Mic6, fue, 5036 grafts, 4-5/7/2018

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Harris_G

Well-Known Member
Ωραία θεωρία έχεις. Όποιος διαθέτει background θετικών επιστημών και ασχοληθεί σε βάθος με τις μεταμοσχευσεις μπορεί να κάνει διάγνωση για τις δυνατότητες μιας δότριας από μια φωτογραφία. Εξάλλου δεν είναι και rocket science σωστά; Πολύ μα πολύ κακη τοποθέτηση για να θεωρηθείς αξιόπιστος.

Ακη μα και οι ιδιοι οι γιατροι που εκτελουν ΜΜ ειναι ελαφρως σχετικων ή και αρκετα ασχετων ειδικοτητων σε σχεση με αυτο. Αλλος ειναι πλαστικος, αλλος παθολογος αλλος δερματολογος. Ακομα και ενας μηχανικος μπορει να εχει πολυ πιο σωστες τοποθετησεις επι καποιων ζητηματων. Ειναι freestyle o κλάδος.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

george_hatzi

Well-Known Member
Αν δει κάποιος το διάλογο απομωνομενο, θα νομίσει οτι ο CVIAL πηγε στο σπίτι κάποιου και άρχισε να παραδίδει μαθήματα περί μμ. Μπαίνεις σε ένα φόρουμ, ζητάς βοήθεια και την άποψή ανθρωπων που το κάνουν αφιλοκερδως και μετά τους κραζεις γιατί δεν συμφωνείς μαζί τους. Ο απόλυτος παραλογισμος. Χαράς το κουράγιο του CVIAL που ασχολείται.
 

Akis-multi

Well-Known Member
Ακη μα και οι ιδιοι οι γιατροι που εκτελουν ΜΜ ειναι ελαφρως σχετικων ή και αρκετα ασχετων ειδικοτητων σε σχεση με αυτο. Αλλος ειναι πλαστικος, αλλος παθολογος αλλος δερματολογος. Ακομα και ενας μηχανικος μπορει να εχει πολυ πιο σωστες τοποθετησεις επι καποιων ζητηματων. Ειναι freestyle o κλάδος.
Φίλε Χάρη οι νοσηλεύτριες που έχουν άμεση σχεση (πιο άμεση δε γίνεται) με την ιατρικη, γιατί απαγορεύεται να γνωρίζουν πως γίνεται μέτρηση δότριας και από κοντά; Από φωτογραφίες θα τα πήγαιναν καλύτερα;
 

koumparos

Well-Known Member
Εγω τα εχω ξαναπει στον cvial.Αδικα ασχολειται.Ευχομαι μην ξυπνησει στραβα καποια μερα και σηκωθει και φυγει με ολα αυτα που ακουει.
 

Akis-multi

Well-Known Member
Αυτό είναι που λέμε “jumping to conclusions”. Πως οι 2 πρώτες προτάσεις σου (που αναπαράγουν αυτά που είπα) οδηγούν στο συμπέρασμα σου;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Δεν μου έχεις απαντήσει για την ορθότητα των υποθέσεων σου από φωτογραφίες. Μπορείς και να μη μου απαντήσεις, θεωρείται και αυτό απάντηση.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μα σου έχω απαντήσει ήδη, απλά δεν καταλαβαίνεις την απάντηση. Και πιο αναλυτικά να στο γράψω δεν θα το καταλάβεις γιατί δεν θες.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Akis-multi

Well-Known Member
Δεν μου έχεις απαντήσει για την ορθότητα των υποθέσεων σου από φωτογραφίες. Μπορείς και να μη μου απαντήσεις, θεωρείται και αυτό απάντηση. Είσαι υπέρμαχος του ότι χωρις μετρησεις στο ιατρείο και μάλιστα μόνο απο γιατρο δεν μπορείς να ξέρεις τι έχει να δώσει μια δοτρια και εισαι αδιαλλακτος ως προς αυτό. Εσύ από φωτογραφίες είσαι έγκυρος;[/QUOTE]
 

