Neverwinter, FUE, 4310g, 07-08/08/2021

ManCyprus87

Well-Known Member
32-33 με τίποτα φίλε .
Μόνο σε εκείνους που έχουν επιθετική ΑΑ.
Στη πλειοψηφία πιο αργή εξέλιξη έχει
Εμένα φίλε @Georgie στο μέγαλο κύμα τριχόπτωσης στα 32-33, μου "σηματοδότησε" πίσω στο crown μέχρι που θα κατεβεί, απλά με παίζει διάχυτα πίσω και πάει πιο αργά σε σχέση με το μπροστά.
Είναι φυσικά και το γονίδιο της ΑΓΑ με ποιό ρυθμό εκδηλώνεται στον καθένα, άλλοτε κινείται γρήγορα, άλλοτε αργά.
Σϊγουρα δε σταματά ΠΟΤΕ να εξελίσσεται αυτό το έκτρωμα, και πάντα σε κρατάει σε αναμένα κάρβουνα σε όλες τις ηλικίες.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgie

Well-Known Member
Εμένα φίλε @Georgie στο μέγαλο κύμα τριχόπτωσης στα 32-33, μου "σηματοδότησε" πίσω στο crown μέχρι που θα κατεβεί, απλά με παίζει διάχυτα πίσω και πάει πιο αργά σε σχέση με το μπροστά.
Είναι φυσικά και το γονίδιο της ΑΓΑ με ποιό ρυθμό εκδηλώνεται στον καθένα, άλλοτε κινείται γρήγορα, άλλοτε αργά.
Σϊγουρα δε σταματά ΠΟΤΕ να εξελίσσεται αυτό το έκτρωμα, και πάντα σε κρατάει σε αναμένα κάρβουνα σε όλες τις ηλικίες.
Εμένα στα 35 ξεκίνησε ,αλλά.το άδειασμα το είδα μετά τα 40 φίλε .
Κάθε χρόνο και χειρότερα , αργά αλλά σταθερά.
Στα 49 δοκίμασα τοπικ και λέω άστο δεν είναι για εμένα
Πήγα για μμ στα 50
Ιούνιο ξεκινάω Φίνα και Σεπτέμβριο πάλι μετοσχευση.
Αν μπει το μικρόβιο!

@Neverwinter είχες πλήρη φυτρωση και άλλαξε παρά πολύ η εικόνα σου προς το καλύτερο.
Με μια δε καθαρίζει σχεδόν κανένας .β
Κάνε όταν μπορείς το touch up να το έχεις ολοκληρωμένο και ξεκίνησε Φιναστεριδη αν θες .
Καλή συνέχεια
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Εμένα στα 35 ξεκίνησε ,αλλά.το άδειασμα το είδα μετά τα 40 φίλε .
Κάθε χρόνο και χειρότερα , αργά αλλά σταθερά.
Στα 49 δοκίμασα τοπικ και λέω άστο δεν είναι για εμένα
Πήγα για μμ στα 50
Ιούνιο ξεκινάω Φίνα και Σεπτέμβριο πάλι μετοσχευση.
Αν μπει το μικρόβιο!

@Neverwinter είχες πλήρη φυτρωση και άλλαξε παρά πολύ η εικόνα σου προς το καλύτερο.
Με μια δε καθαρίζει σχεδόν κανένας .β
Κάνε όταν μπορείς το touch up να το έχεις ολοκληρωμένο και ξεκίνησε Φιναστεριδη αν θες .
Καλή συνέχεια
Είναι να μην ξεκινήσει να ροκανίζει η καριόλα η ΑΓΑ..
Και φαίνεται (όχι πάντα φυσικά) όταν ξεκινήσει μετά τα 32-35, πάει αργά και βασανιστικά, αφού κάνει το μεγάλο μπαμ.
Όπως τα λες, εάν ξεκινούσες φίνα στα 35 ή στα 40, θα σε κρατούσε δυνατά πιστεύω.
Αλλά ποτέ δεν είναι αργά φίλε @Georgie
 

Neverwinter

Active Member
Το σημαντικότερο είναι η αλλαγή στην ψυχολογία, αφού το κατάφερες έχει απαλλαγεί από τεράστιο βάρος.

