#monotovideometraei video 20, στάδιο 3, FUE & 2200 τριχοθυλάκια | 9 μήνες μετά

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Nik.Mos

Well-Known Member
Στο σημείο που συναντάει η γραμμή από lateral epicanthus του ματιού την temporal hairline θα πρέπει η γραμμή να είναι παράλληλη του αυτιού η και ελαφρώς αυξημένη προς τα πάνω και όχι να κατεβαίνει προς το αυτί(βλέπε Τουρκία) ,κάτι το οποίο παίζει σημαντικό ρόλο στο να φαίνεται φυσικό το κεφάλι από προφίλ γωνία.Επισης ο σχεδιασμός της hairline θα πρέπει να λαμβάνει υπόψη και τα lateral humps .Ακριβώς επειδή ο γιατρός ικανοποιεί αυτές τις συνθήκες βρίσκω τις hairlines του φυσικές από όποια γωνιά και αν τις κοιτάξεις,ειδικά από πλάγια που εκεί παίζει σπουδαίο ρόλο .
 
Τελευταία επεξεργασία:

ch7.panos

Active Member
Πλέον θαυμαστής της Anastasakis (h)airlines θα πω πως κι εγώ του είπα να κλείσουμε λίγο προς temporals. Μου αρνήθηκε κατηγορηματικά και μου είπε πως θα γεμίσει λογικά λίγο με φίνα (όπως κι έγινε κυρίως αριστερά με χνουδόμαλλο). Έχω να πω πως ήξερε τι έκανε και μου αρέσει φουλ το πως μου καδράρει τη μούρη και της ελάχιστης φυσικής αγριάδας. Και το τουφάκι στη μέση που στην αρχή σιχτίριζα γιατί μου φαινόταν περίεργο που προεξέχει το έχω αγαπήσει. Παραθέτω live φωτό παρακάτω.

ΥΓ Τι θα γίνει γιατρέ πάμε 11ο μήνα. Θα κάνουμε καμία παρουσίαση ;

 

LoverBoy

Well-Known Member
Πάνο εσύ είσαι αδιαμφισβήτητα από τις επιτυχίες του κ κατατασεσαι στα καλύτερα του! Δεν είναι όμως όλοι το ίδιο.... και δεν φαίνονται το ίδιο φυσικά σε όλους!
 

ch7.panos

Active Member
Σίγουρα αν κάνω τον ακραία αυστηρό κριτή κάτι θα βρω. Σε όλους τους γιατρούς και δεν βγαίνει κι ο Ντόκτορ έξω. Ωστόσο πιστεύω πως όντως 9/10 δε χρειάζεται αυτό το «κόψιμο». Το βρίσκω πολύ γλυκό και «γυναικείο»
 

LoverBoy

Well-Known Member
Σίγουρα αν κάνω τον ακραία αυστηρό κριτή κάτι θα βρω. Σε όλους τους γιατρούς και δεν βγαίνει κι ο Ντόκτορ έξω. Ωστόσο πιστεύω πως όντως 9/10 δε χρειάζεται αυτό το «κόψιμο». Το βρίσκω πολύ γλυκό και «γυναικείο»
Είναι ανάλογα τι σου ταιριάζει Πάνο!Εσένα ας πούμε κλείνει γλυκά ίσως επειδή δεν είχαν φύγει τελείως τα πλαϊνα και έδεσε όμορφα!Έχουμε δεί όμως και τριγωνομετρία που κάναμε στο σχολείο που αυτό εμένα προσωπικά με χαλάει!
 

gregun

Member
Είναι ανάλογα τι σου ταιριάζει Πάνο!Εσένα ας πούμε κλείνει γλυκά ίσως επειδή δεν είχαν φύγει τελείως τα πλαϊνα και έδεσε όμορφα!Έχουμε δεί όμως και τριγωνομετρία που κάναμε στο σχολείο που αυτό εμένα προσωπικά με χαλάει!
Συμφωνώ. Εσένα @ch7.panos κλείνει γλυκά, χωρίς οξείες γωνίες και κενά.
 

gregun

Member
Η γνώμη μου είναι ότι:
1) Σε ένα μικρό/στενό μέτωπο ταιριάζουν οι γωνίες αρκεί να μην είναι πολύ ψηλά η hairline.
2) Σε ένα κανονικό μέτωπο ταιριάζουν οι γωνίες έστω και με λίγο ψηλότερη hairline.
3) Σε ένα φαρδύ μέτωπο ΔΕΝ ταιριάζουν οι γωνίες. Επίσης μια χαμηλότερη hairline πολλές φορές αντισταθμίζει λίγο την κατάσταση σε ένα φαρδύ μέτωπο.

Μεγάλο επίσης ρόλο παίζουν και οι σωματικές αναλογίες.
Τέλος είναι και θέμα γούστου.
 

LoverBoy

Well-Known Member
@gregun Η τοποθέτηση σου τα είπε όλα!Όταν το είχα ψάξει σε ένα site για το σωστό hairline έγραφε κάτι παρόμοιο!
Όπως επίσης ότι τα τεμποραλς σώζουν περιπτώσεις που έχουν ψηλό hairline καθώς κλέβουν στο μάτι και δεν φαίνεται άδειο το μέτωπο!
 
Τελευταία επεξεργασία:

ch7.panos

Active Member
Εμένα τα temporals είναι έξω στον θεό… και όταν είχε προχωρήσει η τριχόπτωση με έκανε τρικάραφλα. Τα έσβηνε λίγο ο κουρέας μου και το μάζευε… τώρα που το μακραίνω κι έχω κανονική hairline, το αγαπώ.
 

LoverBoy

Well-Known Member
Εμένα τα temporals είναι έξω στον θεό… και όταν είχε προχωρήσει η τριχόπτωση με έκανε τρικάραφλα. Τα έσβηνε λίγο ο κουρέας μου και το μάζευε… τώρα που το μακραίνω κι έχω κανονική hairline, το αγαπώ.
Είσαι τζετ και εμένα μου αρέσουν πολύ τα τεμποραλς σου!Βάζεις μίνο και εκεί?Εμένα είναι αδύναμα!όλο πάνε να δώσουν αλλά τίποτα τα καημένα!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Gianney

Well-Known Member
Σχεδιασμός από έναν σπεσιαλίστα στο είδος.Ετσι σχεδιάζει hairline και γωνίες
 

Συνημμένα

  • sddefault.jpg
    sddefault.jpg
    38 KB · Προβολές: 71

Gianney

Well-Known Member
Ο Couto κάνει πάντα temporal peaks και συνήθως έχει επιθετικό σχεδιασμό στο ύψος της hairline. Όλες οι παράμετροι παίζουν ρόλο.
Σωστός.Σχεδον παντα χρειάζεται να κάνεις έστω και λίγο temporal peaks για να έχεις μια καλύτερη κορνίζα αλλά νομίζω Ελλάδα κάνεις δεν το κάνει εκτός από το Αναστασάκη,ο οποίος το κάνει σε κάποιες περιπτώσεις αλλά όχι στο υψηλό επίπεδο των Ισπανών.Νομιζω η φορά και η φυσικότητα είναι τα κύρια ζητήματα που δυσκολεύουν τους γιατρούς.
 

ch7.panos

Active Member
Είσαι τζετ και εμένα μου αρέσουν πολύ τα τεμποραλς σου!Βάζεις μίνο και εκεί?Εμένα είναι αδύναμα!όλο πάνε να δώσουν αλλά τίποτα τα καημένα!
Όχι εκεί ήταν πάντα τζετ, ειδικά αριστερά είναι φουλ έντονο
 

Harris_G

Well-Known Member
Καλα ο Couto το γ....ι τη μανα...Οι σχεδιασμοι ειναι υπερεπιθετικοι,δε θα θελα τοσο επιθεση σε καμια περιπτωση.Φυσικα και ειναι σουπερ τοπ
 

LoverBoy

Well-Known Member
Καλα ο Couto το γ....ι τη μανα...Οι σχεδιασμοι ειναι υπερεπιθετικοι,δε θα θελα τοσο επιθεση σε καμια περιπτωση.Φυσικα και ειναι σουπερ τοπ
Μωρέ ας είχα τα θυλάκια και το χρήμα και ας έκανε επίθεση με τα μπούνια!
 
Μπλουζα