Akis-multi

Well-Known Member
Δεν μου έχεις απαντήσει για την ορθότητα των υποθέσεων σου από φωτογραφίες. Μπορείς και να μη μου απαντήσεις, θεωρείται και αυτό απάντηση. Είσαι υπέρμαχος του ότι χωρις μετρησεις στο ιατρείο και μάλιστα μόνο απο γιατρο δεν μπορείς να ξέρεις τι έχει να δώσει μια δοτρια και εισαι αδιαλλακτος ως προς αυτό. Εσύ από φωτογραφίες είσαι έγκυρος;
[/QUOTE]
Απλή ερώτηση με τα στάνταρ που βάζεις (και υπάρχουν από τους τοπ γιατρούς παγκοσμίως). Μια απλή απάντηση αν έχεις.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν μου έχεις απαντήσει για την ορθότητα των υποθέσεων σου από φωτογραφίες. Μπορείς και να μη μου απαντήσεις, θεωρείται και αυτό απάντηση. Είσαι υπέρμαχος του ότι χωρις μετρησεις στο ιατρείο και μάλιστα μόνο απο γιατρο δεν μπορείς να ξέρεις τι έχει να δώσει μια δοτρια και εισαι αδιαλλακτος ως προς αυτό. Εσύ από φωτογραφίες είσαι έγκυρος;
[/QUOTE]

Γιατί απλούστατα έχει προχωρήσει σε μμ άρα έχουμε εικόνα του λόγου του που είναι η μοναδική παράμετρος που δεν μπορείς να προσδιορίσεις από φωτό αφού φαίνεται μόνο με μικροσκόπιο σε live consultation. Έγινα αντιληπτός τώρα;


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Akis-multi

Well-Known Member
[/QUOTE]
Αν οι αξιολογήσεις σου αφορουσαν δότριες ήδη μεταμόσχευμενες ίσως και να ήταν αποδεκτό που πάλι μέσα από φωτογραφίες δεν επιτρέπεται. Όμως έχεις αξιολογήσει και παρθένες δότριες με τελευταίο παράδειγμα ενός νέου μέλους που μάλιστα του έγραψες : μόνο με φίνα αλλιώς μην το σκέφτεσαι. Εκεί τι παραμέτρους εξετασες από μια φωτογραφια; οτι ήταν μεγάλο norwood το βλέπαμε όλοι. Με το μάτι του απάντησες του ανθρώπου, και μάλιστα και για φινα. Άρα όχι αντιληπτός δεν έγινες.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Προφανώς από φωτό μπορείς να κάνεις χονδρικές εκτιμήσεις και όχι λεπτομερείς αναλόγως τα δεδομένα που είναι διαθεσιμα. Αν κάποια κεφάλια είναι καραμπινάτες περιπτώσεις (συνδυασμός NW, ηλικίας, αραίωσης) σαφώς και μπορείς να τοποθετηθείς με μεγαλύτερη ασφάλεια. Σε αυτά που δεν είναι όχι.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

danceworld_2001

Well-Known Member
Καλη χρονια σε ολους με υγεια. Φιλε mic το αποτελεσμα εξαιρετικο ομως η πρακτικη 5000 grafts σε ενα session ειναι λαθος και πολλακις εχει συζητηθει εδω αλλα και με τον Γεωργιου εγω προσωπικα. Το ασφαλες οριο σε μια διημερη συνεδρια fue ειναι 3500-3800 μαξ. Παραπανω harvesting οδηγει σε καταπονηση της δοτριας. Στην περιπτωση αυτη θεωρω πως εχει συμβει. Ειναι ακρως ταλαιπωρημενη απο οσο μπορω να δω απο τις φωτογραφιες αυτες και εχει λιγα ακομη να δωσει. Το ιδιο ειδα με τα ματια μου στα συμβουλευτικα του Γεωργιου οπου ατομο με ασθενη του Β. με παρθενα δοτρια και ιδιο σχεδον αριθμο εξαγωγης αναλωσε την δοτρια του αφηνοντας ενα πενιχρο υπολοιπο. Το αποτελεσμα σου ειναι λογικο να σε ευχαριστει και δειχνει εξαιρετικο και δεν θελω να το μειωσω και εχεις καθε λογο να εισαι ευχαριστημενος. Τονιζω ομως την εντελως λαθος πρακτικη τοσων μεγαλων session σε fue. Σε strip δεν ισχυει αυτο και μην ανατρεξετε σε Τουρκο, τα ιδια safe ορια δουλευει απλα ελεω splitting βαζει παραπανω.
 

kardinalios

Well-Known Member
Πόσο παράλογο είναι ότι μετά από μια συνεδρία 5000 grafts το απόθεμα που σου μενει είναι περίπου 1500 ??
Δεν μπορώ πραγματικά να καταλάβω για ποιο λόγο συμβαίνει αυτή η επίθεση . Υπάρχει δηλαδή περίπτωση να πάει ο άνθρωπος σε οποιοδήποτε γιατρό και να του πει ότι έχει ακόμα 3000 grafts ?
Εγώ βλέπω ότι έχουμε έναν άνθρωπο εδώ μέσα που βάζει μια χειρουργική επέμβαση σε μια σειρά . Έχουμε μια τετραγωνική επιφάνεια , θα βάλουμε τόσες τρίχες και θα έχουμε αυτήν την κάλυψη ανάλογα με το πάχος της τρίχας .
Τα υπόλοιπα σχόλια ειναι υποκειμενικά .
Τρέμω για την στιγμή που θα κουραστεί ο @CVIAL να προσφέρει εδώ μέσα και θα αναλάβουν οι εδώ κλινικές το φόρουμ .
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μην ανησυχείς, ο λόγος που μένω και γράφω είναι γιατί υπάρχει ο γνωστός παραλογισμός. Αν πληθύνουν οι φωνές της λογικής και της σωστής προσέγγισης και γίνουν κυρίαρχη τάση τότε θα είμαι αχρείαστος και θα σταματήσω.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Akis-multi

Well-Known Member
Πόσο παράλογο είναι ότι μετά από μια συνεδρία 5000 grafts το απόθεμα που σου μενει είναι περίπου 1500 ??
Δεν μπορώ πραγματικά να καταλάβω για ποιο λόγο συμβαίνει αυτή η επίθεση . Υπάρχει δηλαδή περίπτωση να πάει ο άνθρωπος σε οποιοδήποτε γιατρό και να του πει ότι έχει ακόμα 3000 grafts ?
Εγώ βλέπω ότι έχουμε έναν άνθρωπο εδώ μέσα που βάζει μια χειρουργική επέμβαση σε μια σειρά . Έχουμε μια τετραγωνική επιφάνεια , θα βάλουμε τόσες τρίχες και θα έχουμε αυτήν την κάλυψη ανάλογα με το πάχος της τρίχας .
Τα υπόλοιπα σχόλια ειναι υποκειμενικά .
Τρέμω για την στιγμή που θα κουραστεί ο @CVIAL να προσφέρει εδώ μέσα και θα αναλάβουν οι εδώ κλινικές το φόρουμ .
Φίλε kardinalie πόσα grafts είχε η παρθενα δοτρια του stripar μετά τη μέτρηση ξέρεις;
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
12000, Και τι σημαίνει αυτό; Ο Stripar ήταν NW1 με 3g/h και 40 χρόνων με φίνα και Ντούντα για μακρύ διάστημα. Εγώ 6000g Nw4 (καλύτερος από τον MIC) και παρόμοιο λόγο με αυτόν. Έχει κάποια σχέση;



Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Akis-multi

Well-Known Member
12000, Και τι σημαίνει αυτό; Ο Stripar ήταν NW1 με 3g/h και 40 χρόνων με φίνα και Ντούντα για μακρύ διάστημα. Έχει κάποια σχέση;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ακριβως. Ολες οι περιπτώσεις δεν είναι ιδιες. Και τωρα πες μας σε παρακαλω πόσα ειχες εσύ. Και στο τέλος αν θες ποσα είναι ο μέσος ορός μιας υγιούς.
 

kardinalios

Well-Known Member
Άκη ο Stripar είχε μια δοτρια μαμούθ αλλά μην ξεχνάς ότι έχει σταθεροποιήσει την α.α του εδώ και 15 χρόνια με τις πιο δυνατές θεραπείες που υπάρχουν .
Ο φίλος Μιχάλης δεν ασχολήθηκε ποτέ με το μαλλί του . Αποκλείεται να έχει αυτή τη δοτρια , νομίζω το καταλαβαίνεις και εσύ από τις φωτογραφίες
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Aki’s-multi συζήτηση σοβαρή δεν κάνουμε έτσι. Τα έχω γράψει δεκάδες φορές απλά πιάνεσαι από όπου σε βολεύει κάθε φορά για να αναμασάμε τα ίδια και τα ίδια μήπως και καταφέρεις να με «στριμώξεις» γιατί δεν έχουμε τις ίδιες αντιλήψεις. Ας είναι όμως να σου απαντήσω. 8000g έχει μια φυσιολογική δότρια εγώ όπως έγραψα είχα 6000g, ο mic χειρότερο NW από μένα, καλύτερο temporal, ιδίο χαμηλό λόγο.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα