NW V-VI, repair Combo 2900 FUs - ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΕ ΝΗΜΑ ΓΙΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗ ΠΕΛΑΤΩΝ -

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Heat

Member
Οσο μεγαλυτερο norwood ειναι καποιος, τοσο πιο δυσκολο ειναι να γινει καλη πυκνωση.

Ομως με ενα σωστο σχεδιασμο και συντηρητικη κατανομη μπορει να παρει ενα πολυ καλο αποτελεσμα που θα του αλλαξει την εικονα.

Οταν εχεις τοσες φωτογραφιες απο μπροστα και πλαγια, που απο εκει μας βλεπει η πλειοψηφια του κοσμου, κ οχι απο τον ουρανο σαν τα γερακια, το να εστιαζεται σε 1 αρνητικη φωτο, εκδηλωνει κομπλεξ!

Το συγκεκριμενο περιστατικο ειναι σουπερ παραδειγμα που η απαντηση βρισκεται στο βιντεο του Cvial Zoom meeting μe Dr.Anastasaki.

Οποιος δει το βιντεο στο vimeo θα μπορει να βρει και την απαντηση της στρατηγικης.
 

koumparos

Well-Known Member
Το θέμα όμως είναι ότι πρέπει και ο γιατρός να καταλάβει ότι δεν χρειάζεται να τους απαντά σε ότι λένε.Η καλύτερη απάντηση είναι οι δουλειές του και η τεχνογνωσία του που προφανώς ξεφεύγει από τις εγχώριες κλινικές.Η πανοραμική δεν είναι φωτεινή όντως.Αλλα με βάση τις άλλες φωτό δεν χρειάζεται να είσαι φωστήρας για να καταλάβεις ότι εδώ μιλάμε για ένα 100%σε φυτρωση αποτέλεσμα με τέλεια κατανομή το οποίο με μια άλλη μμ θα προσεγγίσει το τέλειο.Ο 6αρης έχει πλέον μαλια να χτενίζει!!!ΤΕΡΑΣΤΙΟ βήμα.
 

veg

Active Member
βελτιωση της εικονας και αποτελεσμα που δειχνει φυσικο . 2 αποριες

1. Σχετικα με τα φαρμακα , την μινοξυδιλη οκ την παιρνει για την φυτρωση , το dutasterine εφοσον στο κεφαλι ειχε πλεον μονο τα λιγα παλια μαλλια προηγουμενης μεταμοσχευσης + τα νεα μαλλια μεταμοσχευσης , τι εξυπηρετει ? Δηλαδη ολη η περιοχη θα εχει τα μεταμοσχευμενα τα οποια δεν επηρεαζονται υποτιθεται απο το μηχανισμο τριχοπτωσης .

2. η εικονα πριν , με το αποτελεσμα μιας strip 21 εκατοστων , με προβληματιζει σχετικα με την το αν προκειται για κακη μεταμοσχευση , η παιζουν ρολο και αλλοι παραγοντες οπως για παραδειγμα ενας οργανισμος να μην κρατησει για καποιο λογο τα μοσχευματα .
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
βελτιωση της εικονας και αποτελεσμα που δειχνει φυσικο . 2 αποριες

1. Σχετικα με τα φαρμακα , την μινοξυδιλη οκ την παιρνει για την φυτρωση , το dutasterine εφοσον στο κεφαλι ειχε πλεον μονο τα λιγα παλια μαλλια προηγουμενης μεταμοσχευσης + τα νεα μαλλια μεταμοσχευσης , τι εξυπηρετει ? Δηλαδη ολη η περιοχη θα εχει τα μεταμοσχευμενα τα οποια δεν επηρεαζονται υποτιθεται απο το μηχανισμο τριχοπτωσης .

2. η εικονα πριν , με το αποτελεσμα μιας strip 21 εκατοστων , με προβληματιζει σχετικα με την το αν προκειται για κακη μεταμοσχευση , η παιζουν ρολο και αλλοι παραγοντες οπως για παραδειγμα ενας οργανισμος να μην κρατησει για καποιο λογο τα μοσχευματα .

κακη μεταμόσχευση, τέλος
Στην καλή μεταμόσχευση ειδες τι έγινε....
 

Panos1982

Well-Known Member
Κάποιο μέλος βλεποντας την κριτική του Γιωργου,
θεωρησε πως το αποτελεσμα που ανεβασε αυθορμητα στο google review του
δεν αξιζει τοσο ...ενθουσιασμό και πως ο ασθενης ειναι υπερβολικος

Ο Γιώργος ειανι 42 και ο ίδιος "ψηνεται" για επιπλεον επεμβαση αλλα εγω το θεωρω λιγο υπερβολή.

Τελικα αποφάσισες αν ο γιωργος ειναι υπερβολικος ή οχι ??

20210412_054124.jpg
20210412_054105.jpg


Αυτες τις φωτο επρεπε να ποσταρεις και τοτε θα καταλαβαιναν ολοι οτι ο συμπαθέστατος κατα τ αλλα γιωργος δεν ειναι υπερβολικος....απλα αδειος !

Αλλα αντ αυτου φροντισες να ποστάρεις
Αυτες στα αριστερα ( στη συγκριτικη απο κάτω )
Μπραβο για την "καθαρη" δουλεια σου....
Και την τρομερη μεταμορφωση του υπερβολικου γιωργου.
Εβαλες παλι 2κ και τα εκανες να φαινονται
σαν 4κ, αλλα μονο οταν τον φωτογραφιζες....

** Η μονη διαφορα στις φωτο π εβαλα δεξια ειναι οτι εκανα αύξηση
Φωτεινότητας κατα 38% απ τις αριστερές π ποσταρε.

2021-04-12_05.40.30.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

Giorgos-3

Well-Known Member
Τελικα αποφάσισες αν ο γιωργος ειναι υπερβολικος ή οχι ??

Προβολή συνημμένου 36946Προβολή συνημμένου 36947

Αυτες τις φωτο επρεπε να ποσταρεις και τοτε θα καταλαβαιναν ολοι οτι ο συμπαθέστατος κατα τ αλλα γιωργος δεν ειναι υπερβολικος....απλα αδειος !

Αλλα αντ αυτου φροντισες να ποστάρεις
Αυτες στα αριστερα ( στη συγκριτικη απο κάτω )
Μπραβο για την "καθαρη" δουλεια σου....
Και την τρομερη μεταμορφωση του υπερβολικου γιωργου.
Εβαλες παλι 2κ και τα εκανες να φαινονται
σαν 4κ, αλλα μονο οταν τον φωτογραφιζες....

** Η μονη διαφορα στις φωτο π εβαλα δεξια ειναι οτι εκανα αύξηση
Φωτεινότητας κατα 38% απ τις αριστερές π ποσταρε.

Προβολή συνημμένου 36948
Δεν βγάζεις άκρη με τον τύπο αυτόν ....το χρόνο σου χάνεις ....θα σ' αρχίσει πάλι για τα πτυχία του και ποιος είσαι εσύ και ξέρεις ποιος είμαι εγώ και άλλα λόγια να αγαπιόμαστε και στο τέλος απλά θα κουραστείς να ασχολείσαι....
 

Panos1982

Well-Known Member
Δεν βγάζεις άκρη με τον τύπο αυτόν ....το χρόνο σου χάνεις ....θα σ' αρχίσει πάλι για τα πτυχία του και ποιος είσαι εσύ και ξέρεις ποιος είμαι εγώ και άλλα λόγια να αγαπιόμαστε και στο τέλος απλά θα κουραστείς να ασχολείσαι....

Γιωργαρε ξερω :)
Πραγματικα απορω με.κατι σχολια πιο πισω π μιλανε για θριαμβο...κ μενω με την εκφραση αποριας ?? Και καλα οκ κάποιοι δεν.καταλαβαινουν....
O cvial που ειναι διαχειριστης κ.καταλαβαινει γτ δε το βγαζει στην επιφάνεια κ το.αφηνει να υπάρχει ως εξαιρετικό αποτελεσμα κ σιωπα ??

Η σιωπη ειναι ιση με την ενοχη οταν μιλαμε για παραπληροφοριση....
Ειναι σαν να το αποδέχεσαι....
Το ιδιο μ κανει κ για σβιαλ η οποιον αλλον το βλεπει κ δε.το λεει.
Κουραστηκαν να τα λενε οπως κι εσυ οκ εχεις δικιο αλλα αυτος ειναι ο.σκοπος ??
Να παρει κεφαλι η παραπληροφοριση και ο μίστερ τοπικ ??
Παραπληροφοριση εκανε κ τοτε....
Once a cheater , always a cheater λεει το ρητο.
Μια φορα λαμογιο = για παντα λαμογιο καμμια εμπιστοσυνη !
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Γιατρε θα σας προτεινα να ερθετε σε επικοινωνια με τον Κονιλο ωστε να του κανετε μεταμοσχευση:


Τον παρακολουθω εδω και πολλα χρονια στο youtube...και ανεβηκε πολλα επιπεδα της κλιμακας norwood κατα το διαβα των ετων!!!
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Γιωργαρε ξερω :)
Πραγματικα απορω με.κατι σχολια πιο πισω π μιλανε για θριαμβο...κ μενω με την εκφραση αποριας ?? Και καλα οκ κάποιοι δεν.καταλαβαινουν....
O cvial που ειναι διαχειριστης κ.καταλαβαινει γτ δε το βγαζει στην επιφάνεια κ το.αφηνει να υπάρχει ως εξαιρετικό αποτελεσμα κ σιωπα ??

Η σιωπη ειναι ιση με την ενοχη οταν μιλαμε για παραπληροφοριση....
Ειναι σαν να το αποδέχεσαι....
Το ιδιο μ κανει κ για σβιαλ η οποιον αλλον το βλεπει κ δε.το λεει.
Κουραστηκαν να τα λενε οπως κι εσυ οκ εχεις δικιο αλλα αυτος ειναι ο.σκοπος ??
Να παρει κεφαλι η παραπληροφοριση και ο μίστερ τοπικ ??
Παραπληροφοριση εκανε κ τοτε....
Once a cheater , always a cheater λεει το ρητο.
Μια φορα λαμογιο = για παντα λαμογιο καμμια εμπιστοσυνη !
Τον cvial μην το βάζεις στην κουβέντα γιατί είναι λεπτή η θέση και έχει κάποιο σκοπό... εννοείτε βέβαια ότι παρά είναι ανεκτικός κάποιες φορές....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Gianney

Well-Known Member
Εγώ πάντως θέλω να δω την άποψη του γιατρού σε αυτό που είπε ο Πάνος σχετικά με τις φωτογραφίες και την φωτεινότητα.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Τελικα αποφάσισες αν ο γιωργος ειναι υπερβολικος ή οχι ??

Προβολή συνημμένου 36946Προβολή συνημμένου 36947

Αυτες τις φωτο επρεπε να ποσταρεις και τοτε θα καταλαβαιναν ολοι οτι ο συμπαθέστατος κατα τ αλλα γιωργος δεν ειναι υπερβολικος....απλα αδειος !

Αλλα αντ αυτου φροντισες να ποστάρεις
Αυτες στα αριστερα ( στη συγκριτικη απο κάτω )
Μπραβο για την "καθαρη" δουλεια σου....
Και την τρομερη μεταμορφωση του υπερβολικου γιωργου.
Εβαλες παλι 2κ και τα εκανες να φαινονται
σαν 4κ, αλλα μονο οταν τον φωτογραφιζες....

** Η μονη διαφορα στις φωτο π εβαλα δεξια ειναι οτι εκανα αύξηση
Φωτεινότητας κατα 38% απ τις αριστερές π ποσταρε.

Προβολή συνημμένου 36948

Εχεις καταλάβει πως αυτες ειναι φωτογραφιες 6μηνου και πως αμεσως στο επόμενο ποστ ειναι του ετους?
Αν δεν το έχεις καταλάβει ξανακοιτα το γιατι απλα σας ανεβασα ΟΛΕΣ τισ φωτογραφιες, ενω ο ασθενης ΠΡΟΦΑΝΩΣ κοιταει το τελικο αποτέλεσμα.
Αν το εχεις καταλάβει και ασχολήσε με το 6μηνο, δεν έχω τι να σχολιασω.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Γιωργαρε ξερω :)
Πραγματικα απορω με.κατι σχολια πιο πισω π μιλανε για θριαμβο...κ μενω με την εκφραση αποριας ?? Και καλα οκ κάποιοι δεν.καταλαβαινουν....
O cvial που ειναι διαχειριστης κ.καταλαβαινει γτ δε το βγαζει στην επιφάνεια κ το.αφηνει να υπάρχει ως εξαιρετικό αποτελεσμα κ σιωπα ??

