Qeorqe, FUE, 2329g, 17/12/2020

vlafo

Well-Known Member
Το θέμα δεν είναι αν θα στρώσει που το εύχομαι, αλλά δεν υπήρχε κανένας λόγος να γίνει αυτό.
Τουλάχιστον ο συγκεκριμένος γιατρός δεν μας έχει συνηθίσει σε τέτοια.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Qeorqe

Member
Το θέμα δεν είναι αν θα στρώσει που το εύχομαι, αλλά δεν υπήρχε κανένας λόγος να γίνει αυτό.
Τουλάχιστον ο συγκεκριμένος γιατρός δεν μας έχει συνηθίσει σε τέτοια.
Η αλήθεια ειναι οτι οταν γινόταν η εξαγωγή πισω ειχα αρκετή αιμορραγία, ευτυχώς οχι στην τοποθέτηση, ισως γι'αυτο, πλεον σταμάτησε.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Σου είπε ο άνθρωπος ότι δεν έχει την οικονομική δυνατότητα για 2ημερη....κ θα πάει ξανά ...δλδ τι να προλάβει να κάνει σε μια μέρα ; Φαίνεται ότι θέλει κορυφή κ πίσω εξάλλου....εγώ δεν νομίζω να μην έχει κάλυψη με τα 2.5 πάντως ...θα δείξει ....

Αυτή την παράμετρο δεν έχω δει να την αναφέρει κάποιος σε σχολιασμό αποτελεσμάτων. Ισχύει για όλες τος κλινικές.
 

vlafo

Well-Known Member
Αν δε μπορεί κάποιος να ανταπεξέλθει οικονομικά που είναι απόλυτα σεβαστό,θα πρέπει τουλάχιστον η μονοήμερη συνεδρία να είναι απόλυτα σχεδιασμένη ορθολογικά.
Το crown δεν έχει να κάνει καμία σχέση.
Θα έπρεπε ή να έβαζε παραπάνω αν ήταν motorized μόνο ή να ήξερε ότι δεν ήταν αρκετά αυτά που θα έβαζε και να επανερχόταν με δεύτερη μμ.
Με τέτοιο λόγο βέβαια θα είναι υπεραρκετά.
Αλλά είχε τίμημα.
Αρκεί να γνώριζε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

vlafo

Well-Known Member
Οι μμ έχουν και κάτι υποκειμενικό. Πάντα κρίνεις με αυτό που ήσουν και όχι με αυτό που θα μπορούσες να γίνεις (και το οποίο το 95% των μελών το αγνοεί).
Ίσως το πιο εύστοχο σχόλιο και αυτό που πρέπει να βλέπουν όλοι.
Δυστυχώς εκεί στηρίζονται και οι κλινικές και το πλασάρουν σαν συγκριτικό πλεονέκτημα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αν δε μπορεί κάποιος οικονομικά να ανταπεξέλθει οικονομικά που είναι απόλυτα σεβαστό,θα πρέπει τουλάχιστον η μονοήμερη συνεδρία να είναι απόλυτα σχεδιασμένη ορθολογικά.
Το crown δεν έχει να κάνει καμία σχέση.
Θα έπρεπε ή να έβαζε παραπάνω αν ήταν motorized μόνο ή να ήξερε ότι δεν ήταν αρκετά αυτά που θα έβαζε και να επανερχόταν με δεύτερη μμ.
Με τέτοιο λόγο βέβαια θα είναι υπεραρκετά.
Αλλά είχε τίμημα.
Αρκεί να γνώριζε.

θα συμφωνησω
 

aeratos28

Just aeratos
Εγώ σκέφτομαι και κάτι άλλο.επειδη ο φίλος εδώ θα πάει κάποια στιγμή και για δεύτερη.το φιλέτο πίσω το τερμάτισαν θεωρώ ήδη.θα δουλέψει λογικά τα πλάγια περισσότερο και ένα πολύ μικρό μικρό κομμάτι από πίσω που πόσα πλέον να δώσει ..υπερβολικά λιγα.αυτο το μεγάλο λόγο που έβγαλαν τώρα δεν θα τον βρουν πάλι και όλα αυτά τα πολύτροπα που θα χρειάζονταν για crown και middle ,που θα βρεθούν?
 

ΛΕΣ

Active Member
Εγώ σκέφτομαι και κάτι άλλο.επειδη ο φίλος εδώ θα πάει κάποια στιγμή και για δεύτερη.το φιλέτο πίσω το τερμάτισαν θεωρώ ήδη.θα δουλέψει λογικά τα πλάγια περισσότερο και ένα πολύ μικρό μικρό κομμάτι από πίσω που πόσα πλέον να δώσει ..υπερβολικά λιγα.αυτο το μεγάλο λόγο που έβγαλαν τώρα δεν θα τον βρουν πάλι και όλα αυτά τα πολύτροπα που θα χρειάζονταν για crown και middle ,που θα βρεθούν?
Δεν ξέρεις ποια είναι η συνενόηση. Αν ο φίλος είπε θέλω μπροστά να είμαι πένα και πίσω πιο αραιός και να παίξω τοπικ η Μανέ. Προφανώς αυτό που λες είναι σωστό και δεν νομίζω ο γιατρός η ο πελάτης να μην το γνωρίζουν.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εξαρτάται από την δότρια. Ο μεγάλος λόγος μπροστά πιάνει πάντα τόπο.
 

