regaine η kirkland

nikolakis

Well-Known Member
Ωχ ...ετσι ειναι το σωστο; Εννοειτε πως βαζω σε ολο το κεφαλι γιατι μου κανει δουλεια σε ολες τις περιοχές τουλαχιστον μεχρι τωρα που εβαζα το υγρό ...αλλα εγω εχθες εβαλα στην χούφτα μου κ απλα το άπλωσα παντου σαν να κανω με σαμπουάν τα μαλλια μου ενα πραγμα ...μου φαινεται με το υγρό μια χαρα ηταν που ηξερες πως κ ποσο εβαζες ....
Το υγρό ειναι μακραν καλύτερο αλλα οι πιο πολλοί έχουμε θέμα ξηροδερμίας λογω της προπγλ που εχει μεσα η υγρή μινοξ. Επίσης με το υγρό ειχα δει καλύτερα αποτελέσματα κ ο χρόνος εφαρμογής ήταν ο μισος.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Ναι τσακ μπαμ το βαζεις...ειπα απλα να δοκιμασω κ αφρό ...τ εγω δεν εχω θεμματα ξηροδερμίας κ γνκ τπτ αξιοσημείωτο....κ η βλακεια ειναι οτι πηρα. Για 6μηνη χρήση ...τεσπα.
 

nikolakis

Well-Known Member
Ναι τσακ μπαμ το βαζεις...ειπα απλα να δοκιμασω κ αφρό ...τ εγω δεν εχω θεμματα ξηροδερμίας κ γνκ τπτ αξιοσημείωτο....κ η βλακεια ειναι οτι πηρα. Για 6μηνη χρήση ...τεσπα.
Αν το πουλάς το αγοράζω εγω. Αν μένεις Αθήνα
 

nine

Active Member
8 χρονια πλεον στην μινοξ χωρις παρενεργειες μαυρους κυκλους κτλ, ειμαι 38 και με λενε και εμενα για μικροτερο. Μην τρομοκρατεις αδικως

8 χρονια στην μινοξ χωρις καθολου παρενεργειες ολα τα χρονια ή ειχες και εφυγαν με τον καιρο;
Αναφερομαι κυριως σε παρενεργειες εμφανισης προσωπου.
Μάρκα; Δόση 2 φορές την ημέρα; Κραταει οντως τοσα χρονια να δινει;

Δωσε πληροφοριες για εμας που δεν εχουμε κλεισει 12μηνο ακομα με μινοξ :p
 

tasos33

Well-Known Member
Εχω δοκιμασει πολλες ,σχεδον όλες και πειραματα πολλα μετις ποσοτητες. Αναγκαστηκα λογω τοππικ μονο βραδυ 1.5 με 2 μλ το βραδυ. Τα τελςυταια χρονια ειναι hairway ,δε λαδωνει στεγνωνει γρηγορα και το πρωι κανει και την τριχα πιο σκληρη.

Παρενεργεις δεν ειχα δεν εχω, η αν εχω θα ειναι τοσο ασήμαντες που ισως να μην τις αντιλαμβανομαι. Βεβαια δε καπνιζω γυμναζοναι τρωω οσο το δυνατον πιο υγιεινά,πίνω πολυ φιλτραρισμενο νερο ισως ολα αυτα να παιζουν ρολο,ισως.

Απο αποδοση η μινοξ απλα μου κραταει οτι εχω ολα αυτα τα χρονια, βρηκε 20 τριχες το 2011 εχω 18 τωρα. Αν την ειχα ξεκινησει τρια χρονια νωρίτερα θα ημουν σε αλλη φαση τωρα.
 

pipitsa

New Member
Τα παρακάτω τα είχα γράψει σε άλλο ποστ πριν κάτι μέρες αλλά νομίζω ότι εδώ ταιριάζουν καλύτερα.

