50+ (τα ποσοστά δεν τα θυμάμαι ακριβώς αλλά ήταν αυτής της τάξης).
[/quote]

Εισαι σίγουρος οτι και τις δυο τις φτιάχνει η ιδια εταιρία;;;;;;
 

GK

New Member
Απ: regaine η kirkland

ANAR είπε:
[quote author=GK link=topic=669.msg31974#msg31974 date=1271662596]
[quote author=danceworld_2001 link=topic=669.msg31962#msg31962 date=1271628277]
τελικά την παραγγέλνουμε άφοβα? Είναι το ίδιο αποτελεσματική με το regain;

Απο που προτείνετε να αγοραστεί;

Εγώ δεν ξέρω πόσο αποτελεσματική είναι συγκριτικά με το regaine, αλλά και τις δύο τίς φτιάχνει η ίδια εταιρία στο ίδιο εργοστάσιο, απλά την kirkland την πουλάνε αποκλειστικά σε μαγαζιά τύπου wallmart σαν να λέμε lidl για αυτό είναι και πιο φθηνή.... Επίσης η regaine έχει σύστημα ψεκασμού ενώ η κirkland έχει dropper, οπότε πληρώνεις brand name και σύστημα στην ουσία...
Πάντως εγώ θα πάρω regaine 3 μπουκάλια για ένα τρίμηνο, θα τα σκάσω (σαν μ*λ*κ*ς) αλλά θέλω να μην έχω δικαιολογία, δλδ είναι καθαρά προσωπικό θέμα, έτσι και αλλιώς εάν επιλέξω να μεταβώ μετά σε kirkland δεν θα έχω πρόβλημα...
Aυτό το οποίο συνιστώ να αποφύσει με βάση όσα έχω διαβάσει είναι ο αφρός regaine (regaine/rogaine foam) γιατί λείπει ένα συστατικό που λειτουργεί ώς οδηγός με αποτέλεσμα να μην είναι τόσο δραστική... άλλο ένα έλεγαν ότι με τον αφρο υπάρχει επιτυχία 84% και με το απλό regaine 50+ (τα ποσοστά δεν τα θυμάμαι ακριβώς αλλά ήταν αυτής της τάξης).
[/quote]

Εισαι σίγουρος οτι και τις δυο τις φτιάχνει η ιδια εταιρία;;;;;;
[/quote]

Η Pfizer τα φτιάχνει και τα διανέμει και τα δύο προιόντα (στην Αμερική τουλάχιστον αυτό συμβαίνει) Απλά το ένα το διανέμει σε wallmart, τώρα γιατί και πως, σίγουρα πάιζει ρόλο το brand name όπως είπα αλλά μήπως παίζει και τίποτα άλλο ρε γμτ, γιατί δεν μπορούμε να λέμε ότι "ότι πληρώνεις πέρνεις" σε ότι μας συμφέρει μόνο, γιατί το ίδιο θα ίσχυε και με τις μεταμοσχέυσεις, ίδια διαδικασία αλλά άλλο αποτέλεσμα.. τι να πω, δεν ξέρω ειλικρινά όσο πιο πολύ το σκέφτομαι τόσο πιο πολύ προβληματίζομαι.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: regaine η kirkland

GK είπε:
[quote author=ANAR link=topic=669.msg31975#msg31975 date=1271663199]
[quote author=GK link=topic=669.msg31974#msg31974 date=1271662596]
[quote author=danceworld_2001 link=topic=669.msg31962#msg31962 date=1271628277]
τελικά την παραγγέλνουμε άφοβα? Είναι το ίδιο αποτελεσματική με το regain;

Απο που προτείνετε να αγοραστεί;

Εγώ δεν ξέρω πόσο αποτελεσματική είναι συγκριτικά με το regaine, αλλά και τις δύο τίς φτιάχνει η ίδια εταιρία στο ίδιο εργοστάσιο, απλά την kirkland την πουλάνε αποκλειστικά σε μαγαζιά τύπου wallmart σαν να λέμε lidl για αυτό είναι και πιο φθηνή.... Επίσης η regaine έχει σύστημα ψεκασμού ενώ η κirkland έχει dropper, οπότε πληρώνεις brand name και σύστημα στην ουσία...
Πάντως εγώ θα πάρω regaine 3 μπουκάλια για ένα τρίμηνο, θα τα σκάσω (σαν μ*λ*κ*ς) αλλά θέλω να μην έχω δικαιολογία, δλδ είναι καθαρά προσωπικό θέμα, έτσι και αλλιώς εάν επιλέξω να μεταβώ μετά σε kirkland δεν θα έχω πρόβλημα...
Aυτό το οποίο συνιστώ να αποφύσει με βάση όσα έχω διαβάσει είναι ο αφρός regaine (regaine/rogaine foam) γιατί λείπει ένα συστατικό που λειτουργεί ώς οδηγός με αποτέλεσμα να μην είναι τόσο δραστική... άλλο ένα έλεγαν ότι με τον αφρο υπάρχει επιτυχία 84% και με το απλό regaine 50+ (τα ποσοστά δεν τα θυμάμαι ακριβώς αλλά ήταν αυτής της τάξης).
[/quote]

