regaine η kirkland

dont

New Member
Απ: regaine η kirkland

Μολις τωρα διαβασα στην συσκευασια kirkland των τριων μπουκαλιων κατι που δεν ειχα προσεξει, οτι συνιστατε η χρηση μονο στην κορυφη του κεφαλιου και πως μονο εκει ειναι αποτελεσματικο. ??? Δεν θυμαμαι να εχω διαβασει κατι τετοιο στο ragaine, εχω πεταξει και την συσκευασια....ισχυει αυτο για την μινοξιδηλη γενικα ή η kirkland το βγαζει ετσι? Γιατι αν ειναι ετσι μου ειναι αχρηστο....εγω τοσο καιρο το βαζω μπροστα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: regaine η kirkland

εννοείται ότι 80% δουλειά η μινοξ. κάνει στην κορυφή-τουλάχιστον στο εξωτερικό (FDA) διευκρινίζεται αυτό,γιατί παίζουν και πρόστιμα
για τους κροτάφους και μπροστά θέλει πολύ ενίσχυση-τρετινοίνη,κυστινη κ.α
 

heyya

New Member
Απ: regaine η kirkland

Σπύρος είπε:
εννοείται ότι 80% δουλειά η μινοξ. κάνει στην κορυφή-τουλάχιστον στο εξωτερικό (FDA) διευκρινίζεται αυτό,γιατί παίζουν και πρόστιμα
για τους κροτάφους και μπροστά θέλει πολύ ενίσχυση-τρετινοίνη,κυστινη κ.α

???
αντε, δηλαδή δίνει αποτέλεσμα μπροστά και στους κροτάφους;; Όλα αυτά, κυστίνη, τρετινοίνη κ.α. δηλαδή θα μπορούσε να προστεθεί π.χ. σε gel αλόη βέρα και πως; τα παίρνεις σε κάψουλες και τα αδειάζεις έτσι χύμα η χρειάζεται κανα συστατικό να διαλυθεί σε υγρή μορφή;
thanks!
 

azyx

New Member
Απ: regaine η kirkland

heyya είπε:
[quote author=Σπύρος link=topic=669.msg19600#msg19600 date=1256668494]
εννοείται ότι 80% δουλειά η μινοξ. κάνει στην κορυφή-τουλάχιστον στο εξωτερικό (FDA) διευκρινίζεται αυτό,γιατί παίζουν και πρόστιμα
για τους κροτάφους και μπροστά θέλει πολύ ενίσχυση-τρετινοίνη,κυστινη κ.α

???
αντε, δηλαδή δίνει αποτέλεσμα μπροστά και στους κροτάφους;; Όλα αυτά, κυστίνη, τρετινοίνη κ.α. δηλαδή θα μπορούσε να προστεθεί π.χ. σε gel αλόη βέρα και πως; τα παίρνεις σε κάψουλες και τα αδειάζεις έτσι χύμα η χρειάζεται κανα συστατικό να διαλυθεί σε υγρή μορφή;
thanks!
[/quote]

tretinoin=τρετινοινη = http://en.wikipedia.org/wiki/Tretinoin

Στα ελληνικα φαρμακεια την βρησκεις με το ονομα AIROL και κοστιζει 3 ευρω.. στο παρισι ειχα δώσει πανω απο 20 ευρω για την ιδια κρεμα:)
Στην αρχη να την βαζεις μια φορα τη μερα το βραδακι η απογευματακι(να μην εχει ηλιακο φως γιατι με εντονο φως ερεθιζεσαι ποιο πολύ εκει που την βαζεις) μονη της καλητερα και μινοξ να βαζεις μετα αφου απορροφηθεί η ΑΙΡΟΛ. Μετα απο κανα μηνα το δερμα την συνιθιζει και δεν ερεθιζεται αλλο ποια:) εγω πλεον την βαζω 2 φορες τη μερα... μια το μεσημεράκι μετα τη δουλεια και μια το βραδυ... Την βαζω μονο στους κροταφους!
 

azyx

New Member
Απ: regaine η kirkland

dim74 είπε:
επειδη η minoxidil ειναι σημαντικο μερος της θεραπειας μας ειναι βασικο για μενα να ξερουμε αν υπαρχει διαφορα στην ποιοτητα(περα απο την μεγαλη διαφορα στην τιμη) μεταξυ regaine και kirkland...εγω το regaine το εχω βρει 16 ευρω στο http://www.pharmacy2u.co.uk/productdetail.aspx?code=REES3603 για αγορα 9 μηνων ενω την kirkland http://www.minoxidil-direct.co.uk/Kirkland_Minoxidil.htm 5.6 ευρω για 12 μηνες!τεραστια διαφορα!απ οποιοτητα ομως?δεν ειναι υποπτη τετοια διαφορα τιμης?