ΛΕΣ

Active Member
Οι μμ έχουν και κάτι υποκειμενικό. Πάντα κρίνεις με αυτό που ήσουν και όχι με αυτό που θα μπορούσες να γίνεις (και το οποίο το 95% των μελών το αγνοεί).
Μεγάλη αλήθεια και πιστεύω ότι γενικότερα στην κοινωνία υπάρχει αυτή η αντίληψη. Όλοι μας προσπαθούμε πάντα να βρούμε κάποιον χειρότερο από εμάς είτε οίκονομικα, είτε κοινωνικά είτε στα μαλλιά στο σώμα στο ύψος παντού. Έχουμε μάθει να συγκρίνουμε το καλό με το κακό και όχι το καλό με το καλύτερο. Εγώ πάντα σε όλους τους τομείς λέω δεν θα συγκριθω ούτε με τον χειρότερο ούτε με τον μέσο όρο, θα συγκριθω με το καλύτερο που εγώ μπορώ να είμαι-πετυχω.
 

Ronaldo

Well-Known Member
Κάποιο λόγο θα είχε ο γιατρός για να κάνει αυτή την εξαγωγή, δεν νομίζω να έγινε τυχαία ούτε από αμέλεια. Καθώς θα μπορούσε άνετα να πάει και πιο πλάγια. Ίσως το έκανε επίτηδες ώστε να ανεβάσει τον λόγο για να δείχνει πιο πυκνό το αποτέλεσμα, από ότι να πήγαινε και πιο πλάγια και να κατέβαζε τον λόγο εξαγωγής. Όσο για την δότρια ας περιμένουμε να δούμε αν θα φαίνεται κάτι άσχημα και μετά να κρίνουμε. Τελικά πόσο πλήρωσες για τα 2400 grafts @Qeorqe ?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Nik.Mos

Well-Known Member
Εξαρτάται από την δότρια. Ο μεγάλος λόγος μπροστά πιάνει πάντα τόπο.
Aφορμης δοθεισης απο το σχολιο του αερατου, σε περιπτωση πληθωρας μονοτριχων και ελλειψης διτριχων,τριτριχων κτλ, μπορουμε να σχηματισουμε ενα x-τριχο ενωνοντας τον καταλληλο αριθμο μονοτριχων και τοποθετωντας τα στην ιδια υποδοχη ωστε να φυτρωσουν μαζι σαν ενα πολυτριχο;Ειναι κανονας και αν ναι σωζει σε περιπτωσεις απουσιας πολυτριχων για καλυψεις πχ crown η πισω απο hairline;
Fu(follicular unit) pairing νομιζω την ονομαζουν την τεχνικη
 

Qeorqe

Member
Κάποιο λόγο θα είχε ο γιατρός για να κάνει αυτή την εξαγωγή, δεν νομίζω να έγινε τυχαία ούτε από αμέλεια. Καθώς θα μπορούσε άνετα να πάει και πιο πλάγια. Ίσως το έκανε επίτηδες ώστε να ανεβάσει τον λόγο για να δείχνει πιο πυκνό το αποτέλεσμα, από ότι να πήγαινε και πιο πλάγια και να κατέβαζε τον λόγο εξαγωγής. Όσο για την δότρια ας περιμένουμε να δούμε αν θα φαίνεται κάτι άσχημα και μετά να κρίνουμε. Τελικά πόσο πλήρωσες για τα 2400 grafts @Qeorqe ?
Φίλε η τιμή ήταν στα 2500€
 
  • Like
Reactions: spi

Qeorqe

Member

Συνημμένα

  • 20201222_224855.jpg
    20201222_224855.jpg
    448.2 KB · Προβολές: 318

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Aφορμης δοθεισης απο το σχολιο του αερατου, σε περιπτωση πληθωρας μονοτριχων και ελλειψης διτριχων,τριτριχων κτλ, μπορουμε να σχηματισουμε ενα x-τριχο ενωνοντας τον καταλληλο αριθμο μονοτριχων και τοποθετωντας τα στην ιδια υποδοχη ωστε να φυτρωσουν μαζι σαν ενα πολυτριχο;Ειναι κανονας και αν ναι σωζει σε περιπτωσεις απουσιας πολυτριχων για καλυψεις πχ crown η πισω απο hairline;
Fu(follicular unit) pairing νομιζω την ονομαζουν την τεχνικη

Προφανώς γίνεται (γινόταν) αλλά αντιλαμβάνεσαι ότι δεν λύνει κάποιο πρόβλημα.
 

Qeorqe

Member
Ορίστε και οι φωτο απο κλινική.
 

Συνημμένα

  • 20201223_203442.jpg
    20201223_203442.jpg
    296.1 KB · Προβολές: 324
  • 20201223_203307.jpg
    20201223_203307.jpg
    276.8 KB · Προβολές: 326
  • 20201223_203240.jpg
    20201223_203240.jpg
    255.5 KB · Προβολές: 320
  • IMG-cae2b821606ce5d41070b410d92ec8e7-V.jpg
    IMG-cae2b821606ce5d41070b410d92ec8e7-V.jpg
    229.1 KB · Προβολές: 328
  • IMG-c707b3b875342fe3089e9ce2457113d6-V.jpg
    IMG-c707b3b875342fe3089e9ce2457113d6-V.jpg
    206.3 KB · Προβολές: 341
  • 20201223_203352.jpg
    20201223_203352.jpg
    271.9 KB · Προβολές: 321
  • IMG-dc0e844f703bc1f2b79dd2381feb1c6b-V.jpg
    IMG-dc0e844f703bc1f2b79dd2381feb1c6b-V.jpg
    220.8 KB · Προβολές: 353

vagosx

Well-Known Member
Νομιζω ότι το τελικό αποτέλεσμα θα δικαιώσει για ακόμη μια φορά τον συγκεκριμένο γιατρό και με κοστος απολύτως προσαρμοσμένο στα δεδομένα της εποχής που μπορεί σχετικά εύκολα να το υποστηρίξει ο μέσος Έλληνας ασθενής. Ο γιατρος αυτος έχει πολυ μέλλον.
 
Μπλουζα