Mεταμόσχευση στη DHI Θεσσαλονίκης (2.133 μοσχεύματα)

Georgie

Well-Known Member
Καλησπέρα φίλε,
Πλήρωσες πάνω από 2 ευρώ το τριχοθυλάκιο, το οποίο είναι μεγάλο ποσό για Ελλάδα (το ύψος της τιμής φυσικά καθορίζεται από πολλές παραμέτρους). Η συγκεκριμένη κλινική βέβαια τιμολογεί την τρίχα και όχι το τριχοθυλάκιο (και δεδομένου ότι σε μία εξαγωγή τα περισσότερα γραφτς είναι πολύτριχα, η τιμή ανεβαίνει).

Σε κάθε περίπτωση, καλή επιτυχία με τη μεταμόσχευση και εύχομαι να σε ικανοποιήσει το αποτέλεσμα. Αν έχεις τη διάθεση κάνε και μία παρουσίαση με την περίπτωση σου.

Καλές γιορτές!
Σωστό,αλλά όπως λες καθορίζεται και από άλλους παράγοντες
Αν του βάλανε 1250 και οι ανάγκες του ήταν για 2500-3000 grafts τότε είναι rip off η τιμή που πλήρωσε.
Και πολλά πλήρωσε, και αποτέλεσμα δε θα δει .
Αν είχε ανάγκη μόνο για touch up τότε δε μπορούν να χρεώσουν λιγότερο από 2500 τη συνεδρία .
Μένει να δούμε σε παρουσίαση το περιστατικό
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

jersey

Well-Known Member
Σωστό,αλλά όπως λες καθορίζεται και από άλλους παράγοντες
Αν του βάλανε 1250 και οι ανάγκες του ήταν για 2500-3000 grafts τότε είναι rip off η τιμή που πλήρωσε.
Και πολλά πλήρωσε, και αποτέλεσμα δε θα δει .
Αν είχε ανάγκη μόνο για touch up τότε δε μπορούν να χρεώσουν λιγότερο από 2500 τη συνεδρία .
Μένει να δούμε σε παρουσίαση το περιστατικό
πως δεν μπορούν να χρεώσουν λιγότερο αν πρόκειται για touch up ; 2500 σε χρεώνουν τη μια συνεδρία με τον μέγιστο αριθμό grafts. Αν πάει για πολύ λίγα θα γίνει αρκετά χαμηλότερη τιμή από 2500 γενικά σε κλινικές.
 

Georgie

Well-Known Member
πως δεν μπορούν να χρεώσουν λιγότερο αν πρόκειται για touch up ; 2500 σε χρεώνουν τη μια συνεδρία με τον μέγιστο αριθμό grafts. Αν πάει για πολύ λίγα θα γίνει αρκετά χαμηλότερη τιμή από 2500 γενικά σε κλινικές.
Δε νομίζω φίλε .
Μιλάμε για τις κλινικές που είναι γνωστές με παρουσία στο φόρουμ .
Η DHI, LP, Starks, Advanced δε σε βάζουν μέσα με λιγότερα από 2500 ευρώ ανεξάρτητα αν χρειάζεσαι 1000 η 2500 τριχοθυλάκια .
Άντε στη καλύτερη να σου πουν 2000 αν πρόκειται για εύκολο περιστατικό και έχουν κενό κλπ.
 

jersey

Well-Known Member
Δε νομίζω φίλε .
Μιλάμε για τις κλινικές που είναι γνωστές με παρουσία στο φόρουμ .
Η DHI, LP, Starks, Advanced δε σε βάζουν μέσα με λιγότερα από 2500 ευρώ ανεξάρτητα αν χρειάζεσαι 1000 η 2500 τριχοθυλάκια .
Άντε στη καλύτερη να σου πουν 2000 αν πρόκειται για εύκολο περιστατικό και έχουν κενό κλπ.
Αν πας για πολυ λιγα μπορει να πεσει κατω απο 2000. Αναλόγως που θα πας. Και στην starks ειχε καπου αναφέρει ο γιωργος οτι αμα βαλεις λιγα και χρειάζεσαι απλα touch up δεν θα πληρώσεις 2500 αλλα πολυ λιγότερα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

alex7

Well-Known Member
Αν πας για πολυ λιγα εκτιμώ μπορει να πεσει και κατω απο 2000. Αναλόγως που θα πας. Και στην starks ειχε καπου αναφέρει ο γιωργος οτι αμα βαλεις λιγα και χρειάζεσαι απλα touch up δεν θα πληρώσεις 2500 αλλα πολυ λιγότερα.
Ε ναι στο γράφει αυτό .Αν είσαι εύκολη περίπτωση
 

Georgie

Well-Known Member
Αν πας για πολυ λιγα εκτιμώ μπορει να πεσει και κατω απο 2000. Αναλόγως που θα πας. Και στην starks ειχε καπου αναφέρει ο γιωργος οτι αμα βαλεις λιγα και χρειάζεσαι απλα touch up δεν θα πληρώσεις 2500 αλλα πολυ λιγότερα.
Ο Γιώργος το είχε αναφέρει έχεις δίκιο .
Ξεκαθαρίστηκε όμως αργοτερα νομίζω από τον Alex ότι δεν ισχύει, και είναι λογικό .
Δηλαδή ένας που χρειάζεται 1000g θα πληρώσει 1000 ευρώ μαζί με τα αναλώσιμα 1200-1300?
Δε νομίζω να ισχύει σε καμία περίπτωση
Εκτός και είναι κολλητός σου η συγγενής.
Όλες οι κλινικές έχουν minimum χρέωση που συνήθως ξεκινάει πάνω από τις 2000 ευρ, με το πιο ρεαλιστικό και κοινό νούμερο τις 2500 τη συνεδρία.
 

jersey

Well-Known Member
Ο Γιώργος το είχε αναφέρει έχεις δίκιο .
Ξεκαθαρίστηκε όμως αργοτερα νομίζω από τον Alex ότι δεν ισχύει, και είναι λογικό .
Δηλαδή ένας που χρειάζεται 1000g θα πληρώσει 1000 ευρώ μαζί με τα αναλώσιμα 1200-1300?
Δε νομίζω να ισχύει σε καμία περίπτωση
Εκτός και είναι κολλητός σου η συγγενής.
Όλες οι κλινικές έχουν minimum χρέωση που συνήθως ξεκινάει πάνω από τις 2000 ευρ, με το πιο ρεαλιστικό και κοινό νούμερο τις 2500 τη συνεδρία.
Τι να σου πω ρε φίλε. Ο @Giorgos-3 αυτό ειχε πει οτι δεν πληρώνεις 2500 αμα βάλεις πολύ λιγότερα, όπως και δεν πληρώνεις 4000 αμα βάλεις πολυ λιγότερα και οτι η τιμή έβγαινε το πολύ έως 1.2 ευρώ το g με τα λιγότερα grafts και κανένας δεν έχει πληρώσει παραπάνω. Ενώ σε διήμερη μπορεί να βγει και κάτω από 1 ευρώ/ g η τιμή. Τώρα για να το είπε ίσως κάτι να ξέρει παραπάνω από εσένα και εμένα. Ας μπει να τα επιβεβαιώσει ο ιδιος αυτά που έλεγε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

alex7

Well-Known Member
Ο Γιώργος το είχε αναφέρει έχεις δίκιο .
Ξεκαθαρίστηκε όμως αργοτερα νομίζω από τον Alex ότι δεν ισχύει, και είναι λογικό .
Δηλαδή ένας που χρειάζεται 1000g θα πληρώσει 1000 ευρώ μαζί με τα αναλώσιμα 1200-1300?
Δε νομίζω να ισχύει σε καμία περίπτωση
Εκτός και είναι κολλητός σου η συγγενής.
Όλες οι κλινικές έχουν minimum χρέωση που συνήθως ξεκινάει πάνω από τις 2000 ευρ, με το πιο ρεαλιστικό και κοινό νούμερο τις 2500 τη συνεδρία.
για την STARKS νομίζω έχει δίκιο ο Jersey
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Ο Γιώργος το είχε αναφέρει έχεις δίκιο .
Ξεκαθαρίστηκε όμως αργοτερα νομίζω από τον Alex ότι δεν ισχύει, και είναι λογικό .
Δηλαδή ένας που χρειάζεται 1000g θα πληρώσει 1000 ευρώ μαζί με τα αναλώσιμα 1200-1300?
Δε νομίζω να ισχύει σε καμία περίπτωση
Εκτός και είναι κολλητός σου η συγγενής.
Όλες οι κλινικές έχουν minimum χρέωση που συνήθως ξεκινάει πάνω από τις 2000 ευρ, με το πιο ρεαλιστικό και κοινό νούμερο τις 2500 τη συνεδρία.
Άντε πάλι.... Η Σταρκς χρεώνει και 1500 και 1200€ αν χρειαστεί και τα μόσχευματα είναι λίγα ....στα 800 μοσχεύματα ας πούμε θα δώσεις 1200... Στα 1200 μοσχεύματα 1500€.... Πραγματικά περιστατικά και όχι τυχαία τα νούμερα
 

Georgie

Well-Known Member
Άντε πάλι.... Η Σταρκς χρεώνει και 1500 και 1200€ αν χρειαστεί και τα μόσχευματα είναι λίγα ....στα 800 μοσχεύματα ας πούμε θα δώσεις 1200... Στα 1200 μοσχεύματα 1500€.... Πραγματικά περιστατικά και όχι τυχαία τα νούμερα
Καλά ρε τρελέ μη βαράς .
Αν είναι έτσι happy days
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Καλά ρε τρελέ μη βαράς .
Αν είναι έτσι happy days
Δεν το είπα νευριασμένος... Απλά μου κανει εντύπωση που ανά διαστήματα τα χω πει και ξανά πει τόσες φορές και ουσιαστικά μεταφέρω γνώσεις και ομιλίες με την ίδια κλινική διά ζώσης όταν ανέβαινα για εμένα η σαν μεσολαβητής μελών ..... δεν είναι ξεκάθαρα τα πράγματα;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgie

Well-Known Member
Δεν το είπα νευριασμένος... Απλά μου κανει εντύπωση που ανά διαστήματα τα χω πει και ξανά πει τόσες φορές και ουσιαστικά μεταφέρω γνώσεις και ομιλίες με την ίδια κλινική διά ζώσης όταν ανέβαινα για εμένα η σαν μεσολαβητής μελών ..... δεν είναι ξεκάθαρα τα πράγματα;
Είμαστε και κάποιας ηλικίας ρε Man
Τις ευχές μου για καλές γιορτές
 

Harryman

New Member
Παιδιά καλησπέρα θα ανεβάσω περισσότερες φωτό απο τη μμ σύντομα περιμένω να μου τις στείλουν σε e-mail απο την DHI ,τωρα είμαι περίπου ένα μήνα μετά τη μμ.Σκοπός ήταν να ασχοληθώ κυρίως με την α ζώνη ενώ βάλαμε και πολύ λίγα στο crown.Το θέμα είναι ότι μου βάλανε πολύ λιγότερα απο αυτά που συμφωνήσαμε (1250 grafts,3400 τρίχες) και γιαυτό το λόγο θα μου κάνουν δωρεάν όπως είπαν μια μίνι συνεδρία με 1000+ τρίχες που σκοπεύω να βάλω στη β' ζώνη.Πριν μου πείτε ότι είναι πάρα πολύ λίγα να σας προλάβω να πω ότι ήθελα ένα αραιό καλό αποτέλεσμα που με τη χρήση τοπικ να φαίνεται ανεκτό και επίσης ήθελα για πρώτη φορά να πάω πολύ συντηρητικά.Θα ήθελα να ρωτήσω σε πόσο διάστημα απο την πρώτη μμ μπορώ να ξανακάνω 2η?
IMG_20211223_002215.jpg
α
 

Harryman

New Member
Σορι αν είναι τελείως off-topic εδώ μπορουμε να μεταφερθούμε σε άλλο νήμα ή να ανοίξουμε καινούριο τόπικ.
 

kharmacoma

Well-Known Member
Για ποιο λογο ήθελες ένα "αραιό αποτέλεσμα". Δεν καταλαβαίνω. Είναι εξαιρετικά αραιή η τοποθέτηση.
 

Flag17

Well-Known Member
Σορι αν είναι τελείως off-topic εδώ μπορουμε να μεταφερθούμε σε άλλο νήμα ή να ανοίξουμε καινούριο τόπικ.
Καλησπέρα φίλε μου, άνοιξε δικό σου νήμα και θα στα εξηγήσουμε εκεί όλα ,βάλε όμορφα φωτογραφίες πριν κλπ. Απλά για να έχεις μια ιδέα αν εκεί που έβαλες ήσουν κενός έβαλες 800-900 μοσχεύματα σε μια περιοχή που ήθελε 3000 οπότε δεν θα πάρεις ένα ανεκτό αποτέλεσμα για οποιοδήποτε μάτι
 

Stratos

Well-Known Member
Παιδιά καλησπέρα θα ανεβάσω περισσότερες φωτό απο τη μμ σύντομα περιμένω να μου τις στείλουν σε e-mail απο την DHI ,τωρα είμαι περίπου ένα μήνα μετά τη μμ.Σκοπός ήταν να ασχοληθώ κυρίως με την α ζώνη ενώ βάλαμε και πολύ λίγα στο crown.Το θέμα είναι ότι μου βάλανε πολύ λιγότερα απο αυτά που συμφωνήσαμε (1250 grafts,3400 τρίχες) και γιαυτό το λόγο θα μου κάνουν δωρεάν όπως είπαν μια μίνι συνεδρία με 1000+ τρίχες που σκοπεύω να βάλω στη β' ζώνη.Πριν μου πείτε ότι είναι πάρα πολύ λίγα να σας προλάβω να πω ότι ήθελα ένα αραιό καλό αποτέλεσμα που με τη χρήση τοπικ να φαίνεται ανεκτό και επίσης ήθελα για πρώτη φορά να πάω πολύ συντηρητικά.Θα ήθελα να ρωτήσω σε πόσο διάστημα απο την πρώτη μμ μπορώ να ξανακάνω 2η?Προβολή συνημμένου 44915α
μήπως αντί να σου κάνουν δώρο τη 2η συνεδρία, να σου δώσουν αυτά που σου χρωστάνε και να πας αλλού να βελτιώσεις το πρόβλημα?
 

v_anast

Member
Παιδιά καλησπέρα θα ανεβάσω περισσότερες φωτό απο τη μμ σύντομα περιμένω να μου τις στείλουν σε e-mail απο την DHI ,τωρα είμαι περίπου ένα μήνα μετά τη μμ.Σκοπός ήταν να ασχοληθώ κυρίως με την α ζώνη ενώ βάλαμε και πολύ λίγα στο crown.Το θέμα είναι ότι μου βάλανε πολύ λιγότερα απο αυτά που συμφωνήσαμε (1250 grafts,3400 τρίχες) και γιαυτό το λόγο θα μου κάνουν δωρεάν όπως είπαν μια μίνι συνεδρία με 1000+ τρίχες που σκοπεύω να βάλω στη β' ζώνη.Πριν μου πείτε ότι είναι πάρα πολύ λίγα να σας προλάβω να πω ότι ήθελα ένα αραιό καλό αποτέλεσμα που με τη χρήση τοπικ να φαίνεται ανεκτό και επίσης ήθελα για πρώτη φορά να πάω πολύ συντηρητικά.Θα ήθελα να ρωτήσω σε πόσο διάστημα απο την πρώτη μμ μπορώ να ξανακάνω 2η?Προβολή συνημμένου 44915α

Καλησπέρα φίλε,

Αρχικά καλώς ήρθες και καλή φύτρωση.
Νομίζω πως θα σε βοηθήσει πολύ να αφιερώσεις αρκετό χρόνο στο φόρουμ, πριν αποφασίσεις να επέμβεις στο κεφάλι σου. Έχεις εξάλλου αυτό το χρόνο, μέχρι να ολοκληρωθεί το συγκεκριμένο αποτέλεσμα.

Όπως αναφέρθηκε, με άλλα 400-500 γκραφτς (τόσο max είναι οι 1000 τρίχες) θα συνεχίσεις να απέχεις αρκετά από το «ένα αραιό αποτέλεσμα» και θα έχεις ξοδέψει με λάθος τρόπο αυτά τα πολύτιμα τριχοθυλάκια.

Μπορείς να ανοίξεις δικό σου νήμα για να ρωτήσεις ότι χρειάζεσαι (βάλε και φωτογραφίες από τη δότρια σου). Αν θες, μπορείς να ξεκινήσεις να στέλνεις φωτογραφίες σε γιατρόυς για εκτιμήσεις, θα σε βοηθήσει να δεις ότι το «πλάνο» της τωρινής επέμβασης δεν είναι τόσο κοντά με αυτό που έχεις στο μυαλό σου.

Καλή συνέχεια!
 

Harryman

New Member
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις δυστηχώς δεν είχα ασχοληθεί με το φόρουμ πριν κάνω την μμ ,όντως ήθελα ένα αραιό αποτέλεσμα επειδή δεν με απασχολεί τόσο πολύ η τριχόπτωση όσο και αν σας φαίνεται περίεργο.Είχα και μαλλί στην περιοχή απλά δεν σας έχω βάλει φωτό απο πριν.Δυστηχώς το να μου δώσουν χρήματα πίσω δεν παίζει οπότε αναγκαστικά πηγαίνω εκεί..Τεσπά μόλις βρω τον χρόνο θα ανοίξω τόπικ καινούριο να τα πούμε λεπτομερώς :).
 

piros75

Well-Known Member
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις δυστηχώς δεν είχα ασχοληθεί με το φόρουμ πριν κάνω την μμ ,όντως ήθελα ένα αραιό αποτέλεσμα επειδή δεν με απασχολεί τόσο πολύ η τριχόπτωση όσο και αν σας φαίνεται περίεργο.Είχα και μαλλί στην περιοχή απλά δεν σας έχω βάλει φωτό απο πριν.Δυστηχώς το να μου δώσουν χρήματα πίσω δεν παίζει οπότε αναγκαστικά πηγαίνω εκεί..Τεσπά μόλις βρω τον χρόνο θα ανοίξω τόπικ καινούριο να τα πούμε λεπτομερώς :).

Φίλε Harryman η τοποθέτηση είναι όντως αρκετά αραιή και σίγουρα χρειάζεται ενίσχυση και η Β' ζώνη. Που την έκανες την μμ Αθήνα ή Θεσσαλονίκη;
 
Μπλουζα