Latanoprost μήπως το μελλοντικό φάρμακο για την φαλάκρα

weznem

Well-Known Member
με αιρολ μαζι δεν θα εδεινε ενα boost?το χεις δοκιμασει?το pgd2 το χρησιμοποιεις ακομα εχει αποτε λεσματα σαν μπλοκερ χανεις λιγες τριχεσ?σκοπευω να το ξεκινησω..και γι αυτο σε ρωταω..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

nikoskriti12

New Member
kappa που εχεις διαβασει πως εχει καλυτερα αποτελεσματα απο μινοξιδιλη?θα θελα να διαβασω.αν κανει δουλεια δεν εχω προβλημα να διαθετω 40-5ο ευρω το μηνα αρκει να δω αποτελεσμα


με νερο δεν λεει να το αραιωνουμε οπως το ζυρτεκ?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
nikoskriti12 είπε:
kappa που εχεις διαβασει πως εχει καλυτερα αποτελεσματα απο μινοξιδιλη?θα θελα να διαβασω.αν κανει δουλεια δεν εχω προβλημα να διαθετω 40-5ο ευρω το μηνα αρκει να δω αποτελεσμα


με νερο δεν λεει να το αραιωνουμε οπως το ζυρτεκ?



Στα ξένα φόρουμ,googlare xalatan hairloss η xalatan vs minoxidil αλλά δεν ειναι αυτο το θέμα.δεν ειναι καινουρια θεραπεία την χρησιμοποιούν χρόνια τώρα δεν έχω κρατήσει σελίδες.
Αν δεν έχεις πρόβλημα με το οικονομικό ξεκίνησε το,ένα μπουκαλακι μινοξιδιλης με xalatan περιεχόμενο κοστίζει σχεδόν 300 ευρώ
Η κανε λίγο υπομονή έναν μήνα με φωτο μου.
Τώρα με την εφαρμογη ακόμα δοκιμάζω διαφορετικούς τρόπους,οταν καταλήξω σε κάτι καλό θα το αναφέρω
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
giannis1991 είπε:
καλα με 300 ευρω δεν γινεται να γινει θεραπεια...ειναι πολλα τα λεφτα...

Το γνωρίζω γι αυτο αναφέρω την τιμή του σε ποσότητα μινοξιδιλης επειδή νομίζω δεν έχουν καταλάβει όλοι για τι κόστος μιλάμε το xalatan ειναι απο τα ακριβότερα φάρμακα που υπάρχουν,ειναι αποτελεσματικό αλλά όπως θα δείτε το θέμα ειναι 3 χρόνων παλιό και δεν το ξεκίνησε ούτε ένας.
Οποίος θέλει να το δοκιμάσει μπορεί να το κάνει και οικονομικά σε πολύ μικρή επιφάνεια


weznem είπε:
με αιρολ μαζι δεν θα εδεινε ενα boost?το χεις δοκιμασει?το pgd2 το χρησιμοποιεις ακομα εχει αποτε λεσματα σαν μπλοκερ χανεις λιγες τριχεσ?σκοπευω να το ξεκινησω..και γι αυτο σε ρωταω..

Επειδή χρησιμοποιείς την ίδια θεραπεία με εμένα το προγραμμα μου ειναι το εξής.
Μπάνιο,μόλις στεγνώσει το μαλλι ζιρτεκ σε επιφάνεια nw6.
airol κροταφους,πολύ προσεκτικά με γυρμενο στα πλαγια το κεφάλι να ειναι οι κροταφοι σε ευθεία δυο σταγόνες xalatan,απευθείας μασάζ.μετα ρίχνω και έναν ψεκασμο μινοξιδιλης για να καλυψω λίγο μεγαλύτερη επιφάνεια με το xalatan,μασάζ πάλι.
Πολλές ουσίες αλλά τα έχω ενσωματώσει όλα σε μια εφαρμογη
 