Γεια και από εμένα. Ξεκίνησα να βάζω kirkland υγρή μινοξιδίλη τον περασμένο Σεπτέμβρη 2 φορές την ημέρα (πρωί-βράδυ). Παράλληλα άρχισα να παίρνω βιοτίνη 5000mcg και B-complex. Από την πρώτη εβδομάδα άρχισε το shedding και στα μέσα Οκτώβρη ήταν εμφανέστατη η αραίωση. Από τα τέλη του Οκτώβρη εως τα μέσα του Νοέμβρη άρχισαν τα μαλλιά να ξαναβγαίνουν πιο χοντρά και πιο γερά. Είχαν αρχίσει να βγαίνουν τρίχες ακόμα και στους κροτάφους όπου δεν είχα ίχνος απο μαλλί για χρόνια.

Μέχρι στιγμής αυτά ήταν τα καλά, γιατί από τότε άρχισα να παρατηρώ κάτι σαν ρυτίδες στο μέτωπο. Λέω "σαν" ρυτίδες γιατί μάλλον ηταν απο την ξηρότητα του δέρματος που μου προκάλεσε η μινοξιδίλη, ήταν ιδιαίτερα εμφανείς όταν έκανα γκριμάτσες. Πέρα από τις "ρυτίδες" ένιωθα συνέχεια ένα τράβηγμα στο πρόσωπο και επιπλέον το δέρμα μου είχε μια περίεργη όψη και υφή (δεν ξέρω πως ακριβώς να το περιγράψω). Αυτή η αλλαγή στο δέρμα ήταν πιο έντονη στα πλαϊνά του προσώπου λίγο πιο πάνω από το ύψος των ματιών. Αυτό αρχικά δεν το παρατήρησα στο σπίτι με το φως στο μπάνιο αλλά από την αντανάκλαση του προσώπου μου στο τζάμι του λεωφορείου. Στην αρχή τρόμαξα. Όταν γύρισα σπίτι και κοίταξα πιο προσεκτικά απο κοντά και υπο γωνία το πρόσωπό μου στον καθρέφτη το παρατήρησα ξανά. Πάντως ήταν πιο ορατή αυτή η αλλαγή στο δέρμα κάτω από το φως του ήλιου.
Συνέχισα να βάζω μινοξιδίλη για καμιά εβδομάδα ακόμα ως που πήρα την απόφαση να την κόψω σταδιακά. Έτσι και έκανα. Καλύτερα με αραιωμένο μαλλί παρά με παραμορφωμένο πρόσωπο.
Μια άλλη παρενέργεια ίσως ήταν ότι είχα και πιο έντονους μαύρους κύκλους, αλλά αυτό δεν μπορώ να το πω με σιγουριά. Ίσως όμως ήταν η ιδέα μου επειδή το πρόσωπό μου είχε μια άσχημη όψη.

Αυτή την στιγμή το πρόσωπό μου έχει επανέλθει κατά 95+% και η τελευταία φορά που έβαλα μινοξιδίλη ήταν στα μέσα του Γενάρη. Το μαλλί καθώς έκοβα σταδιακά την μινοξιδίλη άρχιζε να αραιώνει. Αυτή την στιγμή έχω την εντύπωση ότι είναι λίγο καλύτερα από ότι ήταν πριν αρχίσω την μινοξιδίλη. Την βιοτίνη και το b-complex τα χρησιμοποιώ ακόμα και βλέπω ότι η όψη των μαλλιών είναι καλύτερη από ότι ήταν πριν αρχίσω να χρησιμοποιώ την μινοξιδίλη και είναι ίσως και λίγο πιο χοντρά. Δεν πρόκειται να μου σταματήσει η τριχόπτωση με τις βιταμίνες αλλά βοηθάνε σίγουρα τα υπάρχοντα μαλλιά. Επιπλέον έχω ενέργεια κατά την διάρκεια της ημέρας.

Για μένα δούλεψε θα έλεγα πολύ γρήγορα η μινοξιδίλη αλλά εμφανίστηκαν εξίσου γρήγορα και οι παρενέργειες. Πάντως ευτυχώς που εμφανίστηκαν γρήγορα και όχι ας πούμε μετά απο κανα χρόνο όταν ίσως είχα αρκετά πυκνό μαλλί γιατί μετα που θα την σταματούσα και θα μου έπεφταν τα μαλλιά θα πάθαινα ψυχολογικό κοκομπλόκο.
 

