Latanoprost μήπως το μελλοντικό φάρμακο για την φαλάκρα

kapa

Μέλος του προσωπικού
nikoskriti12 είπε:
kappa καλημερα.ενημερωσε μας σε παρακαλω για το xalantan αν:
-παρατηρησεις καποια παρενεργεια
-αν δεις οντως καποια επανεκφυση
λογικα θα χρειαστουν 2-3 μήνες φανταζομαι(απο οτι κατάλαβα βαζεις σε συγκεκριμενα σημεια ωστε αν εχει διαφορα να ειναι εμφανης)

Καλημέρα.
Κάποιες μικρο ζαλαδες,δεν έχω καταλάβει αν ειναι απο τα xalatan,αν βεβαιωθω ότι ειναι απο αυτο θα ρίξω στο μισό μια και μια σταγόνα την ποσότητα σε καθε κροταφο.
σε έναν μήνα θα έχω σαφή εικονα προς τα που παει αν θα υπαρχει επανεκφυση δηλαδη,αλλά θα χρειαστούν μήνες μέχρι στο που θα φτάσει,όπως και να έχει 3 μήνες περιθώριο θα του δώσω.
Δυστυχώς ειναι πολύ ακριβό και καλυπτω μονο το 1/3 της συνολικής αραιωσης των κροταφων μου ξεκινώντας απο το σημείο που έχω μαλλι και προς τα κάτω οι κροταφοι μου έχουν αραιωση μισή παλάμη ο καθε ενας για να δώσω να καταλάβεις τι έκταση καλυπτω
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

lab_rat

Member
kapa είπε:
lab_hair είπε:
Το εχω και εγω στο προγραμμα... με προλαβες!! :D
Ο καπα ειναι μπροστά :3m::3m::3m:
Αλλα πέρα απο την πλάκα πρέπει να βρούμε φάρμακα ας ειναι δυο και τρία μαζί να κάνουν την ίδια δουλειά με αυτο,ειναι πανάκριβο θα μου πέσει καμία σταγόνα στο πάτωμα και θα βάλω τα κλάματα :21m:
Εχω φιλη οφθαλμιατρο και την ειχα ρωτησει για το φαρμακο.. Δυστυχως ακομα και η νοσοκομιακη τιμη του ειναι πολυ υψηλη!! Μου ειπε οτι μπορει να σου κανει τις βλεφαριδες τεραστιες σε σημειο που να εισαι σαν αλιεν :p Εννοειται βεβαια πως δε το βαζεις στο ματι σου αν δεν εχεις προβλημα γιατι μπορει να γινει ζημια!!
Για να δουμε αν θα μας δωσει τιποτα..
 

nikoskriti12

New Member
μακαρι να ειναι ετσι..αν δωσει επανεκφυση κ δεν εχει παρενεργειες θα βρουμε την ακρη κ με την τιμή


ποσο καιρο το εχεις ξεκινησει kappa?λογικα πανω στο 2μηνο η 3μηνο κατι θα δειξει..ελπιζω!!!
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
nikoskriti12 είπε:
μακαρι να ειναι ετσι..αν δωσει επανεκφυση κ δεν εχει παρενεργειες θα βρουμε την ακρη κ με την τιμή


ποσο καιρο το εχεις ξεκινησει kappa?λογικα πανω στο 2μηνο η 3μηνο κατι θα δειξει..ελπιζω!!!



Οι παρενέργειες έχουν να κάνουν με την ποσότητα δηλαδή αν έχω παρενέργειες στις 4 σταγόνες που χρησιμοποιώ δεν θα έχω στις 2.
Το ξεκίνησα πριν 25? ώρες σήμερα έκανα την δεύτερη εφαρμογη.
Συνεχίζω με μια εφαρμογη τη ημέρα οι διαφορες μεταξύ μιας και δυο εφαρμογών μιας ουσίας ειναι ελάχιστες
 

weznem

Well-Known Member
καππα δηλαδη επειδη δεν ειμαι ξεφτερι στα μαθηματικα 2.5μλ ποσο θα κρατησει?
γιατι δεν το βασεις μονο του σε ενα κροταφο να δεις τις διαφορες?
πως θα ξερουμε αν δουλευει καλα για να το αντικαταστησουμε με τα μινοξιδια?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
weznem είπε:
καππα δηλαδη επειδη δεν ειμαι ξεφτερι στα μαθηματικα 2.5μλ ποσο θα κρατησει?
γιατι δεν το βασεις μονο του σε ενα κροταφο να δεις τις διαφορες?
πως θα ξερουμε αν δουλευει καλα για να το αντικαταστησουμε με τα μινοξιδια?
Η μινοξιδιλη σε εμένα τερμάτισε μονο κατηφόρα έχω τώρα.
Αν έχω επανεκφυση απο εδώ και πέρα θα ειναι απο xalantan και μονο.
Δεν αποκλείεται να συνεχίσω μονο airol xalantan για να ρίξω το κόστος ανάλογα τα αποτελέσματα και τι τύχη θα έχω με την ουσία.
Για την ποσότητα φαντασου ότι το dropper της μινοξιδιλης γεμάτο full ειναι 2ml.
Αυτο ειναι όλο το περιεχόμενο του xalatan και κοστίζει 11 ευρώ :dodgy::dodgy:
Καταλαβαίνεις για τι κόστος μιλάμε :13m:
 

weznem

Well-Known Member
τι?????????????????αυτο ειναι ολο ρε καπα δεν συμφερει και δουλεια να κανει πως θα το συνεχισεις?δηλαδη 2μερες θεραπεια ειναι αν βαζεις ενα μλ την μερα σωστα?
πσο καιρο χρησιμοποιεις μινοξιδια που τερματισες? 15αρα εχεις βαλει?αν ναι και με αιρολ ?και δεν κανανε τπτ?
μινοξιδιλ κανονικα ποσα μλ βαζουμε?
6ψεκασμοι 1 μλ ειναι?
εγω12 ψεκασμους με αιρολ βαζω..
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
weznem είπε:
τι?????????????????αυτο ειναι ολο ρε καπα δεν συμφερει και δουλεια να κανει πως θα το συνεχισεις?δηλαδη 2μερες θεραπεια ειναι αν βαζεις ενα μλ την μερα σωστα?
πσο καιρο χρησιμοποιεις μινοξιδια που τερματισες? 15αρα εχεις βαλει?αν ναι και με αιρολ ?και δεν κανανε τπτ?
μινοξιδιλ κανονικα ποσα μλ βαζουμε?
6ψεκασμοι 1 μλ ειναι?
εγω12 ψεκασμους με αιρολ βαζω..

Η ημερήσια ποσότητα για τον σκοπό που βγήκε ειναι 2 σταγόνες την ημέρα,με 4 σταγόνες την ημέρα θα δω στην πράξη πόσες μέρες θα βγάλει.
Εναν χρόνο τώρα χρησιμοποιω 5%
Έχω δοκιμάσει 15αρα με airol και εκεί θα καταλήξω αν αποτύχουν όλα
Πρώτα θέλω να δω dual gen 15% vs xalatan
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Εμενα η airol με χαλασε
Βαζω μονο μινοξ 1 φορα την μερα καν δω κατηφορα ξεκιναω 2.Φιλε Καπα αν την κοψεις εντελως θα εχεις 2 φορες κατηφορα πιστευω.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

weznem

Well-Known Member
δεν μου πες 6 ψεκασμοι ποσα ml einai και ποσα ml πρεπει να βαζουμε κανονικα μινοξιδιλ..??
καπα ενημερωνε μας να δουμε πως πας!!
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
ΜΙΚΕΣ είπε:
Εμενα η airol με χαλασε
Βαζω μονο μινοξ 1 φορα την μερα καν δω κατηφορα ξεκιναω 2.Φιλε Καπα αν την κοψεις εντελως θα εχεις 2 φορες κατηφορα πιστευω.