KIRKLAND εγγύηση!!!
REGAIN - ROGAIN δεν εχω δοκιμασει ποτε γιατη θεωρω κοροιδια να δινω παραπανω χ5 χρήματα για το ιδιο προιον-ουσια! Αλλα οσους φιλους ξερω δεν εχουνε δει ποτε ουτε κατα διάνυα τους καλλίτερα αποτελεσματα απο μενα!
 

heyya

New Member
Απ: regaine η kirkland

azyx είπε:
[quote author=heyya link=topic=669.msg19604#msg19604 date=1256671336]
[quote author=Σπύρος link=topic=669.msg19600#msg19600 date=1256668494]
εννοείται ότι 80% δουλειά η μινοξ. κάνει στην κορυφή-τουλάχιστον στο εξωτερικό (FDA) διευκρινίζεται αυτό,γιατί παίζουν και πρόστιμα
για τους κροτάφους και μπροστά θέλει πολύ ενίσχυση-τρετινοίνη,κυστινη κ.α

???
αντε, δηλαδή δίνει αποτέλεσμα μπροστά και στους κροτάφους;; Όλα αυτά, κυστίνη, τρετινοίνη κ.α. δηλαδή θα μπορούσε να προστεθεί π.χ. σε gel αλόη βέρα και πως; τα παίρνεις σε κάψουλες και τα αδειάζεις έτσι χύμα η χρειάζεται κανα συστατικό να διαλυθεί σε υγρή μορφή;
thanks!
[/quote]

tretinoin=τρετινοινη = http://en.wikipedia.org/wiki/Tretinoin

Στα ελληνικα φαρμακεια την βρησκεις με το ονομα AIROL και κοστιζει 3 ευρω.. στο παρισι ειχα δώσει πανω απο 20 ευρω για την ιδια κρεμα:)
Στην αρχη να την βαζεις μια φορα τη μερα το βραδακι η απογευματακι(να μην εχει ηλιακο φως γιατι με εντονο φως ερεθιζεσαι ποιο πολύ εκει που την βαζεις) μονη της καλητερα και μινοξ να βαζεις μετα αφου απορροφηθεί η ΑΙΡΟΛ. Μετα απο κανα μηνα το δερμα την συνιθιζει και δεν ερεθιζεται αλλο ποια:) εγω πλεον την βαζω 2 φορες τη μερα... μια το μεσημεράκι μετα τη δουλεια και μια το βραδυ... Την βαζω μονο στους κροταφους!
[/quote]


Ευχαριστώ azyx... εγώ από τον Σπύρο κατάλαβα ότι αυτές τις ουσίες μπορούμε να την προσθέτουμε στην μινοξιδίλι!! κάνω λάθος;
 

azyx

New Member
Απ: regaine η kirkland

Ειναι κρεμα! ΚΑι καλο ειναι να την βαζεις μονη της! Με διαφορα ωρας απο τη μινοξ! Αν την βρεις σε λοσιον η σε σκονη την τρετινοινη πες μου και μενα... θα ηθελα να δοκιμασω να την ανακατεψω να δω πως δουλευει αλλα στην αρχη σε καποιο σημειο στο χερι η στο ποδι που εχω τριχουλες να την συγκρινω με μινοξ σκετη πριν την βαλω στο κεφαλι! (υπαρχει τρετινοινη σε χαπια... αλλα ειναι πανακριβη)
 

captkostas

New Member
Απ: regaine η kirkland

εχει βαλει κανενας minoxidil 6 % με 0,1% finasteride Dr Lee ?
θα ηθελα γνωμες


=====================================
kirkland 5 % (1,5 ml X 24 hours - morning)
Spiro 5% Dr Lee - morning
revivogen (2ml X 24 hours - night)
Fungoral ( 3 times X week
 

magic810

New Member
Απ: regaine η kirkland

azyx είπε:
Ειναι κρεμα! ΚΑι καλο ειναι να την βαζεις μονη της! Με διαφορα ωρας απο τη μινοξ! Αν την βρεις σε λοσιον η σε σκονη την τρετινοινη πες μου και μενα... θα ηθελα να δοκιμασω να την ανακατεψω να δω πως δουλευει αλλα στην αρχη σε καποιο σημειο στο χερι η στο ποδι που εχω τριχουλες να την συγκρινω με μινοξ σκετη πριν την βαλω στο κεφαλι! (υπαρχει τρετινοινη σε χαπια... αλλα ειναι πανακριβη)

Υπαρχει σε λοσιον στο

www.minoxidil.comhttp://http://http://

η τρετινοινη λεγεται κ αλλιως retin-a η retinol η retinoic acid

Επισης, φιλε Heya αν και δεν μαρεσει να κανω διαφημιση μπορεις να παρεις απο αυτο το site το xandrox 5% με retin-a(τρετινοινη-ρετινολη) και να προσθεσεις προγεστερονη-κυστινη-φιναστεριδη-saw palmetto-green tea(οχι ολα μαζι) 8)
 

heyya

New Member
Απ: regaine η kirkland

Φίλοι magic και azyx...

Ευχαριστώ και πάλι, μια λεπτομέρεια... δεν ακολουθώ κάποια θεραπεία με μίνοξ θα με ενδιέφερε για αρχή μια σκέτη τρετινοίνη. The point is... αξίζει έτσι μόνη της;
 

magic810

New Member
Απ: regaine η kirkland

heyya είπε:
Φίλοι magic και azyx...

Ευχαριστώ και πάλι, μια λεπτομέρεια... δεν ακολουθώ κάποια θεραπεία με μίνοξ θα με ενδιέφερε για αρχή μια σκέτη τρετινοίνη. The point is... αξίζει έτσι μόνη της;

Δεν εχω αποψη φιλε μου και δεν μπορω να σου απαντησω....δεν εχω δοκιμασει ποτε κατι τετοιο....
Τι ειναι αυτο που σε φοβιζει στη μινοξιδιλη......?
Και να τονισω κατι που πολλοι ισως να μην ξερουν....
Πολλους τους φοβιζει το γεγονος οτι ξεκινωντας μια θεραπεια θα χασουν και αυτα που εχουν......
Λοιπον ενα καλο παραδειγμα ειναι να πιασεις για δοκιμη και να βαλεις στο πισω μερος του κεφαλιου οτιδηποτε.. δεν υπαρχει καμμια περιπτωση να χασεις τα πισω μαλλια.... μιας και τα πισω μαλλια απο την φυση μας δεν μετατρεπουν την τεστοστερονη σε διιυσροτεστοστερονη...
Αν θεωρησουμε οτι η τριχοπτωση ειναι κληρονομικη προδιαθεση θα χασεις τα μαλλια που οι θυλακες τους εχουν εγκατεστημενο το <<γονιδιο>> που επηρεαζει στο λεω με απλα ελληνικα για να καταλαβαινουν ολοι.....
Ελπιζω να σε βοηθησα να κατανοησεις περιπου την αιτια....
Οσο πιο καλα κατανοησεις την περιπτωση της τριχοπτωσης τοσο καλυτερα θα μπορεσεις να παρεις πιο σωστες αποφασεις για την θεραπεια που θα ακολουθησεις τελικα...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

heyya

New Member
Απ: regaine η kirkland

Magic, δεν βλέπω ιδιαίτερο πρόβλημα σε μένα. Δεν χάνω μαλλί, δεν έχω έντονη τριχόπτωση, στην ουσία αναζητώ μια προληπτική συντήρηση. Την κατάστασή μου την αναφέρω στο link παρακάτω http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,737.msg19497.html#msg19497

Τη δοκιμή που λες δεν την πολυκατάλαβα, αλλά δεν έχω χρόνο να την κοιτάξω πάλι να την κατανοήσω, βιάζομαι αυτή τη στιγμή... :p next time
 

magic810

New Member
Απ: regaine η kirkland

heyya είπε:
Τη δοκιμή που λες δεν την πολυκατάλαβα, αλλά δεν έχω χρόνο να την κοιτάξω πάλι να την κατανοήσω, βιάζομαι αυτή τη στιγμή... :p next time

Παραδειγμα εδωσα ετσι....για να καταλαβεις τι εννοω....χεχχε ;)
 

Synth

New Member
Απ: regaine η kirkland

Βλέπω πως είναι αρκετοί αυτοί που χρησιμοποιούν Kirkland Minoxidil, και αναζητώντας στο net βρήκα την Kirkland να κυκλοφορεί σε δυο διαφορετικές συσκευασίες (δεν εννοώ τους μήνες χρήσης :)).

