Mεταμόσχευση στη DHI Θεσσαλονίκης (2.133 μοσχεύματα)

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

manly_Man

Well-Known Member
παιδια , δεν ειναι το πρωτο περιστατικο που χει εμφανιστει απο dhi θεσσαλονικη. Ειναι το τριτο , τεταρτο ισως . Ριξτε μια ματια σε παλια νηματα να δειτε πως πηγαν τα προηγουμενα και θα δειτε πως αυτο ειναι μεσες ακρες το τελικο αποτελεσμα , δεν παει παρακατω . Παντως πως μοιαζουν τα αποτελεσματα dhi με τα αποτελεσματα απο την LP clinic ε , τρομερο..

edit κανω για να πω , πως οτι εβγαλε μαλλι εβγαλε ναι , αλλα για το πως φαινονται συνηθως 2100 μοσχευματα που οντως μπηκαν τοσα και φυτρωσαν, μπορουμε να ψαξουμε σε νηματα απο κλινικες κυπρου αλλα νομιζω και προσφατα 1-2 περιστατικα του Αναστασακη , και τελος και μερικα απο βεκρη ( με προβληματα φυσικοτητας) . Αυτο ειναι το ωραιο με το φορουμ , να μπαινεις ευκολα και να συγκρινεις .
παιδια να συγκρίνουμε ομως ανεξαρτητα περιστατικα με ανεξαρτητα περιστατικα...δεν μπορουμε να συγκρινουμε ανομοια πραγματα (αποτελεσματα κλινικης, που παρουσιαζουν οτι καλυτερο εχουν, με ανεξαρτητες παρουσιασεις που δεν ξερεις που θα καταληξουν, οπως αυτη εδω)...

περισσοτερο της advanced ειναι ανεξαρτητα, απο αυτες που ειπες, και εχουν υψηλες φυτρωσεις, ασχετα αν το χανουν στην φυσικοτητα...αλλα και στην dhi δεν ειναι ο κανονας η μη υψηλη φυτρωση, υπαρχουν διαφορα ανεξαρτητα περιστατικα εδω στο φορουμ με καλες φυτρωσεις απο την dhi....

αυτο που θελω να πω ειναι οτι η υψηλη φυτρωση κρινεται στα τυχαια και ανεξαρτητα περιστατικα, οχι στις παρουσιασεις των κλινικων (οποτε μη λετε μια κλινικη εχει υψηλες φυτρωσεις αν δεν κρινεις απο τυχαια αποτελεσματα που δεν εχει παρουσιασει.)
 
Τελευταία επεξεργασία:

tol

Well-Known Member
Anyway, για μενα το αποτελεσμα ειναι παρα πολυ ικανοποιητικο για την ωρα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος για την προοδο εως τωρα.
Φιλε μου, λυπαμαι που θα σε απογοητευσω..

Προσωπικη ταπεινη αποψη...για 4500 ευρω το αποτελεσμα ειναι μετριοτατο.

Δυστυχως η DHI για πολλοστη φορα αποδεικνυει οτι εχει "ταβανι", οτι ο πηχης ειναι πολυ χαμηλα...και συν τοις αλλοις ειναι και "αγιογδυτες"..."λησταρχοι".

Με 4500 ευρω (και αφου εισαι απο τη Θεσσαλονικη) δεν πηγαινες καλυτερα στον κ. Τυρκαλα;

Προερχεται μεν απο την DHI (με ολα τα κουσουρια που αυτο συνεπαγεται), αλλά τουλαχιστον ειναι τιμιος στον οικονομικο τομεα. Με τοσα χρηματα θα σου ειχε βαλει 4500 grafts (ενα ευρω το graft χρεωνει) και θα ειχες ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.

Τωρα, αν εσυ εισαι ευχαριστημενος απο το αποτελεσμα (οπως πριν μηνες δηλωνες ικανοποιημενος που σε ληστεψαν οικονομικα, επειδη δηθεν σε χρεωσαν μια συνεδρια με 4500 ευρω!!!), τοτε εμας δεν μας πεφτει λογος. Καλη συνεχεια.
 

vlafo

Well-Known Member
υπαρχουν διαφορα ανεξαρτητα περιστατικα εδω στο φορουμ με καλες φυτρωσεις απο την dhi....
Μόνο ένα και είναι του Alexandrou και αυτό ξέρεις γιατί?
Γιατί πολύ απλά έβαλε 4000g στο πρώτο μισό του κεφαλιού.Δηλαδή τι περίμενες οταν υπερφόρτωσε μια περιοχή που χρειαζότανε 3000g.
Kαι με 70% φύτρωση super το αποτέλεσμα.

Υ.Γ:Άντε και του Μοgan το αποτέλεσμα αλλά περιμένουμε την ενημέρωση του.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
παιδια να συγκρίνουμε ομως ανεξαρτητα περιστατικα με ανεξαρτητα περιστατικα...δεν μπορουμε να συγκρινουμε ανομοια πραγματα (αποτελεσματα κλινικης, που παρουσιαζουν οτι καλυτερο εχουν, με ανεξαρτητες παρουσιασεις που δεν ξερεις που θα καταληξουν, οπως αυτη εδω)...

περισσοτερο της advanced ειναι ανεξαρτητα, απο αυτες που ειπες, και εχουν υψηλες φυτρωσεις, ασχετα αν το χανουν στην φυσικοτητα...αλλα και στην dhi δεν ειναι ο κανονας η μη υψηλη φυτρωση, υπαρχουν διαφορα ανεξαρτητα περιστατικα εδω στο φορουμ με καλες φυτρωσεις απο την dhi....

αυτο που θελω να πω ειναι οτι η υψηλη φυτρωση κρινεται στα τυχαια και ανεξαρτητα περιστατικα, οχι στις παρουσιασεις των κλινικων (οποτε μη λετε μια κλινικη εχει υψηλες φυτρωσεις αν δεν κρινεις απο τυχαια αποτελεσματα που δεν εχει παρουσιασει.)

Δίκιο έχεις ως προς τα ανεξάρτητα, αλλά η διαφορά του άπειρου από τον έμπειρο είναι ότι μπορεί και βλέπει λίγο μακρύτερα. Όταν η DHI και οι δορυφόροι της έχουν πιάσει ταβάνι στα περίπου 2000g ανά μμ με μέτριες φυτρώσεις, δεν υπάρχει περίπτωση να δεις καλό αποτέλεσμα, ειδικά μπροστά εκτός και αν πέσεις σε περίπτωση τύπου Alexandrou όπως αναφέρει και ο Vlafo.
 

Omerta

New Member
Παιδιά δεν θα διαφωνήσω όσον αφορά την τιμή. Διαβάζοντας πλέον αρκετό καιρό το φόρουμ καταλαβαίνω ότι πλήρωσα περισσότερα από ότι κάποιοι άλλοι και αυτό ήταν και ένα θέμα που κουβεντιάσαμε με την κλινική όταν πήγα για επανεξέταση. Σε αυτό λοιπόν ήταν διαλλακτικοί και μου είπαν ότι αν θελήσω να κάνω και δεύτερη συνεδρία θα μου κάνουν μια γενναία έκπτωση. Οπότε ναι συμφωνώ μαζί σας, πλήρωσα παραπάνω, ωστόσο όσον αφορά το αποτέλεσμα και με δεδομένο ότι μου είπαν από την κλινική ότι βρίσκομαι στο 60% της φύτρωσης εγώ είμαι ικανοποιημένος. Κάποιες φωτογραφίες δείχνουν χειρότερες και κάποιες καλύτερες, εγώ πάντως που το βλέπω live στον καθρέφτη μου αρέσει και όσο για κάποιους που λένε ότι δεν υπάρχει καμία ή μικρή αλλαγή, συγνώμη αλλά και εδώ θα διαφωνήσω, υπάρχει μεγάλη αλλαγή με το πριν και ελπίζω να συνεχιστεί προς το καλύτερο τους επόμενους 6 μήνες. Και για να στηρίξω και αυτά που λέω παραθέτω και μια συγκριτική φωτογραφία του πριν με το τώρα...και μάλιστα στο τώρα έχω βάλει την χειρότερη που θα μπορούσα να βάλω...
 

Συνημμένα

  • Clipboard.jpg
    Clipboard.jpg
    17 KB · Προβολές: 748

makis25

Well-Known Member
Παιδιά δεν θα διαφωνήσω όσον αφορά την τιμή. Διαβάζοντας πλέον αρκετό καιρό το φόρουμ καταλαβαίνω ότι πλήρωσα περισσότερα από ότι κάποιοι άλλοι και αυτό ήταν και ένα θέμα που κουβεντιάσαμε με την κλινική όταν πήγα για επανεξέταση. Σε αυτό λοιπόν ήταν διαλλακτικοί και μου είπαν ότι αν θελήσω να κάνω και δεύτερη συνεδρία θα μου κάνουν μια γενναία έκπτωση. Οπότε ναι συμφωνώ μαζί σας, πλήρωσα παραπάνω, ωστόσο όσον αφορά το αποτέλεσμα και με δεδομένο ότι μου είπαν από την κλινική ότι βρίσκομαι στο 60% της φύτρωσης εγώ είμαι ικανοποιημένος. Κάποιες φωτογραφίες δείχνουν χειρότερες και κάποιες καλύτερες, εγώ πάντως που το βλέπω live στον καθρέφτη μου αρέσει και όσο για κάποιους που λένε ότι δεν υπάρχει καμία ή μικρή αλλαγή, συγνώμη αλλά και εδώ θα διαφωνήσω, υπάρχει μεγάλη αλλαγή με το πριν και ελπίζω να συνεχιστεί προς το καλύτερο τους επόμενους 6 μήνες. Και για να στηρίξω και αυτά που λέω παραθέτω και μια συγκριτική φωτογραφία του πριν με το τώρα...και μάλιστα στο τώρα έχω βάλει την χειρότερη που θα μπορούσα να βάλω...
εχεις δικιο απο την αποψη πως εισαι ακομα στους 5+ μηνες . Αργοτερα αν θες , οταν πας στους 7-8 και βγαλεις φωτογραφιες , αν ειναι εφικτο χτενισε σε καποια το μαλλι προς τα πισω ωστε να φανει καλυτερα η hairline

σχετικα με το κοστος ειδα βεβαια πως ηταν επιλογη σου να κανεις την επεμβαση σε 2 μερες λογω τραυματισμου και ζητησες τη μεγαλυτερη δυνατη ανεση , πιθανον για λιγοτερο στρες . Και καλα εκανες ειναι καλο να εχουμε τετοιες επιλογες , απλα την ανεση αυτη την πληρωσες παραπανω . Το βρισκω λογικο να πληρωσει καποιος παραπανω οταν θελει να φερει μια επεμβαση στα μετρα του . Οπως και να χει , πριν σκεφτεις δευτερη επεμβαση , κατσε πρωτα να δεις πως θα παει η πρωτη
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Παιδιά δεν θα διαφωνήσω όσον αφορά την τιμή. Διαβάζοντας πλέον αρκετό καιρό το φόρουμ καταλαβαίνω ότι πλήρωσα περισσότερα από ότι κάποιοι άλλοι και αυτό ήταν και ένα θέμα που κουβεντιάσαμε με την κλινική όταν πήγα για επανεξέταση. Σε αυτό λοιπόν ήταν διαλλακτικοί και μου είπαν ότι αν θελήσω να κάνω και δεύτερη συνεδρία θα μου κάνουν μια γενναία έκπτωση. Οπότε ναι συμφωνώ μαζί σας, πλήρωσα παραπάνω, ωστόσο όσον αφορά το αποτέλεσμα και με δεδομένο ότι μου είπαν από την κλινική ότι βρίσκομαι στο 60% της φύτρωσης εγώ είμαι ικανοποιημένος. Κάποιες φωτογραφίες δείχνουν χειρότερες και κάποιες καλύτερες, εγώ πάντως που το βλέπω live στον καθρέφτη μου αρέσει και όσο για κάποιους που λένε ότι δεν υπάρχει καμία ή μικρή αλλαγή, συγνώμη αλλά και εδώ θα διαφωνήσω, υπάρχει μεγάλη αλλαγή με το πριν και ελπίζω να συνεχιστεί προς το καλύτερο τους επόμενους 6 μήνες. Και για να στηρίξω και αυτά που λέω παραθέτω και μια συγκριτική φωτογραφία του πριν με το τώρα...και μάλιστα στο τώρα έχω βάλει την χειρότερη που θα μπορούσα να βάλω...
Όλα έχουν να κάνουν με το γιατρό για μένα ...μάλλον έπεσες σε καλά χέρια ...
 

nik1994

Active Member
Όλα έχουν να κάνουν με το γιατρό για μένα ...μάλλον έπεσες σε καλά χέρια ...
Γενικά από DHI οι μόνοι κατά την γνώμη μου που διαφέρουν από τα συνηθισμένα αποτελέσματα που δίνει η DHI είναι η Μπίρου και ο Ευαγγελάτος. Πιστεύω με αυτούς μπορείς να πάρεις ένα αξιοπρεπές αποτέλεσμα.
 

spi

Well-Known Member
Μοιάζει να μην υπάρχει σχεδιασμός hairline και αυτό είναι πολύ μείον για ένα ακόμη περιστατικό της DHI. Βέβαια θα θέλαμε να δούμε και με τραβηγμένα πίσω τα μαλλιά γιατί μπορεί να κάνω και λάθος έτσι όπως είναι η φωτογραφία
 
  • Like
Reactions: tol

Omerta

New Member
Γειά σας παιδιά, 8μηνο και πλέον μπορώ να πω ότι είμαι πολύ κοντά στο τελικό αποτέλεσμα μιας και πλέον πιάνω ελάχιστες τρίχες στο δέρμα μου και άρα πολύ λίγη ακόμα φύτρωση θα πρέπει να περιμένω. Όσον αφορά το αποτέλεσμα: έχω μαλλιά σε σημεία που για χρόνια τα είχα συνηθίσει καραφλά και είμαι χαρούμενος γι' αυτό, χτενίζομαι και κάνω styling ξανα. Πριν από 1 μήνα όπως περνούσα από διάδρομο Super Market κοντοστάθηκα στο ράφι με τα τζελ και αγόρασα ένα! Βάζω φωτογραφίες και συγκριτική αλλά και μία που είμαι μισός στον ήλιο, μισός στην σκιά για να δούμε τη διαφορά...
 

Συνημμένα

  • 2.jpg
    2.jpg
    15.7 KB · Προβολές: 654
  • 20201001183716_IMG_1533.jpg
    20201001183716_IMG_1533.jpg
    196.4 KB · Προβολές: 601
  • 20201001183732_IMG_1534.jpg
    20201001183732_IMG_1534.jpg
    144.2 KB · Προβολές: 628
  • 20201001183849_IMG_1537.jpg
    20201001183849_IMG_1537.jpg
    165.5 KB · Προβολές: 605
  • 20201001184014_IMG_1550.jpg
    20201001184014_IMG_1550.jpg
    174.7 KB · Προβολές: 645

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Omerta

New Member
Ένας χρόνος και κάτι και νομίζω πλέον ότι αυτό πρέπει να το θεωρήσω ως τελικό αποτέλεσμα. Τελικό συμπέρασμα: είμαι πάρα πολύ χαρούμενος με αυτό που βλέπω στον καθρέφτη. Υπάρχει μια ομοιομορφία στην πυκνότητα σε όλο σχεδόν το κεφάλι, με εξαίρεση την κορυφή την οποία ανυπομονώ να μπω και να την φτιάξω και αυτήν. Έχει αλλάξει η ψυχολογία μου 100%. Είναι φοβερό που μετά από τόσα χρόνια μπορώ να "χτενίσω" τα μαλλιά μου και να κάνω χωρίστρα. Μπορεί να ακούγεται ανόητο, αλλά αυτό νοιώθω. Όσοι έχετε ενδοιασμούς και έχετε τις κατάλληλες προϋποθέσεις, μην το σκέφτεστε άλλο προχωρήστε το, αξίζει!!!!
 

Συνημμένα

  • Clipboard (1).jpg
    Clipboard (1).jpg
    19 KB · Προβολές: 541
  • left side.jpg
    left side.jpg
    798.3 KB · Προβολές: 532
  • right side.jpg
    right side.jpg
    1.2 MB · Προβολές: 512

kharmacoma

Well-Known Member
Καθολου ανόητο δεν ακούγεται πίστεψε με οι περισσότεροι εδώ μέσα σε νιώθουμε 100%. Να είσαι καλά να χαίρεσαι το αποτέλεσμα.
 

tol

Well-Known Member
Ένας χρόνος και κάτι και νομίζω πλέον ότι αυτό πρέπει να το θεωρήσω ως τελικό αποτέλεσμα. Τελικό συμπέρασμα: είμαι πάρα πολύ χαρούμενος με αυτό που βλέπω στον καθρέφτη. Υπάρχει μια ομοιομορφία στην πυκνότητα σε όλο σχεδόν το κεφάλι, με εξαίρεση την κορυφή την οποία ανυπομονώ να μπω και να την φτιάξω και αυτήν. Έχει αλλάξει η ψυχολογία μου 100%. Είναι φοβερό που μετά από τόσα χρόνια μπορώ να "χτενίσω" τα μαλλιά μου και να κάνω χωρίστρα. Μπορεί να ακούγεται ανόητο, αλλά αυτό νοιώθω. Όσοι έχετε ενδοιασμούς και έχετε τις κατάλληλες προϋποθέσεις, μην το σκέφτεστε άλλο προχωρήστε το, αξίζει!!!!

Φιλε μου, καταρχας χαιρομαι που η ψυχολογια σου αλλαξε και εισαι χαρουμενος. Αναμφιβολα εκεινο που εχει πρωτιστη σημασια ειναι η αυτοεικονα μας, ο τροπος που βλεπουμε τον εαυτο μας και πως αισθανομαστε οι ιδιοι.

Και σε διαβεβαιω οτι δε θα εκανα κανενα σχολιο, αν αφορουσε αποκλειστικα τον εαυτο σου. Επειδη, ομως, απο την αρχη του νηματος εχεις προβει σε καποια σχολια, νιωθω την αναγκη να διατυπωσω και μια διαφορετικη αποψη επι του θεματος, ωστε τα νεαρα, απειρα, υποψηφια για μεταμοσχευση μελη να διαβασουν και μια διαφορετικη προσεγγιση.

μιας και είχα δύο κολλητούς φίλους που έκαναν στην DHI σχεδόν την ίδια περίοδο (πριν 1,5 χρόνο περίπου) και άρα είδα από κοντά όλη την εξέλιξη τους, η οποία ήταν εξαιρετική

υπάρχει μεγάλη αλλαγή με το πριν

Όσον αφορά το αποτέλεσμα: έχω μαλλιά σε σημεία που για χρόνια τα είχα συνηθίσει καραφλά και είμαι χαρούμενος γι' αυτό, χτενίζομαι και κάνω styling ξανα.



είμαι πάρα πολύ χαρούμενος με αυτό που βλέπω στον καθρέφτη.



Όσοι έχετε ενδοιασμούς και έχετε τις κατάλληλες προϋποθέσεις, μην το σκέφτεστε άλλο προχωρήστε το, αξίζει!!!!


Αυτα ειναι καποια απο τα σχολια σου στα οποια ελλοχευει ο κινδυνος παραπλανησης αδαων μελων. Ειδικα το πρωτο και το τελευταιο θελουν οπωσδηποτε παρεμβαση (τα ενδιαμεσα, ισως οχι, γιατι αφορουν προσωπικα σου συναισθηματα).

Αντικειμενικα, λοιπον, φιλε μου το αποτελεσμα σου ειναι μετριοτατο. Πληρωσες 4500 ευρω για ενα μετριοτατο αποτελεσμα. Βεβαια, δικαιολογεισαι, αφου αποδεικνυεται εκ των υστερων (τωρα που ολοκληρωθηκε η μεταμοσχευση σου) οτι δε γνωριζεις ποια θεωρουνται καλα αποτελεσματα μεταμοσχευσεων. Δυστυχως, φιλε μου, δεν εχεις καποιο μετρο συγκρισης.

Ευκολα καταλαβαινει κανείς οτι και οι δυο κολλητοι σου που εκαναν στη DHI, τελικα δεν ειχαν "εξαιρετικο" αποτελεσμα, οπως εγραψες, αλλά ενα μετριοτατο αποτελεσμα. Αφου αισθανεσαι απολυτα ικανοποιημενος απο το δικο σου αποτελεσμα, στα δικα σου ματια καθε μετριο φανταζει "εξαιρετικο".

Φιλε μου, με 4500 ευρω που πληρωσες στην DHI, σε μια σοβαρη κλινικη θα ειχες δυο φορες καλυτερο αποτελεσμα. Αν ειχες παει για παραδειγμα στην Κυπρο, θα εβαζες με τα ιδια χρηματα 2800 grafts και θα "ετριβες τα ματια σου" απο το αποτελεσμα που θα ηταν η μερα με τη νυχτα με αυτο που πηρες απο τη DHI. Αν ειχες παει σε μια Τουρκικη κλινικη (π.χ. Yaman), θα εβαζες με τα ιδια χρηματα 4500 grafts με πολυ καλυτερο αποτελεσμα. Παρομοιως, αν πεταγοσουν διπλα στον κ. Τυρκαλα (αφου εισαι απο Θεσσαλονικη), θα εβαζες 4000 grafts με πολυ καλυτερο αποτελεσμα.

Γενικα, φιλε μου, για πολλοστη φορα η DHI αποδεικνυεται πολυ κατωτερη των περιστασεων.

Και, δυστυχως, δεν μπορεις να το αντιληφθεις και φθανεις σε σημειο να την προτεινεις με κλειστα τα ματια στους αλλους...να εχουν δηλαδη και αλλοι ενα μετριοτατο αποτελεσμα!!!

Φυσικα αυτο δε θα ηταν καλο/δικαιο και γι' αυτο παρεμβαινω. Μην παρασυρουμε ανιδεα μελη σε λανθασμενες επιλογες. Η DHI ειναι μια απο αυτες.

Το χειροτερο ολων ειναι οτι, ενω παρεχει μετριες υπηρεσιες, εχει εξασφαλισμενη πελατεια, γιατι υπαρχουν ατομα που δεν εχουν μετρο συγκρισης και, επειδη απεκτησαν καποια μαλλια, δηλωνουν απολυτα ικανοποιημενα.

Σε πληροφορω οτι προσωπικα απο τη DHI εχω παρει καλυτερο αποτελεσμα απο το δικο σου, εχω τα διπλασια μαμα μαλλια απο τα δικα σου, αλλά και παλι αντιλαμβανομαι την μετριοτητα του αποτελεσματος που μου παρεσχε η συγκεκριμενη κλινικη. Και, ευλογα, ποτέ δε θα τη συνιστουσα σε αλλους.

Επιλογικα, καλο θα ειναι να γραφονται και διαφορετικες αποψεις, ωστε να υπαρχει μια σφαιρικη και πιο αντικειμενικη πληροφορηση και κατευθυνση στο forum.

Ειναι αδιανοητο να επευφημειται η συγκεκριμενη κλινικη για αλλο ενα μετριοτατο αποτέλεσμά της που κοστολογηθηκε με υπερογκο ποσο. Το αντιθετο θα επρεπε... Θα επρεπε να κατακεραυνωνεται για τις ελλιπεις υπηρεσιες που παρεχει.

ΥΓ Οσα εγραψα αφορουσαν αποκλειστικα την κλινικη. Σε σενα, φιλε μου, σου ευχομαι ειλικρινα να εισαι παντοτε χαρουμενος και να αντιμετωπιζεις απο δω και περα τη ζωη υπο το αισιοδοξο πρισμα που δειχνεις μεσω των σχολιων σου.
 
Τελευταία επεξεργασία:

spi

Well-Known Member
Με έχει καλύψει ο tol με όσα είπε. Χαίρομαι κι εγώ με τη σειρά μου φίλε που είσαι ικανοποιημένος, λυπάμαι όμως γιατί βλέπουμε ένα μέτριο αποτέλεσμα σε σχέση με τα χρήματα που έδωσες. Το θέμα είναι ότι η ψυχολογία σου ανέβηκε και μόνο για αυτό μπράβο
 
  • Like
Reactions: tol

Omerta

New Member
@tol σ' ευχαριστώ πολύ που αφιέρωσες τόσο χρόνο για το νήμα μου. Πραγματικά λαμβάνω σοβαρά υπόψη την άποψή σου. Γνωρίζω πλέον ότι πλήρωσα αρκετά χρήματα και το γνωρίζουν ήδη και στην DHI, αυτό όμως δεν αλλάζει επουδενί αυτά που έχω γράψει στο νήμα μου, τόσο για το αποτέλεσμα, όσο και για την ψυχολογία μου. Συνεπώς όσο και σοβαρά να λαμβάνω υπόψη μου την κριτική σου, πάλι στην DHI θα πάω και για την επόμενη μεταμόσχεύση μου στην κορυφή γιατί αυτό που βλέπω στον καθρέφτη μου και πιάνω κάθε μέρα με τα χέρια μου, μου αρέσει και μου αρκεί.
 

Harryman

New Member
Παιδιά θα ήθελα και εγώ την άποψη σας μιας και έψαχνα κάτι παρόμοιο για την DHI και τιμές που έχει γιατί έκανα και εγώ μεταμόσχευση εκεί και πλήρωσα 2700 ευρώ για 1250 grafts δεν είναι λίγο υπερβολικό κατά την άποψη σας ?Ρωτάω γιατί θέλω και μία γνώμη παραπάνω άσχετα με το τι ανάγκες είχα και τι προσδοκίες και τι αποτέλεσμα είχα..Παρακαλώ να μου πείτε αν πρέπει να το ανοίξω σε νέο thread ευχαριστώ.
 

Georgie

Well-Known Member
Παιδιά θα ήθελα και εγώ την άποψη σας μιας και έψαχνα κάτι παρόμοιο για την DHI και τιμές που έχει γιατί έκανα και εγώ μεταμόσχευση εκεί και πλήρωσα 2700 ευρώ για 1250 grafts δεν είναι λίγο υπερβολικό κατά την άποψη σας ?Ρωτάω γιατί θέλω και μία γνώμη παραπάνω άσχετα με το τι ανάγκες είχα και τι προσδοκίες και τι αποτέλεσμα είχα..Παρακαλώ να μου πείτε αν πρέπει να το ανοίξω σε νέο thread ευχαριστώ.
Κοίτα έχει σημασία τι πρόβλημα είχες.
Τα 1250 δε καλύπτουν πολλά, ως συνήθως για touch up μπαίνουν τόσα λίγα .
Κάτω από 2500 δε πληρώνεις πουθενά για μεταμόσχευση ανεξάρτητα τις ανάγκες σου .
Το θέμα είναι να σε κάλυψαν .
 

v_anast

Member
Παιδιά θα ήθελα και εγώ την άποψη σας μιας και έψαχνα κάτι παρόμοιο για την DHI και τιμές που έχει γιατί έκανα και εγώ μεταμόσχευση εκεί και πλήρωσα 2700 ευρώ για 1250 grafts δεν είναι λίγο υπερβολικό κατά την άποψη σας ?Ρωτάω γιατί θέλω και μία γνώμη παραπάνω άσχετα με το τι ανάγκες είχα και τι προσδοκίες και τι αποτέλεσμα είχα..Παρακαλώ να μου πείτε αν πρέπει να το ανοίξω σε νέο thread ευχαριστώ.

Καλησπέρα φίλε,
Πλήρωσες πάνω από 2 ευρώ το τριχοθυλάκιο, το οποίο είναι μεγάλο ποσό για Ελλάδα (το ύψος της τιμής φυσικά καθορίζεται από πολλές παραμέτρους). Η συγκεκριμένη κλινική βέβαια τιμολογεί την τρίχα και όχι το τριχοθυλάκιο (και δεδομένου ότι σε μία εξαγωγή τα περισσότερα γραφτς είναι πολύτριχα, η τιμή ανεβαίνει).

Σε κάθε περίπτωση, καλή επιτυχία με τη μεταμόσχευση και εύχομαι να σε ικανοποιήσει το αποτέλεσμα. Αν έχεις τη διάθεση κάνε και μία παρουσίαση με την περίπτωση σου.

Καλές γιορτές!
 
Μπλουζα