Η σιωπη ειναι ιση με την ενοχη οταν μιλαμε για παραπληροφοριση....
Ειναι σαν να το αποδέχεσαι....
Το ιδιο μ κανει κ για σβιαλ η οποιον αλλον το βλεπει κ δε.το λεει.
Κουραστηκαν να τα λενε οπως κι εσυ οκ εχεις δικιο αλλα αυτος ειναι ο.σκοπος ??
Να παρει κεφαλι η παραπληροφοριση και ο μίστερ τοπικ ??
Παραπληροφοριση εκανε κ τοτε....
Once a cheater , always a cheater λεει το ρητο.
Μια φορα λαμογιο = για παντα λαμογιο καμμια εμπιστοσυνη !

Σοβαρα τωρα?
@CVIAL ελπίζω να απαντησεις στον ανωνυμο που ποσταρει φωτογραφιες 6μηνου και προσπαθει να σε συκοφαντησει.
Εγω το εχω συνηθισει από τους ανωνυμους γελοιους που δεν τολάμει κανεις να πει το παραμικρο επωνυμος και κρβονται πισω από το μονιτορακι.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Δεν βγάζεις άκρη με τον τύπο αυτόν ....το χρόνο σου χάνεις ....θα σ' αρχίσει πάλι για τα πτυχία του και ποιος είσαι εσύ και ξέρεις ποιος είμαι εγώ και άλλα λόγια να αγαπιόμαστε και στο τέλος απλά θα κουραστείς να ασχολείσαι....

ΤΥΠΟΣ εισαι εσυ.
Εγω εχω ονοματεπώνυμο.
 

F1ght3r

Well-Known Member
Ιατρέ σε forum είσαι και ο κάθε ένας μας μπορεί να έχει άποψη, είτε καλοπροαίρετη είτε να κάνουν κριτική. Η τα δέχεσαι και με καλο τρόπο απαντάς ότι έτσι γιουβέτσι έχουν τα πράγματα, Η δεν απατάς και κρατάς μικρό καλάθι. Σου είχα γράψει αν και καινούργιο μέλος έχω καταλάβει ότι είσαι πολύ επιθετικός, δεν κανεις καλά στον εαυτό σου. Σταματα να το παίζεις υπεράνω, forum είναι και ο κάθε γνωστης, άσχετος έχει γνώμη που κάποιος καλύτερος μπορεί να τον διόρθωση.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
O cvial που ειναι διαχειριστης κ.καταλαβαινει γτ δε το βγαζει στην επιφάνεια κ το.αφηνει να υπάρχει ως εξαιρετικό αποτελεσμα κ σιωπα ??
Η σιωπη ειναι ιση με την ενοχη οταν μιλαμε για παραπληροφοριση....
Ειναι σαν να το αποδέχεσαι....
Το ιδιο μ κανει κ για σβιαλ η οποιον αλλον το βλεπει κ δε.το λεει.

Αυτό είναι μια έμεση λάσπη που δυστυχώς δεν έχει και κάποιο λογικό έρισμα, είναι κυριολεκτικά τραβηγμένη από τα αυτιά. Είναι γνωστό ότι δεν σχολιάζω λόγω χρόνου σχεδόν κανένα επίσημο περιστατικό είτε του Αναστασάκη είτε άλλων κλινικών (HDC, DHI, κλπ). Τα περισσότερα δεν τα βλέπω καν. Κάνω moderation μόνο όταν πάρω χαμπάρι φασαρία. Άρα όσα διελάθουν της προσοχής μου είναι "σιωπή που είναι ίση με ενοχή" και μάλιστα για φώτο που ο οποιοσδήποτε μπορεί να δει και να συγκρίνει (όταν φυσικά αντιπαραβάλει τις σωστές φώτο). Και ειδικά όταν έχω πάρει θέση στο "less is more", που είναι κοινό χαρακτηριστικό όλων των περιστατικών, πολλάκις σε διάφορα νήματα. Τι να πω. Ο καθένας ψάχνει αφορμή για να κάνει το statement που θέλει.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Ο Πανος που μιλαει για λαμογια και cheaters απευθυνομενος στον Αναστασακη δεν πρεπει να λαβει ποινη αραγε ;
Αν ημουν ο γιατρος θα αισθανομουν βαθυτατα προσβεβλημενος με την χρηση τετοιου λεξιλογιου,δυστυχως το εν λογω ποστ του Πανου δεν προσφερει καμια γνωση αλλα ριχνει λαδι στην φωτια με τον πιο αηθη τροπο.Για τον φιλο του τον Γιαννη ομως που εκανε μια αποτυχημενη μμ στον Γεωργιου δεν τον εχουμε ακουσει μεχρι τωρα να βαλλεται κατα του γιατρου,εψαχνε και ανελυε πιθανους λογους που ολοι ολως τυχαιως κινουνταν εκτος πεδιου ευθυνης του Γεωργιου.
Να μου πεις,εδω ο ιδιος ο Γεωργιου μπηκε στο φορουμ για να διαφημισει τις .."αλτρουιστικες" προσφορες του "σεβομενος τις δυσκολες περιοδους που ζουμε" και δεν εκανε καν τον κοπο να ασχοληθει με το περιστατικο του ασθενη του ,ουτε καν μια ελαχιστη προσπαθεια να εξηγησει τους πιθανους λογους αποτυχιας,ο Πανος θα το κανει;Απλα η διαφορα με τους αλλους γιατρους ειναι οτι ο αναστασακης ειναι εδω και παλευει για το ονομα του.Με καλο ή με κακο τροπο,με επιθετικο ή μη ,με σωστο ή λανθασμενο παντως ειναι εδω,δεν κρυβεται οπως οι αλλοι που δρουν σαν τους τυφλοποντικες οπου ξεπηδουν στην επιφανεια του εδαφους οταν μυριστουν ψωμι και υστερα ξαναχωνονται στην γη οταν βρουν τα σκουρα.Αυτο,αν μη τι αλλο,καθε αντικειμενικος κριτης οφειλει να του το αναγνωρισει του αναστασακη
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Ο Πανος που μιλαει για λαμογια και cheaters απευθυνομενος στον Αναστασακη δεν πρεπει να λαβει ποινη αραγε ;
Αν ημουν ο γιατρος θα αισθανομουν βαθυτατα προσβεβλημενος με την χρηση τετοιου λεξιλογιου,δυστυχως το εν λογω ποστ του Πανου δεν προσφερει καμια γνωση αλλα ριχνει λαδι στην φωτια με τον πιο αηθη τροπο.Για τον φιλο του τον Γιαννη ομως που εκανε μια αποτυχημενη μμ στον Γεωργιου δεν τον εχουμε ακουσει μεχρι τωρα να βαλλεται κατα του γιατρου,εψαχνε και ανελυε πιθανους λογους που ολοι ολως τυχαιως κινουνταν εκτος πεδιου ευθυνης του Γεωργιου.
Να μου πεις,εδω ο ιδιος ο Γεωργιου μπηκε στο φορουμ για να διαφημισει τις .."αλτρουιστικες" προσφορες του "σεβομενος τις δυσκολες περιοδους που ζουμε" και δεν εκανε καν τον κοπο να ασχοληθει με το περιστατικο του ασθενη του ,ουτε καν μια ελαχιστη προσπαθεια να εξηγησει τους πιθανους λογους αποτυχιας,ο Πανος θα το κανει;Απλα η διαφορα με τους αλλους γιατρους ειναι οτι ο αναστασακης ειναι εδω και παλευει για το ονομα του.Με καλο ή με κακο τροπο,με επιθετικο ή μη ,με σωστο ή λανθασμενο παντως ειναι εδω,δεν κρυβεται οπως οι αλλοι που δρουν σαν τους τυφλοποντικες οπου ξεπηδουν στην επιφανεια του εδαφους οταν μυριστουν ψωμι και υστερα ξαναχωνονται στην γη οταν βρουν τα σκουρα.Αυτο,αν μη τι αλλο,καθε αντικειμενικος κριτης οφειλει να του το αναγνωρισει του αναστασακη
Διάβασε πιο προσεκτικά τα σχόλια του Πάνου και εστίασε σε τι πράγμα κάνει κριτική.....
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα