ntthanos, BHR clinic, fue, 2244g, 04/09/2020,

jersey

Well-Known Member
Όλα σχετίζονται με βάσει το απόθεμα της δότριας σου και το πρόβλημα που εχεις. Αν σε παίρνει να την κατεβάσεις λαμβάνοντας υπόψιν την μελλοντική εξέλιξη τότε δεν υπάρχει λόγος να μη το κάνεις εφόσον έτσι σου αρέσει. Η ηλικία δεν παίζει ρόλο, μπορεί κάποιος από νέος να ειχε πάντα ψηλή Hairline οπότε να του αρέσει να παραμείνει έτσι. Αντίστοιχα κάποιος που ειχε χαμηλή hairline να θέλει να τη κατεβάσει.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgie

Well-Known Member
Όλα σχετίζονται με βάσει το απόθεμα της δότριας σου και το πρόβλημα που εχεις. Αν σε παίρνει να την κατεβάσεις λαμβάνοντας υπόψιν την μελλοντική εξέλιξη τότε δεν υπάρχει λόγος να μη το κάνεις εφόσον έτσι σου αρέσει. Η ηλικία δεν παίζει ρόλο, μπορεί κάποιος από νέος να ειχε πάντα ψηλή Hairline οπότε να του αρέσει να παραμείνει έτσι. Αντίστοιχα κάποιος που ειχε χαμηλή hairline να θέλει να τη κατεβάσει.
Σωστό
Το βασικό είναι να σου πηγαίνει στα χαρακτηριστικά .
Το ίδιο ισχύει με τη φαλάκρα η τα ξυρισμένα μαλλιά .
Κάποιους τους απογειώνει το look, και κάποιους τους γειώνει ζορικα .
 

jersey

Well-Known Member
Σωστό
Το βασικό είναι να σου πηγαίνει στα χαρακτηριστικά .
Το ίδιο ισχύει με τη φαλάκρα η τα ξυρισμένα μαλλιά .
Κάποιους τους απογειώνει το look, και κάποιους τους γειώνει ζορικα .
Ναι εννοείται. Παίζει ρόλο το σχήμα του κεφαλιού, τα χαρακτηριστικά του προσώπου αλλά και το στυλ του ανθρώπου στο τι του πηγαίνει. Οπότε δεν υπάρχει ενας γενικός κανόνας, όπως πολλοί αναφέρουν την ηλικία.
 

Gianney

Well-Known Member
Νταξει η δικιά μου είναι νορμάλ ρε παιδιά 7.6 ούτε μικρή ούτε μεγάλη ......η απόσταση. Αλλά να τονίσω ότι εκεί περίπου ήταν και όταν ήμουν 24 χρόνων . Να ξανά πω άλλη μια φορά ότι στη πρώτη μμ πήγα συντηρητικά τη hairline με σύμφωνη γνώμη του ιατρού γιατί είχα και ένα θέμα με τη βιταμίνη 12 και δεν ήθελα να πάρω το ρίσκο της αποτυχίας λόγο της β12 ...οπότε στη δεύτερη και αφού πήρα και διάφορες απόψεις από μέλη του forum είπα να μπω για δεύτερη μμ και να χαμηλώσω τη hairline όσο μπορώ, χωρίς να χάσω τη φυσικότητα του προσώπου και της ηλικίας μου . Αυτό για να φανεί το αποτέλεσμα σωστό σε όλες του τις διαστάσεις !!
Φίλε η β12 πως επηρεάζει δηλ;
 

ntthanos

Active Member
Φίλε η β12 πως επηρεάζει δηλ;
Όταν έχεις έλλειψη μεγάλη αυτής της βιταμίνης υπάρχει τριχόπτωση λόγο το ότι είναι νευρολογικής φύσης βιταμίνη. Οπότε ήθελα να σιγουρευτώ ότι δεν θα έχω θέμα με τη φύτρωση μου. Οπότε επέλεξα συντηρητική hairline και δεν πήγα φουλ επιθετικά
 