Εισαι σίγουρος οτι και τις δυο τις φτιάχνει η ιδια εταιρία;;;;;;
[/quote]

Η Pfizer τα φτιάχνει και τα διανέμει και τα δύο προιόντα (στην Αμερική τουλάχιστον αυτό συμβαίνει) Απλά το ένα το διανέμει σε wallmart, τώρα γιατί και πως, σίγουρα πάιζει ρόλο το brand name όπως είπα αλλά μήπως παίζει και τίποτα άλλο ρε γμτ, γιατί δεν μπορούμε να λέμε ότι "ότι πληρώνεις πέρνεις" σε ότι μας συμφέρει μόνο, γιατί το ίδιο θα ίσχυε και με τις μεταμοσχέυσεις, ίδια διαδικασία αλλά άλλο αποτέλεσμα.. τι να πω, δεν ξέρω ειλικρινά όσο πιο πολύ το σκέφτομαι τόσο πιο πολύ προβληματίζομαι.
[/quote]
και η ιδια εταιρια να μην τα φτιαχνει παλι δεν μπορουν να συγκριθουν αυτα τα δυο,το ενα κοστιζει 60 ευρο το χρονο και το αλλο 360ευρο
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: regaine η kirkland

Nα ειναι ακριβός ίδια το αποκλείω γιατι το regaine λάδωνε το μαλλι ενω η kirkland οχι.
 

GK

New Member
Απ: regaine η kirkland

ANAR είπε:
Nα ειναι ακριβός ίδια το αποκλείω γιατι το regaine λάδωνε το μαλλι ενω η kirkland οχι.

Αλήθεια ? Εγώ έχω ακούσει ότι λαδώνει το kirkland, τι παίζει ρε γμτ έχει κανείς τα συστατικά τους ? Μήπως έχουν άλλο οδηγό ? Γιατί εγώ που βάζω σχεδόν 1μιση χρόνο frezyderm hairforce Lot+minoxidil 5% (φτιαχτή) δεν μου λαδώνει, ίσα- ίσα που μου τα θαμπώνει. Που σημαίνει ότι λογικά η kirk για να μην λαδώνει, δεν θα έχει συγκεκριμένο οδηγό.

Θα παραγκείλω μόλις τελειώσει η μανούρα με την Ισλανδία, regaine να δω τι παίζει ιδίοις όμασοι (εάν κάνω ορθογραφικά συγχωρέστε με) λολ
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: regaine η kirkland

GK είπε:
[quote author=ANAR link=topic=669.msg31982#msg31982 date=1271670281]
Nα ειναι ακριβός ίδια το αποκλείω γιατι το regaine λάδωνε το μαλλι ενω η kirkland οχι.

Αλήθεια ? Εγώ έχω ακούσει ότι λαδώνει το kirkland, τι παίζει ρε γμτ έχει κανείς τα συστατικά τους ? Μήπως έχουν άλλο οδηγό ? Γιατί εγώ που βάζω σχεδόν 1μιση χρόνο frezyderm hairforce Lot+minoxidil 5% (φτιαχτή) δεν μου λαδώνει, ίσα- ίσα που μου τα θαμπώνει. Που σημαίνει ότι λογικά η kirk για να μην λαδώνει, δεν θα έχει συγκεκριμένο οδηγό.

Θα παραγκείλω μόλις τελειώσει η μανούρα με την Ισλανδία, regaine να δω τι παίζει ιδίοις όμασοι (εάν κάνω ορθογραφικά συγχωρέστε με) λολ
[/quote]

Το regaine μου τα λάδωνε πολυ ενω η kirkland μου τα θαμπώνει ;)
Τα συμπεράσματα δικα σου ;D
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Απ: regaine η kirkland

ποιό site είναι έμπιστο για παραγγελία kirkland? Μαζί με μεταφορικά πόσο να υπολογίζω για πακέτο 6 ή 12 μηνών?

Αυτό που διάβασα κάπου για sulfate minoxidil μπορεί κανείς να το κάνει πιο λιανά? Που την βρίσκεις και τι κάνει?
 
Μπλουζα