sito

Active Member
Latanaoprost (όπως bimatoprost) μπορεις να βρεις και απο χημικά εργαστήρια οπως βρίσκουμε το ru. Αλλά γενικά σε ξένα φόρουμ δεν έχω διαβάσει κατι ιδιαίτερο σχετικά με την συγκεκριμένη ουσία.... ίσα ίσα θυμάμαι χαρακτηριστικά ένας που ανέφερε οτι του άλλαξε το χρώμα τις ίριδας ενώ έκανε τοπική χρήση στο κεφάλη (είναι side οταν εφαρμόζετε στο ματι για το γλαύκομα).
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
το αναφερω σε αυτο το therd κοβω την μινοξιδιλη και συνεχιζω μονο με xalatan στους κροταφους.
ο λογος που το κανω ειναι επειδη καιω τα αποτελεσματα της χωρις αποτελεσμα,με εναν χρονο διακοπης ξεκιναει να δουλευει παλι.
την τελευταια φορα που την αντικατεστησα με vpa σε δυο εβδομαδες ειχα φανερη υποχωρηση και σε 20 μερες ειχαν φυγει ολα τα αποτελεσματα της.
αν δεν καταφερει το xalatan να κρατησει τα αποτελεσματα εστω,ειναι αναξιο λογου.
αν δωσει παλι επανεκφυση και χωρις μινοξ πρεπει να ξαναβαλουμε στην ζυγαρια κοστος-αποδοση
καπου σε ξενο φορουμ ενας χρηστης εκανε χρηση 12 σταγονες την ημερα.
εγω την πρωτη μερα με 4 σταγονες την ψιλο ακουσα:10m:,αλλα ηταν μονο η πρωτη μερα.
συνεχιζω με 4 σταγονες την ημερα
 

weznem

Well-Known Member
καλη επιτυχια καππα,εχεις οκιμασει αιρολ 15μινοξιδιλ?αν ναι δεν σε πιανει ουτε αυτο πλεον?
 

3746741

Member
kapa είπε:
το αναφερω σε αυτο το therd κοβω την μινοξιδιλη και συνεχιζω μονο με xalatan στους κροταφους.
ο λογος που το κανω ειναι επειδη καιω τα αποτελεσματα της χωρις αποτελεσμα,με εναν χρονο διακοπης ξεκιναει να δουλευει παλι.
την τελευταια φορα που την αντικατεστησα με vpa σε δυο εβδομαδες ειχα φανερη υποχωρηση και σε 20 μερες ειχαν φυγει ολα τα αποτελεσματα της.
αν δεν καταφερει το xalatan να κρατησει τα αποτελεσματα εστω,ειναι αναξιο λογου.
αν δωσει παλι επανεκφυση και χωρις μινοξ πρεπει να ξαναβαλουμε στην ζυγαρια κοστος-αποδοση
καπου σε ξενο φορουμ ενας χρηστης εκανε χρηση 12 σταγονες την ημερα.
εγω την πρωτη μερα με 4 σταγονες την ψιλο ακουσα:10m:,αλλα ηταν μονο η πρωτη μερα.
συνεχιζω με 4 σταγονες την ημερα

οταν λες καπα την ψιλοακουσες?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
weznem είπε:
καλη επιτυχια καππα,εχεις οκιμασει αιρολ 15μινοξιδιλ?αν ναι δεν σε πιανει ουτε αυτο πλεον?

Έχω δοκιμάσει και θα την ξανά ξεκινήσω ανεξαρτήτως αποτελέσματος xalatan.
Απλά θέλω να δω αν αξίζει και το xalatan στο σχήμα


3746741 είπε:
οταν λες καπα την ψιλοακουσες?

Είχα μικρό ζαλαδες την πρώτη μέρα εφαρμογής σαν να είχα ποιει ενα ποτήρι ποτό
 

omiros

New Member
Το Latanoprost η ακόμα καλύτερα Bimatoprost δεν πιστεύω ότι είναι καλύτερΑ από Μινοξ. Και αν είναι, θα πρέπει να χρησιμοποιηθεί σε πολύ μεγαλύτερη ποσότητα από 0,005% κτλ. Στην Γερμανία έγινε μία έρευνα με 0,3%.
Υπάρχει μόνο μία έρευνα που συγκρίνει τα διο αυτά φάρμακα στα φριδια όμως.... αλλά δεν υπάρχει fulltext στο διαδίκτυο από αυτή την έρευνα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

weznem

Well-Known Member
omiros είπε:
Το Latanoprost η ακόμα καλύτερα Bimatoprost δεν πιστεύω ότι είναι καλύτερΑ από Μινοξ. Και αν είναι, θα πρέπει να χρησιμοποιηθεί σε πολύ μεγαλύτερη ποσότητα από 0,005% κτλ. Στην Γερμανία έγινε μία έρευνα με 0,3%.
Υπάρχει μόνο μία έρευνα που συγκρίνει τα διο αυτά φάρμακα στα φριδια όμως.... αλλά δεν υπάρχει fulltext στο διαδίκτυο από αυτή την έρευνα.
πρεπει να ειναι πολυ καλυτερο,αλλα ειναι ακριβο οποτε δεν θα δεις και κανεναν να το δοκιμαζει:blush:
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Αν και πολυ νωρίς το xalatan έχει δρομολογηθεί.
Να αναφέρω ότι την τελευταία φορά που διέκοψα την μινοξιδιλη σε δυο εβδομάδες είχα χάσει το 50% των αποτελεσμάτων της και σε τρεις εβδομάδες το 100%.
Λοιπόν τρεις εβδομάδες χωρις μινοξιδιλη οχι μονο δεν υποχώρησαν τα αποτελέσματα αλλά νομίζω ότι έχω πολυ μικρή επανεκφυση.
Να σημειώσω ότι κάνω μια εφαρμογη την ημέρα 2 σταγόνες σε καθε κροταφο.
Όντως το μπουκαλακι του xalatan ειναι 80 σταγόνες
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
rocknrolla είπε:
Εν ολίγοις, το xalatan έχει αποτελέσματα, ακόμη και σε τόσο μικρή συγκέντρωση, ακόμη και σε τόσο μικρές ποσότητες. Σωστά;

Εχει,έχω αντικαταστήσει πολλές φορές την μινοξιδιλη με άλλο τοπικό αλλά πρώτη φορά παραμένουν τα αποτελέσματα
 

lab_rat

Member
Απο σημερα αρχιζω latanoprost(xalatan). Ο τροπος χρησης μου 4 σταγονες σε 0.25ml διαλυματος με γλυκερινη οινοπνευμα νερο. Εφαρμογη μονο στην κορυφη οπου δεν χρησιμοποιω αλλο growth stimulant.
 

weznem

Well-Known Member
lab_hair είπε:
Απο σημερα αρχιζω latanoprost(xalatan). Ο τροπος χρησης μου 4 σταγονες σε 0.25ml διαλυματος με γλυκερινη οινοπνευμα νερο. Εφαρμογη μονο στην κορυφη οπου δεν χρησιμοποιω αλλο growth stimulant.

καλα αποτελεσματα φιλε,ενημερωνε μας για την πορεια σου...:blush:
 
weznem είπε:
lab_hair είπε:
Απο σημερα αρχιζω latanoprost(xalatan). Ο τροπος χρησης μου 4 σταγονες σε 0.25ml διαλυματος με γλυκερινη οινοπνευμα νερο. Εφαρμογη μονο στην κορυφη οπου δεν χρησιμοποιω αλλο growth stimulant.

καλα αποτελεσματα φιλε,ενημερωνε μας για την πορεια σου...:blush:

παιδια ηταν διαθεσιμο στα φαρμακεια ή το ρκανε παραγγελια?
 
Μπλουζα