regaine η kirkland

dim74

Member
επειδη η minoxidil ειναι σημαντικο μερος της θεραπειας μας ειναι βασικο για μενα να ξερουμε αν υπαρχει διαφορα στην ποιοτητα(περα απο την μεγαλη διαφορα στην τιμη) μεταξυ regaine και kirkland...εγω το regaine το εχω βρει 16 ευρω στο http://www.pharmacy2u.co.uk/productdetail.aspx?code=REES3603 για αγορα 9 μηνων ενω την kirkland http://www.minoxidil-direct.co.uk/Kirkland_Minoxidil.htm 5.6 ευρω για 12 μηνες!τεραστια διαφορα!απ οποιοτητα ομως?δεν ειναι υποπτη τετοια διαφορα τιμης?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

cool11

Well-Known Member
Απ: regaine η kirkland

Τι να σου πω φιλε μου...

εγω ειπα για φτηνοτερα απο regain να παω σε minoxidil target, και τωρα που εμφανισα για πρωτη φορα στα χρονικα σμηγματοροικη δερματιτιδα, λεω ισως να φταιει η αλλαγη σκευασματος, και ξαναγυριζω σε regain...
Δεν μπορω να εχω αποδειξεις αλλα...

Το θεμα ποιοτητα ειναι κατι που γενικα το παραβλεπουν πολλοι.

Ιδια συστατικα ισως να μη σημαινει παντα ιδια ποιοτητα.
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: regaine η kirkland

δοκιμάζεις και συμπεραίνεις - τίποτα δεν είναι δεδομένο για τον καθένα
η kirkland έχει και μία έγκριση FDA,το regain;! :-\
 

Death Valley

New Member
Απ: regaine η kirkland

3c371sbol.jpg

397b1sbol.jpg

37721sbol.jpg


Τουλαχιστον εχει εγγυηση χρηματων
 

magic810

New Member
Απ: regaine η kirkland

cool11 είπε:
Τι να σου πω φιλε μου...

εγω ειπα για φτηνοτερα απο regain να παω σε minoxidil target, και τωρα που εμφανισα για πρωτη φορα στα χρονικα σμηγματοροικη δερματιτιδα, λεω ισως να φταιει η αλλαγη σκευασματος, και ξαναγυριζω σε regain...
Δεν μπορω να εχω αποδειξεις αλλα...

Το θεμα ποιοτητα ειναι κατι που γενικα το παραβλεπουν πολλοι.

Ιδια συστατικα ισως να μη σημαινει παντα ιδια ποιοτητα.

Φιλε μου παρατα την υγρη μορη του rogaine και ριχτο στον αφρο να βρεις την υγεια σου..... ;)
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: regaine η kirkland

αν ξερω ισως κανω και λαθος αλλα νομιζω η target χρησιμοποιει αλκοολη μεγαλυτερη σε βαθμο απο τις αλλες 2

αν γνωριζει καποιος 100% ας με διορθωσει , ,εγω εχω αυτην την εντυπωση χωρις να ειμαι 100% σιγουρος


οσο για την krikland αν ειναι καλη η οχι εγω απο προσωπικη εμπειρια πιστευω οτι ειναι πολυ καλη

μιας και τις δυο αυτες μινοξιδιλες της χρησιμοποιησα για αρκετους μηνες οποτε συγκρινοντας τες
πιστευω πως και οι δυο ειναι το ιδιο καλες

επισης δεν ειχα κανενα προβλημα οταν αλλαξα απο regaine σε kirkland
 

cool11

Well-Known Member
Απ: regaine η kirkland

Παναγιωτης είπε:
αν ξερω ισως κανω και λαθος αλλα νομιζω η target χρησιμοποιει αλκοολη μεγαλυτερη σε βαθμο απο τις αλλες 2

αν γνωριζει καποιος 100% ας με διορθωσει , ,εγω εχω αυτην την εντυπωση χωρις να ειμαι 100% σιγουρος


οσο για την krikland αν ειναι καλη η οχι εγω απο προσωπικη εμπειρια πιστευω οτι ειναι πολυ καλη

μιας και τις δυο αυτες μινοξιδιλες της χρησιμοποιησα για αρκετους μηνες οποτε συγκρινοντας τες
πιστευω πως και οι δυο ειναι το ιδιο καλες

επισης δεν ειχα κανενα προβλημα οταν αλλαξα απο regaine σε kirkland


Τωρα που το λες, καπου εχει αναφερθει αυτο για την target...

Απο τη 'χημικη' εμπειρια σου, αυτο μπορει να ειναι αιτια προβληματων (πχ δερματιτιδες)?
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: regaine η kirkland

ο vag είχε γράψει ότι η target περιέχει 96% αλκοόλη,αλλά αυτό δεν πρέπει να είναι σωστό γιατί έτσι μένει 4% δ/μα μινοξ.+προπ. γλυκόλη+νερό ??? ;D
 

Donnie

Member
Απ: regaine η kirkland

Σπύρος είπε:
ο vag είχε γράψει ότι η target περιέχει 96% αλκοόλη,αλλά αυτό δεν πρέπει να είναι σωστό γιατί έτσι μένει 4% δ/μα μινοξ.+προπ. γλυκόλη+νερό ??? ;D

Και νομίζω πως κάποιος αργότερα διευκρίνησε πως αυτό δεν αναφέρεται στο ποσοστό της αλκοόλης αλλά στην καθαρότητά της.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John83

Member
Απ: regaine η kirkland

Καταρχήν συγγνώμη για τα Greeklish...
Απάντηση στην ερώτησή μου βρήκα σε άλλο thread...
Σαν νέος σχετικά στο forum πιστευω να δικαιολογούμαι!
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: regaine η kirkland

cool11 είπε:
Τωρα που το λες, καπου εχει αναφερθει αυτο για την target...

Απο τη 'χημικη' εμπειρια σου, αυτο μπορει να ειναι αιτια προβληματων (πχ δερματιτιδες)?

οχι ακομη και αν ισχυει αυτο
ειτε εβαζες καποια αλλη που ισως να ειχε μικροτερο βαθμο το αποτελεσμα παλι θα ηταν ιδιο

το οτι μπορει να προκαλεσει δερματιτιδες πιστευω πως ναι

αλλα αν σου προκαλουσε μια οπως η target λογικα θα σου προκαλουσε και μια αλλη

για μενα αν ψαχνεις μια εναλαγη του regaine η kirkland που την εχω δοκιμασει οσο δοκιμασα και την regaine
ειναι μια καλη επιλογη δεν ειδα κατι ιδιαιτερο σαν διαφορα ουτε στην προκληση ερεθισμων ουτε σε αποτελεσματα
 

cool11

Well-Known Member
Απ: regaine η kirkland

Donnie είπε:
[quote author=Σπύρος link=topic=669.msg10913#msg10913 date=1239464101]
ο vag είχε γράψει ότι η target περιέχει 96% αλκοόλη,αλλά αυτό δεν πρέπει να είναι σωστό γιατί έτσι μένει 4% δ/μα μινοξ.+προπ. γλυκόλη+νερό ??? ;D

Και νομίζω πως κάποιος αργότερα διευκρίνησε πως αυτό δεν αναφέρεται στο ποσοστό της αλκοόλης αλλά στην καθαρότητά της.
[/quote]

λιγοτερο καθαρη αλκοολη, σημαινει πρακτικα οτι ειναι χειροτερη? για να μας το εξηγησει καποιος.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: regaine η kirkland

cool11 είπε:
λιγοτερο καθαρη αλκοολη, σημαινει πρακτικα οτι ειναι χειροτερη? για να μας το εξηγησει καποιος.

οχι δεν σημαινει οτι ειναι χειροτερη η αλκοοη χρησιμοποιειτε και σαν διαλυτης σε ενα διαλλυμα
 

dim74

Member
Απ: regaine η kirkland

παρηγγειλα για πρωτη φορα minoxidil kirkland απο το minoxidil direct και μου ηρθε σημερα.12 μπουκαλακια τα οποια ηταν χυμα(εννοω οχι μεσα σε κουτια ενα-ενα η τρια τρια ας πουμε) μαζι με 4 ντροπερ!η τιμη με τα μεταφορικα 57.05 ευρω!εχουν ημερομηνια ληξης ολα 11/11


Υ.Γ με τα μεταφορικα βγαινει το μπουκαλακι 4,75 ευρω!κλεφτες του regaine!
 

lalakos

Member
Απ: regaine η kirkland

dim74 είπε:
παρηγγειλα για πρωτη φορα minoxidil kirkland απο το minoxidil direct και μου ηρθε σημερα.12 μπουκαλακια τα οποια ηταν χυμα(εννοω οχι μεσα σε κουτια ενα-ενα η τρια τρια ας πουμε) μαζι με 4 ντροπερ!η τιμη με τα μεταφορικα 57.05 ευρω!εχουν ημερομηνια ληξης ολα 11/11


Υ.Γ με τα μεταφορικα βγαινει το μπουκαλακι 4,75 ευρω!κλεφτες του regaine!

dim74, επειδη έχω βαρεθεί να στάζω 29 ευρά κάθε μήνα για το regaine λεω σιγά σιγά να στραφώ προς kirkland. Επειδή σιγά σιγά πρέπει να πάω φαρμακείο πάλι για regaine, για πε μου λίγο πόσες μέρες έκανε να σου έρθει?
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: regaine η kirkland

καθε κρατος που στελνει οτιδηποτε χρεωνει την αποστολη με τα γραμμαρια η αλλιως τα κιλα

και ειδικα καποιοι χρηστες στο ebay μου ειχαν πει για να μου βγει πιο φτηνα η μεταφορα να ελαφρωναν οσο γινοταν πιο πολυ την συσκυασια η αλλιως λιγα δολλαρια παραπανω και στελναν με το κουτι τους

γενικα να προτιματε σελιδες που ειναι οσο δυνατον πιο γνωστες και με οχι underground η αλλιως σελιδες που ειναι προχειρα στημενες για να αποφευχθει οσο το δυνατον περισσοτερο ο κινδυνος της μαιμους προιοντος
 
Μπλουζα