panos1234, FUE, 4183g(+150g) , 01&02/11/2021

montecristo

Well-Known Member
Δεν το γνωρίζω αυτό και δεν νομίζω να γίνεται αυτό που λες πουθενά.
νομίζω στο νήμα του pan77 όταν μίλησε ο γιατρός (τυρκαλάς) με τον CVIAL του είπε οτι αν τελικά δεν έχει τη επιθυμητή φύτρωση δεν έχει πρόβλημα να το παραδεχτεί και να διορθώσει ότι χρειαστεί. Λογικά για δωρεάν διόρθωση αναφέρεται.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

panos1234

Well-Known Member
νομίζω στο νήμα του pan77 όταν μίλησε ο γιατρός (τυρκαλάς) με τον CVIAL του είπε οτι αν τελικά δεν έχει τη επιθυμητή φύτρωση δεν έχει πρόβλημα να το παραδεχτεί και να διορθώσει ότι χρειαστεί. Λογικά για δωρεάν διόρθωση αναφέρεται.

Το τι έχει ειπωθεί σε συζητήσεις που δεν έχουν ανακοινωθεί επίσημα δεν το γνωρίζει κανένας. Καλό θα ήταν φίλε μου να μην δημιουργούνται εντυπώσεις, γιατί κάποιοι άλλοι γιατροί με τις αποδεδειγμένες πατάτες που έχουν προσφέρει ως θεϊκά αποτελέσματα, θα έκαναν κάθε μέρα διορθώσεις....και σφυρίζουν αδιάφορα.
 

montecristo

Well-Known Member
Το τι έχει ειπωθεί σε συζητήσεις που δεν έχουν ανακοινωθεί επίσημα δεν το γνωρίζει κανένας. Καλό θα ήταν φίλε μου να μην δημιουργούνται εντυπώσεις, γιατί κάποιοι άλλοι γιατροί με τις αποδεδειγμένες πατάτες που έχουν προσφέρει ως θεϊκά αποτελέσματα, θα έκαναν κάθε μέρα διορθώσεις....και σφυρίζουν αδιάφορα.
εγώ απλά ανέφερα τι ειπώθηκε στον CVIAL από τον γιατρό. Δεν είμαι σε θέση να το ελέγξω αυτό. Δεν δημιουργείται καμια εντύπωση, απλά συζητάμε αυτά που έχουν ειπωθεί γραπτώς και σε άλλα νήματα χωρίς σάλτσες. Εσένα δηλαδή αμα ο γιατρός υποθετικά σου είχε υποσχεθεί οτι θα πάρεις πολύ καλό αποτέλεσμα με την πρώτη φορά που δεν θα χρειάζεσαι άμεσα δεύτερη μμ και τελικά είχες κάποιες απώλειες ας πούμε, δεν θα ζητούσες από τον γιατρό να σου δώσει εξηγήσεις αλλά και να αναλάβει τις ευθύνες του γιαυτό που σου είχε υποσχεθεί οτι θα πάρεις; Για ποιους άλλους γιατρούς λες ;
 
Τελευταία επεξεργασία:

panos1234

Well-Known Member
εγώ απλά ανέφερα τι ειπώθηκε στον CVIAL από τον γιατρό. Δεν είμαι σε θέση να το ελέγξω αυτό. Δεν δημιουργείται καμια εντύπωση, απλά συζητάμε αυτά που έχουν ειπωθεί γραπτώς και σε άλλα νήματα χωρίς σάλτσες. Εσένα δηλαδή αμα ο γιατρός υποθετικά σου είχε υποσχεθεί οτι θα πάρεις πολύ καλό αποτέλεσμα με την πρώτη φορά που δεν θα χρειάζεσαι άμεσα δεύτερη μμ και τελικά είχες κάποιες απώλειες ας πούμε, δεν θα ζητούσες από τον γιατρό να σου δώσει εξηγήσεις αλλά και να αναλάβει τις ευθύνες του γιαυτό που σου είχε υποσχεθεί οτι θα πάρεις; Για ποιους άλλους γιατρούς λες ;

Ο pan77 είναι άλλο περιστατικό και εγώ άλλο.
Δεν υποσχέθηκε τίποτα ο γιατρός όπως λες ούτε είπε κάτι που δεν έγινε. Το αν θέλω εγώ να μπω ξανά είναι διότι θέλω να το κάνω τέλειο και αφορά την δική μου λογική και νοοτροπία.
Άρα τα αναλάβει ευθύνες - υποσχέσεις - εξηγήσεις κλπ που λες δεν ταιριάζουν με την δική μου υπόθεση.
 