Προχωρά σε 2η μμ όμως να το ολοκληρώσεις. Πρέπει στην δεύτερη μμ να δωθεί έμφαση στην hairline γιατί σε αυτή την σειρά φωτογραφιών ουσιαστικά δεν υπάρχει hairline και θέλει δουλίτσα.
Φίλε Τάσο δυστυχως με την αραίωση που είχα και με το πως ήθελα να ξεκινήσω τουλάχιστον την πρώτη μεταμόσχευση
Δεν έμεναν και πολλά γκραφς διαθέσιμα στον γιατρό για να ξεκινήσει την hairline από την αρχή και όπως ήθελε , με έκαιγε πολύ το μπιφτέκι πίσω που είναι και αχόρταγο , και που καταφέρει να γεμίσει τους κροτάφους εγώ είμαι υπερευχαριστημένος , να σου πω την αλήθεια και στην δεύτερη πάλι το ίδιο θα του ζητήσω να γεμίσει όσο μπορεί και θεωρεί καλύτερα πίσω και μετά μπροστά αν μείνουν , καταλαβαίνω το σχόλιο σου και σε ευχαριστώ δεν απαντάω επιθετικά απλά προσπαθώ να σου περάσω την σκέψη και τον καιμο μου ( να γεμίσει το μπιφτέκι ) !!
 

Neverwinter

Active Member
Φιλε το αποτελεσμα σου ειναι εξαιρετικο, το πριν με το μετα ειναι η μερα με τη νυχτα. Και ετσι να μεινεις μια χαρα εισαι, εννοειται αν θελεις να κανεις αλλη μια να φτασεις το ιδανικο για σενα αλλα οπως και να χει εισαι σε πολυ καλο σημειο.
Σε ευχαριστώ πολύ φίλε Jim , από το στόμα σου και στου θεού το αυτί (να παραμείνω έτσι ) εννοείται πως μακάρι να μείνει έτσι αλλά δυστυχώς δεν το νομίζω όποτε γιαυτο τον λόγο σκέφτομαι να κάνω και δεύτερη και να ακολουθήσω θεραπεία για να συνεχίσω να χαίρομαι όπως τώρα !!!
 

Neverwinter

Active Member
Εμένα στα 35 ξεκίνησε ,αλλά.το άδειασμα το είδα μετά τα 40 φίλε .
Κάθε χρόνο και χειρότερα , αργά αλλά σταθερά.
Στα 49 δοκίμασα τοπικ και λέω άστο δεν είναι για εμένα
Πήγα για μμ στα 50
Ιούνιο ξεκινάω Φίνα και Σεπτέμβριο πάλι μετοσχευση.
Αν μπει το μικρόβιο!

@Neverwinter είχες πλήρη φυτρωση και άλλαξε παρά πολύ η εικόνα σου προς το καλύτερο.
Με μια δε καθαρίζει σχεδόν κανένας .β
Κάνε όταν μπορείς το touch up να το έχεις ολοκληρωμένο και ξεκίνησε Φιναστεριδη αν θες .
Καλή συνέχεια
Σε ευχαριστώ πολύ Φίλε George …
Έχεις δίκιο , ειδικά αν χαίρεσαι με την πρώτη μεταμόσχευση θέλεις πάλι , στην αρχή δεν έκανα καμία θεραπεία γιατί δεν πίστευα ότι θα έχω διαφορά στην εικόνα μου , είχα αποδεχτεί δηλαδη κατά κάποιο τρόπο την αραίωση και λέω δεν γαμιεται θα το ρηξω στο χιούμορ χα χα χα μετά όμως που έβλεπα αποτελέσματα και τελικά είδα και σε μένα την διαφορά λεω ώπα αυτό είναι καλό πρέπει κάτι να κάνουμε να το κρατήσουμε !!!
 

andy.k

Active member
Είχες πολύ μεγάλο πρόβλημα και πολύ ανοιχτό crown. Υπήρξε αρκετή βελτίωση από τους 6 στους 8 μήνες και το αποτέλεσμα από θαμπό και μέτριο στο εξάμηνο έγινε πολύ καλό στο 8 μηνο. Δεν είναι εντυπωσιακό σαν εικόνα ακριβώς γιατί είχες τεράστιο θέμα, αλλά είναι εντυπωσιακή η αλλαγή, πιστεύω ότι είχες πολύ υψηλή φυτρωση και τα μοσχεύματα πιάσανε τόπο. Σίγουρα το ότι δεν επαιρνες φίνα μπορεί να προκαλεσε και κάποιο σοκ λος και απώλεια στα υφιστάμενα προ μμ μαλλιά. Ενδεχομένως αν ήσουν χρήστης φινα θα είχες καλύτερο αποτέλεσμα. Καλό θα είναι να θωρακίσεις από εδώ και στο εξής το αποτέλεσμα και τη δουλειά σου, ώστε να μπορείς να κάνεις και πιο ασφαλές πλάνο για το μέλλον.
 

Neverwinter

Active Member
Έχεις απόλυτο δίκιο , είχα αρκετά μεγάλο πρόβλημα , το φόρουμ το ανακάλυψα σχετικά αργά και σχετικά νωρίς πήρα την απόφαση για επέμβαση , μιας και ήξερα εξαρχης μια δεν φτάνει λέω πάμε για αρχή με μια επέμβαση και βλέπουμε , τώρα που είδα ποσό μαρεσει το αποτέλεσμα μου θα προχωρήσω και σε θεραπεία εκτός από την δεύτερη επέμβαση ( που για την ώρα δεν μπορώ να κάνω λόγο οικονομικών ) για να μην πάνε χαμένα και τα μοσχεύματα τις πρώτης ! Σε ευχαριστώ για το σχόλιο σου !
Είχες πολύ μεγάλο πρόβλημα και πολύ ανοιχτό crown. Υπήρξε αρκετή βελτίωση από τους 6 στους 8 μήνες και το αποτέλεσμα από θαμπό και μέτριο στο εξάμηνο έγινε πολύ καλό στο 8 μηνο. Δεν είναι εντυπωσιακό σαν εικόνα ακριβώς γιατί είχες τεράστιο θέμα, αλλά είναι εντυπωσιακή η αλλαγή, πιστεύω ότι είχες πολύ υψηλή φυτρωση και τα μοσχεύματα πιάσανε τόπο. Σίγουρα το ότι δεν επαιρνες φίνα μπορεί να προκαλεσε και κάποιο σοκ λος και απώλεια στα υφιστάμενα προ μμ μαλλιά. Ενδεχομένως αν ήσουν χρήστης φινα θα είχες καλύτερο αποτέλεσμα. Καλό θα είναι να θωρακίσεις από εδώ και στο εξής το αποτέλεσμα και τη δουλειά σου, ώστε να μπορείς να κάνεις και πιο ασφαλές πλάνο για το μέλλον.
 

vlafo

Well-Known Member
H αλλαγή είναι θεαματική.
Σε αυτό συνετέλεσαν 2 πράγματα που είναι τα πιο σημαντικά σε τέτοια nw και τέτοιες εκτάσεις.
Τα πολλά μοσχεύματα που μπήκαν που προφανώς δεν είναι αρκετά και η φύτρωση που έπιασε ταβάνι.
Δυστυχώ συζητάμε εν έτη 2022 για φύτρωση όταν θα έπρεπε να είναι δεδομένη και βλέπουμε ότι ακόμα και σήμερα σε διάφορα περιστατικά υφίσταται θέμα.
Λυπηρό κατά την προσωπική μου άποψη.
Φίνα ξεκινάς εχθές για να διασφαλίσεις πρωτίστως τη δότρια σου αλλά και τα υφιστάμενα μαλλιά που είχες σε περίπτωση που δεν τα έχασες.
Η μακροημέρευση του αποτελέσματος σου εξαρτάται από αυτό και μόνο.
Η 2η μμ είναι must για να το πας σωστά εκεί που πρέπει και να ολοκληρωθεί.
 

JimKan1

Well-Known Member
H αλλαγή είναι θεαματική.
Σε αυτό συνετέλεσαν 2 πράγματα που είναι τα πιο σημαντικά σε τέτοια nw και τέτοιες εκτάσεις.
Τα πολλά μοσχεύματα που μπήκαν που προφανώς δεν είναι αρκετά και η φύτρωση που έπιασε ταβάνι.
Δυστυχώ συζητάμε εν έτη 2022 για φύτρωση όταν θα έπρεπε να είναι δεδομένη και βλέπουμε ότι ακόμα και σήμερα σε διάφορα περιστατικά υφίσταται θέμα.
Λυπηρό κατά την προσωπική μου άποψη.
Φίνα ξεκινάς εχθές για να διασφαλίσεις πρωτίστως τη δότρια σου αλλά και τα υφιστάμενα μαλλιά που είχες σε περίπτωση που δεν τα έχασες.
Η μακροημέρευση του αποτελέσματος σου εξαρτάται από αυτό και μόνο.
Η 2η μμ είναι must για να το πας σωστά εκεί που πρέπει και να ολοκληρωθεί.
Συμφωνω απολυτα για το κομματι της φυτρωσης φιλε vlafo, ωστοσο ξερουμε τι παρενεργειες μπορει να εχει η μακροχρονια χρηση φιναστεριδης;
 

vlafo

Well-Known Member
Συμφωνω απολυτα για το κομματι της φυτρωσης φιλε vlafo, ωστοσο ξερουμε τι παρενεργειες μπορει να εχει η μακροχρονια χρηση φιναστεριδης;
Δεν έχει παρατηρηθεί κάτι σε μακροχρόνιους χρήστες 20ετίας σύμφωνα και με όλες τις μελέτες που έχουν δημοσιευθεί.
Τώρα στο Φόρουμ υπάρχει άλλος Θεός και ο καθένας βγάζει και λέει τα δικά του συμπεράσματα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

JimKan1

Well-Known Member
Δεν έχει παρατηρηθεί κάτι σε μακροχρόνιους χρήστες 20ετίας σύμφωνα και με όλες τις μελέτες που έχουν δημοσιευθεί.
Τώρα στο Φόρουμ υπάρχει άλλος Θεός και ο καθένας βγάζει και λέει τα δικά του συμπεράσματα.
Παντα με βαση το τι λενε οι επιστημονες και οι ερευνες κανουμε συζητηση
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Σε ευχαριστώ πολύ Φίλε George …
Έχεις δίκιο , ειδικά αν χαίρεσαι με την πρώτη μεταμόσχευση θέλεις πάλι , στην αρχή δεν έκανα καμία θεραπεία γιατί δεν πίστευα ότι θα έχω διαφορά στην εικόνα μου , είχα αποδεχτεί δηλαδη κατά κάποιο τρόπο την αραίωση και λέω δεν γαμιεται θα το ρηξω στο χιούμορ χα χα χα μετά όμως που έβλεπα αποτελέσματα και τελικά είδα και σε μένα την διαφορά λεω ώπα αυτό είναι καλό πρέπει κάτι να κάνουμε να το κρατήσουμε !!!

Αγαπητέ, ξεκίνησες από NW6. Aυτό σημαίνει αυτόματα ότι η δότρια σου είναι περιορισμένη και πρέπει να την προστατεύσεις για να πάρεις ότι μπορείς να πάρεις. Κανονικά θα έπρεπε να ξεκινήσεις φίνα αρκετά πριν πριν την μμ. Low dose χρειάζεσαι όχι τίποτα σπουδαίο. Το ότι έκανες μια μμ, έπιασες καλή φύτρωση και σου άνοιξε η όρεξη, δεν σημαίνει ότι θα έχει και συνέχεια. Τώρα αρχίζουν τα δύσκολα γιατί το χωράφι έχει οργωθεί και πας για δεύτερη σοδειά χωρίς την απαραίτητα φροντίδα. Θεωρώ ότι τα επόμενα σου βήματα πρέπει να είναι πολύ προσεκτικά για να χτίσεις πάνω σε αυτό που άρχισες.
 

Neverwinter

Active Member
H αλλαγή είναι θεαματική.
Σε αυτό συνετέλεσαν 2 πράγματα που είναι τα πιο σημαντικά σε τέτοια nw και τέτοιες εκτάσεις.
Τα πολλά μοσχεύματα που μπήκαν που προφανώς δεν είναι αρκετά και η φύτρωση που έπιασε ταβάνι.
Δυστυχώ συζητάμε εν έτη 2022 για φύτρωση όταν θα έπρεπε να είναι δεδομένη και βλέπουμε ότι ακόμα και σήμερα σε διάφορα περιστατικά υφίσταται θέμα.
Λυπηρό κατά την προσωπική μου άποψη.
Φίνα ξεκινάς εχθές για να διασφαλίσεις πρωτίστως τη δότρια σου αλλά και τα υφιστάμενα μαλλιά που είχες σε περίπτωση που δεν τα έχασες.
Η μακροημέρευση του αποτελέσματος σου εξαρτάται από αυτό και μόνο.
Η 2η μμ είναι must για να το πας σωστά εκεί που πρέπει και να ολοκληρωθεί.
Σε ευχαριστώ πολύ Vlafo , η 2η όντως πρέπει να γίνει , αν φτάνει η δότρια για αλλά τόσο όσο η πρώτη πιστεύω θα γίνει καινούργιο το κεφάλι !
 

Neverwinter

Active Member
Αγαπητέ, ξεκίνησες από NW6. Aυτό σημαίνει αυτόματα ότι η δότρια σου είναι περιορισμένη και πρέπει να την προστατεύσεις για να πάρεις ότι μπορείς να πάρεις. Κανονικά θα έπρεπε να ξεκινήσεις φίνα αρκετά πριν πριν την μμ. Low dose χρειάζεσαι όχι τίποτα σπουδαίο. Το ότι έκανες μια μμ, έπιασες καλή φύτρωση και σου άνοιξε η όρεξη, δεν σημαίνει ότι θα έχει και συνέχεια. Τώρα αρχίζουν τα δύσκολα γιατί το χωράφι έχει οργωθεί και πας για δεύτερη σοδειά χωρίς την απαραίτητα φροντίδα. Θεωρώ ότι τα επόμενα σου βήματα πρέπει να είναι πολύ προσεκτικά για να χτίσεις πάνω σε αυτό που άρχισες.
Έχεις απόλυτο δίκιο και στο ότι μου άνοιξε η όρεξη γιατί και εγώ δεν περίμενα ότι θα μου άρεσε τόσο πολύ και όντως θέλω να το προστατέψω για να μην χαθεί , low dose τι ακριβώς mg είναι την βδομάδα ; Πχ το proskar σε ποσά κομματάκια πρέπει να το κόβω ;
 

alex7

Well-Known Member
Διαβάζοντας το νήμα δε φαίνεται πουθενά η ηλικία σου .Επειδή βλέπω ότι βιάζεσαι για τη 2η μμ καλό θα ήταν αν είσαι μικρός στην ηλικία να περιμένεις κάποια χρόνια να δεις την κατάσταση να σταθεροποιείται πρώτα πριν προχωρήσεις.
 

Neverwinter

Active Member
Διαβάζοντας το νήμα δε φαίνεται πουθενά η ηλικία σου .Επειδή βλέπω ότι βιάζεσαι για τη 2η μμ καλό θα ήταν αν είσαι μικρός στην ηλικία να περιμένεις κάποια χρόνια να δεις την κατάσταση να σταθεροποιείται πρώτα πριν προχωρήσεις.
Έχεις δίκιο Αλεξ , είχα ανοίξει και ένα άλλο νήμα σχετικά με κάποιες ερωτήσεις για advance hair clinics και εκεί έλεγα για μένα !
34 ειμαι !
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Έχεις απόλυτο δίκιο και στο ότι μου άνοιξε η όρεξη γιατί και εγώ δεν περίμενα ότι θα μου άρεσε τόσο πολύ και όντως θέλω να το προστατέψω για να μην χαθεί , low dose τι ακριβώς mg είναι την βδομάδα ; Πχ το proskar σε ποσά κομματάκια πρέπει να το κόβω ;
Φίνα low dose --> Σταθεροποίηση --> 2η ΜΜ για να το απογειώσεις
 

Neverwinter

Active Member
Φίνα low dose --> Σταθεροποίηση --> 2η ΜΜ για να το απογειώσεις
Ναι αυτό το κατάλαβα , την δοσολογία της low dose θέλω να μάθω και μιας και απάντησες να σε ρωτήσω μη ξέρεις , παίρνουμε φίνα να ρίξουμε dht , παίρνοντας συμπλήρωμα κρεατινης (3,5mg) την μέρα που υποτίθεται σου ανεβάζει την τεστοστερόνη τι γίνεται με την φίνα ? Πως αλληλεπιδρά , μήπως η μια ουσία ακυρώνει την άλλη ; Δηλαδή από την μια με φίνα να θες να ρίξεις τα ποσοστά τεστοστερόνης και από την άλλη με την κρεατινη να τα ανεβάζεις !
 
Μπλουζα