Panos1982, dr. hasson, 3240 grafts, 2/11/2009

Panos1982

Well-Known Member
Γεια σε ολους......μολις γυρισα απο βανκουβερ.....οπως βλεπεται!!!!
Τωρα δε θα αρχισω να τα λεω ολα αναλυτικα απ την αρχη.....μιας και το εχουν κανει πολλοι πριν απο εμενα.....και καλυτερα απ ολους ο comb....!!!
Ο λογος που εκανα το θεμα ειναι γιατι ειμαι μια διαφορετικη περιπτωση απ τις αλλες και για να δειτε τις φωτογραφιες μου κυριως.....τις οποιοες καθε μηνα θα κανω upload....!!!!
Οποτε θα πω λιγα λογια για την περιπτωση μου.....και θα βαλω τις φωτογραφιες που ειναι και ο σκοπος του αρθρου....και οποιος εχει καποια απορια η θελει να ρωτησει το οτιδηποτε εδω ειμαι.....
Λοιπον ειμαι 27 χρονων και αρχισα να εχω τριχοπτωση απο τα 18 μου στους κροταφους.....αργα αργα χρονο το χρονο ανοιγαν οι κροταφοι μου ως τα 22....μετα τα 22 αρχισε να γινεται receding στο hairline....επισης με αργους ρυθμους....ωσπου εφτασα στα 27 και εχω 10 χρονια receding σε κροταφους και 5 χρονια στο hairline και αποφασισα για την μεταμοσχευση.......το πιο πιθανο ειναι οτι εχω μοιασει στον πατερα της μανας μου ο οποιος ειναι norwood 5-6....
οταν πηγα στο hasson του τα ειπα ολα αυτα....οπως και του ειπα οτι περνω φιναστεριδη για να μην ανοιξει το crown και το middle και μου ειπε οτι καλα κανω και να μη την σταματησω γιατι πρεπει να κρατησω αυτα τα μαλλια.....αν οχι να τα κρατησω να τα διατηρησω οσο περισσοτερα χρονια γινεται.....
Λοιπον καθως πηγα στο hasson με ρωτησε τι θελω να κανω.....του ειπα μια hairline που ηθελα και οτι ο κυριως σκοπος μου ηταν πρωτα απ ολα η πυκνοτητα....οποτε περασα στο πακετο dense pack.....μου εξηγησε οτι για την περιπτωση μου θα βγαλει περιπου 3000 θυλακες και οτι σε οσους κανει dense pack το hairline δε το κατεβαζει πολυ χαμηλα και το εχει λιγο πιο ωριμο ας πουμε....αφου εκανε τις μετρησεις και ειδε το κεφαλι μου.....μου σχεδιασε την hairline....η οποια μου αρεσε πολυ με μονο μειονεκτημα οτι δε μου την κατεβασε μπροστα μισο ποντο που ηθελα.....οταν του ειπα οτι την ηθελα λιγο πιο κατω μου ειπε οτι με dense pack θελει πολλα θυλακια για να την κατεβασουμε και δεν ειναι διατεθημενος να μου χαλασει αλλους θυλακες....οποτε αν θελω να την κατεβασω λιγο ακομα θα πρεπει να γινει με τα ηδη 3000 grafts που θα βγουν....απλα θα τα βαλει με ελαφρα μικροτερη πυκνοτητα....τελοσπαντων εγω του ειπα οτι με ενδιαφερει η πυκνοτητα κυριως οποτε την αφησα εκει.....παιζει και ρολο τη θυλακια εχεις...εγω ευτυχως μου ειπε οτι εχω πολυ πυκνη δοτρια και πολυ χοντρους θυλακες.....κατι που δεν ειχα φανταστει ειναι οτι τα φυσικα μου μαλλια μπροστα που εχω ηταν μεν λιγο πιο αδυναμα αλλα τελικα φανηκε οτι ηταν πολυ πιο αδυναμα απ οτι φανταζομουν γιατι μου χαλασε πραγματικα παρα πολλα θυλακια για να τα πυκνωσει ετσι οπως επρεπε....και αυτος ηταν και ο λογος που βγηκα λιγο εκτος σχεδιου με την hairline μου.....πανω κατω αυτα εγιναν και μπηκα για χειρουργιο......τωρα δε ξερω αν ξεχναω κατι αλλα οτι θελετε ρωτησε με.....
το κοστος της επεμβασης ειναι 5$ τα πρωτα 2000 grafts kai 3$ τα υπολοιπα 1200 grafts.....+εισητηρια+ξενοδοχειο και προσωπικα εξοδα στο βανκουβερ πηγε περιπου το μαλλι 15,500$ -16,000$