Xr1stos

New Member
καλησπερα εχω kirkland αφρο. ποσο βαζω?? 2ml πρωι βραδυ?? στο μπουκαλακι πισω λεει μισο καπακι που ειναι μου φαιτεται περισοτερο απο 2ml
 

Akis-multi

Well-Known Member
Συνηθίζεται να λέμε πως οι μινοξιδιλες είναι όλες ίδιες, το ίδιο λένε και στα φαρμακεία πχ γιατί παίρνεις regaine πάρε άλλη μάρκα πιο φτηνή είναι το ίδιο πράγμα. Σε όσα φαρμακεία έχω ζητήσει regaine μου λένε ακριβώς το ίδιο. Aν μετά τη λήξη της πατέντας βγήκαν τόσες άλλες εταιρείες που πουλάνε μινοξιδιλες(υποτίθεται αντιγραφή του regaine) μοιραία δε θα έριχνε και το regaine τη δική του για να παραμείνει ανταγωνιστική; Αντί για αυτό το regaine έχει ακριβυνει και μάλιστα πολυ. Θεωρώ ότι είναι τοπ και μάλλον η διάθεση μινοξιδιλης απο άλλες εταιρείες τους εκανε καλο τους δυνάμωσε πιο πολύ δείχνοντας πως δεν είναι το ιδιο. Έτσι λέω εγώ, βασικά ο νόμος της αγοράς το λέει όποτε κάτι καταλαβαίνουμε από όλα αυτά νομίζω.
 

Harris_G

Well-Known Member
Μετα απο χρονια χρησης υγρου regaine δοκίμασα τον αφρό μόλις τελείωσε και ξαναπήρα υγρό, ΚΑΜΙΑ σχέση αφρός 10 κλάσεις πάνω απορρόφηση θεϊκή, στεγνώνει ακαριαία, δε λαδώνει. Αλλά...40ευρω στα μπούτια.
 

ANAR

Well-Known Member
Συνηθίζεται να λέμε πως οι μινοξιδιλες είναι όλες ίδιες, το ίδιο λένε και στα φαρμακεία πχ γιατί παίρνεις regaine πάρε άλλη μάρκα πιο φτηνή είναι το ίδιο πράγμα. Σε όσα φαρμακεία έχω ζητήσει regaine μου λένε ακριβώς το ίδιο. Aν μετά τη λήξη της πατέντας βγήκαν τόσες άλλες εταιρείες που πουλάνε μινοξιδιλες(υποτίθεται αντιγραφή του regaine) μοιραία δε θα έριχνε και το regaine τη δική του για να παραμείνει ανταγωνιστική; Αντί για αυτό το regaine έχει ακριβυνει και μάλιστα πολυ. Θεωρώ ότι είναι τοπ και μάλλον η διάθεση μινοξιδιλης απο άλλες εταιρείες τους εκανε καλο τους δυνάμωσε πιο πολύ δείχνοντας πως δεν είναι το ιδιο. Έτσι λέω εγώ, βασικά ο νόμος της αγοράς το λέει όποτε κάτι καταλαβαίνουμε από όλα αυτά νομίζω.

Μόνο ριγκειν ......όλα τα αλλά νεράκι.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Νικολας νικ

Well-Known Member
Μόνο ριγκειν ......όλα τα αλλά νεράκι.
Στον αφρο η στο υγρο αναφερεσαι; Εγω παντως ξεκινησα δοκιμαστικα το ελληνικο Αξελαν 5% , κοστιζει 16 ευρω, απο απορροφηση ειναι καλυτερο απο ριγκειν υγρο, στεγνωνει πολυ γρηγορα, δε λαδωνει καθολου, το εβαλα σε μπουκαλακι ριγκειν κ ελυσα το προβλημα της συσκευασιας του, τωρα οσον αφορα την αποδοση δεν ξερω ακομη θα φανει
 

ANAR

Well-Known Member
Σαν μινοξιδιλη γενικά αναφέρομαι Νικόλα....μόλις ξεκίνησα κιρκλαντ πήρα την κάτω βόλτα .....αναφέρομαι πριν τις μεταμοσχεύσεις ....σαν να έβαζα νεράκι....φυσικά μετά την έκοψα τελείως.
 

