Links με αξιολογες μεταμοσχευσεις

Flosk

Well-Known Member
Εμενα και αυτος τουμπανο μου φαινεται παντως.. Οχι σαν τον αλλο βεβαια αλλα με φοβερο αποτελεσμα και αυτος στο τελος. Τα grafts παντως ουκ ολιγα παντα απο τον Hasson!!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

krhtikos21

Member
δε λέει βέβαια μέχρι ποιο σημείο τοποθετήθηκαν τα γκραφτς. αν έβαλε και πιο πίσω εκεί που είναι πιο αδύναμα ενδιάμεσα στα υπάρχοντα είναι ίσως λίγι πιο πυκνά από κύπριους. το παληκάρι θα χει σίγουρα θέμα στο μέλλον με την δότρια αν προχωρήσει η αραίωση του γτ θα θελει στην καλύτερη άλλα 3000 αν φτάσει νοργουντ 6.
ο χασον τα καλύτερα περιστατικά προμοτάρει: μεγάλη ηλικία, τεράστια δότρια, άσε που θα τον έβαλε να παίρνει και φίνα.

ας βγάλει έναν 21 χρονών με νοργουντ 3 να δούμε τι κάνει εκεί.εκεί κολώνει όμως να βάλει με την μία 4600 γκραφτς γτ μετά τον έστειλε αν προχωρήσει η αραίωση
 

Flosk

Well-Known Member
Και καλα κανει ομως αν δεν βαζει 4500 σε 21χρονο με nw3 Krhtikos21. Και για τον πελατη του και για την φημη του.Σιγουρα θα βαζει τα πιο catchy περιστατικα ο καθε γιατρος αλλα δεν εχουν και πολλοι να δειξουν την γκαμα του Χασονα..
 

tropheus

Well-Known Member
Ωραία δουλειά σε πολύ μεγάλο ΝW ΕΔΩ

Φαίνεται και πόσο σημαντικό είναι πέρα από το πλήθος των grafts και η διάμετρος της τρίχας ...
 

horhitto4

Member
tropheus είπε:
Ωραία δουλειά σε πολύ μεγάλο ΝW ΕΔΩ

Φαίνεται και πόσο σημαντικό είναι πέρα από το πλήθος των grafts και η διάμετρος της τρίχας ...
[/quote
καλημερα τροφεα και καλη χρονια...εκανα ενα ψαξιματακι στη σελιδα της εν λογω κλινικης απ οτι ειδα ειναι στη τουρκια...γνωριζεις μηπως το κοστος ανα θυλακα??ωραιο αποτελεσμα παντως πραγματι....


τροφεα να σε ρωτησω κατι ...εκανα ενα ψαξιμο στο site της εν λογω κλινικης και ειδα και το αποτελεσμα της εδω που ποσταρες πριν ....οντως τρομερο αποτελεσμα...γνωριζεις μηπως ποσο ειναι το κοστος ανα θυλακα??τελικα η γειτονας χωρα μια χαρα αξιοπιστη στο θεμα μμ ειναι ...
 

gkast

Active Member
tropheus είπε:
Ωραία δουλειά σε πολύ μεγάλο ΝW ΕΔΩ

Φαίνεται και πόσο σημαντικό είναι πέρα από το πλήθος των grafts και η διάμετρος της τρίχας ...

Το εκπληκτικό της υπόθεσης ειναι οτι την εξαγωγή την έχει κάνει με motor punh και την τοποθέτηση των grafts με choi .
Μιλάμε τα grafts βγήκαν σε μικρό χρονικό διάστημα έχω παρατηρήση στη τουρκία βγάζουν περισότερα grafts και για το εργαλειο pen choi το βλέπω να το χρησιμοποιεί και ο lorenzo στην ισπανία
 

tropheus

Well-Known Member
gkast είπε:
Το εκπληκτικό της υπόθεσης ειναι οτι την εξαγωγή την έχει κάνει με motor punh και την τοποθέτηση των grafts με choi .
Μιλάμε τα grafts βγήκαν σε μικρό χρονικό διάστημα έχω παρατηρήση στη τουρκία βγάζουν περισότερα grafts και για το εργαλειο pen choi το βλέπω να το χρησιμοποιεί και ο lorenzo στην ισπανία

Ναι πολύ σωστή η παρατήρησή σου.
Το θέμα είναι ότι δεν έχω δει έρευνες που να μιλάνε για βιωσιμότητα grafts ανάμεσα στις διαφοροποιήσεις που υπάρχουν πάνω στην FUE τεχνική ...
 