εδω μερικες φωτο που τραβηξα μονος μου πριν την επεμβαση......

δυστιχως καποιο αρχειο εδω και καιρο δεν δουλευει και δεν μπαινουν οι φωτο......οταν το φτιαξουν θα τις βαλω.....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgex6

Well-Known Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

φιλε πανο καταρχην συγχαρητήρια για την επεμβαση και ολα αυτα
κι εγω ειχα μια προαισθηση και για σενα αλλα και γι αμενα (γιατι μοιαζουμε καπως και σε ηλικια και σε μαλλι)
οτι θα πηγαινε καπου στα 3000 grafts γιατι εφοσον εχεις καλη δοτρια, οπως μου ειπε εδω ελληνας χειρουργος
εσυ μου λεει θα βγαλεις πολλα 5 τριχα 6 τριχα και διπλα δεν θα το αφηνε να παει χαμενο ο hasson και θα προσεχε την πυκνοτητα αλλα και το ονομα του και πιστευω χωρις να εχω δει φωτο το αποτελεσμα θα ειναι πολυ καλο
και οπως λεω σαυτες τις περιπτωσεις αντε τυχερεεεεε :-*
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

Georgex6 είπε:
φιλε πανο καταρχην συγχαρητήρια για την επεμβαση και ολα αυτα
κι εγω ειχα μια προαισθηση και για σενα αλλα και γι αμενα (γιατι μοιαζουμε καπως και σε ηλικια και σε μαλλι)
οτι θα πηγαινε καπου στα 3000 grafts γιατι εφοσον εχεις καλη δοτρια, οπως μου ειπε εδω ελληνας χειρουργος
εσυ μου λεει θα βγαλεις πολλα 5 τριχα 6 τριχα και διπλα δεν θα το αφηνε να παει χαμενο ο hasson και θα προσεχε την πυκνοτητα αλλα και το ονομα του και πιστευω χωρις να εχω δει φωτο το αποτελεσμα θα ειναι πολυ καλο
και οπως λεω σαυτες τις περιπτωσεις αντε τυχερεεεεε :-*

Σ ευχαριστω πολυ καταρχην george....ελπιζω να βγει καλο το αποτελεσμα......!!!!
εχω και τις φωτο ετοιμες αλλα δεν μπαινουν.......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
βασικα για 3000 με πηγε αλλα μου ειπε οτι εχω πυκνο μαλλι και βγηκαν λιγο παραπανω.....οχι οτι με χαλασε βεβαια....
η κατανομη μου σε μονοτριχα διτριχα κτλ ηταν η εξης.....
990 μονοτριχα......
1620 διτριχα
και 640 με 3 η 4 η 5 κτλ τριχες
 

NGL

Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

λοπιπον φιλαρακι δεν θα ξεφυγεις ετσι τωρα που σε βρηκαμε... :D
καταρχην σου ευχομαι καλη επιτυχια και γρηγορα μα πολυ γρηγορα bob marley...!!!
επειδη καθομαστε σ αναμμενα καρφια ..ξερεις..θελω να τα ξερασεις ολα... :D
γιατι ρε συ δεν εβαλες 4000-5000 τριχοθυλακια να ξεμπερδευεις?λογω χρηματων?επηρεασε που δεν ειχες κανει scalp exercises?αν δεν ειχες παει σε πακετο dense pack τι θα σου εκανε και τι περιοχη θα μπορουσε να καλυψει?ξεκινα και βλεπουμε... ;)αρχοντας εισαι...
 

