Max-os, fut+fut, 4408+2467 grafts, 11/11/2009 & 06/09/2010

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

Μάχος είπε:
καλημέρα - και ευχαριστώ για τα καλά λόγια.
......αλλά μήπως υπερβάλεις λίγο? αφορά "kapamarou"
Οκ, κάλο το αποτέλεσμα αλλα τόσο ? δε νομίζω! ;D
xωρις υπερβολες το πριν και το μετα ειναι το καλυτερο που εχω δει ???μου θυμιζει το μαλι μου πριν δεκα χρονια ;D
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

scarface

Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

φιλε μαχο ,καλησπερα και απο μενα...το αποτελεσμα σου δεν ειναι απλα καλο...ειναι απιθανο.ειναι απιστευτο..μην τρελαθουμε.αμα θες τα αφηνεις και οτσιδα.τρομερο.σκεφτομαι και εγω να παω εκει μετα απο τα αποτελεσματα που βλεπω...ειμαι 25..θελω να ρωτησω οτι επειδη απο την δουλεια μου μπορω να παρω αδεια 24 μερες, μπορω να επιστρεψω μετα απο 24 μερες και να μην φαινεται τιποτα?ουλες και αιματα?...και επιπλεον τωρα χρησιμοποιω τοπικ.θα μπορω και επειτα απο 24 μερες να βαλω, ετσι ωστε να καμουφλαριστω η΄ ειναι μικρο το χρονικο διαστημα?
ευχαριστω και παλι συγαρητηρια.
 

jonn70

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

scarface είπε:
φιλε μαχο ,καλησπερα και απο μενα...το αποτελεσμα σου δεν ειναι απλα καλο...ειναι απιθανο.ειναι απιστευτο..μην τρελαθουμε.αμα θες τα αφηνεις και οτσιδα.τρομερο.σκεφτομαι και εγω να παω εκει μετα απο τα αποτελεσματα που βλεπω...ειμαι 25..θελω να ρωτησω οτι επειδη απο την δουλεια μου μπορω να παρω αδεια 24 μερες, μπορω να επιστρεψω μετα απο 24 μερες και να μην φαινεται τιποτα?ουλες και αιματα?...και επιπλεον τωρα χρησιμοποιω τοπικ.θα μπορω και επειτα απο 24 μερες να βαλω, ετσι ωστε να καμουφλαριστω η΄ ειναι μικρο το χρονικο διαστημα?
ευχαριστω και παλι συγαρητηρια.

την ιδια ερωτηση εκανα και εγω στην ιδια κλινικη hdc, και μου απαντησαν οτι μπορω να χρησιμοποιω οτι θελω, ζελε χρωμολοσιον τοπικ αλλα ενα μηνα μετα την ημερα της επεμβασης. τωρα για τις 6 μερες διαφορα που ανεφερες εσυ δεν γνωριζω να σου πω. αληθεια πιο τοπικ χρησιμοποιης? κανει δουλεια? ειμαι λιγο εκτος θεματος αλλα με ενδιαφερει και εμενα για τον λογο που αναφερες.
για σενα μαχο στα εχουν πει τα παιδια εδω, στο ξαναλεω και εγω για δευτερη φορα συγχαρητηρια!
 

best1210

Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

θεωρω οτι η hdc ειναι μεσα στις 3 κορυφαιες κλινικες του κοσμου κ οχι δεν υπερβαλλω.,.
δειτε δουλεια στον Μαχο..μιλαμε απεκτησε παλι πυκνα μαλλια κ πλεον δεν εχει αναγκη τιποτα..
καλη επιτυχια κ στην δευτερη επεμβαση Μαχο..

μια ερωτηση κ αν θες απαντα εδω η σε πμ..
η κλινικη αυτη δεχεται δοσεις?πως λειτουργει η διαδικασια με τις πληρωμες?
αν θες δωσε μια σαφης απαντηση γιατι η ιδια η εταιρια δεν ενημερωνει με ι μειλ..
να σαι καλα..
 

panicX

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

οντως η αποπληρωμη με δοσεις ειναι μεγαλη ευκολια σε συγκριση με καταθεση ολου του ποσου.ειναι κ δυσκολες εποχες οι σημερινες... :( :(ας μας απαντησει καποιος αρμοδιος πως γινεται η εξοφληση.

φιλε μαχο εχουν δικιο τα παιδια,τα αφηνεις ανετα μακρυα τα μαλλια κ τα πιανεις κ κοτσιδα..ωραιος,συγχαρητηρια κ απο μενα!! :)
 

scarface

Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

φίλε μο john , το ''toppik'' , χρησιμοποιώ..αυτό είναι το όνομα του.Κάνει πολύ καλή δουλειά . Το χρησιμοποιώ τα τελευταία περίπου 3 χρόνια. Αλλά καποια στιγμή θα πάω για μεταμόσχευση , γιατί κουράστηκα ....
 

Vangelis Vagos

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

ναι μπορείς να το χρησιμοποιείς άφοβα κ 14 μέρες μετα τη μεταμόσχευση αρκεί να το ξεπλένεις το βράδυ (έτσι μου είπαν απο την κλινική). καλό είναι να αφήσεις το κεφάλι ελέυθερο για αρκετό καιρό μετά την επέμβαση όμως. πάντως με δερματολόγο που μίλησα με καθυσήχασε για το συγκεκριμένο προιόν.
 

jonn70

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

scarface είπε:
φίλε μο john , το ''toppik'' , χρησιμοποιώ..αυτό είναι το όνομα του.Κάνει πολύ καλή δουλειά . Το χρησιμοποιώ τα τελευταία περίπου 3 χρόνια. Αλλά καποια στιγμή θα πάω για μεταμόσχευση , γιατί κουράστηκα ....

οκ, γιατι εχω ακουσει πολυ καλα λογια και για το dermatch απο παιδια εδω μεσα και ελεγα μηπως χρησιμοποιουσες αυτο για να μου ελεγες,
 

max_os

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

@kapamarou ευχαριστώ να είσαι καλά!
@scarface γιαυτό που ρωτάς η απάντηση είναι "ΝΑΙ" αν θα βάλεις στο Crown. Αν θα βάλεις μπροστά και πάνω σε 24 μέρες θα είσαι καλά. Εξαρτάσαι όμως περισσότερο από το μάκρος του μαλλιού που θα έχεις και από το πόσο "αριστοτεχνικά" θα γίνει το στρίπ.
@jonn70 - @best1210 και @panicx σας ευχαριστω
@best1210 δεν νομίζω να κάνουν ευκολίες υπολογίζω ότι ίσως..... ισως άτοκες με πιστωτική.
Γενικά πιστεύω και σύμφωνα με αυτά που συνάντησα στην Κύπρο ότι στο νησί εργάζονται διαφορετικά από εμάς. Δεν προσβάλω και ούτε θέλω να θίξω τον ζήλο και ίσως την εργατικότητα του Ελληνα αλλά οι Κύπριοι είναι πιο προγραμματισμένοι , μεθοδικοί και ομαδικοί και θεωρώ ότι αυτό είναι μεγάλο πλεονέκτημα στην επιτυχημένη μεταμόσχευση.
... τέλος μην σας κουράζω.
Μάχος.
 

Lord Raflas

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

Καλησπερα Μαχος

Πολυ καλο το αποτελεσμα,αν αναλογιστουμε μαλιστα και αυτο που γραφεις στο μπλογ:με την τριχόπτωση είχα συμφιλιωθεί.

ΌΧΙ όμως με "ένα τελείως άδειο" κεφάλι.


πιστευω οτι οι προσδοκιες σου εκπληρωθηκαν και με το παραπανω

Μια ερωτηση:την φινα θα την συνεχισεις και αφου ολοκληρωθει ο κυκλος της 2ης μεταμοσχευσης?η θα τη σταματησεις μετα απο αυτον τον 1-1,5 χρονο?
 

max_os

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

Θα προσπαθήσω να τη συνεχίσω. Λέω τώρα. Εξαρτάται και από τις "διαθέσεις".
Το πιάνεις το υπονοούμενο. ;)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

max_os

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

λέω καλά. Δεν βλέπω λεπτομέρειες στο Crown (δεν είναι εφικτό).
ψηλαφίζω νεες τρίχες , σίγουρα.
Κατά τα άλλα ότι έχω στο blog.
Σίγουρα θα βάλω νέες φώτο από την νέα χρονιά (δλδ στο τετράμηνο)
 

best1210

Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

οτι καλυτερο σου ευχομαι μαχο κ ειμαι σιγουρος πως θα σαι τουμπανο σε λιγους μηνες..
Μαχο εσυ παλιοτερα χρησιμοποιουσες τοπικ?δεν θυμαμαι...
 

arxontas

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

Εντυπωσιακα αποτελεσματα Μαχο! Πιστευεις οτι το λιγο σπαστο-σγουρο μαλλι που ειχες επαιξε πολυ σημαντικο ρολο στο τελικο αποτελεσμα? Εννοω αν ειχες ισιο μαλλι το αποτελεσμα θα ηταν το ιδιο εντυπωσιακο?

Και μια ερωτηση για το toppik που αναφερατε: αν βαζεις ζελε στα μαλλια, μπορει να προστεθει αυτο μετα, ή πρεπει τα μαλλια να ειναι τελειως "φυσικα" για να τοποθετηθει?
 

best1210

Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

κ κατι αλλο...φευγει με ενα λουσιμο?φαινεται ή κανει μπαμ οταν βαζει καποιος???
 

max_os

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

φίλε "arxontas" καλως όρισες.
Πιστευεω οτι το λιγο σπαστο-σγουρο μαλλι που ειχω ΔΕΝ επαιξε πολυ σημαντικο ρολο στο τελικο αποτελεσμα ΔΙΟΤΙ όταν το χτενίζω μόνο μετά το λούσιμο και όσο είναι βρεγμένο δίνει καλύτερη και περισσότερη κάλυψη.
ΑΠΛΑ το σπαστό μαλλί φουντώνει και δίνει την εντύπωση νεώτερου σε ηλικία ατόμου.
Αυτό το αντιμετωπίζω...... γιαυτό το αναφέρω
Μάχος
 

best1210

Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

Μάχος είπε:
φίλε "arxontas" καλως όρισες.
Πιστευεω οτι το λιγο σπαστο-σγουρο μαλλι που ειχω ΔΕΝ επαιξε πολυ σημαντικο ρολο στο τελικο αποτελεσμα ΔΙΟΤΙ όταν το χτενίζω μόνο μετά το λούσιμο και όσο είναι βρεγμένο δίνει καλύτερη και περισσότερη κάλυψη.
ΑΠΛΑ το σπαστό μαλλί φουντώνει και δίνει την εντύπωση νεώτερου σε ηλικία ατόμου.
Αυτό το αντιμετωπίζω...... γιαυτό το αναφέρω
Μάχος
τι εννοεις?αν ειναι αχτενιστο το μαλλι τι παρατηρεις?οταν δεν ειναι βρεγμενο δηλ?

γιατι στις φωτο σου ειτε βρεγμενο ειτε οχι το ιδιο πυκνο μου φαινεται..
 

max_os

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

best1210 δεν καταλαβα σόρρυ.
"τι εννοεις?αν ειναι αχτενιστο το μαλλι τι παρατηρεις?οταν δεν ειναι βρεγμενο δηλ?"
 

best1210

Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

ισως δεν καταλαβα καλα εγω...
επειδη ειπες οταν το χτενιζεις μετα το λουσιμο εχει καλυτερη καλυψη..
σε περιπτωση που ειναι σε dry μορφη δεν εχει την ιδια καλυψη?
μπλεξαμε τα μπουτια μας :D :D :D
 
Μπλουζα