#monotovideometraei video 20, στάδιο 3, FUE & 2200 τριχοθυλάκια | 9 μήνες μετά

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Αφου σας αρεσουν τα meme να σας δειξω και γω τι κανετε εδω στο φορουμ:
Λες?
Θα δειξει.
Μπορειτε ομως να μην με ρωτατε τιποτε αν δεν σας αρεσουν οι απαντησεις μου, ειναι πολυ απλο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Εσείς μιλάτε από τεχνικής απόψεως για το hairline που είναι σωστό! Άντε και να είναι όπως το λέτε γιατί μερικοί συνάδελφοι σας σε Ελλάδα και εξωτερικό χρησιμοποιούν και άλλο τρόπο σχεδιασμού? Εφόσον κάποιος δλδ μπορεί να μην έχει μεγάλη επιφάνεια να καλύψει και να θέλει κλείσιμο κροταφων σε νορμάλ σημείο γιατί να μη το λάβουμε υπόψιν?Ο σχεδιασμός δεν πρέπει να έρχεται σε συμφωνία με τον ασθενή καθώς είναι κάτι που θα το φέρει ο ίδιος στο κεφάλι του?
Φυσικα!
Για αυτο και ΕΥΤΥΧΩΣ δεν ειμαστε στην Πρωην Σοβιετικη Ενωση και ο καθενας μπορει να επιλεξει ΟΠΟΙΟΝ ιατρό θέλει με οποιο κριτηριο θέλει.
και ευτυχως, επιλεγει και ο ιατρός όποιον ασθενή θέλει σε ένα χειρουργειο επιλογης!
Εσυ, επελεξες εσυ το σχεδιασμό του hairline σου?
 
Τελευταία επεξεργασία:

LoverBoy

Well-Known Member
Φυσικα!
Για αυτο και ΕΥΤΥΧΩΣ δεν ειμαστε στην Πρωην Σοβιετικη Ενωση και ο καθενας μπορει να επιλεξει ΟΠΟΙΟΝ ιατρό θέλει με οποιο κριτηριο θέλει.
και ευτυχως, επιλεγει και ο ιατρός όποιον ασθενή θέλει σε ένα χειρουργειο επιλογης!
Εσυ, επελεξες εσυ το σχεδιασμό του hairl
Σε κουβέντα που είχαμε με το γιατρό και έπειτα απο μετρήσεις που έκανε απο μέσω και άκρη φρυδιών μου έκανε αν θυμάμαι ένα πολύ καλό σχεδιασμό που με ρωτούσε συνεχώς αν με ικανοποιεί αυτό καθώς μου είχε δώσει τον καθρέφτη στο χέρι....!Όταν τον είδα ειλικρινά του είπα δεν θα άλλαζα τίποτα και αφού καταλήξαμε στο τελικό σχέδιο ξανά πλέον μετρήσεις ακριβείς αυτή την φορά και προχωρήσαμε!Σαφώς και αυτή την φορά καθώς ήταν η δεύτερη μου δεν θα άφηνα τον σχεδιασμό στην τύχη του γιατρού και μόνο αν δεν με ικανοποιούσε!Σας το έχω ξαναπεί έχω ασχοληθεί τόσο με τα μαλλιά μου που ξέρω πολύ καλά τι ταιριάζει στο δικό μου πρόσωπο!Ο πρώτος επέμενε ότι εκεί πρέπει να πάμε εγώ πάλι όχι....Τελικά το έκανε όπως ήθελε και δεν μου άρεσε στο τέλος!Όταν του το είπα μου έλεγε τα κλασσικά ότι πάμε συντηρητικά και να είχαμε να λέγαμε αλλά έλα ντε που δεν έδενε καθόλου με το πρόσωπο μου!Ευτυχώς πλέον είμαι ικανοποιημένος!
Αυτό με τον ασθενή που λέτε δεν το κατάλαβα?Τι εννοείτε ότι επιλέγει ένας γιατρός τον ασθενή?
Γιατρέ θέλετε μόνο να κάνετε παρουσιάσεις εδώ?Αλλιώς να μη συζητάμε και σπαταλάμε τον χρόνο μας!Διάλογο κάνουμε!
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Σε κουβέντα που είχαμε με το γιατρό και έπειτα απο μετρήσεις που έκανε απο μέσω και άκρη φρυδιών μου έκανε αν θυμάμαι ένα πολύ καλό σχεδιασμό που με ρωτούσε συνεχώς αν με ικανοποιεί αυτό καθώς μου είχε δώσει τον καθρέφτη στο χέρι....!Όταν τον είδα ειλικρινά του είπα δεν θα άλλαζα τίποτα και αφού καταλήξαμε στο τελικό σχέδιο ξανά πλέον μετρήσεις ακριβείς αυτή την φορά και προχωρήσαμε!Σαφώς και αυτή την φορά καθώς ήταν η δεύτερη μου δεν θα άφηνα τον σχεδιασμό στην τύχη του γιατρού και μόνο αν δεν με ικανοποιούσε!Σας το έχω ξαναπεί έχω ασχοληθεί τόσο με τα μαλλιά μου που ξέρω πολύ καλά τι ταιριάζει στο δικό μου πρόσωπο!Ο πρώτος επέμενε ότι εκεί πρέπει να πάμε εγώ πάλι όχι....Τελικά το έκανε όπως ήθελε και δεν μου άρεσε στο τέλος!Όταν του το είπα μου έλεγε τα κλασσικά ότι πάμε συντηρητικά και να είχαμε να λέγαμε αλλά έλα ντε που δεν έδενε καθόλου με το πρόσωπο μου!Ευτυχώς πλέον είμαι ικανοποιημένος!
Αυτό με τον ασθενή που λέτε δεν το κατάλαβα?Τι εννοείτε ότι επιλέγει ένας γιατρός τον ασθενή?
Γιατρέ θέλετε μόνο να κάνετε παρουσιάσεις εδώ?Αλλιώς να μη συζητάμε και σπαταλάμε τον χρόνο μας!Διάλογο κάνουμε!
Ο ιατρός εχει δικαιωμα να μη δεχθει ασθενη που δεν συμφωνουν στο πλανο.
Ευτυχως η μεταμόσχευη μαλλιων δεν ειναι επεμβαση σωτηρια για την ζωη
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Διαλογο κανουμε ΠΑΝΤΑ απλα βαζουμε στο μενου ΠΑΝΤΑ αστοχη ειρωνεια και το τεκμηριο της μη-ιατρικότητας
Οχι, μονο οταν οι ερωτησεις ειναι δεικτικες και ο αλλος καραδοκει να υπερασπιστει με αγενη τροπο μια αποψη που δεν ειναι σωστη αλλα νομιζει πως ειναι με ολο του το ειναι.
 

LoverBoy

Well-Known Member
Ο ιατρός εχει δικαιωμα να μη δεχθει ασθενη που δεν συμφωνουν στο πλανο.
Ευτυχως η μεταμόσχευη μαλλιων δεν ειναι επεμβαση σωτηρια για την ζωη
Αυτό είναι Κατανοητό!Εφόσον κάποιος ασθενής ζητήσει κάτι υπερβολικό ή να του βάλουν μαλλιά μέχρι τα φρύδια αλλά γιατρέ δεν πιστεύω και στο ίδιο hairline για όλους.....Πιστεύω ότι πρέπει να ακούτε οι γιατροί και τον ασθενή και να λαμβάνετε υπόψιν τις γραμμές του και τα γούστα του γιατί όπως και να το κάνουμε στο κεφάλι του θα γίνει και πρέπει να ευχαριστεί πάνω απο όλα τον ίδιο!(μιλάμε πάντα για νορμάλ πλαίσια)Εκεί διαφωνώ με κάποιους γιατρούς....που έχουν μια νόρμα και εκεί βαδίζουν για όλους!
 

Harris_G

Well-Known Member
brad23.png
 

Vdupa

Well-Known Member
Harri αν και συμφωνω μαζί σου οτι με τον γιατρό ειναι δύσκολο να κανεις διάλογο (δυστυχώς), αυτή η σύγκριση δεν είναι αντιπροσωπευτική.

Η αριστερή φωτο είναι περίπου αυτό που κάνει ο Αναστασάκης στις hairline του. Ακολουθεί πάνω κάτω την κοκκινη γραμμή που έβαλες, μέχρι να βρεί μαλλί αριστερά και δεξιά.
Δες το μπλε στην φωτο που επισύναψα και τσέκαρε και τις γραμμές του μετώπου. Δες πως δηλαδή θα έπρεπε να είναι η αριστερή περίπτωση αν ακολουθούσε την λογικη της δεξιάς.
 

Συνημμένα

  • pick7.jpg
    pick7.jpg
    105.5 KB · Προβολές: 53

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

LoverBoy

Well-Known Member
Harri αν και συμφωνω μαζί σου οτι με τον γιατρό ειναι δύσκολο να κανεις διάλογο (δυστυχώς), αυτή η σύγκριση δεν είναι αντιπροσωπευτική.

Η αριστερή φωτο είναι περίπου αυτό που κάνει ο Αναστασάκης στις hairline του. Ακολουθεί πάνω κάτω την κοκκινη γραμμή που έβαλες, μέχρι να βρεί μαλλί αριστερά και δεξιά.
Δες το μπλε στην φωτο που επισύναψα και τσέκαρε και τις γραμμές του μετώπου. Δες πως δηλαδή θα έπρεπε να είναι η αριστερή περίπτωση αν ακολουθούσε την λογικη της δεξιάς.
Κοίτα όμως αν έκλεινε όπως η φούξια γραμμή δεν θα ήταν άσχημο!
 

Συνημμένα

  • pick7.jpg
    pick7.jpg
    105.4 KB · Προβολές: 60

Harris_G

Well-Known Member
Harri αν και συμφωνω μαζί σου οτι με τον γιατρό ειναι δύσκολο να κανεις διάλογο (δυστυχώς), αυτή η σύγκριση δεν είναι αντιπροσωπευτική.

Η αριστερή φωτο είναι περίπου αυτό που κάνει ο Αναστασάκης στις hairline του. Ακολουθεί πάνω κάτω την κοκκινη γραμμή που έβαλες, μέχρι να βρεί μαλλί αριστερά και δεξιά.
Δες το μπλε στην φωτο που επισύναψα και τσέκαρε και τις γραμμές του μετώπου. Δες πως δηλαδή θα έπρεπε να είναι η αριστερή περίπτωση αν ακολουθούσε την λογικη της δεξιάς.
Αν μου δωσει αδεια να χρησιμοποιησω φωτο απο περιστατικο του, θα καταλαβεις τη διαφορα.
 

Vdupa

Well-Known Member
Εγω θα επαιζα ετσι παντως (δες κίτρινο). Η γωνίτσα εκει πανω ειναι ευκολο να καλυφθει με μαλλί απο τους κροτάφους
 

Συνημμένα

  • pick7 (1).jpg
    pick7 (1).jpg
    105.1 KB · Προβολές: 66

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Η εδώ

(το ομαλό κλεισιμο της γωνίας μου φαίνεται παντα χαλια και το κάνει ή κυρίως το έκανε και ο λορενζο)
Το "ομαλο" κλεισιμο ειναι οντως λαθος.
Και φαινεται σαν κανεις να μην ξερει ΚΑΝ οτι ειναι λαθος...
 

Harris_G

Well-Known Member
Μισό λεπτό γιατι θα τρελαθούμε. Του Brad Pitt η hairline την οποια παρέθεσε ο γιατρός πολύ σωστά ως παράδειγμα εκ φύσεως, δεν κλείνει καμπυλωτά;;;;



;
brad1.jpg
brad2.jpg
 

Vdupa

Well-Known Member
Μισό λεπτό γιατι θα τρελαθούμε. Του Brad Pitt η hairline την οποια παρέθεσε ο γιατρός πολύ σωστά ως παράδειγμα εκ φύσεως, δεν κλείνει καμπυλωτά;;;;



;Προβολή συνημμένου 63034Προβολή συνημμένου 63035
Υπάρχει μικρή καμπύλη, λιγο πάνω από το ύψος της hairline. Θα το βρεις στην φύση (λιγότερο συχνά), αλλά εμένα εξακολουθεί να μη μου αρέσει.
 
Μπλουζα