Pathetic_Losser

New Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

καλη επιτυχια κ απο μενα φιλε Μπαναοτη ;D ;D
Κανε ενα κοπο αν θες κ ανεβασε τις φωτο σε κανενα imageshack, λογικα δεν θα εχεις prob
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

pathetic_loser είπε:
καλη επιτυχια κ απο μενα φιλε Μπαναοτη ;D ;D
Κανε ενα κοπο αν θες κ ανεβασε τις φωτο σε κανενα imageshack, λογικα δεν θα εχεις prob

να τον κανω τον κοπο αλλα δε ξερω το πως.......αν θες εξηγησε μου λιγο......

ngl το κεφαλι χωριζετε σε 3 μερη....το μπροστα την μεση και το πισω......εγω ηθελα τριχες μονο στο μπροστα στο πρωτο τριτο οπως το λενε αυτοι....οποτε ο hasson μου ειπε οτι για το μπροστα μερος δε θα χαραμισει παραπανω απο 3000grafts....οποτε οτι ηθελα να κανω θα το εκανα με αυτα τα 3000...τα υπολοιπα τα κραταμε για μελλοντικη χρηση....υπολογισε ομως οτι εχω ειδη πολλα υπαρχοντα μαλλια μπροστα οποτε στο μελλον μπορει να χρειαστει κι αλλη πυκνωση μπροστα οταν πεσουν τα φυσικα μου.....αρα θα χαλασει κι αλλα απο τη δοτρια για μπροστα καποια στιγμη....οποτε μου το ξεκαθαρισε οτι πανω απο 3000 δε θα βγαζαμε!!!!με αυτα τα 3000 μπορουσα να κανω οτι ηθελα....μπορουσα να κανω την hairline μου οπως την ηθελα δεν ειχε προβλημα....απλα αν την εκανα οπως ηθελα θα επρεπε να μου μοιρασει αυτα τα 3000 θυλακια σε μια μεγαλυτερη περιοχη.....και αυτοματα η πυκνοτητα οπως καταλαβαινεις θα ηταν πιο μικρη απ οτι ειναι τωρα.....οποτε εγω προτιμισα την πυκνοτητα.....το προβλημα με εμενα ειναι οτι το ιστορικο μου ειναι να παω norwwod 5-6 οποτε πρεπει να μου κρατησει θυλακες καβατζα....μου ειπε οτι αν το ιστορικο μου ηταν καλυτερο και σταματαγε στο norwood 3-4 και to crown δε θα επεφτε ποτε θα ειχαμε πολυ περισσοτερες δυνατοτητες......γιατι μπορει τωρα να εχω μαλλια αλλα ακομα κι ετσι πρεπει να προσεχω τι θα γινει στο μελλον και γι αυτο εχω περιορισομους......ελπιζω να καταλαβενεται τι ενοω.....
 

NGL

Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

καταλαβα,πισω απ την hairline εισαι κομπλε οποτε...πιανουμε πορτα για τον χειμωνα με τα υπολοιπα.
thanks φιλε.
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

NGL είπε:
καταλαβα,πισω απ την hairline εισαι κομπλε οποτε...πιανουμε πορτα για τον χειμωνα με τα υπολοιπα.
thanks φιλε.

οπως το λες.....απλα δε κατεβηκε το hairline μισο ποντο που ηθελα.....αλλα απ τη στιγμη που ξεκιναει το μαλλι αυτη τη στιγμη ειναι τεζα.....
ας ελπισουμε οτι θα βγουν ολα αυτα τα θυλακια και δε θα χαθουν καπου στη διαδρομη.......
 

aleksandros

New Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

θα βγουν ολα, αν πηγαινες σε κανα αλλο να φοβοσουν.
αρμανι π.χ.
 

NGL

Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

θα βγουν ρε...δεν ειναι κομπογιαννιτης ο ανθρωπος.
παω γρηγορα για s.e. :)
 

comb

Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

Συγχαρητήρια Πάνο! Σου εύχομαι τα καλύτερα! Περιμένουμε τις φωτογραφίες με ανυπομονησία! Με τον omar77 τι έγινε?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Panos1982

Well-Known Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

NGL είπε:
θα βγουν ρε...δεν ειναι κομπογιαννιτης ο ανθρωπος.
παω γρηγορα για s.e. :)

lol....ante ante!!!!!

πριν κανα δυο χρονια η γιουβεντους επεσε στη β εθνικη......λογο στημενων παιχνιδιων....
αυτος που την εριξε ειχε ερθει στο χασσον για μαλλια....και οταν τελειωσε την εμφυτευση πηρε τηλ τον del piero και του λεει ελα τελειωσα σε δυο μερες γυρναω......οτι να ναι....
παρεπιπτοντος εκτος απο μενα ηταν εκει κ ο ομαρ και ενα αλλο παιδι απ το φορουμ που δε λεω το ονομα του...αν θελει ας το πει αυτος...και αυτη τη βδομαδα ειναι να πανε αλλοι 2 απο ελλαδα....δε ξερω αν ειναι μελη του φορουμ η οχι....αλλα γενικα παιζει πολυ ελλαδα τωρα τελευταια απ οτι μου ειπαν.....ασχετα ολα αυτα απλα τα λεω ετσι κουβεντα να γινεται....
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

comb είπε:
Συγχαρητήρια Πάνο! Σου εύχομαι τα καλύτερα! Περιμένουμε τις φωτογραφίες με ανυπομονησία! Με τον omar77 τι έγινε?

thanks comb!!!
πηγα να βαλω φοτο αλαλ κατι γινεται και μπλοκαρει δε μπαινουν......
ο ομαρ την πεμπτη μπηκε μεσα και ειναι ακομα βανκουβερ.....
ειχε πολυ μεγαλη πυκνοτητα και τρελο laxity...του εβγαλε 6900 θυλακια.....και εχει αλλα 4000-5000 ακομα.....
ασε ειναι κολοφαρδος......μια χαρα θα τα παει αυτος.....για μενα φοβαμαι το sockloss αυτους τους μηνες.....
 

comb

Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

6900!!!!! Tι λες ρε συ??? Αυτός πάει, καθάρισε για πάντα!

Το shockloss αν συμβεί, είναι ένα μικρό εμπόδιο, σημασία έχει το τελικό αποτέλεσμα και είμαι βέβαιος οτι θα είναι τέλειο!
 

comb

Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

Πάνο η δουλειά δείχνει εξαιρετική και η ουλή επίσης! Τα ξύρισες τελείως ε? Πιστεύω με τον αριθμό θυλακίων σε αυτην την περιοχή θα φτάσεις την πυκνότητα που επιθυμείς. Κράτα μας ενήμερους.
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

comb είπε:
Πάνο η δουλειά δείχνει εξαιρετική και η ουλή επίσης! Τα ξύρισες τελείως ε? Πιστεύω με τον αριθμό θυλακίων σε αυτην την περιοχή θα φτάσεις την πυκνότητα που επιθυμείς. Κράτα μας ενήμερους.

ναι comb θα ποσταρω ανα διαστηματα......πιστευω να φαινονται καλα οι φωτο.....
το κεφαλι μου τωρα εχει γινει αισχος.....εχει ξεραθει...αστα να πανε.....στην ουλη βλεπω και ενα ελαφρυ αραιωμα γυρω γυρω κατι σαν sockloss αλλα δεν ειμαι κ τοσο σιγουρος.....πιστευω να παει καλα και η ουλη ομως γιατι με ενδιαφερει πολυ αυτο....μιας και τα μαλλια στο πλαι τα κοβω πολυ κοντα....και το ειπα στο hasson...γι αυτο μου εχει τραβηξει και την ουλη λιγο προς τα πανω....να μπορω να τα κοβω τα κατω πιο ανετα.....
 

spartangr01

New Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

panos1982 είπε:
[quote author=comb link=topic=1208.msg20303#msg20303 date=1257892183]
Πάνο η δουλειά δείχνει εξαιρετική και η ουλή επίσης! Τα ξύρισες τελείως ε? Πιστεύω με τον αριθμό θυλακίων σε αυτην την περιοχή θα φτάσεις την πυκνότητα που επιθυμείς. Κράτα μας ενήμερους.

ναι comb θα ποσταρω ανα διαστηματα......πιστευω να φαινονται καλα οι φωτο.....
το κεφαλι μου τωρα εχει γινει αισχος.....εχει ξεραθει...αστα να πανε.....στην ουλη βλεπω και ενα ελαφρυ αραιωμα γυρω γυρω κατι σαν sockloss αλλα δεν ειμαι κ τοσο σιγουρος.....πιστευω να παει καλα και η ουλη ομως γιατι με ενδιαφερει πολυ αυτο....μιας και τα μαλλια στο πλαι τα κοβω πολυ κοντα....και το ειπα στο hasson...γι αυτο μου εχει τραβηξει και την ουλη λιγο προς τα πανω....να μπορω να τα κοβω τα κατω πιο ανετα.....
[/quote]


Φαινεται πολυ καλη μεταμοσχευση
καλα αποτελεσματα ευχομαι΄:)

Να σε ρωτησω φιναστεριδη επαιρνες και παιρνεις κανονικα πριν και κατα τη διαρκεια της μεταμοσχευσης?
τωρα θα συνεχισεις κανονικα?
ΣΟυ εδωσε ο γιατρος καποιες οδηγιες οσον αφορα την φιναστεριδη?
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

spartangr01 είπε:
[quote author=panos1982 link=topic=1208.msg20304#msg20304 date=1257892876]
[quote author=comb link=topic=1208.msg20303#msg20303 date=1257892183]
Πάνο η δουλειά δείχνει εξαιρετική και η ουλή επίσης! Τα ξύρισες τελείως ε? Πιστεύω με τον αριθμό θυλακίων σε αυτην την περιοχή θα φτάσεις την πυκνότητα που επιθυμείς. Κράτα μας ενήμερους.

ναι comb θα ποσταρω ανα διαστηματα......πιστευω να φαινονται καλα οι φωτο.....
το κεφαλι μου τωρα εχει γινει αισχος.....εχει ξεραθει...αστα να πανε.....στην ουλη βλεπω και ενα ελαφρυ αραιωμα γυρω γυρω κατι σαν sockloss αλλα δεν ειμαι κ τοσο σιγουρος.....πιστευω να παει καλα και η ουλη ομως γιατι με ενδιαφερει πολυ αυτο....μιας και τα μαλλια στο πλαι τα κοβω πολυ κοντα....και το ειπα στο hasson...γι αυτο μου εχει τραβηξει και την ουλη λιγο προς τα πανω....να μπορω να τα κοβω τα κατω πιο ανετα.....
[/quote]


Φαινεται πολυ καλη μεταμοσχευση
καλα αποτελεσματα ευχομαι΄:)

Να σε ρωτησω φιναστεριδη επαιρνες και παιρνεις κανονικα πριν και κατα τη διαρκεια της μεταμοσχευσης?
τωρα θα συνεχισεις κανονικα?
ΣΟυ εδωσε ο γιατρος καποιες οδηγιες οσον αφορα την φιναστεριδη?
[/quote]

περνω κανονικα......και πριν και μετα δεν υπαρχει προβλημα.....
μου εδωσε οδηγιες ναι.......να μην την σταματησω ποτε.......χαχα...
 
Μπλουζα