witcher

Well-Known Member
Όταν έχεις έλλειψη μεγάλη αυτής της βιταμίνης υπάρχει τριχόπτωση λόγο το ότι είναι νευρολογικής φύσης βιταμίνη. Οπότε ήθελα να σιγουρευτώ ότι δεν θα έχω θέμα με τη φύτρωση μου. Οπότε επέλεξα συντηρητική hairline και δεν πήγα φουλ επιθετικά
Πάντως στην πρώτη σου επέμβαση δεν είχες και πλήρη φύτρωση, όπως είδαμε και αναγκάστηκες να επέμβεις πάλι στην περιοχή της πρώτης επέμβασης. Λες να έπαιξε ρόλο η B12 ;
 

ntthanos

Active Member
Πάντως στην πρώτη σου επέμβαση δεν είχες και πλήρη φύτρωση, όπως είδαμε και αναγκάστηκες να επέμβεις πάλι στην περιοχή της πρώτης επέμβασης. Λες να έπαιξε ρόλο η B12 ;
Ίσως ...δεν θα το μάθω ποτέ ... άλλα έτσι και αλλιώς δεν με ενοχλησε ιδιαίτερα γιατί απ' την αρχή θα πήγαινα στο plan b ..κατέβασμα της hairline και ότι μερεμετι υπήρχε !!
 

witcher

Well-Known Member
Ίσως ...δεν θα το μάθω ποτέ ... άλλα έτσι και αλλιώς δεν με ενοχλησε ιδιαίτερα γιατί απ' την αρχή θα πήγαινα στο plan b ..κατέβασμα της hairline και ότι μερεμετι υπήρχε !!
Δεν πήγες σε κανένα γιατρό να σου δώσει συμπλήρωμα με B12 να την αυξήσεις, αφού ειχες θέμα όπως λες; Τουλάχιστον τώρα στη 2η μμ τα πήγες καλύτερα όπως φαίνεται και πήρες ένα ωραίο αποτέλεσμα!
 

ntthanos

Active Member
Δεν πήγες σε κανένα γιατρό να σου δώσει συμπλήρωμα με B12 να την αυξήσεις, αφού ειχες θέμα όπως λες; Τουλάχιστον τώρα στη 2η τα πήγες μια χαρά όπως φαίνεται!
Έκανα ήδη θεραπεία προτού μπω γ αυτό και το συντηρητικό πλάνο που ανέφερα ...εγώ έχω γενικό θέμα με τη β12 θα κάνω θεραπεία εφ όρου ζωής
 

manly_Man

Well-Known Member
Ωραίο αποτέλεσμα φίλε να το χαίρεσαι. Άντε μπες και για τρίτη να τελειώνεις. Τις τομές σε middle,crown ποιος θα τις κάνει ο Bisanga ή οι Έλληνες γιατροί;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Ωραίο αποτέλεσμα φίλε να το χαίρεσαι. Άντε μπες και για τρίτη να τελειώνεις. Τις τομές σε middle,crown ποιος θα τις κάνει ο Bisanga ή οι Έλληνες γιατροί;
Είναι ωραίο αποτέλεσμα γιατί είχε πλάνο και δεν το άφησε στη μέση.
Από τους λίγους.
 

manly_Man

Well-Known Member
Και όχι μόνο.
Είναι ο 2ος που ακούω που λέει τι να τα κάνω πίσω,τα προτιμώ μπροστά.
Αυτή είναι η ουσία.
Το ιδανικό ειναι να πηγαίνει κλιμακωτά η πυκνότητα από μπρος προς τα πίσω. Γιατί έτσι δίνεις την αίσθηση πιο πυκνού αποτελέσματος από το να είσαι παντού στα ίδια.
 

vlafo

Well-Known Member
Το ιδανικό ειναι να πηγαίνει κλιμακωτά η πυκνότητα από μπρος προς τα πίσω. Γιατί έτσι δίνεις την αίσθηση πιο πυκνού αποτελέσματος από το να είσαι παντού στα ίδια.
Έτσι πρέπει αρκεί να είναι διατεθειμένος ο άλλος να κάνει 2 η 3 μμ.
Και ο ntthanos είναι ένας από αυτούς τους λίγους για αυτό και θα έχει μαλλί και εικόνα 20 χρόνου για πάντα,άλλο αν λέει ότι δεν τον ενδιαφέρει στα 60.
Υ:Γ:Είδες τo nick name το πετυχαίνω πλέον. :)
Για τον ntthanos πάει αυτό.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καλά και το δικό σου πολλές φορές έμπαινα να δω πως προφέρεται όλο βλαΦο σε έλεγα. Αλήθεια τι σημαίνει?
 
Μπλουζα