NW V-VI, repair Combo 2900 FUs - ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΕ ΝΗΜΑ ΓΙΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗ ΠΕΛΑΤΩΝ -

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Το συγκεκριμενο περιστατικό ανεβαινει ως απαντηση στο παρακάτω νημα που σημερα έπεσε στην αντιληψη μου

Κάποιο μέλος βλεποντας την κριτική του Γιωργου, και με (δηθεν) την επιθυμια να ειναι "ακριβοδικαιος"
θεωρησε πως το αποτελεσμα που ανεβασε αυθορμητα στο google review του
δεν αξιζει τοσο ...ενθουσιασμό και πως ο ασθενης ειναι υπερβολικός (για να μην πω κάτι άλλο που θεωρω οπως υπονοεί το συγκεκριμένο μέλος.)
Το υπονούμενο που αφηνεται ειναι πως τα google reviews και της Anastasakis Hair Clinic δεν ειναι στα ....standards
του hairlossgr.com και μάλιστα τα συγκρινει με reviews άλλων κλινικών, που θεωρω ειναι εντελώς άστοχο.
Επίσης, αφηνονται και άλλα υπόγεια υπονούμενα αλλα δεν θα ασχολήθω μιας και (για την ωρα φυσικα) το συγκεκριμένο μέλος έχει αποσυρθει και δεν μπορει να "υπερασπιστει" τον εαυτο του.



Οι φωτογραφιες ανεβαινουν με πρόσωπο μιας και ο ο ιδιος ο ασθενής ακομπλεξαριστα ποσταρει το προσωπο του και τις ευχαριστιες του δημοσίως

DSC08731.JPG
DSC08732.JPG
DSC08734.JPG
DSC08735.JPG
DSC08736.JPG
DSC08737.JPG
DSC08739.JPG
DSC08740.JPG
DSC08741.JPG
DSC08742.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Ο ασθενής ειχε υποβληθει σε STRIP πριν από αρκετα χρόνια.
Η εικόνα που βλεπετε ειναι έπειτα από ένα strip μήκους 21 εκατοστών,
που δεν απέδωσε σε φύτρωση ούτε 300 τριχοθυλάκια τελικα.
Ελάχιστα το hailrine, λιγα στο crown.
Τα υπόλοιπα μαλλια ειναι native hairs
Αυτη την εικόνα έβλεπε ο ασθενής για περίπου 20 χρόνια

DSC08756.JPG
DSC08757.JPG
!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Εικονα μετα την ολοκλήρωση της τοποθετησης των 2900 μοσχευμάτων.
Έγινε λήψη strip μοσχεύματος πάνω από την προηγούμενη τομή που δεν μπορύσε να εξαιρεθεί
λόγω υπερβολικά χαμηλής θεσής.
Αφαιρέθηκαν μοσχέυματα που ήταν σε λάθος θέση, γωνία και με λάθος κατεύθυνση στο hairline

DSC08790.JPG
DSC08791.JPG
DSC08792.JPG
DSC08793.JPG
DSC08794.JPG
DSC08795.JPG
DSC08796.JPG
DSC08797.JPG
DSC08798.JPG
DSC08799.JPG
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Εικόνα στους 5 μήνες (22/5) μετ από 8 μερες διακοπές και ένα ωραιότατο βαθυ έγκαυμα 1ου-2ου βαθμού

Αυριο οι υπόλοιπες, που θα τραβήξω κατα την επίσκεψη τους ασθενούς.
Θεωρω πως θα αρεσουν πολύ

Ο Γιώργος χρησιμοποιεί tpical minoxidil 5% + Dutasteride 0.2%


ΠΡΟΦΑΝΩΣ δεν ανεβάζω τις φωτογραφιες που μου έστειλε o Γιώργος μιας το ιδιο μέλος παλαιότερα ειχε κατηγορήσει άλλον ασθενή μου
για παραποίηση των φωτογραφιών που μου ειχε στειλει και ειχα ανεβασει.
Οπότε αναγκαστικα θα κανετε υπομονή για αυριο.
Η μονη μου ανησυχια ειναι πως κουρευτηκε ο Γιώργος την Δευτερα και δεν ξερω τι θα δω πάλι :)



DSC02404.JPG
DSC02405.JPG
DSC02406.JPG
DSC02407.JPG
DSC02409.JPG
DSC02410.JPG
DSC02412.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία:

Dob31

Active Member
Γιατρε εαν μπορουσατε να μας παραθετατε μερικα στοιχεια για τον ασθενη, οπως παχος τριχας, ηλικια, εαν παιρνει καποια αγωγη κτλπ
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Γιατρε εαν μπορουσατε να μας παραθετατε μερικα στοιχεια για τον ασθενη, οπως παχος τριχας, ηλικια, εαν παιρνει καποια αγωγη κτλπ

Αγωγή έγραψα τι παίρνει, τα υπόλοιπα δεν έχουν σημασια σε αυτη την παρουσιαση.
Η παρουσιαση αυτη γινεται για να δει και το κοινο αν έχει δικιο να ειναι ενθουσιασμενος ο Γιώργος ή όχι.

Δεν ανεβαζω αυτο το νημα με σκοπό την προβολή της δουλειας μου ή τη συζητηση του περιστατικού.
Το ανεβαζω για να μπείτε στη θεση ενος ανθρώπου που 20 χρονια βλεπει αυτη την εικόνα στον καθρέπτη και μεσα σε μερικούς μηνες βλεπει την εικονα που θα δούμε αυριο.
Και καποιος βρισκει την ευκαιρια προκειμενου να πληξει έμενα (ενας θεός ξερει γιατι) να "βαφτιζει" αυτο τον άνθρωπο αδαή, άσχετο και υπερβολικό (δεν θα πω άλλα που υπαινισσονται).
Οπότε ας δούμε την πρόοδο που έχει αυτος ο άθρωπος στους 15 μήνες και ας κρινουμε ως άνθρωποι, και όχι ως ....masterchef της ΜΕΤ
Έχει δικιο να ειναι ενθουσιασμένος?
Έχει δικιο να κανει ένα θερμο review?

Σημειώνω, ειχε ηδη υποβληθει σε ΜΕΤ και νομιζε πως απλα θα έχει απλα λιγο καλύτερο αποτέλεσμα....
 
Τελευταία επεξεργασία:

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Σημερινές φώτο του Γιώργου

Με ανυπομονησια περιμενω να δω τα σχόλιά σας αν θεωρειτε πως αξιζει τη χαρα του ασθενούς που τον έκανε να δωσει ενα θετικό review
και αν θεωρειτε πως υπερβαλει.
1.JPG
1.1.JPG
2.JPG
3.JPG
4.JPG
5.JPG
6.JPG
7.JPG
8.JPG
 

bobby

Well-Known Member
Πολύ ωραίο αποτέλεσμα! Αν δε λάβουμε υποψη ότι είναι repair θα έλεγα εξαιρετικό! Έχω μια ερώτηση γιατρέ μόνο, αν τυχόν είχε την δυνατότητα η δότρια για επιπλέον 1500-2000 graft (FUE) θα μπορούσε σε δεύτερη επέμβαση να έκανε μια πύκνωση ή το θεωρείτε too much? Ρωτάω γιατί φαίνεται ότι η πρόοδος της ΑΑ φαίνεται σταθεροποιημένη, βέβαια δεν ξέρουμε την ηλικία του Γιώργου. Σε κάθε περίπτωση πάντως ο φίλος από φαλακρός έχει πλέον μαλλιά!
 

Heat

Member
Πραγματικα ειναι πολυ καλυτερο το αποτελεσμα ειδικα απο τα πλαγια και απο μπροστα, σε σχεση με την φωτο που εβαλε ο ασθενης στο google review, και δικαιολογημενα δηλωνει απολυτα ικανοποιημενος.
 
Μπραβο κυριε Αναστασακη!
Πηρατε ενα δυσκολο κεφαλι απο την παλια μεταμοσχευση, του αλλαξατε πραγματικα την εικονα και τον κανατε ελπιζω ευτυχισμενο!
ο ιατρος πρεπει να νιωθει τον πονο και την στεναχωρια του ασθενη του, μονο ετσι γινεται και ο ιατρος καλυτερος και καλυτερος και ακομα καλυτερος!
φοβερη δουλεια! και το λεω εγω αυτο που δεν αβανταρω κανενα εδω μεσα και ουτε ξερω καποιον απο το γκρουπ... το λεω για να καταλαβουν μερικοι οτι πρεπει να κρινουμε αντικειμενικα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Peter Pan

Active Member
Άλλος άνθρωπος, πραγματικά εντυπωσιακό το πως σε αλλάζει μια σωστή μμ, νομίζω είναι το Α κ το Ω πολύ πιο πάνω κ από την ρινοπλαστικη.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Πολύ ωραίο αποτέλεσμα! Αν δε λάβουμε υποψη ότι είναι repair θα έλεγα εξαιρετικό! Έχω μια ερώτηση γιατρέ μόνο, αν τυχόν είχε την δυνατότητα η δότρια για επιπλέον 1500-2000 graft (FUE) θα μπορούσε σε δεύτερη επέμβαση να έκανε μια πύκνωση ή το θεωρείτε too much? Ρωτάω γιατί φαίνεται ότι η πρόοδος της ΑΑ φαίνεται σταθεροποιημένη, βέβαια δεν ξέρουμε την ηλικία του Γιώργου. Σε κάθε περίπτωση πάντως ο φίλος από φαλακρός έχει πλέον μαλλιά!
Αρχικα σας ευχαριστω για τα θερμα λόγια.
Ο Γιώργος ειανι 42 και ο ίδιος "ψηνεται" για επιπλεον επεμβαση αλλα εγω το θεωρω λιγο υπερβολή.
Όμως έχει πολλα μοσχευματα να δωσει η δοτρια του , οπότε δεν θα ...αρνηθω.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Ο γιατρός Αναστασάκης με τα δύσκολα περιστατικά που αναλαμβάνει μου θυμίζει πολύ τον Dr. Umar, "ειδικό" παγκοσμίως σε τέτοιου είδους cases! Μπράβο για το αποτέλεσμα!

Κοίτα, ο Sanusi έχει άλλη προσεγγιση με την οποία δεν συμφωνω πολυ.
Χρησιμοποιεί υπερβολικα body hair, δεν κανει FUT και γενικα ειναι άλλη θεωρησης.
Αλλα καταλαβαινω πως το εννοειται κολακευτικακαι σας ευχαριστω!
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Άλλος άνθρωπος, πραγματικά εντυπωσιακό το πως σε αλλάζει μια σωστή μμ, νομίζω είναι το Α κ το Ω πολύ πιο πάνω κ από την ρινοπλαστικη.
Ισχυει.
Η κατάλληλη ΜΕΤ σε κατάλληλο ασθενη ειναι η πιο εντυπωσιακη αισθητική επέμβαση!
 

platanos

Well-Known Member
Κοίτα, ο Sanusi έχει άλλη προσεγγιση με την οποία δεν συμφωνω πολυ.
Χρησιμοποιεί υπερβολικα body hair, δεν κανει FUT και γενικα ειναι άλλη θεωρησης.
Αλλα καταλαβαινω πως το εννοειται κολακευτικακαι σας ευχαριστω!
Καλά κάνετε και το επισημαίνετε για την ορθή πληροφόρηση, εγώ αναφερόμουν καθαρά στην ανάληψη τέτοιων δύσκολων περιστατικών και οτι τα φέρνει επιτυχώς εις πέρας (πάντα αναλογικά με το τι έχει να αντιμετωπίσει :) )
 

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Άλλος άνθρωπος. Δικαιολογημένα νιώθει όπως νιώθει.
Αν είναι αυτό το κούρεμα του, χρίζει προσοχής, καθώς φαίνεται οπτικά να ενώνονται οι περιοχές 1 και 2 και δεν δείχνει ωραίο. Καλό είναι να αφήνει το μαλλάκι τουλάχιστον όπως η περιοχή 3.
Να το χαίρεται.
 

Συνημμένα

  • 7.jpg
    7.jpg
    814.5 KB · Προβολές: 166

koumparos

Well-Known Member
Τεράστια αλλαγή 100% φυτρωση.Με άλλη μια θα μιλάμε για θαύμα κατά της φαλακρας.Μπραβο στην κλινική.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Το αποτελεσμα για τον αριθμο grafts που μπηκαν ειναι καλο,δεν πασχει απο ελλειψη φυσικοτητας και ειναι λογικο ο ασθενης να αισθανεται αλλος ανθρωπος γιατι η εικονα του πριν με το μετα ειναι σαφως διαφορετικη και καλυτερη.
Θεωρω ομως οτι θα μπορουσε να ειχε εφαρμοστει αλλη στρατηγικη οπου τα 2800 grafts θα επικεντρωνονταν στο χτισιμο της α ζωνης με μελλοντικο πλανο για δευτερη επεμβαση για το κλεισιμο β ή/και γ ζωνης.Δεν γνωριζω αν συζητηθηκε μια τετοια στρατηγικη με τον ασθενη ή αν την απορριψατε για αλλους λογους ,προσωπικα ομως αυτο θα θεωρουσα σαν ιδανικο πλανο και αυτο θα σας ζητουσα αν ημουν στην θεση του.Αν δεν επιθυμουσα να μπω σε κυκλο μεταμοσχευσεων και ηθελα να παρω το καλυτερο δυνατο αποτελεσμα σε μια μονο επεμβαση θα ζητουσα ενα μεγαλυτερο combo.
Οπως και αν εχει,ειναι θετικο οτι σκεφτεται να επιστρεψει για δευτερη επεμβαση,φαινεται οτι τωρα που η εικονα του δεν εχει καμια σχεση με το πριν αρχιζει να ανεβαζει τον πηχη των απαιτησεων του οσον αφορα αυτο που θελει να βλεπει στον καθρεφτη,η επιδραση του λεγομενου hair greed.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα