Lukourgos 2010grafts 24/5/19

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Ο φίλος vlafo θα μπορούσε να βάλει τη ντουτα στη ζωή του έστω και για μία φορά την εβδομάδα. Ένα χάπι avodart την εβδομάδα κάθε Κυριακή πχ δε θα ήταν κακό. Το ίδιο και ο Bobby. Αν σε έπιασε η φινα θα σε πιάσει και η ντούτα. Υπάρχει και το ενδεχόμενο να σου παχύνει λίγο ακόμα την τρίχα σε επόμενους κύκλους καθώς έχουν differential 20-25 τοις εκατό στο μπλοκάρισμα της DHT. Κατ'εμε αν σας ψήνει δοκιμάστε το, δε θα χάσετε κάτι. Έχω σκεφτεί και εγώ αλλά δεν θέλω να τη βάλω στο σώμα μου από τώρα γιατί ξέρω πως θα τη χρειαστώ μελλοντικά σε full dose οπότε θέλω να την αξιοποίησω στο έπακρο όταν έρθει η ώρα μου.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Ο χρόνος δραστικότητας είναι ίδιος όπως με φίνα?
Στο εξάμηνο?
Θέλω να δω και όπως πολύ σωστά είπες,αν αυξήσει ένα 20-25% τη διάμετρο και μετά αν την κόψω τη διατηρήσει η φίνα .
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Δε ξέρω αν θα τη διατηρήσει η φίνα. Τις περισσότερες φορές αυτά δεν πάνε πολύ καλά πάντως. Εννοώ τα ξεκινάω μία ουσία, παίρνω boost και μετά την κόβω και προσπαθώ να διατηρήσω όσα κέρδισα με μία άλλη. Οι τρίχες που θα παχύνουν με ντουτα θα παχύνουν γιατί η μείωση της dht θα ναι τέτοια που θα τους επιτρέψει να παχύνουν παραπάνω. Αν κοπεί και συνεχίσεις με φινα μετά από 3-4 μήνες θα επιστρέψουν εκεί που ήταν πριν. Για τον χρόνο δραστικότητας ποικίλει. Με ένα χάπι τη βδομάδα μπορεί να σου πάρει και χρόνο, ίσως και παραπάνω.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Ο φίλος vlafo θα μπορούσε να βάλει τη ντουτα στη ζωή του έστω και για μία φορά την εβδομάδα. Ένα χάπι avodart την εβδομάδα κάθε Κυριακή πχ δε θα ήταν κακό. Το ίδιο και ο Bobby. Αν σε έπιασε η φινα θα σε πιάσει και η ντούτα. Υπάρχει και το ενδεχόμενο να σου παχύνει λίγο ακόμα την τρίχα σε επόμενους κύκλους καθώς έχουν differential 20-25 τοις εκατό στο μπλοκάρισμα της DHT. Κατ'εμε αν σας ψήνει δοκιμάστε το, δε θα χάσετε κάτι. Έχω σκεφτεί και εγώ αλλά δεν θέλω να τη βάλω στο σώμα μου από τώρα γιατί ξέρω πως θα τη χρειαστώ μελλοντικά σε full dose οπότε θέλω να την αξιοποίησω στο έπακρο όταν έρθει η ώρα μου.
Μας βάζει όλους γυαλιά ο αγαπητός φίλος @Legwg James.
Γνώση και πλάνο με το βλέμμα στραμμένο στο μέλλον από τόσο νεαρή ηλικία.
Μπράβο σου @Legwg James .
 

vlafo

Well-Known Member
Δεν θα διαφωνήσω τα μπρος πίσω στερούνται λογικής.
Αν ήταν έτσι όλοι αυτό θα κάναμε.
Με ένα χάπι τη βδομάδα,που δεν θα καταλαβαίνω τίποτα,πρέπει οπωσδήποτε να θέλει 1 χρόνο.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Μας βάζει όλους γυαλιά ο αγαπητός φίλος @Legwg James.
Γνώση και πλάνο με το βλέμμα στραμμένο στο μέλλον από τόσο νεαρή ηλικία.
Μπράβο σου @Legwg James .
Εσύ είσαι από τις μεγάλες αδυναμίες μου αλλά και μία τεράστια στεναχώρια μου εδώ μέσα. Έχεις όλα τα φόντα να κάνεις πάταγο με μαλλί αξιοζήλευτο και στερείς στο case σου το μεγαλύτερο όπλο, τη φίνα. Εύχομαι να πάρεις τις εγγυήσεις που θέλεις και να την αρχίσεις καθώς είμαι βέβαιος πως θα σε απογειώσει ;)
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Δεν θα διαφωνήσω τα μπρος πίσω στερούνται λογικής.
Αν ήταν έτσι όλοι αυτό θα κάναμε.
Με ένα χάπι τη βδομάδα,που δεν θα καταλαβαίνω τίποτα,πρέπει οπωσδήποτε να θέλει 1 χρόνο.
Γενικα έχω την αίσθηση πως οι θεραπείες με χάπια θέλουν περισσότερο καιρό να πάρουν μπρος συγκριτικά με τις τοπικές αλλά άπαξ και αρχίσουν να ανεβάζουν στροφές τα κιλά ροπής που έχουν δεν συγκρίνονται με τίποτα άλλο. Έχω μία υποψία πως η ντούτα ίσως να σου φέρει σε ομοιομορφία το τείχος μπροστά με τα πίσω. Όχι τόσο λόγω επανέκφυσης αλλά λόγω τουμπανιασματος της τρίχας.
 

vag25

Well-Known Member
Μας βάζει όλους γυαλιά ο αγαπητός φίλος @Legwg James.
Γνώση και πλάνο με το βλέμμα στραμμένο στο μέλλον από τόσο νεαρή ηλικία.
Μπράβο σου @Legwg James .
O Legwg James ειναι ενα παιδι που ξεχνας την ηλικια του. Ο τροπος που σκεφτεται και επιχειρηματολογει βγαζει μια ωριμοτητα.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
O Legwg James ειναι ενα παιδι που ξεχνας την ηλικια του. Ο τροπος που σκεφτεται και επιχειρηματολογει βγαζει μια ωριμοτητα.
Ακριβώς αυτό φίλε @vag25 .
Είναι ένας πραγματικός μαχητής, ψαγμένος, που δεν το βάζει κάτω, και θα βγει νικητής στο τέλος.
 

vlafo

Well-Known Member
Έχω μία υποψία πως η ντούτα ίσως να σου φέρει σε ομοιομορφία το τείχος μπροστά με τα πίσω. Όχι τόσο λόγω επανέκφυσης αλλά λόγω τουμπανιασματος της τρίχας.
Ακριβώς αυτό Lewgw είναι το στοίχημα.
Τίποτα άλλο.
Σίγουρα θα δώσει ένα boost.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

bobby

Well-Known Member
Δουλεψε καλα απο οσο θυμαμαι σε σενα η φινα bobby.
Αρχισε να κλεινει το πισω και να δυναμωνει middle.

Εφοσον υπαρχουν μαρτυριες οτι μπορει να σε βελτιωνει μεχρι και το 3ο ετος χρησης. Γιατι να μην περιμενεις κι αλλο? Ειδικα εσενα που σε αυτη τη φαση της ζωσης σου δυσκολα να σε χτυπαει επιθετικα η ΑΑ.

Θα μπορουσες ισως να δεις την duta μετα απο πολλα χρονια. Να μην την καψεις εννοω απο τωρα.
Μετά από πόσα χρόνια φίλε? Τον Ιούνιο κλείνω τα 50..... μετά από 10 πχ χρόνια μπορεί να μου την δώσουν για κανά άλλο λόγο....προστάτη........ :p :p :p :p :p :pχαχαχαχαχαχα
 

bobby

Well-Known Member
Εσύ είσαι από τις μεγάλες αδυναμίες μου αλλά και μία τεράστια στεναχώρια μου εδώ μέσα. Έχεις όλα τα φόντα να κάνεις πάταγο με μαλλί αξιοζήλευτο και στερείς στο case σου το μεγαλύτερο όπλο, τη φίνα. Εύχομαι να πάρεις τις εγγυήσεις που θέλεις και να την αρχίσεις καθώς είμαι βέβαιος πως θα σε απογειώσει ;)
Διαβασμένε και απόλυτα ψαγμένε μου νέε, ξέρεις την ημίσεια ζωή της φίνας σε αίμα και scalp? Γιατί αν είναι πάνω από εβδομάδα τότε με 1 την εβδομάδα γίνεται η δουλειά.....
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Διαβασμένε και απόλυτα ψαγμένε μου νέε, ξέρεις την ημίσεια ζωή της φίνας σε αίμα και scalp? Γιατί αν είναι πάνω από εβδομάδα τότε με 1 την εβδομάδα γίνεται η δουλειά.....
Στο αίμα είναι 8 ωρες και στους ιστούς 30 μέρες bobby. Κάτι άσχετο που μου κέντρισε το ενδιαφέρον με τη ντουτα και θέλω να γράψω. Βλέπω εδώ σε μια έκθεση από τον FDA πως σε ασθενείς που τους χορηγουσαν ντουτα (0,5 mg τη μέρα) για 4 χρόνια είχαν τους εξής αριθμούς.
1η χρονια : Μείωση serum DHT στο 94 %
2η χρονια : Μειώση serum DHT στο 93 %
3η - 4η : Μειώση serum DHT στο 95 %
Επίσης, έχει αποδειχθεί πως 0,5 mg ντουτα καθημερινά μειώνει τη scalp DHT στο 51 τοις εκατό συγκριτικά με 5 mg φιναστεριδης που τη μειώνουν 41 τοις εκατό. Αυτό το γράφω για να καταλάβουν κάποιοι πως από τη στιγμή που 1 mg ημερησίως δεν σε πιάνει πλέον το να ανεβάζεις τη δόση της φινας και να περιμένεις να κάνει κάτι είναι χωρίς όφελος. Με τη μία ντουτα πρέπει.
 

vlafo

Well-Known Member
Η φίνα είναι στο 1mg εκεί είσαι.
Δε μπορείς να ανεβάζεις δόση πιστεύοντας ότι θα έχεις καλύτερο αποτέλεσμα.
Και οι γιατροί αυτό μου είχαν πει.
Εαν όμως σε πιάνει,το ερώτημα είναι αν με την δόση της ντούντας δεις καλύτερα αποτελέσματα.
Για μένα αυτό μετράει.
 

bobby

Well-Known Member
Η φίνα είναι στο 1mg εκεί είσαι.
Δε μπορείς να ανεβάζεις δόση πιστεύοντας ότι θα έχεις καλύτερο αποτέλεσμα.
Και οι γιατροί αυτό μου είχαν πει.
Εαν όμως σε πιάνει,το ερώτημα είναι αν με την δόση της ντούντας δεις καλύτερα αποτελέσματα.
Για μένα αυτό μετράει.
Αυτο είναι και εμένα το ερώτημα μου. Και ακόμα περισσότερο η μίξη των δύο πχ

σχήμα 1 {6 x 1,25mg fina & 1 x 0,5mg duta}
ή
σχήμα 2 {5 x 1,25mg fina & 2 x 0,5mg duta}
 

vlafo

Well-Known Member
Αυτο είναι και εμένα το ερώτημα μου. Και ακόμα περισσότερο η μίξη των δύο πχ

σχήμα 1 {6 x 1,25mg fina & 1 x 0,5mg duta}
ή
σχήμα 2 {5 x 1,25mg fina & 2 x 0,5mg duta}
Σε περίπτωση μίξης,θα προτιμούσα το 1 καθαρά για ψυχολογικούς λόγους,ότι παίρνω ένα χάπι ντούντα τη βδομάδα.
Εγώ αν και είμαι στο 1χ3 τα τελευταία 6 χρόνια,και καθε μέρα να παίρνω δεν θα μου δώσει κάτι παραπάνω.
Άρα εγώ που είμαι λίγο διαφορετική περίπτωση σαν παλιός responder, θα έκοβα φίνα και μόνο ντούντα ένα χάπι τη βδομάδα
 

oreo

Well-Known Member
Σε περίπτωση μίξης,θα προτιμούσα το 1 καθαρά για ψυχολογικούς λόγους,ότι παίρνω ένα χάπι ντούντα τη βδομάδα.
Εγώ αν και είμαι στο 1χ3 τα τελευταία 6 χρόνια,και καθε μέρα να παίρνω δεν θα μου δώσει κάτι παραπάνω.
Άρα εγώ που είμαι λίγο διαφορετική περίπτωση σαν παλιός responder, θα έκοβα φίνα και μόνο ντούντα ένα χάπι τη βδομάδα
Εσύ γιατί θες να πάρεις ντούτα , αφου είσαι σαν καινούργιος ?
 
Μπλουζα