Mic6, fue, 5036 grafts, 4-5/7/2018

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Παρεμπιπτόντως κατά τον γιατρό μου και μετά από πολύ πρόσφατη εξέταση, η δότρια μου έχει να δώσει ακόμα περίπου 2500 μοσχεύματα συν γενιά στήθος αν χρειαστώ ποτέ στο μέλλον. Σας ευχαριστώ όλους για τη συνεισφορά σας στο νήμα μου και εύχομαι καλή χρονιά με υγεία σε εσάς και τις οικογένειές σας.

Σε κάποιους γιατρούς μπορεί να έχει να δώσει και 3500g. Η νόρμα όμως είναι η δότρια να έχει ένα min coverage value 5.4 δηλαδή να μην φαίνεται δέρμα με ένα ικανό μήκος κάτι που σε σένα ήδη είναι εμφανές (το δέρμα).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Harris_G

Well-Known Member
Να τονιστει ωστόσο ότι το πως βλεπουμε εμεις εδω μια ΜΜ ειναι τελειως διαφορετικό από πως την βλεπει ο κοινος παρατηρητής. Εγώ (και ποσο μαλλον ακομα πιο εμπειρα μελη) που αφιερώνω αρκετό χρόνο για διαβασμα σε forums και videos μπορω να καταλάβω και μια πάρα πολύ καλή μεταμόσχευση. Οπως πχ του @paulo που συναντησα προσφατα ο οποίος εχει φτιάξει όλο το καδράρισμα με temples και γεφυρες και με τη γνωστη στρατηγικη του Erdo με τα μονοτριχα που δινει τρομερη φυσικοτητα, που δεν υπαρχει περιπτωση να την αντιληφθει καποιος που δεν ασχολειται τοσο πολυ. Με λιγα λογια το οτι εμεις μπορουμε να δουμε τη δοτρια του mic vw καταπονημενη δε σημαινει οτι κανει και "μπαμ". Το σημαντικο Mic ειναι οτι πηρες αυτο που ηθελες και απο τη στιγμη που εισαι ικανοποιημενος αυτο ειναι που μετραει. Ωστοσο θεωρω λαθος να μη δεχεσαι καποιες παρατηρησεις και να γινεσαι τοσο επιθετικος.
 

mic6

Well-Known Member
Σε κάποιους γιατρούς μπορεί να έχει να δώσει και 3500g. Η νόρμα όμως είναι η δότρια να έχει ένα min coverage value 5.4 δηλαδή να μην φαίνεται δέρμα με ένα ικανό μήκος κάτι που σε σένα ήδη είναι εμφανές (το δέρμα).


Sent from my iPhone using Tapatalk
Λέω να προτιμήσω να εμπιστευτώ τον γιατρό που με εξέτασε παρά τον μηχανικό που είδε δύο φωτό από το xiaomi μου. Με όλον τον σεβασμό.
 

athenian

Well-Known Member
Ρε συ mod πες μου πραγματικά πιστεύεις ότι αυτό που έβαλες ανάμεσα στις γραμμές είναι depleted δότρια; Σε έναν ατζαμή κουρέα είχα πάει και μου ανέβασε το σβέρκο τόσο ψηλά που περιμένω πάλι να μακρύνουν. Χωρίς προφυλακτήρα τα είχε πάρει εκεί που δείχνεις και αυτό μεταξύ των γραμμών σου είναι μαλλί λίγων ημερών. Όλο λέω ότι δεν θα ξαναγράψω και όλο μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι με αυτά που διαβάζω. Δες πώς είναι η δότρια μου στο ακριβώς προηγούμενο κούρεμα και πριν το προηγούμενο κούρεμα.
Στο σημειο που αναφερεται ο cvial εχεις μικροτερη πυκνοτητα,οπως και η πλειοψηφια των ανδρων.Δεν ειναι κατι ''αφυσικο'' ουτε προβληματικο,ειναι ομως αληθεια.
 

Tsek

Well-Known Member
Στο σημειο που αναφερεται ο cvial εχεις μικροτερη πυκνοτητα,οπως και η πλειοψηφια των ανδρων.Δεν ειναι κατι ''αφυσικο'' ουτε προβληματικο,ειναι ομως αληθεια.
Βρε μία χαρά είναι ο άνθρωπος απλά τραγικοποιούν τα ασήμαντα και αδιαφορούν για τα σοβαρά σε απίστευτο βαθμό.
 

athenian

Well-Known Member
Το ερώτημα είναι αν φταίει η μμ για αυτό και αν αυτό λέγεται "ασχημα depleted δοτρια".
Κατα την γνωμη μου οχι.Βεβαια ουτε εγω ειμαι γιατρος,αλλα με μαλλια ασχολουμαι κι εχω δει αρκετα κεφαλια.Φωτογραφιες απο το σημειο πριν την μεταμοσχευση εχεις?
 

athenian

Well-Known Member
Βρε μία χαρά είναι ο άνθρωπος απλά τραγικοποιούν τα ασήμαντα και αδιαφορούν για τα σοβαρά σε απίστευτο βαθμό.
Η εξαγωγη 5000 μοσχευματων δεν ειναι ασημαντο πραγμα.Απλα ο φιλος mic6 σταθηκε αρκετα τυχερος.Πρεπει να λεμε τα πραγματα οπως ειναι.
 

mic6

Well-Known Member
Κατα την γνωμη μου οχι.Βεβαια ουτε εγω ειμαι γιατρος,αλλα με μαλλια ασχολουμαι κι εχω δει αρκετα κεφαλια.Φωτογραφιες απο το σημειο πριν την μεταμοσχευση εχεις?
Θα ζητήσω τις προ μεταμόσχευσης. Σε όλη μου τη ζωή έτσι ήμουν και με τη φυτρα θεοστραβη
 

mic6

Well-Known Member
Η εξαγωγη 5000 μοσχευματων δεν ειναι ασημαντο πραγμα.Απλα ο φιλος mic6 σταθηκε αρκετα τυχερος.Πρεπει να λεμε τα πραγματα οπως ειναι.
Αυτό το αποδέχομαι εξ ολοκλήρου. Αυτό που δεν αποδέχομαι είναι μια δοτρια που σαφώς δεν είναι "άσχημα depleted" να αποκαλείται έτσι επειδή είναι του Βεκρή. Και δεν μου βγάζει κάνεις από το μυαλό αυτό που μόλις έγραψα. Αν ο mod είχε πει "οκ η δοτρια θα μπορούσε να είναι και καλύτερη" δεν θα είχαμε φτάσει εδώ γιατί δεν θα είχα απαντήσει καν.
 

athenian

Well-Known Member
Θα ζητήσω τις προ μεταμόσχευσης. Σε όλη μου τη ζωή έτσι ήμουν και με τη φυτρα θεοστραβη
Ζητησε τις να τις δουμε αλλα κι εγω πιστευω πως καπως ετσι ησουν και πριν σε αυτο το σημειο.Επισης εχω να πω οτι ανθρωποι που εχουν εκ φυσεως αραια μαλλια εκει τεινουν να αραιωνουν κι αλλο στην πορεια του χρονου,με αργους ρυθμους ομως.Πιστευω δλδ οτι δεν ειναι safe zone αυτο το σημειο σε αρκετο κοσμο κι ας μην εχει dupa.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Tsek

Well-Known Member
Athenian συμφωνώ μαζί σου, να επισημάνω όμως κάτι για το "τυχερος"
Ο mic6 έβγαλε 5.000 σε διπλή συνεδρία
Εγω εβγαλα 4.768 εκ των οποίων μια 300αρια αν θυμαμαι καλά ήταν απο γένια για συμπλήρωμα.
Αρα ας πουμε 4.400 απο μαλλιά.
Προφανώς εμενα δεν σηκωνε 5.000 η δότρια ενώ του Mic6 σήκωνε.
Αρα ναι είναι τυχερός επειδή σήκωνε να παρθουν περισσοτερα γκραφς γιατί είναι κάτι που θα το ηθελα και εγώ για τον εαυτό μου.
 
Τελευταία επεξεργασία:

mic6

Well-Known Member
Είμαι και τυχερός που δεν υπήρξε shock loss ή άλλες παρενέργειες από μια τόσο μεγάλη εξαγωγή. Το δέχομαι προφανώς.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αυτό το αποδέχομαι εξ ολοκλήρου. Αυτό που δεν αποδέχομαι είναι μια δοτρια που σαφώς δεν είναι "άσχημα depleted" να αποκαλείται έτσι επειδή είναι του Βεκρή. Και δεν μου βγάζει κάνεις από το μυαλό αυτό που μόλις έγραψα. Αν ο mod είχε πει "οκ η δοτρια θα μπορούσε να είναι και καλύτερη" δεν θα είχαμε φτάσει εδώ γιατί δεν θα είχα απαντήσει καν.

Καταρχήν σίγουρα πρέπει να εμπιστευτείς τον γιατρό σου. Περί αυτού ουδείς λόγος. Δεύτερον, στις φώτο με τις γραμμές, έγραψα depleted η retrograde που και στις 2 περιπτώσεις περιορίζουν την έκταση της sage δότριας απαντώντας στον Akis για τα πόσα graft έχει να δώσει. Το depleted δεν αναφερόταν μόνο σε αυτή την περιοχή και δεν είναι και σίγουρο (είπα μπορεί να είναι και παλιά retrograde) αλλά όπως κάνετε πάντα απομονώνται εκφράσεις για να χαθεί το νόημα.

Για το τι θα είχες απαντήσει είναι μια άλλη κουβέντα, είναι γνωστό ότι για σας ο Β. είναι αλάνθαστος.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

athenian

Well-Known Member
Εδω ο αλλος στην HDC εβαλε 3000 μοσχευματα για να γεμισει καλα hairline και α ζωνη και δυστυχως το παιδι δεν εχει hairline.. Εδωσε 7500ε.
Εσυ εισαι τυχερος και αυτος ειναι ατυχος.. Αυτη ειναι η εξηγηση για καποιους.
τελος η δοτρια σου ειναι μια χαρα μετα απο εξαγωγη 5000 μοσχευματων..
1) Είναι τουλάχιστον άχαρο να συγκρίνεις αποτελέσματα μεταξύ μελών , πόσο μάλλον όταν είναι διαφορετικές περιπτώσεις και η μία εκ των δύο δεν έχει πάει καλά.
2) Επειδή εγώ αναφέρθηκα στον παράγοντα τύχη, έχω να σου πω πως δεν θα είχα κανένα πρόβλημα ο καλύτερος γιατρός μεταμοσχεύσεων στον κόσμο να είναι ο Β και να βγάζει αποτελέσματα σαν του mic6 τουλάχιστον. Έλα όμως που δεν το κάνει. Το αποτέλεσμα του mic6( έστω με ένα δύο φαουλακια που έχει το αποτέλεσμα) είναι η εξαίρεση, τουλάχιστον με όσα έχουμε δει στο φόρουμ, κι όχι ο κανόνας. Πίστεψε με, σαν μέλος θα ήθελα πολύ στην Αθήνα να είναι μια πολύ καλή κλινική και να πάω κύριος για μεταμόσχευση με το αμαξάκι μου και να γυρίσω πίσω το απόγευμα. Κανένας δεν θέλει να πληρώνει διπλά και τριπλά λεφτά, ούτε να ξενιτευεται για να βάλει μαλλιά. Για να το κάνουν όμως, σημαίνει κάτι.
 

paulo

Active Member
1) Είναι τουλάχιστον άχαρο να συγκρίνεις αποτελέσματα μεταξύ μελών , πόσο μάλλον όταν είναι διαφορετικές περιπτώσεις και η μία εκ των δύο δεν έχει πάει καλά.
2) Επειδή εγώ αναφέρθηκα στον παράγοντα τύχη, έχω να σου πω πως δεν θα είχα κανένα πρόβλημα ο καλύτερος γιατρός μεταμοσχεύσεων στον κόσμο να είναι ο Β και να βγάζει αποτελέσματα σαν του mic6 τουλάχιστον. Έλα όμως που δεν το κάνει. Το αποτέλεσμα του mic6( έστω με ένα δύο φαουλακια που έχει το αποτέλεσμα) είναι η εξαίρεση, τουλάχιστον με όσα έχουμε δει στο φόρουμ, κι όχι ο κανόνας. Πίστεψε με, σαν μέλος θα ήθελα πολύ στην Αθήνα να είναι μια πολύ καλή κλινική και να πάω κύριος για μεταμόσχευση με το αμαξάκι μου και να γυρίσω πίσω το απόγευμα. Κανένας δεν θέλει να πληρώνει διπλά και τριπλά λεφτά, ούτε να ξενιτευεται για να βάλει μαλλιά. Για να το κάνουν όμως, σημαίνει κάτι.

Αυτο που έγραψες το σκεφτόμουν 2 μέρες πως θα το διατυπώσω ώστε να μπορέσω να πάρω και το μέρος του φίλου mic και του cvial !
Το αποτέλεσμα του mic ειναι παρα πολύ καλό και όπως προαναφέρθηκε ποιο πάνω εχει 2 χαρακτηριστικά που βοηθάνε το αποτέλεσμα ,χρώμα δέρματος και τρίχας και το κεφάλι του που ήταν σχεδόν άδειο .
Άρα δεν χρειάζονταν ιδιαίτερη στρατηγική στην σχεδιαση , ο Μic ήταν και πολύ τυχερός στην φυτρωση γιατί μακάρι να δούμε τουλάχιστον 10 τέτοια περιστατικά φυτρωσης ,γιατί να πω την αλήθεια και γω θα ήθελα να παω να πληρώσω το 1/3 των χρημάτων και να μην χρειάζεται να ταξιδεύω στο εξωτερικό .
Αλλα το πρόβλημα ειναι ότι στο δικο μου κεφάλι να μην είχε πετύχει αυτο που έκανε ο mic ούτε στο μισό απο αποψη οπτικης λόγο των χαρακτηριστικών μου .

Έχω βγάλει ένα δικο μου συμπέρασμα ότι παίζει ρόλο και η τύχη στην φυτρωση , έχω διαβάσει περιστατικά σε φόρουμ στο εξωτερικό με αποτυχίες του erdo και σε αλλα μεγάλα ονόματα και βλέπετε ότι και στην Κύπρο υπάρχουν αποτυχίες άρα πουθενά δεν ειναι σίγουρο και για αυτο εγώ ποτε δεν θα πρότεινα σε κάποιο μέλος να αποφασίσει σύμφωνα με το αποτέλεσμα μου να πάει στον erdo παρόλα που ειμαι ευχαριστημένος .
Εγώ πραγματικά ζηλεύω τον mic γιατί εγώ πλήρωσα 9.500 για 4033 και αυτός για 5000grafrs πλήρωσε 4500 και δίπλα του χωρίς κόπο ΑΛΛΑ τα μέλη που δεν έχουν κανει μεταμόσχευση και θέλουν να κάνουν και βλέπουν αποτελέσματα πετυχημένα πρέπει να ειναι προσεκτικοί και να μην ενθουσιάζονται και νομίζουν ότι το ίδιο αποτέλεσμα θα γίνει στο κεφάλι τους , υπάρχουν πολλες παράμετροι για το κάθε ασθενή γιατί ολα τα κεφάλια δεν ειναι ίδια .
Απλα όταν ένας δεν εχει χάσει όλα τα μαλλιά του θελει πολύ καλό πλάνο με την δότρια του και παρα πολύ καλό υπολογισμό το οποίο το παραβλέπουν στην Ελλάδα και αυτο προσπαθεί να αναλύσει στα σχόλια του ο cvial.
 

koumparos

Well-Known Member
Νομίζω ο Μικ δεν είναι η εξαίρεση του κανόνα.Σχεδον όλα τα αποτελέσματα του βεκρή είναι πετυχημένα σε θέματα φυτρωσης και συνολικά είναι καλά.Αποδεκτα για μένα.Εχω δει live αποτέλεσμα του βεκρή και από κοντά είναι ακόμα καλύτερα σε θέματα φυσικότητας.Οκ σε καμία περίπτωση δεν μπορούν να πλησιάσουν επιτυχημένες συνολικες δουλειές των τοπ αλλά για τον μέσο άνθρωπο είναι αποδεκτά και πλήρως επιτυχημένα.Η διαχείριση της δοτριας είναι το μεγάλο φαουλ και η εικόνα της στα κοντά κουρέματα.Και αυτό το είδα live και από απόσταση είναι ακόμα χειρότερο σε σχέση με τις φωτό.Δυστυχως.
 

dimitris50423

Well-Known Member
1) Είναι τουλάχιστον άχαρο να συγκρίνεις αποτελέσματα μεταξύ μελών , πόσο μάλλον όταν είναι διαφορετικές περιπτώσεις και η μία εκ των δύο δεν έχει πάει καλά.
2) Επειδή εγώ αναφέρθηκα στον παράγοντα τύχη, έχω να σου πω πως δεν θα είχα κανένα πρόβλημα ο καλύτερος γιατρός μεταμοσχεύσεων στον κόσμο να είναι ο Β και να βγάζει αποτελέσματα σαν του mic6 τουλάχιστον. Έλα όμως που δεν το κάνει. Το αποτέλεσμα του mic6( έστω με ένα δύο φαουλακια που έχει το αποτέλεσμα) είναι η εξαίρεση, τουλάχιστον με όσα έχουμε δει στο φόρουμ, κι όχι ο κανόνας. Πίστεψε με, σαν μέλος θα ήθελα πολύ στην Αθήνα να είναι μια πολύ καλή κλινική και να πάω κύριος για μεταμόσχευση με το αμαξάκι μου και να γυρίσω πίσω το απόγευμα. Κανένας δεν θέλει να πληρώνει διπλά και τριπλά λεφτά, ούτε να ξενιτευεται για να βάλει μαλλιά. Για να το κάνουν όμως, σημαίνει κάτι.

athenian δεν πηγαινε προσωπικα σε εσενα αυτο. απλα πολλα αποτελεσματα του βεκρη χαρακτηριζονται τυχερα και καποιες μετριοτητες αλλων κλινικων ατυχια. αυτη ηταν η συγκριση. αλλα οσο αχαρο και να ειναι οπως λες συγκρισεις γινονται συνεχως στο φορουμ.
Οταν ειχα κανει και εγω θυμησου με ποια μεταμοσχευση με συγκριναν. δεν εγινε και κατι ουτε θα με πειραζε σε καμια περιπτωση.
 

mic6

Well-Known Member
Δότρια τώρα μετά από κούρεμα. Το κομμάτι κοντά στο σβέρκο που φαίνεται πιο αραιό είναι σκόπιμα με την μικρότερη κλίμακα της μηχανής, από εκεί και πάνω με την ίδια
0757a01b1a85d50f0ef8b0a81e8e06b4.jpg
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα