ntthanos, BHR clinic, fue, 2244g, 04/09/2020,

alex7

Well-Known Member
Αυτό με την μικρή απόσταση της hairline απο τα φρύδια , οτι δεν συνάδει με την ηλικία των 35+ , το βλέπω συχνά να αναφέρεται στο φόρουμ. Πως και έχει επικρατήσει αυτή η άποψη ? Είμαι βέβαια εντελώς αντίθετος, αλλά καλοπροαίρετα απορώ.
Όντως πολύ ωραία η hairline δεδομένου και απο ξεκίνησε !!!!
Αν το πρόβλημα είναι μικρό της αλωπεκία και σε παίρνει η δότρια μπορείς να την κατεβάσεις .1εκ θέλει 1000 μοσχεύματα στην Hairline .Συνήθως το πρόβλημα είναι μεγάλο όποτε επιλέγεται ένα συντηρητικό ύψος .Φυσικά παίζει πρωτεύοντα ρόλο και που ήταν στον παρελθόν η να ίδια
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Gianney

Well-Known Member
Εξαιρετικό αποτέλεσμα φίλε!!! Έτσι είναι όταν μπαίνουν οι σωστοί αριθμοί μοσχευμάτων…..Πάντως ώριμη hairline δεν είναι … θα έλεγα είναι κανονική νεανική (στα 7cm)….
Έτσι είπα και εγώ φίλε ,αλλά ο @alex7 έχει άλλη γνώμη
 

alex7

Well-Known Member
Αν το πρόβλημα είναι μικρό της αλωπεκία και σε παίρνει η δότρια μπορείς να την κατεβάσεις .1εκ θέλει 1000 μοσχεύματα στην Hairline .Συνήθως το πρόβλημα είναι μεγάλο όποτε επιλέγεται ένα συντηρητικό ύψος .Φυσικά παίζει πρωτεύοντα ρόλο και που ήταν στον παρελθόν η να ίδια
Έτσι είπα και εγώ φίλε ,αλλά ο @alex7 έχει άλλη γνώμη
οχι καλή είναι .Έτσι μου φάνηκε στις φωτό
 

bobby

Well-Known Member
Αυτό με την μικρή απόσταση της hairline απο τα φρύδια , οτι δεν συνάδει με την ηλικία των 35+ , το βλέπω συχνά να αναφέρεται στο φόρουμ. Πως και έχει επικρατήσει αυτή η άποψη ? Είμαι βέβαια εντελώς αντίθετος, αλλά καλοπροαίρετα απορώ.
Όντως πολύ ωραία η hairline δεδομένου και απο ξεκίνησε !!!!
Εσένα που η hairline σου είναι στους 7 πόντους (και νομίζεις ότι έχεις θέμα….:p:p:p:p:p) είναι φυσιολογικό να βρίσκεις την hairline του Θάνου (στους 7-7,5 πόντους) ώριμη…… Σε εμάς που η hairline μας (ποια hairline ?????:p:p:p:p:p) είναι στους 10-11 πόντους, του Θάνου μας φαίνεται «παιδική»:p:p:p:p:p. Είναι θέμα perspective…….
 

bobby

Well-Known Member
Bobby
Του oreo είναι στους 5,η δική μου είναι στους 7.
Πάντα παίζει ρόλο και το συγκεκριμένο πρόσωπο (διαστάσεις κλπ) του καθενός… Σε εσένα φαίνεται ΟΚ (όχι χαμηλή - νορμαλ) στον μπισκότο έτσι όπως τα χτενίζει (ανάκατα πάνω κάτω ) δεν μπορώ να καταλάβω αλλά σίγουρα είναι χαμηλή (η υπάρχουσα μαμισια του) αν την πάει πιο κάτω θα είναι σαν νεογέννητο :p:p:p:p:p:p. Για εμένα θα πρέπει να την πυκνώσει στο ύψος που είναι τώρα (όχι κατέβασμα) και να κλείσει και λίγο κροτάφους που θέλει, μάξιμουμ 1000 graft σύνολο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Πάντα παίζει ρόλο και το συγκεκριμένο πρόσωπο (διαστάσεις κλπ) του καθενός… Σε εσένα φαίνεται ΟΚ (όχι χαμηλή - νορμαλ) στον μπισκότο έτσι όπως τα χτενίζει (ανάκατα πάνω κάτω ) δεν μπορώ να καταλάβω αλλά σίγουρα είναι χαμηλή (η υπάρχουσα μαμισια του) αν την πάει πιο κάτω θα είναι σαν νεογέννητο :p:p:p:p:p:p. Για εμένα θα πρέπει να την πυκνώσει στο ύψος που είναι τώρα (όχι κατέβασμα) και να κλείσει και λίγο κροτάφους που θέλει, μάξιμουμ 1000 graft σύνολο.
Μα αυτό θελει να κάνει.
Ουσιαστικά όχι πύκνωση μια πολυ μικρή αλλά το κυρίως πιάτο είναι οι κρόταφοι.
Εκεί δε θέλει κλείσιμο (εκτός και εννοείς δέσιμο)γιατί είναι ήδη οριοθετημένοι,απλά πύκνωση.
Το νούμερο είναι ολόσωστο.
 

Αthens2021

Active Member
Αυτό με την μικρή απόσταση της hairline απο τα φρύδια , οτι δεν συνάδει με την ηλικία των 35+ , το βλέπω συχνά να αναφέρεται στο φόρουμ. Πως και έχει επικρατήσει αυτή η άποψη ? Είμαι βέβαια εντελώς αντίθετος, αλλά καλοπροαίρετα απορώ.
Όντως πολύ ωραία η hairline δεδομένου και απο ξεκίνησε !!!!
Συμφωνω απολυτα
 

ntthanos

Active Member
Νταξει η δικιά μου είναι νορμάλ ρε παιδιά 7.6 ούτε μικρή ούτε μεγάλη ......η απόσταση. Αλλά να τονίσω ότι εκεί περίπου ήταν και όταν ήμουν 24 χρόνων . Να ξανά πω άλλη μια φορά ότι στη πρώτη μμ πήγα συντηρητικά τη hairline με σύμφωνη γνώμη του ιατρού γιατί είχα και ένα θέμα με τη βιταμίνη 12 και δεν ήθελα να πάρω το ρίσκο της αποτυχίας λόγο της β12 ...οπότε στη δεύτερη και αφού πήρα και διάφορες απόψεις από μέλη του forum είπα να μπω για δεύτερη μμ και να χαμηλώσω τη hairline όσο μπορώ, χωρίς να χάσω τη φυσικότητα του προσώπου και της ηλικίας μου . Αυτό για να φανεί το αποτέλεσμα σωστό σε όλες του τις διαστάσεις !!
 

witcher

Well-Known Member
Το ύψος έχει σημασία από που το μετράτε, γιατί καθένας μπορεί να το μετράει από αλλού. Εσείς το 7, το 7.5 κτλπ το μετράτε από το πάνω μέρος των φρυδιών στο κέντρο;
 

witcher

Well-Known Member
Ουσιαστικά το μετράς από αυτό που λέει η εικόνα supra-eyebrow line (δεξιά εικόνα). Απλά το λέω για να μη μετράει από αλλού ο καθένας και μπερδευόμαστε.

5-Figure9-1.png
 

oreo

Well-Known Member
To ύψος της hairline δεν πρέπει να συσχετίζεται με την ηλικία. Αν πάρουμε το ίδιο ακριβώς πρόσωπο με μια hairline στα 6 cm και 1 στα 8 cm , στα 6 cm θα υπάρχει το εφέ της πιο νεανικής εικόνας. Όπου βέβαια και να βρίσκεται το ύψος της , πρέπει να συνδυάζεται με ομοιογένεια και μια x πυκνότητα ώστε να δείχνει υγιές. Σίγουρα η εξοικονόμηση των grafts για μελλοντική εφεδρεία , οδηγεί σε πιο συντηρητική προσέγγιση. Εντάξει γνώμη μου είναι βέβαια και μπορεί να είναι λανθάνουσα.
 

oreo

Well-Known Member
Πάντα παίζει ρόλο και το συγκεκριμένο πρόσωπο (διαστάσεις κλπ) του καθενός… Σε εσένα φαίνεται ΟΚ (όχι χαμηλή - νορμαλ) στον μπισκότο έτσι όπως τα χτενίζει (ανάκατα πάνω κάτω ) δεν μπορώ να καταλάβω αλλά σίγουρα είναι χαμηλή (η υπάρχουσα μαμισια του) αν την πάει πιο κάτω θα είναι σαν νεογέννητο :p:p:p:p:p:p. Για εμένα θα πρέπει να την πυκνώσει στο ύψος που είναι τώρα (όχι κατέβασμα) και να κλείσει και λίγο κροτάφους που θέλει, μάξιμουμ 1000 graft σύνολο.
Ναι δεν θέλω να κατεβάσω, αλλά να επαναφέρω στο σημείο που ήμουν τόσα χρόνια τις μικρές απώλειες. Ένα φρεσκάρισμα, σαν κουβέντα απλό στην πράξη κομματάκι δύσκολο. Είναι στα 5.5 - 6 cm η hairline και νομίζω είναι μια χαρά.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Αν υπάρχει απόθεμα δοτριας κατεβάζεις. Εμένα είναι στα 7 εκατοστά αλλά στους κροτάφους αυξάνεται. 6.5-7 είναι καλά μετά πάλι μεγάλο μέτωπο σου δείχνει ακόμη και με τα 7. Αυτό το ότι δεν μου πάει λόγο ηλικίας δεν το καταλαβενω. Ενώ σου πήγαινει η φαλάκρα που σε κάνει 10+ χρόνια μεγαλύτερό?
 
Μπλουζα