Links με αξιολογες μεταμοσχευσεις

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Flosk

Well-Known Member
Παρατηρηστε ποσο διαφορετικη φαινεται η πυκνωση σε αυτο το αποτελεσμα στους 12 μηνες .. η μια φωτο εχει τραβηχτει απο πανω και προσδιδει το πραγματικο αποτελεσμα ενω οι αλλες 2 ελαχιστους ποντους πιο μπροστα δινοντας το λεγομενο illusion. Φυσικα οι φωτο ειναι τραβηγμενες απο ασθενη και οχι απο την κλινικη.. Θα προτεινω σε διαχειριστες και μελη τα αποτελεσματα που ανεβαζουμε στη στηλη παρουσιασεις μμ να ειναι υποχρεωτικα τραβηγμενα και υπο αυτη τη γωνια (bird's eye view) και κατω απο φως, αλλιως να να θεωρουμε παραπλανητικα

http://foro.recuperarelpelo.com/viewtopic.php?t=44851
 

tocamrd

New Member
prowler3 είπε:
Ο γιατρός είναι απο Τουρκία; Έχουμε πουθενά δείγματα δουλειάς του, κάποιο site, η κάποιος που να γνωρίζει 2-3 παραπάνω πραγματάκια για τον συγκεκριμένο;
Θυμάμαι παλαιότερα είχε ανοίξει συζήτηση για κλινικές στην Τουρκία, με κάλά αποτελέσματα και τιμές.
(Μιλώ για το απο πάνω ακριβώς περιστατικό).
Φίλε μου κανονίζω μμ με τον εν λόγω γιατρό. Θα ενημερώσω περαιτέρω.
 

tropheus

Well-Known Member
Flosk είπε:
http://www.baldtruthtalk.com/showthread.php?t=14899

Στο συγκεκριμένο πάντως περιστατικό είναι φανερό ότι το αποτέλεσμα ευνοείται από τα οφέλη που έχει κάποιος από τη minoxidil όταν την πρωτοχρησιμοποιεί.

Αν προσέξεις μπροστά στη hairline φαίνονται τα κλασικά μαλλάκια - χνουδάκια "made in minoxidil" ...
 

Flosk

Well-Known Member
http://foro.recuperarelpelo.com/viewtopic.php?t=21795

http://foro.recuperarelpelo.com/viewtopic.php?t=44116

ή αυτος ειναι καλυτερος απο το Hasson και τον Rahal ή στις φωτο παιζει τοπικ. Εχω χασει την μπαλα λιγο με αυτον τον τυπο ρε παιδια. Καμια γνωμη?


tropheus είπε:
Flosk είπε:
http://www.baldtruthtalk.com/showthread.php?t=14899

Στο συγκεκριμένο πάντως περιστατικό είναι φανερό ότι το αποτέλεσμα ευνοείται από τα οφέλη που έχει κάποιος από τη minoxidil όταν την πρωτοχρησιμοποιεί.

Αν προσέξεις μπροστά στη hairline φαίνονται τα κλασικά μαλλάκια - χνουδάκια "made in minoxidil" ...

Δεν σου ξεφευγει τπτ εσενα..
 

prowler3

Member
Όντως απίστευτο το αποτέλεσμα φίλε Flosk. Ίσως πρέπει να αρχίσουμε να ψάχνουμε παραπάνω πληροφορίες για το συγκεκριμένο γιατρό. Φαίνεται άκρως ενδιαφέρουσα και προσιτή περίπτωση.
Θα παρακαλούσα τους φίλους που έχουν πάρε-δώσε με φορουμ του εξωτερικού να μας διαφωτίσουν σχετικά.
 

tropheus

Well-Known Member
Flosk είπε:
http://foro.recuperarelpelo.com/viewtopic.php?t=44116

Ειδικά αυτό το περιστατικό αποκλείεται να είναι αληθινό για τον εξής λόγο :
Η περιοχή που έχει σημαδέψει να καλύψει είναι το λιγότερο 50τ.εκ. (τη δούλεψα με photoshop) οπότε με 1950 grafts έχει μια πυκνότητα στην καλύτερη περίπτωση 40 grafts /τ.εκ.

Σε καμία περίπτωση οι φωτογραφίες αυτές δε δείχνουν κεφάλι με τέτοια πυκνότητα ...
Υπάρχει πολύ χρήμα που παίζει στην αγορά των μμ και μας πλασάρουν όχι αυτό που είναι αλλά αυτό που θα θέλαμε να είναι ...
 

krhtikos21

Member
παντως το σγουρομαλλί που το πλασάρουνε κατα κώρον οι κλινικές στις μμ είναι και πολύ καλύτερο στο ιλουζιον από οτι τι ίσιο. οι φωτος των παραπάνω είναι αντάξιες καλών κλινικών του εξωτερικού όντως αλλά ίσως παίζει τοπικ. εγώ θεωρώ βέβαια ραχαλ κορυφαίο
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

malloumpas

New Member
παιδιά ένα γενικό σχόλιο: Οι περιπτώσεις που θα διαλέξουν να λανσάρουν οι κλινικές σε φόρουμς (και προφανώς στα sites τους) είναι οι καλύτερες περιπτώσεις μτμ που είχαν, δηλαδή πολύ καλή δότρια, ίσως περιστατικά στην εκκίνηση του big 3, χοντρή τρίχα κτλ. Δεν είναι τυχαία αποτελέσματα, αλλά κάποια από τα καλύτερα που έχουν να επιδείξουν.
 

Flosk

Well-Known Member
Και παλι ρε συ τα σποτελεσματα αυτα οπως και τα περισσοτερα του Hasson ειναι τοσο καλα που δεν μπορεις να δεις δερμα κατω απο το μαλλι. Πως διαολο το κανουν αυτο;
 

tropheus

Well-Known Member
Flosk είπε:
Α ρε Τροφεα τσακαλε.. Και τι πστια λες να εχει παιξει τοτε ρε συ;

Δεν μπορείς να ξέρεις σίγουρα τι συμβαίνει. Πάντως σίγουρα το photoshop κάνει παπάδες. Επειδή το ξέρω αρκετά καλά το πρόγραμμα μπορώ να σου κάνω τον Τσάκωνα με μαλλί 18 χρονου ...

malloumpas είπε:
παιδιά ένα γενικό σχόλιο: Οι περιπτώσεις που θα διαλέξουν να λανσάρουν οι κλινικές σε φόρουμς (και προφανώς στα sites τους) είναι οι καλύτερες περιπτώσεις μτμ που είχαν, δηλαδή πολύ καλή δότρια, ίσως περιστατικά στην εκκίνηση του big 3, χοντρή τρίχα κτλ. Δεν είναι τυχαία αποτελέσματα, αλλά κάποια από τα καλύτερα που έχουν να επιδείξουν.

Συμφωνώ απόλυτα ...
 
malloumpas είπε:
παιδιά ένα γενικό σχόλιο: Οι περιπτώσεις που θα διαλέξουν να λανσάρουν οι κλινικές σε φόρουμς (και προφανώς στα sites τους) είναι οι καλύτερες περιπτώσεις μτμ που είχαν, δηλαδή πολύ καλή δότρια, ίσως περιστατικά στην εκκίνηση του big 3, χοντρή τρίχα κτλ. Δεν είναι τυχαία αποτελέσματα, αλλά κάποια από τα καλύτερα που έχουν να επιδείξουν.

Μπράβο εύστοχος ο φίλος!
 

malloumpas

New Member
tropheus είπε:
Flosk είπε:
Α ρε Τροφεα τσακαλε.. Και τι πστια λες να εχει παιξει τοτε ρε συ;

Δεν μπορείς να ξέρεις σίγουρα τι συμβαίνει. Πάντως σίγουρα το photoshop κάνει παπάδες. Επειδή το ξέρω αρκετά καλά το πρόγραμμα μπορώ να σου κάνω τον Τσάκωνα με μαλλί 18 χρονου ...

Δεν νομίζω top κλινική να το επιχειρήσει αυτό πάντως. Φώτοσοπ έχει παιχτεί εδώ στο φόρουμ σε περίπτωση μπαναρισμένου χρήστη πριν λίγους μήνες που έκανε στην Ελλάδα, αλλά δεν θεωρώ ανακατεμένη την κλινική του, όπως είχα δηλώσει και τότε, αφού είναι τόσο κακό το φωτοσοπ που το καταλαβαίνεις αμέσως.
 
krhtikos21 είπε:
παντως το σγουρομαλλί που το πλασάρουνε κατα κώρον οι κλινικές στις μμ είναι και πολύ καλύτερο στο ιλουζιον από οτι τι ίσιο.

Πολύ σωστά............ οπως και το ξανθό..... ειναι ο καλύτερος συνδιασμός! Το βλέπω στον κολλητό μου.

Με τις διαφημίσεις των εταιριών γενικά εγω ειμαι επιφυλακτικός, επειδή ειμαι και γνώστης. Οπως με τα αυτοκινητα για παραδειγμα, σου παρουσιαζουν το καλύτερο μοντέλο, που μπορεί να εχει και 35.000 για να σε δελεάσουν και στο τέλος σου λένε αρχική 12.000 π.χ. η μέρα με τη νύχτα δηλαδή!!

Αυτό δεν σημαινει οτι δεν μπορεί να ειναι υπαρκτα καποια απο αυτα τα αποτελεσματα .....αλλά....!
 

tropheus

Well-Known Member
..

Θα σχολιάδω εδώ το παραπάνω video που είδα σε ένα άλλο νήμα (για να μην το χαλάσω) και θα πω το εξής :

Ξέχνα για λίγο ότι ο τύπος έχει κάνει μεταμόσχευση και δες τα μαλλάκια στα πλάγια πριν και τα μαλάκια στα πλάγια μετά...

Αυτά βλέπουν οι αδαής και αρχίζουν να φαντασιώνονται ...
 

Flosk

Well-Known Member
Ρε συ και οι εγχρωμοι με αφρο μαλλι ομως αν τα ξυρισουν πολλες φορες φαινονται αραια ή με κενα τα μαλλια τους. Εχει μεγαλη διαφορα το κοντο με το μακρυ μαλλι.
 

tropheus

Well-Known Member
Flosk είπε:
Ρε συ και οι εγχρωμοι με αφρο μαλλι ομως αν τα ξυρισουν πολλες φορες φαινονται αραια ή με κενα τα μαλλια τους. Εχει μεγαλη διαφορα το κοντο με το μακρυ μαλλι.

Ακριβώς αυτό θέλω να πω και εγώ. Ο τύπος έχει τέτοια αλογότριχα που όταν είναι κοντοκουρεμένο στα πλάγια (το έχουν φωτίσει και λίγο παραπάνω) φαίνεται πολύ άδειο και απλώς και μόνο με το που μακραίνει στα πλάγια δεν έχει που να το βάλει.
Προσθέτει και 4200 grafts μπροστά και γίνεται θεός.

Αντιθέτως κοίτα τα ακόλουθο περιστατικό και πάλι από τον Hasson από έναν τύπο που έχει μαλλάκια πιο κοντά με το μεσογειακό τύπο μαλλιών (με αρκετά χοντρή τρίχα και αυτός) ο οποίος βάζει 4600 graft.

http://www.youtube.com/watch?v=PKc3mDYAgDY

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι θέλουμε να βλέπουμε και να κρατάμε στο μυαλό μας τα super περιστατικά τα οποία όμως τις περισσότερες φορές δεν αντιστοιχούν με την περίπτωσή μας.
Είναι στη φύση μας.

Φαντάσου δε να δει ένα τέτοιο βίντεο (σαν το πρώτο) ένας αδαής που σκέφτεται να κάνει μεταμόσχευση. Πόσο πολύ μπορεί να παραμυθιαστεί ;;; Και με το δίκιο του βέβαια....
 
Μπλουζα