Harris_G

Well-Known Member
Εγω οσο ημουν Ολλανδια για σπουδες ειχα ξεμεινει απο μα....α μου μια φορα και πηρα μια απο εκει απο φαρμακειο. ΤΡΑΓΙΚΗ ποιοτητα, αραιωση εμφανεστατη κατευθειαν (σε συνδυασμο με κακιστη διατροφη που εκανα και ελλειψη βιταμινης D απο ηλιο), την ενιωθα οτι δεν κολλουσε καλα στο δερμα. Μετα απο αυτη την εμπειρια δεν ξαναλλαζω το γνησιο Regaine. Αλλα μας πουλανε τεραστια τρελα με την αυξηση τιμης.
 

cool11

Well-Known Member
Μετα απο χρονια χρησης υγρου regaine δοκίμασα τον αφρό μόλις τελείωσε και ξαναπήρα υγρό, ΚΑΜΙΑ σχέση αφρός 10 κλάσεις πάνω απορρόφηση θεϊκή, στεγνώνει ακαριαία, δε λαδώνει. Αλλά...40ευρω στα μπούτια.

Εγω οσο ημουν Ολλανδια για σπουδες ειχα ξεμεινει απο μα....α μου μια φορα και πηρα μια απο εκει απο φαρμακειο. ΤΡΑΓΙΚΗ ποιοτητα, αραιωση εμφανεστατη κατευθειαν (σε συνδυασμο με κακιστη διατροφη που εκανα και ελλειψη βιταμινης D απο ηλιο), την ενιωθα οτι δεν κολλουσε καλα στο δερμα. Μετα απο αυτη την εμπειρια δεν ξαναλλαζω το γνησιο Regaine. Αλλα μας πουλανε τεραστια τρελα με την αυξηση τιμης.

Συνηθίζεται να λέμε πως οι μινοξιδιλες είναι όλες ίδιες, το ίδιο λένε και στα φαρμακεία πχ γιατί παίρνεις regaine πάρε άλλη μάρκα πιο φτηνή είναι το ίδιο πράγμα. Σε όσα φαρμακεία έχω ζητήσει regaine μου λένε ακριβώς το ίδιο. Aν μετά τη λήξη της πατέντας βγήκαν τόσες άλλες εταιρείες που πουλάνε μινοξιδιλες(υποτίθεται αντιγραφή του regaine) μοιραία δε θα έριχνε και το regaine τη δική του για να παραμείνει ανταγωνιστική; Αντί για αυτό το regaine έχει ακριβυνει και μάλιστα πολυ. Θεωρώ ότι είναι τοπ και μάλλον η διάθεση μινοξιδιλης απο άλλες εταιρείες τους εκανε καλο τους δυνάμωσε πιο πολύ δείχνοντας πως δεν είναι το ιδιο. Έτσι λέω εγώ, βασικά ο νόμος της αγοράς το λέει όποτε κάτι καταλαβαίνουμε από όλα αυτά νομίζω.


Δεν το συζητω οτι ειναι κατα πολυ ανωτερος και πιο ευκολα χρησιμοποιουμενος ο αφρος σε σχεση με το υγρο.

Αλλα να ειστε καλα, γιατι μου τελειωνε ο αφρος regaine, και σκεφτομουν για kirkland αφρο λογω κοστους, αλλα ομως με γλυτωσατε απο 'snake' foams, με προβληματα και αναποτελεσματικοτητα=αυξημενη τριχοπτωση...

Regaine foam λοιπον, και τιποτε αλλο.
 

kevin

New Member
καμια σελιδα για αγορα? ευχαριστω!
Αν θελεις εχω Kirkland 5% υγρο . Το λέω γιατι παρήγγειλα εγω από εξωτερικο και μου φερε και ενας φιλος που σπουδαζει εξω και θα μου μεινει... Είναι 5 μπουκαλακια 28 ευρω μαζι με τα εξοδα αποστολης
 

giannis1312

Active Member
Θελω να μου απαντηση καποιος εαν μπορε το ρεγκαιν ειναι καλυτερο απο κιρκλαντ; σε αποδοση;
 
Μπλουζα