Flosk

Well-Known Member
Και γω το ειχα παρατηρησει Gkast αλλα μονο Τουρκια, lorenzo και DhI νομιζω. Δεν εχω δει κανεναν γιγαντα να το χρησιμοποιει. Αν ειχε απο μονο του κατι καλυτερο να προσφερει μαλλον θα ειχε μεγαλυτερη απηχηση. Μαλλον θεμα γιατρου ειναι περισσοτερο και λιγοτερο θεμα εργαλειου. Ισως το Choi να ειναι καλυτερη επιλογη, λογω ευκολιας, για λιγοτερο ικανους γιατρους αλλα θα μου πεις απο την αλλη ενα αποτελεσμα σαν το παραπανω δεν επιτυγχανεται απο μετριο γιατρο. Τι να πω πραγματικα δεν ξερω.. Μηπως εχει παιξει το κλασσικο κολπο στη φωτο?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Gio

New Member
Φίλε Flosk καλή χρονιά και καλημέρα. To choi implanter είναι η αλήθεια οτι στην αρχική του μορφή παρουσίαζε ορισμένα μεγάλα μειονεκτήματα σε σύγκριση με τις κλασσικές οπές. Μερικά εκ των οποίων ήταν ο τραυματισμός των θυλακίων (ειδικά απο μη έμπειρους γιατρούς και βοηθούς) , ο μη έλεγχος της φοράς και του βάθους των μοσχευμάτων και φυσικά το κόστος του εργαλείου. Τα τελευταία χρόνια ωστόσο, βλέπω οτι όλα αυτά αλλάζουν προς το καλύτερο και πιθανόν στο άμεσο μέλλον όλο και περισσότεροι γιατροί να το χρησιμοποιούν, αφού αφενός διευκολύνει την εισαγωγή (παρακάμπτωντας το βήμα των οπών) αλλά μειώνει και τον συνολικό χρόνο της επέμβασης, αυξάνοντας έτσι τον χρόνο βιωσιμότητας των τριχοθυλακίων που βρίσκονται εκτός του φυσικού τους περιβάλλοντος.
 

Flosk

Well-Known Member
Gio καλημερα, χρονια πολλα κ καλη χρονια! Θυμαμαι πως ειχε ανοιξει ο N094 ενα θεμα choi vs implanter οποτε καποια στιγμη θα το ξανατσεκαρω για να τα θυμηθω..
 

bimi33

New Member
κ μετα μου λες για ελλαδα!!!κωλοεταιριες απατεωνες ,λαμογια,αλλα αφου ακομα ερχονται τα ζωα καλα κανετε...5 τριχες βγαζουνε κ καμαρωνουν στο δρομο κιολας!!γιατι τοσο απατεωνες στην ελλαδα ρε παιδια???δεν εχουν τυψεις καθολου??τι στο διαλο...ποτε θα παμε καναδαααα......
 

malloumpas

New Member
η τελευταια μτμ ειναι πολύ καλη, αν και το γιατρό αυτό πρώτη φορά τον ακούω (αυτό δε σημαίνει κάτι αναγκαστικά βέβαια)
 

Flosk

Well-Known Member
γνωστος ειναι. Εχει και στο utube δουλειες του και σε ξενα φορουμ πολλουςπου εχουν κανει. Εβαλε πολλα grafts παντως για αυτο το αποτελεσμα!
 

tropheus

Well-Known Member
Προσωπικά καμία από τις δύο παραπάνω μεταμοσχεύσεις δε με εντυπωσίασε. Ειδικά αυτή η προσπάθεια να κοροϊδέψουν τον κόσμο βγάζει μάτι !!!
Για το πρώτο βίντεο :

Καταρχήν το παληκάρι είναι ξανθό οπότε έχει από χέρι ένα μεγάλο πλεονέκτημα στο πως φαίνεται το τελικό αποτέλεσμα. Επιπλέον προσέξετε ότι όταν τον χτενίζουν μπροστά είτε ο φωτισμός είναι από πίσω προς τα εμπρός είτε δεν υπάρχει καθόλου ενώ στις λήψεις πίσω και πλάγια ο φωτισμός είναι από πάνω.

Για το δεύτερο βίντεο :

Ο φωτισμός είναι ανεπαρκέστατος.
Στο πριν έχει τα μαλλάκια της ζώνης Β προς τα πίσω ενώ στο μετά προς τα εμπρός ενώ ταυτόχρονα σηκώνει με ζελέ τα μαλλάκια της hairline προς τα πάνω.
Το να σηκώνεις με ζελέ τα μεταμοσχευμένα μαλλάκια προς τα πάνω είναι παραπλάνηση. Όσοι έχουμε κάνει μμ το ξέρουμ πολύ καλά αυτό.
Άσε που το να σπρώχνεις με τα χέρια τα μαλλάκια προς τα πίσω εμένα δε μου λέει τίποτα.

Γενικά δεν είναι να πιστεύουμε ΤΙΠΟΤΑ. Ούτε video ούτε φωτογραφίες. Μόνο από κοντά και μόνο μετά από λεπτομεριακή "εξέταση"...
 

athenian

Well-Known Member
Καλά από κοντά πάντα είναι αλλιώς. Στο πρώτο βίντεο πάντως για τα μοσχεύματα που βάζει έχει πολύ καλό αποτέλεσμα. Στο δεύτερο μου άρεσε το ομοιόμορφο αποτέλεσμα σε μια περίεργη μορφή αδειασματος που είχε στον αριστερό κρόταφο και πίσω.
 
Μπλουζα