Max-os, fut+fut, 4408+2467 grafts, 11/11/2009 & 06/09/2010

max_os

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

εννοούσα ότι μετά το λούσιμο το μαλλί ισιώνει και είναι η μόνη φορά που μπορώ να το χτενίσω.
Επειδή το μαλλί είναι σπαστό αν στεγνώσουν και μετά τα χτενίσω ΦΟΥΝΤΩΝΟΥΝ ΠΟΛΥ - εδώ υπάρχει πρόβλημα. (με την καλή έννοια)
Ειναι κάπως περίεργο - Ξαφνικά φουντομαλλιάς - Με κοιτάνε περίεργα (ή έτσι νομίζω κυρίως επειδή φουντομαλλιάδες είστε μόνο εσεις οι ΝΕΟΙ και όχι εμεις μετα τα σαράντα+++)
Μάχος
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

Επειδή το μαλλί είναι σπαστό αν στεγνώσουν και μετά τα χτενίσω ΦΟΥΝΤΩΝΟΥΝ ΠΟΛΥ - εδώ υπάρχει πρόβλημα. (με την καλή έννοια)
Ειναι κάπως περίεργο - Ξαφνικά φουντομαλλιάς - Με κοιτάνε περίεργα (ή έτσι νομίζω κυρίως επειδή φουντομαλλιάδες είστε μόνο εσεις οι ΝΕΟΙ και όχι εμεις μετα τα σαράντα+++)
Μάχος
[/quote]
αυτη η φουντα στις πρωτες φωτο ειναι ολα τα λεφτα ;D 8)
 

max_os

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

...... πόσο με εκνεύριζεεεεεεε.! Να'ξερες!
Αν εννοείς πριν το 1ο στριπ. ε?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

ναι αυτο,αν ειχα τοσο χοντρη τριχα ετσι θα τα εκανα ;)
 

max_os

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

είχα μια ΤΣΑΤΙΛΑ που δεν είχε νόημα να πάω στον κουρέα....ΤΕΡΆΣΤΙΑ ομως τσατίλα.
Δεν με πείραζε τόσο που δεν είχα μαλλί όσο το γεγονός που όταν μεγάλωνε φουντωνε από το πλάι και επάνω τίποτα. Ετσι λοιπόν είχα πάρει μια κουρευτική μηχανή και τα έπερνα με την πρώτη σκάλα......... παλιά αυτα όμως ε? ;)
Εξαφάνιζα και αυτή τη φούντα (αν εννοείς αυτή που φαίνεται πριν απο το 1ο στριπ)
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

ενοω ενα χρονο μετα το πρωτο στριπ,που ειναι ολο το μαλι φουντα ;)
 

best1210

Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

ειναι απιστευτο πως μια επεμβαση μπορει να αλλαξει την ψυχολογια ενος ανθρωπου..
πραγματικα χαιρομαι να βλεπω τετοιους ανθρωπους...πιστευω οτι εκανς την λαλυτερη επιλογη..
ξαναεχεις εικονα εφηβου πλεον κ δεν υπερβαλω..
μετα την δευτερη μεταμ θα εκακολουθεις να παιρνεις φινα?
 

max_os

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

για τη φίνα που αναφέρεις ΝΑΙ πάιρνω. (http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,1337.150.html)
Για το άλλο που αναφέρεις το ιδιο μου έχουν πει και άλλοι δύο.
Ο ένας είναι ο κουρέας μου και η άλλη μια παλία "ιστορία". Ξαφνικά με είδε με λιγότερα κιλά, περισσότερο γυμνασμένο, και με περισσότερα μαλλιά......
 

max_os

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

λόγω του οτι ο κουρεας με έβλεπε τακτικά, το άλλο πρόσωπο έπαθε την πλάκα του κυριολεκτικά. χα.
anyway.
 

elmajiko

Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

πολυ καλο το αποτελεσμα,μακαρι να χεις την ιδια επιτυχια και στο δευτερο στριπ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

max_os

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

είναι καλό το αποτέλεσμα . Συμφωνώ. Ευχαριστώ
Εύχομαι και το καταλαβαίνω ψηλαφίζοντας την περιοχή , αν και δεν το βλέπω λόγω του σημείου, ότι θα είναι εξίσου καλό το αποτέλεσμα και για αυτό το 2ο στριπ.
 

-stamatis-

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

Μάχο καλησπέρα. Θα ήθελα κάπου τη συμβουλή σου. Έχουν περασει 4 μηνες απο τη μεταμοσχευση και πλεον ειμαι σχεδον οπως ημουν πριν την επεμβαση...ισως και λιγο καλυτερα . Εσυ είδες μεγαλη βελτίωση απο 4 στον 6 μηνα. Μπορεις να υπολογισεις πανω κάτω πότε είχες και το τελικό σου αποτέλεσμα?
 

max_os

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

St. χωρις να προσέξω το μήνυμα σου απάντησα απο αλλο ποστ. Τεσ πα.
Από εδώ και πέρα θα δεις μεγάλη διαφορά. Συνήθως μετά τον 3ο μήνα ξεκινά (και φαίνεται) η ανάπτυξη.
Σε εμένα είχαν αρχίσει να γίνονται όλα με συνοπτικές διαδικασίες. Αλλά το σύνηθες είναι το μεγαλύτερο ποσοστό ανάπτυξης να το δείς από τον 4ο μήνα.
Τον 7ο θα ξέρεις πως θα είσαι σε ποσοστό (90-95%)
Μην Αγχώνεσαι - ολα θα πάνε καλα΄.
 

best1210

Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

καλησπερα..θα θελα να ρωτησω καποια παιδια οπως τον μαχο η τον πανο που εχουν κανει μεταμοσχευση το εξης..
εχετε πει κ οι 2 οτι η επεμβαση που κανατε ηταν απ τις καλυτερες αποφασεις που ειχατε παρει ποτε στην ζωη σας..
αυτο που θελω να ρωτησω ειναι το εξης..
αξιζει καποις να παρει πχ ενα καταναλωτικο δανειο να κανει κατι τετοιο ή θα συνιστουσατε υπομονη 2 -3 χρονακια να δουλεψει κ να τα σκασει?
ξερω θα πειτε ειναι θεμα του καθενος κ καθαρα υποκειμενικο αλλα θα θελα την γνωμη σας...
εσεις ας πουμε αν δεν τα χατε εκεινη την στιγμη θα κανατε κ αλλη υπομονη ωστε να το κανετε καποτε??
 

speedy1982

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

best1210 εμενα η δικια μου γνωμη ειναι αν μπορεις κανε υπομονη 3 χρονακια μαζεψε τα χρηματα και πηγαινε.....στον καιρο που διανυουμε με την οικονομικη κριση τα πραγματα ειναι λιγο δυσκολα για δανειο και θελει προσοχη, βεβαια δεν θελω να σε επηρεασω αυτη ειναι η αποψη μου η αποφαση ειναι δικια σου!!!!!......... :chinscratch
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

best1210 είπε:
καλησπερα..θα θελα να ρωτησω καποια παιδια οπως τον μαχο η τον πανο που εχουν κανει μεταμοσχευση το εξης..
εχετε πει κ οι 2 οτι η επεμβαση που κανατε ηταν απ τις καλυτερες αποφασεις που ειχατε παρει ποτε στην ζωη σας..
αυτο που θελω να ρωτησω ειναι το εξης..
αξιζει καποις να παρει πχ ενα καταναλωτικο δανειο να κανει κατι τετοιο ή θα συνιστουσατε υπομονη 2 -3 χρονακια να δουλεψει κ να τα σκασει?

καταρχην σιγουρα ειναι στη κριση του καθενος πως θα διαχειριστει τα οικονομικα του...!!!
εγω ηξερα απο οταν ημουν 20 χρονων οτι θα εχω προβλημα με τα μαλλια μου.....
και απο τοτε ειχα αποφασισει οτι στο μελλον θα κανω μεταμοσχευση......δε μπορω να με φανταστω καραφλα.....
βεβαια εγω (οι γονεις μου δλδ) εχουν την οικονομικη ευχαιρια.....
αν δε την ειχαν....θα μαζευα λεφτα απο χρονια πριν....γιατι ηξερα πως θα εξελιχθει το μελλον.....
οποτε οταν ερχοταν η στιγμη...θα ειχα αρκετα λεφτα.....γιατι το μαλλι ειναι προταιρετοτητα μεγαλη για μενα.....
Τωρα για το αν εσυ πρεπει να περιμενεις η οχι......εξαρταται απ το ποσο αντεχεις η οχι την σημερινη σου κατασταση......
εγω μπορουσα να παω και νωριτερα για επεμβαση....αλλα το τρεναρισα οσο μπορουσα......ωσπου περυσι πλεον ειχα φτασει σε ενα σημειο
τετοιο που δε μπορουσα αλλο να καμουφλαρω το κεφαλι μου με διαφορα χτενισματα....και ειχε αρχισει να μην μου αρεσει πλεον το μαλλι μου και ετρωγα πολυ ωρα στον καθρεπτη για να το κανω να δειχνει οσο το δυνατον καλυτερα.....αλλα και παλι δε μου αρεσε.....και οποτε το αποφασισα εκεινη την περιοδο....οτι ειχε ερθει η ωρα....δε πηγαινε αλλο.....
αν εσυ την παλευεις ακομα.....περιμενε λιγο....αν βλεπεις οτι δεν αντεχεις αλλο...κ ασχολισε 50 ωρες τη μερα με το μαλλι τοτε πηγαινε.....
 

best1210

Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

ευχαριστω για την απαντηση πανο..
το θεμα ειναι αν αξιζει να ρισκαρεις (γιατι ρισκο ειναι ενα δανειο) με την σκεψη οτι το αποτελεσμα θα εχει ολοκληρωθει κ εσυ θα πληρωνεις..
εχω ατελειωτη τρελα πανο οπως κ εσυ με τα μαλλια σου..
αν ας πουμε καποιος μου πει κακη κουβεντα οπως οτι δεν του αρεσει το κουρεμα ή οτι αν μακρυνουν δεν μου πανε κ λοιπα νιωθω περιεργα..
δηλ με επηρεαζει κατα ενα ποσοστο...
δηλ με φανταζομαι να προσεχω για την υγεια των μαλλιων μου μια ζωη..
αληθεια ολες οι μεγαλες κλινικες θελουν ντουκου τα χρηματα?
 

max_os

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

το θεμα ειναι αν αξιζει να ρισκαρεις (γιατι ρισκο ειναι ενα δανειο) με την σκεψη οτι το αποτελεσμα θα εχει ολοκληρωθει κ εσυ θα πληρωνεις..
------------------------------Ναι αλλά μετά θα απολαμβάνεις.
αν ας πουμε καποιος μου πει κακη κουβεντα οπως οτι δεν του αρεσει το κουρεμα ή οτι αν μακρυνουν δεν μου πανε κ λοιπα νιωθω περιεργα..
------------------------------Εγω αυτούς του θεωρώ ότι θέλουν να σου "την πουν" γιατί έχουν καταλάβει τι παίζει με σε΄να και το μαλλί σου΄. Οπότε δεν τους δίνω σημασία. χα.
αληθεια ολες οι μεγαλες κλινικες θελουν ντουκου τα χρηματα?
------------------------------Ε! αυτό υποθέτω πως ΝΑΙ. (μετρητά ή κάρτα)
Μαχος.

ΥΓ. Πανο .Τι λές επι τούτου?
 
Μπλουζα