Mexis - μακριά!!!

Απ: Mexis - Μακρυά!!!

Παιδια μολις τελειωσεις την θεραπεια ο μεχις σου στελνει εξωδικο στο οποιο αναφερει οτι δεν εκανες σωστη χρηση της λοσιον.Οτι χαθηκες και δεν ζητουσες μπουκαλακια,οτι δεν μπορουσε να σε βλεπει και να εκτιμησει την κατασταση σου και οτι με αλλα λόγια εσυ εισαι υπαιτιος που δεν ειδες αποτελεσματα.Εσυ δεν μπορεις να αποδειξεις οτι εκανες σωστα την χρηση αρα το να τον κυνηγησεις στα δικαστηρια ειναι κατι που θα σου κοστισει πολλα λεφτα και σίγουρα δεν θα βγάλεις μαλλιά.Στα κανάλια βγαινει γιατι τα σταζει..το 2004 η λοσιον εκανε 500€ και οχι 300.ειναι το ευκολο χρημα που τον εχει κανει να συμπεριφερεται έτσι..Χρησιμοποιει τα παιδιά του και πουλάει ελπίδα στον κόσμο..Η ατάκα του για το ότι δεν έγινε γνωστός ήταν ότι τον πολεμούσαν τα συμφέροντα..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Άκης

Administrator
Απ: Mexis - Μακρυά!!!

marmaromenos είπε:
Παιδια μολις τελειωσεις την θεραπεια ο μεχις σου στελνει εξωδικο στο οποιο αναφερει οτι δεν εκανες σωστη χρηση της λοσιον.Οτι χαθηκες και δεν ζητουσες μπουκαλακια,οτι δεν μπορουσε να σε βλεπει και να εκτιμησει την κατασταση σου και οτι με αλλα λόγια εσυ εισαι υπαιτιος που δεν ειδες αποτελεσματα.Εσυ δεν μπορεις να αποδειξεις οτι εκανες σωστα την χρηση αρα το να τον κυνηγησεις στα δικαστηρια ειναι κατι που θα σου κοστισει πολλα λεφτα και σίγουρα δεν θα βγάλεις μαλλιά.Στα κανάλια βγαινει γιατι τα σταζει..το 2004 η λοσιον εκανε 500€ και οχι 300.ειναι το ευκολο χρημα που τον εχει κανει να συμπεριφερεται έτσι..Χρησιμοποιει τα παιδιά του και πουλάει ελπίδα στον κόσμο..Η ατάκα του για το ότι δεν έγινε γνωστός ήταν ότι τον πολεμούσαν τα συμφέροντα..
Δεν θα ενημερώθηκε από δικηγόρους τι και πως; Εδώ έχει και δικό του γιατρό, παθολόγο να πιστοποιεί στον κόσμο την λοσιόν του, στα νομικά θα κωλώσει;
Και στο δικαστήριο να τον πας, επειδή εκεί δεν γνωρίζουν τι παίζει με την τριχόπτωση και θα σε φέρει και το γιατρό του, θα χάσεις πάλι γιατί δεν θα μπορείς να αποδείξεις το τι γίνεται με την DHT.
 

geofish

New Member
Απ: Mexis - Μακρυά!!!

alostratos είπε:
Anyway αυτά ήθελα να πω αν θέλει κάποιος να μου απαντήσει σχετικά πολύ ευχαρίστως να κάνουμε διάλογο και να ανταλλάξουμε απόψεις.

χαχαχα, από το πολύ διάλογο και την ανταλλαγή απόψεων μάλλιασε η γλώσσα μας.
 

Άκης

Administrator
Απ: Mexis - Μακρυά!!!

geofish είπε:
χαχαχα, από το πολύ διάλογο και την ανταλλαγή απόψεων μάλλιασε η γλώσσα μας.
Όντως. Έχουν επιχειρήματα :)

Εδώ πάντως να πω ότι αφού ο κύριος mexis γνωρίζει την ύπαρξη του συγκεκριμένου θέματος, ας μπει επώνυμα να συζητήσει μαζί μας. του εγγυώμαι ότι η συζήτηση δεν θα ξεφύγει σε προσβλητικό επίπεδο, αλλά θα διατηρηθεί normal. Έρχεσαι κ Mexi?

Τώρα μερικά quotes από το forum του mexi:
ειδα και εγω στο hairlossgr.com πόσο επίμονα κοροιδεύουν τον Μέξη και το προιόν του. Αλλά να αστειεύονται και με το γιο του ότι δηλαδη το κομπλάρει με τα μακρυα του μαλλιά, γιατί δηλαδή τα μακρυά μαλλιά στον αντρα να είναι ντροπή?
:-[

Mexis:
Ήμουν φτωχόπαιδο και τα κέρδισα όλα με την αξία μου.
:'(

Τι κομπλεξάρες είναι τελικά οι ίδιοι που τα γράφουν αυτά?
:p

Επίσης, έβλεπα καιρό να μπαίνουν διάφοροι σε sites που κάνουν tracking και εμφανίζουν τα στοιχεία του κάθε site, του διαχειριστή που έκανε register το domain κλπ και έλεγα ποιον να μπαίνει, ποιος να μπαίνει :chinscratch

Και επειδή ήταν διαφορετικά sites και ημερομηνίες, ή ένας ήταν που προσπαθούσε επίμονα (με μίσος?) ή πολλοί (με μίσος και αυτοί?)
Τελικά, το παρακάτω ποστ του mexi μου λύνει την απορία για το ποιος πρέπει να ήταν ο ένας που με αναζητά:
Όποιος θέλει να κρίνει εμένα ή τον ΕΟΦ να μας κρίνουν επώνυμα χωρίς ψευδώνυμα μέσα από επώνυμα forums και χωρίς να κρύβονται πίσω από ξένους servers που καλύπτουν τα δεδομένα τους και τους αφήνουν ανώνυμα να χλευάζουν τον οποιοδήποτε επώνυμο και νόμιμο.
 
Απ: Mexis - Μακρυά!!!

:chinscratch δε ξέρω ο alostratos αν έχει κάποια σχέση με τον κ.Μ*ξη αλλά κοιτάξτε πόσες απαντήσεις δώσατε μετά το "μικρό" του post και ούτε κάποια απάντηση είδα από τον alostrato, ούτε φυσικά και κάποιο διάλογο.. Αρχίζω να πιστεύω ότι ο στόχος είναι να γίνεται συζήτηση γύρω από το όνομα του, χωρίς να τον νοιάζει το κράξιμο γιατί απαντάει από το δικό του site και φυσικά με τον δικό του "επιστημονικό" τρόπο.

Μάλλον πιστεύει ότι και η αρνητική διαφήμιση δε παύει να είναι διαφήμιση! Γιατί τα τελευταία χρόνια δεν υπάρχει στη tv, έχω κάποια χρονάκια να τον δώ και από εδώ τον θυμήθηκα....
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Mexis - Μακρυά!!!

giannis13 είπε:
μη ρε ακη...μη λες κακα λογια για τουα αλβανους γτ μπορει να πληγωθουν και να μας εγκαταλειψουν οριστικα....αν φυγουν απο τη χωρα θα κλαιμε.... :D :D :D

Ρε Γιαννη οχι ρατσιστικά εδω μεσα
Μπορει να έχουμε μελη και απο Αλβανια γιατι να τα διαβαζουν αυτα

Φιλικα παντα :cheers: :cheers:
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Mexis - Μακρυά!!!

Η πλακα ειναι οτι προκαλούσε για διαλογο και εξαφανίστηκε
Στο προφιλ του λεει οτι δεν εχει ξαναμπει εγραψε αυτο που ηθελε και αντε γεια ουτε λεπτο παραπανω δεν κάθισε
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Mexis - Μακρυά!!!

ANAR είπε:
[quote author=giannis13 link=topic=19.msg25779#msg25779 date=1265983571]
μη ρε ακη...μη λες κακα λογια για τουα αλβανους γτ μπορει να πληγωθουν και να μας εγκαταλειψουν οριστικα....αν φυγουν απο τη χωρα θα κλαιμε.... :D :D :D

Ρε Γιαννη οχι ρατσιστικά εδω μεσα
Μπορει να έχουμε μελη και απο Αλβανια γιατι να τα διαβαζουν αυτα

Φιλικα παντα :cheers: :cheers:
[/quote]

ναι οντως εχεις δικιο.....
 

Άκης

Administrator
Απ: Mexis - Μακρυά!!!

Μετά από έρευνα, ανακάλυψα ότι ο προπροπροπρο πάππους του mexi ξεκίνησε να φτιάχνει την λοσιόν και μάλιστα με επιτυχία (εντάξει όχι στα μαλλιά, αλλά ήταν η αρχή). 8)

Πέραν την πλάκας, Χριστίνα έχεις δίκιο,δεν είχα σκεφτεί ότι μπορεί να παίζει και αυτό.
Και έλεγα "στέκουν στα καλά τους;".
 

genesis

New Member
Απ: Mexis - Μακρυά!!!

Χριστίνα είπε:
:chinscratch δε ξέρω ο alostratos αν έχει κάποια σχέση με τον κ.Μ*ξη αλλά κοιτάξτε πόσες απαντήσεις δώσατε μετά το "μικρό" του post και ούτε κάποια απάντηση είδα από τον alostrato, ούτε φυσικά και κάποιο διάλογο.. Αρχίζω να πιστεύω ότι ο στόχος είναι να γίνεται συζήτηση γύρω από το όνομα του, χωρίς να τον νοιάζει το κράξιμο γιατί απαντάει από το δικό του site και φυσικά με τον δικό του "επιστημονικό" τρόπο.

Μάλλον πιστεύει ότι και η αρνητική διαφήμιση δε παύει να είναι διαφήμιση! Γιατί τα τελευταία χρόνια δεν υπάρχει στη tv, έχω κάποια χρονάκια να τον δώ και από εδώ τον θυμήθηκα....

μ6 γερα παρτους τα μαλλιά
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Synth

New Member
Απ: Mexis - Μακρυά!!!

Όπως καταλαβαίνετε εδώ μέσα είναι πλέον το καταλληλότερο μέρος, με ιδανικούς αποδέκτες για την διαφήμιση τέτοιου είδους προϊόντων από διάφορους 'Hijackers'.
Φαίνεται πως έχει πέσει ο τζίρος του μεγαλοεφευρέτη τελευταία και αναζητά τρόπους για limit up.
Οπότε είναι λογικό να έχουμε τέτοιου είδους παρεμβάσεις εδώ μέσα.


Και μια επιχειρηματική συμβουλή προς τον μεγαλοεφευρέτη:

Παράτα τα καραγκιοζιλίκια με τις εφευρέσεις και ασχολήσου ξανά με τις γούνες (τώρα όμως με οικολογικές), γιατί πλέον ο κόσμος είναι καλά ενημερωμένος και δεν μασάει από θαυματουργά προϊόντα και τέτοιου είδους αηδίες.
 

genesis

New Member
Απ: Mexis - Μακρυά!!!

ισως πιο ορθη επιχειρηματικη κινηση να ηταν μια αλυσιδα κομμωτηριων...χωρις ψαλιδια... :angel:
 

Άκης

Administrator
Απ: Mexis - Μακρυά!!!

ANAR είπε:
Εγω λεω να του δώσουμε λιγες μερες ακομα :D :D

Πρόσεξε παρακάτω την ημερομηνία όπου έκανε το 1ο του ποστ ο mexis (99% αυτός ήταν):
Master είπε:
Eisai apo Ellada? Ksereis ellhnikos? Ksereis grammata?...
Γιατι σε βλεπω λιγο αδιαβαστο... Ξερεις που ειναι η Ομονοια??
2/10/08.
Να του δώσουμε λίγο καιρό ακόμη λες;; Να το κάνουμε, χαλάλι. ;) :p
 

lalakos

Member
Απ: Mexis - Μακρυά!!!

εγώ το πήρα απόφαση... πείστηκα από τα επιχειρήματα που έθεσε και αύριο πάω να αγοράσω την θαυματουργή αυτή λοσιόν. Άσε που έμαθα ότι κάνει καλό και στους κάλους και επειδή έχω βγάλει έναν στο πόδι, με ένα σπάρο δύο τρυγόνια...
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Mexis - Μακρυά!!!

lalakos είπε:
εγώ το πήρα απόφαση... πείστηκα από τα επιχειρήματα που έθεσε και αύριο πάω να αγοράσω την θαυματουργή αυτή λοσιόν. Άσε που έμαθα ότι κάνει καλό και στους κάλους και επειδή έχω βγάλει έναν στο πόδι, με ένα σπάρο δύο τρυγόνια...

κανει και για το πουρι της τουαλετας...
τελικα εχει πολλες λειτουργειες το ατιμο.....
 

magic810

New Member
Απ: Mexis - Μακρυά!!!

Ενα πραγμα σαν το capilarine.....
Οταν εμαθα οτι το κοστος του ειναι γυρω στα 8 ευρω και ο τυπος το πουλαει 10 φορες πιο πανω...καταλαβαινετε..... :mad3 :slap :guns
 
Μπλουζα