Max-os, fut+fut, 4408+2467 grafts, 11/11/2009 & 06/09/2010

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

Μαχο τα λεφτα εννοεις?? κι εγω αυτο εχω καταλαβει....ολες οι εταιριες θελουν μετα το περας της συνεδριας να εξοφλειται το ποσο της επεμβασης....
Βεβαια αυτο το θεωρω λιγο εκμεταλευση.......ειδικα για τους καιρους που ζουμε.....ειναι δυσκολο να πληρωνει ο αλλος ντουκου....
οι δοσεις ειναι πιο ευκολη υποθεση για τους πελατες......
Αλλα εμεις φταιμε που συντονιζομαστε με τα μετρα κ σταθμα των κλινικων......αφου μας βρισκουν πανω στην πληγη...μας πονανε....
δε πειραζει ομως....θα γυρισει ο τροχος και θα βαρεσει το καμπανακι της κρισης και γι αυτους.....και τοτε θα αναθεωρησουν τις αποψες τους....
οχι για το καλο μας βεβαια η επειδη μαςσ νοιαστηκαν....απλα επειδη θα εχουν πεσμενη δουλεια.....και αναγκαστηκα θα αλλαξουν την πολιτικη τους....
τι να τα κανεις Μαχο.....τα ξερεις τωρα πως ειναι αυτα...και πολυ καλυτερα απο μενα σαν μεγαλυτερος που εισαι......
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

max_os

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

ναι ακριβώς μιλάω για το χρήμα.
Αλλά και από την άλλη τι άλλο μπορεί να κάνει η κλινική?
Επέμβαση - Πληρωμή (μετρητοις) - και έξω από την πόρτα.
Να πουλά τις υπηρεσίες της σε δόσεις?
Προσωπικά δεν το βρίσκω "ασφαλές" δλδ να παρέχεις υπηρεσίες να τις πουλάς με δόσεις και μετά να έχεις το αγχος αν θα σε πληρώσει ο άλλος (πελάτης).
(και αν δε σε πληρώσει να τρέχεις σε δικηγόρους δικαστηρια κτλ)
Είμαι επαγγελματίας και αισθανομαι καλύτερα όταν πληρώνομαι και πληρώνω μετρητοίς. Ειδικά στις μέρες μας!!.
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

Μάχος είπε:
ναι ακριβώς μιλάω για το χρήμα.
Αλλά και από την άλλη τι άλλο μπορεί να κάνει η κλινική?
Επέμβαση - Πληρωμή (μετρητοις) - και έξω από την πόρτα.
Να πουλά τις υπηρεσίες της σε δόσεις?
Προσωπικά δεν το βρίσκω "ασφαλές" δλδ να παρέχεις υπηρεσίες να τις πουλάς με δόσεις και μετά να έχεις το αγχος αν θα σε πληρώσει ο άλλος (πελάτης).
(και αν δε σε πληρώσει να τρέχεις σε δικηγόρους δικαστηρια κτλ)
Είμαι επαγγελματίας και αισθανομαι καλύτερα όταν πληρώνομαι και πληρώνω μετρητοίς. Ειδικά στις μέρες μας!!.

μα ενοειται οτι το μετρητοις ειναι ο καλυτερος τροπος πληρωμης......δε το συζηταμε...κι εγω επιχειρηση εχω.....
αλλα μιλαμε μερικες φορες για μεγαλα ποσα....του τυπου 15000 ευρο 20000 ευρο.....πραγμα που μπορει για μενα και για σενα να ηταν εφυκτο και οκ δε τρεχει προλβημα....ωστοσο εχω κι εγω φιλους που με εχουν δει....και θελουν να κανουν κι αυτοι οτι εκανα εγω....αλλα αυτοι δε τα εχουν τα λεφτα ετσι ντουκου.....οι τιμες μιαας επεμβασης αγγιζουν τις τιμες αγορας ενος αυτοκινητου οπως θα ξερεις....
οποτε οπως στα αυτοκινητα γινονται καποιες δοσεις....ετσι θα επρεπε να γινεται και στην εμφυτευση.....μιλαω για ολες τις εταιριες...και για hdc και για hasson... και για οποιαδηποτε...γιατι ολες μετρητοις δουλευουν.......και το θεωρω λιγο απροσιτο αυτο που κανουν....
και θα ηθελα να συ,φωνησεις μαζι μου σε αυτο.....δε μιλαμε για ποσα των 3000-5000 ....τοτε θα ελεγα οκ....
μιλαμε για ποσα των 15000-20000......
και οχι μονο αυτο....αλλα οι περισσοτεροι που κανουν η θελουν να κανουν επεμβαση....ειναι οι νεοι ανθρωποι.....πολλες φορες κατω των 30....και δεν ειναι ευκολο γι αυτους να βρουν τοσα χρηματα.....
 

max_os

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

συμφωνούμε .
Και εγώ αγόρασα το ένα ΙΧ μου μετρητοίς και το άλλο με δόσεις αλλά το βάρος ή μάλλον την πιστωληπτική μου ικανότητα την εξέτασε η τράπεζα , την ενέκρινε, μου χορήγησε το δάνειο και αγόρασα το ΙΧ. Κάτι αντίστοιχο δεν απαγορέυεται να γίνει και για άλλου είδους αγορές (υπηρεσιών).
Αν σου εγκρίνει η τράπεζα δάνειο τότε αυτό μπορείς να το διαθέσεις όπου θες. Δλδ όλα εξαρτώνται από το εσόδημά σου και κατά πόσο αυτό μπορεί να "σηκώσει" τις δόσεις που θα ζητήσεις. Τότε μπορεί ο οποιοσδήποτε να προβεί σε μεταμμόσχευση.
Δεν είναι έτσι?
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

Μάχος είπε:
Αν σου εγκρίνει η τράπεζα δάνειο τότε αυτό μπορείς να το διαθέσεις όπου θες. Δλδ όλα εξαρτώνται από το εσόδημά σου και κατά πόσο αυτό μπορεί να "σηκώσει" τις δόσεις που θα ζητήσεις. Τότε μπορεί ο οποιοσδήποτε να προβεί σε μεταμμόσχευση.
Δεν είναι έτσι?

Να δω τράπεζα να σου εγκρίνει δάνειο αυτή την εποχή για μεταμόσχευση μαλλιών ... να πεθάνω ...
 

max_os

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

ΟΥΤΕ για τσιγάρα δεν σου εγρίνει αυτή την εποχή. (δεν το συζητάμε αυτό)
Γιαυτό άλλωτε δεν πωλείται ούτε ένα καινούριο αυτοκίνητο την παρούσα φάση. (ούτε κινήται η αγορά)
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

Μάχος είπε:
συμφωνούμε .
Και εγώ αγόρασα το ένα ΙΧ μου μετρητοίς και το άλλο με δόσεις αλλά το βάρος ή μάλλον την πιστωληπτική μου ικανότητα την εξέτασε η τράπεζα , την ενέκρινε, μου χορήγησε το δάνειο και αγόρασα το ΙΧ. Κάτι αντίστοιχο δεν απαγορέυεται να γίνει και για άλλου είδους αγορές (υπηρεσιών).
Αν σου εγκρίνει η τράπεζα δάνειο τότε αυτό μπορείς να το διαθέσεις όπου θες. Δλδ όλα εξαρτώνται από το εσόδημά σου και κατά πόσο αυτό μπορεί να "σηκώσει" τις δόσεις που θα ζητήσεις. Τότε μπορεί ο οποιοσδήποτε να προβεί σε μεταμμόσχευση.
Δεν είναι έτσι?

ναι σωστο κι αυτο !!! αλλα νομιζω για να σου εγκρινει η τραπεζα δανειο....ειδικα αυτη τη στιγμη....θα πρεπει να "ματωσεις" για να τους πεισεις...
και να βαλεις υποθηκες πολυ μεγαλυτερης αξιας απ αυτην του δανειου......π.χ περνεις δανειο 15000?? θα βαλεις μια υποθηκη αξιας πανω απο 25000......
δεν εχω παρει δανειο αλλα νομιζω οτι αυτη τη στιγμη αυτο επικρατει στις τραπεζες.....
δλδ σε πειρπτωση που παθεις καποια στραβη (σε απολυσουν) και αναγκαστεις να χρησιμοποιησεις την υποθηκη σου...απλα την "εκατσες" ......
Αλλα μην φευγουμε εκτος θεματος αλλο.....ολοι πανω κατω ξερουμε τι γινετε.....
τουλαχιστον οσοι πατε στην hdc που ειναι και η πιο κοντινη καλη κλινικη....
θα προτινα να μην πατε ενας ενας....να κανονιζετε γκρουπακια 2-3-4 ατομα μαζι....οποτε θα πετυχετε αν οχι κατι στο τροπο της πληρωμης....ισως καποια καλυτερη τιμη λογο "χονδρικης" ...... διοτι 3-4 ατομα ειναι ενα ποσο πανω απο 50000ευρο για την κλινικη....δε θα ηθελε να το χασει.... ;D
Κατι αναλογο θελαμε να κανουμε και στον χασσον αλλα τελικα πηγα μονο εγω με τον γιωργο μαζι....ο αντρεας μια βδομαδα μετα και ο ngl πιο μετα.....κουταμαρες κ ασυνενοησιες του παρελθοντος..... ;D
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

αληθεια μαχο......κανε αν θες μια πιο λεπτομερης αναφορα για το κροουν σου.....
βαλε πριν και μετα....την επεμβαση...βαλε και απ το σημερα μια φωτο...και ποσα θυλακια εβαλες.....
γιατι το κροουν ειναι μια υποθεση που θα με απασχολησει ισως μεσα στην επομενη 5ετια.....
οποτε θα ηθελα να ξερω οσα περισσοτερα γινεται......
γιατι οπως καταλαβαινεις....και οι δυο στην ιδια βαρκα ειμαστε.....το ιδιο κουπι τραβαμε.....
απλα εσυ εισαι λιγα μετρα πιο μπροστα.....
 

max_os

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

Αυτο θα γίνει Πάνο.
Στην κορυφή έβαλα περί τα 2300 ΤΘΛ. Νομίζω ότι εδώ το φόρουμ δεν έβαλα φωτογραφίες αλλά το blog έχω.
Μόλις όμως αρχίσει η ανάπτυξη θα βάλω φώτο για να δείξω και τη διαφορά. Τότε θα αναφερθώ εκτενέστερα.
Ηδη αισθανομαι να έχω κινητικότητα στην περιοχή αλλα θα περιμένω να γίνει περισότερο ορατή.
Υπολογίζω περί τα μέσα του Ιανουαρίου να σας ενημερώσω.
 

best1210

Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

να ρωτησω κατι..καποιος με καλη δοτρια ποσες μεταμ μπορει να κανει?
εσεις παιδια που κανατε κ ξερετε κατι παραπανω ενημερωστε..
παντως αυτος ο τυπας που προωθει τον χασον σε πολλα σαιτ ηδη μετα τις 3 επεμβασεις εκανε κ τεταρτη προσφατα ??? ??? ???
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

max_os

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

άσχετο με την προηγ. ερώτηση αλλά.......
να έχω κάνει 2 στριπ, να μεγαλώνει το μαλλί, να φουντώνει επίσης, να χτενίζομαι και πολλά άλλα τέτοια καλά που δεν τα έκανα πριν γιατί δεν είχα μαλλιά
(δηλαδή να χαίρομαι την όλη κατάσταση) και να έρχεται κάποιος και να σου λέει " παλιά καλύτερος ήσουν με κοντό(?!!) μαλλί !!!!"
Τον γαμάς κύριε πρόεδρε? ή όχι?
αυτά.
ΧΡΟΝΙΑ ΣΑΣ ΠΟΛΛΑ και να προσέχετε αυτούς που αγαπάτε Μάχος.

ΥΓ. αν θέλετε μου προτείνεται τι να λέω σε όλους αυτούς γιατί ειλικρινά αρχίζουν και μου τη σπάνε
 

mindtrapper

Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

Υπάρχουν δύο απαντήσεις στη δήλωση "Παλιά ήσουν καλύτερος με κοντό μαλλί".

1. Αν είναι σχετικά φίλος και δεν θες να παρεξηγηθείς λες καμιά μλκ του τύπου: Είδες με την κρίση, ούτε λεφτά για κούρεμα δεν έχω πια.
2. Αν δε σε πειράζει να παρεξηγηθείς ή και να παίξεις λίγο ξύλο λες:

α) Και εσύ καλύτερος είσαι με κοντή ψ.λή (να κάνει ομοιοκαταληξία με το μαλλί :))
β) Από τότε που πηδάω την γκόμενα σου τα άφησα γιατί της αρέσουν.


Δεν είναι και καταπληκτικές ατάκες αλλά δεν είχα χρόνο να σκεφτώ. Αν μου έρθει τίποτα καλύτερο θα στο γράψω.
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

εγω παντος συμφωνω με αυτον τον καποιο........
παλια με κοντο μαλλι ησουν οντως καλυτερος......χα0χα0χα0αχ0αχ0..... :D :D
 

Typhoon

Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

Σημαντικό θα ήταν να μας πεις αν αυτός ο κάποιος είχε μαλλιά ! Γιατί αν δεν είχε τότε κάποιος ζηλεύει !!!
 

sakis9282

Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

Υπάρχει και το άλλο."Υπάρχουν ωραιότατοι άντρες με λίγα μαλλιά".Αυτό δεν το έχετε ακούσει; :)
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

sakis9282 είπε:
Υπάρχει και το άλλο."Υπάρχουν ωραιότατοι άντρες με λίγα μαλλιά".Αυτό δεν το έχετε ακούσει; :)

... ναι οι οποίοι θα ήταν ωραιότεροι αν είχαν και πολλά μαλλιά !
 

max_os

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

tropheus είπε:
[quote author=sakis9282 link=topic=1337.msg43839#msg43839 date=1293206193]
Υπάρχει και το άλλο."Υπάρχουν ωραιότατοι άντρες με λίγα μαλλιά".Αυτό δεν το έχετε ακούσει; :)

... ναι οι οποίοι θα ήταν ωραιότεροι αν είχαν και πολλά μαλλιά !
[/quote]
συμφωνώ και εγώ. Οι ωραίοι άντρες είναι ωραιότεροι με μαλλιά.
 

max_os

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

mindtrapper είπε:
Υπάρχουν δύο απαντήσεις στη δήλωση "Παλιά ήσουν καλύτερος με κοντό μαλλί".

1. Αν είναι σχετικά φίλος και δεν θες να παρεξηγηθείς λες καμιά μλκ του τύπου: Είδες με την κρίση, ούτε λεφτά για κούρεμα δεν έχω πια.
2. Αν δε σε πειράζει να παρεξηγηθείς ή και να παίξεις λίγο ξύλο λες:

α) Και εσύ καλύτερος είσαι με κοντή ψ.λή (να κάνει ομοιοκαταληξία με το μαλλί :))
Δεν είναι και καταπληκτικές ατάκες αλλά δεν είχα χρόνο να σκεφτώ. Αν μου έρθει τίποτα καλύτερο θα στο γράψω.
Ναι συμφωνώ. Το κρατάω. (οταν πρόκειται για άντρα )
Οταν όμως σου το λένε και γυναίνες?
Τότε τί λές?
Οταν αυτές είναι :
α) ελευθερες
β) παντρεμένες

περιμένω (mindtrapper)
 

max_os

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στην Κύπρο strip 4408 11-11-09

Panos1982 είπε:
εγω παντος συμφωνω με αυτον τον καποιο........
παλια με κοντο μαλλι ησουν οντως καλυτερος......χα0χα0χα0αχ0αχ0..... :D :D
re συ Πάνο μερικοί είναι τόσο μακάκες που μπερδευουν την Φούτσα με την Βούρτσα.
Ετσι, επειδή δεν τους το έχω πει (για την μεταμόσχευση εννοώ) νομίζουν ότι παλιά ήμουν κοντοκουρεμένος :D.
Ειναι απίστευτοι :eek:
Πόσο λοιπόν σε κτίμηση μπορείς να έχεις την άποψη αυτών???????? :down
 
Μπλουζα