Pan77

Active Member
νομίζω στο νήμα του pan77 όταν μίλησε ο γιατρός (τυρκαλάς) με τον CVIAL του είπε οτι αν τελικά δεν έχει τη επιθυμητή φύτρωση δεν έχει πρόβλημα να το παραδεχτεί και να διορθώσει ότι χρειαστεί. Λογικά για δωρεάν διόρθωση αναφέρεται.
Όπως είπα και στην παρουσίασή μου, δεν έχω μιλήσει με τον γιατρό για τέτοια θέματα καθώς θέλει να με δει πρώτα από κοντά, επομένως μην αναφέρεις άλλα ονόματα και μπερδεύεις άλλα περιστατικά.

Πράγματι ο Cvial είχε μιλήσει με τον γιατρό προ τετραμήνου αλλά ποτέ ο Cvial δεν έγραψε κάτι για δωρεάν διορθωτική επέμβαση όπως εσύ αναφέρεις. Αυτό είναι δικό σου συμπέρασμα, οπότε μην το περνάς σαν δεδομένο.
 

montecristo

Well-Known Member
Ο pan77 είναι άλλο περιστατικό και εγώ άλλο.
Δεν υποσχέθηκε τίποτα ο γιατρός όπως λες ούτε είπε κάτι που δεν έγινε. Το αν θέλω εγώ να μπω ξανά είναι διότι θέλω να το κάνω τέλειο και αφορά την δική μου λογική και νοοτροπία.
Άρα τα αναλάβει ευθύνες - υποσχέσεις - εξηγήσεις κλπ που λες δεν ταιριάζουν με την δική μου υπόθεση.
Σε προηγούμενο σου σχόλιο είπες ότι σε ερώτηση σου για το αν θα χρειαστεί δεύτερη επέμβαση ο γιατρός σ είχε απαντήσει ότι στόχος είναι να τελειώνουμε με την πρώτη και να δούμε πως θα πάει. Τέλος πάντων Αμα εσυ θεωρείς ότι πήρες αυτό που πρέπει εμένα δεν μου πέφτει λόγος. Καλη συνέχεια στην εξέλιξη σου εύχομαι.
 

vlafo

Well-Known Member
Pano
Το αποτέλεσμα σου είναι πολύ καλό και πάνω από όλα φυσικό.
Οι φωτογραφίες είναι υπέρ του δέοντος αποκαλυπτικές και τονίζουν και μεγεθύνουν την όποια έλλειψη.
Εμείς τα έχουμε πει και από κοντά οπότε γνωρίζω πολύ καλά πως είσαι.
Με τη 2η μμ θα το πας τέρμα όσο πάει σε πυκνότητα,άλλωστε τα όρια της δότριας σου είναι unlimited.
Αν θα είναι 1500g ή 2000g δεν έχει καμία σημασία και δεν πρέπει να το σκέφτεσαι.
 

montecristo

Well-Known Member
Όπως είπα και στην παρουσίασή μου, δεν έχω μιλήσει με τον γιατρό για τέτοια θέματα καθώς θέλει να με δει πρώτα από κοντά, επομένως μην αναφέρεις άλλα ονόματα και μπερδεύεις άλλα περιστατικά.

Πράγματι ο Cvial είχε μιλήσει με τον γιατρό προ τετραμήνου αλλά ποτέ ο Cvial δεν έγραψε κάτι για δωρεάν διορθωτική επέμβαση όπως εσύ αναφέρεις. Αυτό είναι δικό σου συμπέρασμα, οπότε μην το περνάς σαν δεδομένο.
Σου μεταφέρω αυτούσιο το σχόλιο του CVIAL και ο καθένας ας καταλάβει ότι θέλει. Πράγματι η λέξη δωρεάν δεν υπήρχε αλλά ο CVIAL Μας ανέφερε ότι ο γιατρός θέλει να περιμένει μέχρι το 10μηνο και αν διαπιστωθεί οτι το αποτέλεσμα σου δεν ειναι το αναμενόμενο δεν έχει πρόβλημα το να το παραδεχθεί και να το διορθώσει αν χρειαστεί. Συνήθως όταν λέμε να διορθώσουμε κάτι δεν ζητάμε λεφτά (τουλάχιστον έτσι το ξέρω εγώ). Μπορεί να εννοεί με λεφτά ότι θα στο διορθώσει όμως, ποιος ξέρει ; Αφαιρώ τη λέξη "δωρεάν" αφού δεν αναφέρθηκε λοιπόν.

Όσον αφορά το δεύτερο σκέλος, δηλαδή αυτά που έχει γράψει ο Pan77 σε άλλα νήματα (κάτι το οποίο δεν γνώριζα), του εξήγησα ότι είναι σύνηθες στο φόρουμ, έχει συμβεί και σε άλλες κλινικές με άλλους ασθενείς. Γενικά ως προς το περιστατικό μου εξήγησε ότι σαφώς και θέλει να περιμένει μέχρι το 10μηνο (λογικό) και δεν έχει κανένα πρόβλημα αν διαπιστωθεί ότι το αποτέλεσμα δεν είναι το αναμενόμενο να το παραδεχθεί και να το διορθώσει αν χρειαστεί.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Pan77

Active Member
Σου μεταφέρω αυτούσιο το σχόλιο του CVIAL και ο καθένας ας καταλάβει ότι θέλει. Πράγματι η λέξη δωρεάν δεν υπήρχε αλλά ο CVIAL Μας ανέφερε ότι ο γιατρός θέλει να περιμένει μέχρι το 10μηνο και αν διαπιστωθεί οτι το αποτέλεσμα σου δεν ειναι το αναμενόμενο δεν έχει πρόβλημα το να το παραδεχθεί και να το διορθώσει αν χρειαστεί. Συνήθως όταν λέμε να διορθώσουμε κάτι δεν ζητάμε λεφτά (τουλάχιστον έτσι το ξέρω εγώ). Μπορεί να εννοεί με λεφτά ότι θα στο διορθώσει όμως, ποιος ξέρει ; Αφαιρώ τη λέξη "δωρεάν" αφού δεν αναφέρθηκε λοιπόν.
Ξέρω πολύ τι έγραψε ο Cvial. Το τι καταλαβαίνει ο καθένας ή τι μπορεί να εννοεί κάποιος είναι τελείως αόριστο. Εσύ έβγαλες ένα συμπέρασμα από αυτά που έγραψε ο Cvial και το πέρασες σαν δεδομένο εδώ, αυτό σου εξηγώ.

Τέλος πάντων, έγραψες κάτι που ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ οπότε πάμε παρακάτω.
 

montecristo

Well-Known Member
Ξέρω πολύ τι έγραψε ο Cvial. Το τι καταλαβαίνει ο καθένας ή τι μπορεί να εννοεί κάποιος είναι τελείως αόριστο. Εσύ έβγαλες ένα συμπέρασμα από αυτά που έγραψε ο Cvial και το πέρασες σαν δεδομένο εδώ, αυτό σου εξηγώ.

Τέλος πάντων, έγραψες κάτι που ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ οπότε πάμε παρακάτω.
Έβγαλα ένα λογικό συμπέρασμα, γιατί συνήθως όταν λέμε να διορθώσουμε κάτι αν χρειαστεί δεν ζητάμε λεφτά. Έτσι το ξέρω εγώ. Εσύ μπορεί να το ξέρεις αλλιώς. Ο καθένας διαβάζοντας το post του CVIAL ας βγάλει τα συμπεράσματά του. Το τι ισχύει θα το δούμε στην πορεία. Δεν έχει νόημα να το συζητάμε άλλο. Καλη συνέχεια και σε εσένα.
 

Pan77

Active Member
Έβγαλα ένα λογικό συμπέρασμα, γιατί συνήθως όταν λέμε να διορθώσουμε κάτι αν χρειαστεί δεν ζητάμε λεφτά. Έτσι το ξέρω εγώ. Εσύ μπορεί να το ξέρεις αλλιώς. Ο καθένας διαβάζοντας το post του CVIAL ας βγάλει τα συμπεράσματά του. Το τι ισχύει θα το δούμε στην πορεία. Δεν έχει νόημα να το συζητάμε άλλο. Καλη συνέχεια και σε εσένα.
Φίλε τι παριστάνεις?

Έγραψες κάτι που αφορά το δικό μου περιστατικό εδώ με του panos1234 που δεν έχει καμία σχέση η μία περίπτωση με την άλλη. Σου λέω εγώ, ο άμεσα εμπλεκόμενος ότι αυτό που έγραψες ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ, και εσύ λες ότι θα το δούμε αν ισχύει και αυτό που καταλαβαίνω εγώ και άλλα τέτοια. Πας να δημιουργήσεις θέμα από το πουθενά χωρίς λόγο.

Το ξαναλέω. Όταν συναντηθώ με τον γιατρό από κοντά θα ενημερώσω εγώ στο θέμα μου τι και πως.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

montecristo

Well-Known Member
Φίλε τι παριστάνεις?

Έγραψες κάτι που αφορά το δικό μου περιστατικό εδώ με του panos1234 που δεν έχει καμία σχέση η μία περίπτωση με την άλλη. Σου λέω εγώ, ο άμεσα εμπλεκόμενος ότι αυτό που έγραψες ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ, και εσύ λες ότι θα το δούμε αν ισχύει και αυτό που καταλαβαίνω εγώ και άλλα τέτοια. Πας να δημιουργήσεις θέμα από το πουθενά χωρίς λόγο.

Το ξαναλέω. Όταν συναντηθώ με τον γιατρό από κοντά θα ενημερώσω εγώ στο θέμα μου τι και πως.
Έχεις δίκιο δεν έπρεπε να ασχοληθώ μαζί σου. Με ανθρώπους που δεν καταλαβαίνουν τι λες δεν μπλέκεις. Σου εξήγησα ότι εγώ αυτό κατάλαβα με βάσει τη λογική, χωρίς να το θεωρώ δεδομένο ή σωστό. Μπορεί και να είναι λάθος, ποιος ξέρει ;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Pan77

Active Member
Δεν είναι ύφος και συμπεριφορά αυτή για μέλος του φόρουμ.Α κάνε μας τη χάρη και σήκω και φύγε από εδώ.
Ενώ η δικιά σου η συμπεριφορά που με απειλείς ότι θα ψάξεις να με βρεις είναι κόσμια ε?

6874.PNG
 

Pan77

Active Member
Έχεις δίκιο δεν έπρεπε να ασχοληθώ μαζί σου. Με ανθρώπους που δεν καταλαβαίνουν τι λες δεν μπλέκεις.. Σου εξήγησα ότι εγώ αυτό κατάλαβα με βάσει τη λογική, χωρίς να το θεωρώ δεδομένο ή σωστό. Μπορεί και να είναι λάθος, ποιος ξέρει ;
Εγώ δεν σε χαρακτήρησα ποτέ ούτε θα το κάνω. Απλά ρώτησα αν είσαι. Τους χαρακτηρισμούς σου λοιπόν στους επιστρέφω.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Κύριοι σταματήστε τις βρισιές. Κόσμια για να μην μπαναριστείτε.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Επειδή πρέπει να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους θα θυμίσω το ποστ μου #243. Ο Πάνος έβαλε 10.000τρίχες σε μια περιοχή περίπου 80cm2 (υπεύθυνος για τις πολλές τρίχες ο λόγος και όχι η πυκνότητα). Αυτό μας κάνει 125τρίχες/cm2. Με 95% φύτρωση οι τρίχες έπρεπε να είναι 119τρίχες/cm2 και να δίνουν CV=119x0.052=6.2>5.4. Με τέτοιο νούμερο δεν έπρεπε να φαίνεται δέρμα ή άντε έπρεπε να φαίνεται κάτι λίγο σε κάποιες περιοχές. Εδώ όμως δεν έχουμε τέτοια περίπτωση. Υπάρχει εμφανής, γενικευμένη μη κάλυψη σε όλη την επιφάνεια. Προφανώς πρέπει να περιμένουμε 2 μήνες ακόμα για να είμαστε σίγουροι, μην βγάζουμε ακόμα τελικά συμπεράσματα. Αν όμως η εικόνα του διατηρηθεί σε αυτό το επίπεδο και επειδή η εικόνα αραίωσης είναι γενικευμένη και δεν εντοπίζεται σε μια περιοχή (πχ gggali) νομίζω ότι θα ήταν ενδιαφέρον να μετρηθεί ο λόγος του στην λήπτρια και να δούμε κατά πόσον συμβαδίζει με τον εξαχθέντα 2.65. Έχω την αίσθηση ότι αυτό που "λείπει" είναι οι τρίχες και όχι τα graft. Μια λεπτομερής μέτρηση θα το δείξει με ακρίβεια αφού μιλάμε για περιοχές άδειες πριν την μμ.
 
Μπλουζα