41cJyO8M--L._SS500_.jpg

http://www.amazon.com/Minoxidil-5-Extra-Strength-Regrowth-Supply/dp/B000FQ73O0/ref=tag_dpp_lp_edpp_img_ex

51s6qPnjQGL._SS500_.jpg

http://www.amazon.com/Minoxidil-Men-Hair-Regrowth-Treatment/dp/B000ZOHOQO/ref=pd_sbs_hpc_3


Είναι διαφορετικό το προϊόν ή έχει αλλάξει απλώς συσκευασία?

Τι ακριβώς συμβαίνει με αυτό, γνωρίζει κανείς?
 

Pathetic_Losser

New Member
Απ: regaine η kirkland

Εγω οσες φορες εχω παραγγειλει μου ηρθε η πρωτη. Αν κ την εχει παρει το ματι μου κ την δευτερη καποια στιγμη. ΜΜΜΜαλλον εχει αλλαξει η συσκευασια-δεν νομιζω να ειναι διαφορετικη.
Μην σε πολυαπασχολει η minox την ιδια δουλεια θα κανει anyway ;)
 

Synth

New Member
Απ: regaine η kirkland

pathetic_loser είπε:
Μην σε πολυαπασχολει η minox την ιδια δουλεια θα κανει anyway ;)

Αυτό που με απασχολεί είναι το ενδεχόμενο "μαϊμού" προϊόντος, βλέποντας διαφορετικές συσκευασίες για το ίδιο προϊόν. Δεν γνωρίζω κατά πόσο θα μπορούσε να συμβεί κάτι τέτοιο. Απλώς εκφράζω μια ανησυχία.
 

nakis

New Member
Απ: regaine η kirkland

Εγω παριγγειλα 12αμηνη Κirkland απο e-bay πολυ φτηνα και ολα μια χαρα.Θελω να πω πως επιδη χρησημοποιουσα regain και Axelan κατα διαστηματα δεν διαπιστωσα καμια διαφορα..ειδικα στην τιμη του ειναι απαιχτο.
Εχω ηδη ξεκινησει θεραπεια με κιρκλαντ revivogen και fugnoral μαζι με priorin βιταμινες....Εχω δει σημαντικη βελτιωση στην υφη των μαλιων μου αν και παρατηρω καποια ξηροδερμια που και που.
Εν παση περιπτωση επιδη το προβλημα μου ειναι κυριως στους κροταφους αναφερατε την τρετινοινη σαν ενισχυτικη κρεμα.Παω απλα στο φαρμακειο δηλαδη και ζηταω ΑIROL ?ποτε προτινετε την χρηση της?
Ευχαριστω...
 

Synth

New Member
Απ: regaine η kirkland

ANAR είπε:
Μήπως παιζουν ρολο οι μηνες στη συσκευασία;
Μάλλον όχι.

484227dc50a09_67650n.jpg
674719_200910272230261j4nr.jpg




nakis είπε:
Εγω παριγγειλα 12αμηνη Κirkland απο e-bay πολυ φτηνα και ολα μια χαρα.
Δεν αμφισβητούμε την Κirkland σαν μινοξιδιλη, φαίνεται πως είναι εξίσου καλή με το Regain και με super τιμή. Είναι όμως περίεργο που κυκλοφορεί σε δύο διαφορετικές συσκευασίες.



nakis είπε:
Παω απλα στο φαρμακειο δηλαδη και ζηταω ΑIROL ?ποτε προτινετε την χρηση της?
Ναι. Ζήτα Airol Tretinoin cream 0,05% (all-trans-retinoic acid) 3 €. Ξεκίνα από τώρα.
Έχει πολλά θετικά σχόλια για τους κροτάφους.
Τη χρησιμοποιώ για πολύ μικρό χρονικό διάστημα για να της κάνω κριτική.
 

nakis

New Member
Απ: regaine η kirkland

OK σε ευχαριστω...κανενα tip για το ποτε να την βαζω σε σχεση με την θεραπεια μου...δηλαδη μετα το kirkland πριν ?με το revivogen?
 
Μπλουζα