Η airol δεν δουλεύει σε όλους δυστυχώς σε εμένα δουλεύει και θα την εκμεταλλευτω όσο παει.
Ναι το γνωρίζω αν διακοψω τώρα μινοξιδιλη και airol σε δυο εβδομάδες θα έχω αδειάσει αισθητά το έκανα το καλοκαίρι και εντυπωσιαστικα με την ταχύτητα που υποχώρησαν τα αποτελέσματα της μινοξ,έναν χρόνο πριν όταν τα διέκοψα χρειάστηκαν δυο μήνες να υποχωρήσουν τα αποτελέσματα χρησιμοποιώντας μονο daktarin σε κροταφους.


weznem είπε:
δεν μου πες 6 ψεκασμοι ποσα ml einai και ποσα ml πρεπει να βαζουμε κανονικα μινοξιδιλ..??
καπα ενημερωνε μας να δουμε πως πας!!

6 ψεκασμοί ειναι 1ml για οτιδήποτε εκτός xalatan ρωτάτε εδώ http://www.hairlossgr.com/forum/thread-5041-page-5.html
Μην γεμισουμε το θέμα εκτός ουσίας
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
kapa, το latandrops το έχεις τσεκάρει ? Είναι το ίδιο?
Επειδή φαίνεται φθηνότερο...

http://www.galinos.gr/web/drugs/main/packages/13095#content
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Πήρα σήμερα 2 μπουκαλάκια 10,39 το καθένα. Θα του δώσω κανά μήνα (εμένα τόσο κάνει να φανεί αν κάτι δουλεύει) σε ένα συγκεκριμένο σημείο στην κορυφή που "φεγγίζει". Το καλό είναι ότι δεν χρησιμοποιώ τίποτα (εκτός αιθέριων ελαίων) για κανά 6μηνο κοντά, οπότε αν έχει κάτι να δώσει θα φανεί αμέσως.
Το latandrops είνα φθηνότερο και ίδιας περιεκτικότητας, (απ ότι είδα) αλλά δεν το είχε κανένα φαρμακείο.
 

edyuser1

Active Member
ρε παιδια στα ξενα φορουμς δεν το δοκιμαζει κανενας? πιο ειναι πιο καλο σε αποτελεσμα αυτο η το ζιρτεκ γιατι σκεφτομαι να το δοκιμασω και αυτο. αν το αρχισω το ζιρτεκ να το σταματήσω?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
edyuser1 είπε:
ρε παιδια στα ξενα φορουμς δεν το δοκιμαζει κανενας? πιο ειναι πιο καλο σε αποτελεσμα αυτο η το ζιρτεκ γιατι σκεφτομαι να το δοκιμασω και αυτο. αν το αρχισω το ζιρτεκ να το σταματήσω?
Το δοκιμάζουν εδώ και χρόνια μάλιστα.
Σίγουρα αυτο ειναι καλύτερο,όλοι καλύτερα αποτελέσματα απο την μινοξιδιλη.
Αλλά το θεμα ειναι τι επιφάνεια θα καλύψεις με αυτο.
Εγω με δυο σταγόνες καλυπτω μια επιφάνεια όση του δείκτη του χεριού μου και αυτο ειναι το 1/3 της αραιωσης του κροταφου μου.
Αν βάλω περισσότερη ποσότητα να καλυψω όλη την αραιωση θα χρειαστω ένα μπουκαλακι την εβδομάδα
Οι σταγόνες του δεν ειναι τόσο μεγάλες όσο του ζιρτεκ
 

weznem

Well-Known Member
kapa τι γνωμι εχεις εσυ με αυτο εχεις δει επανεκφυησ το προτεινεις δηλαδη για τους κροταφους η δεν θα βγαλει τριχα εκει??
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
weznem είπε:
kapa τι γνωμι εχεις εσυ με αυτο εχεις δει επανεκφυησ το προτεινεις δηλαδη για τους κροταφους η δεν θα βγαλει τριχα εκει??

Ειναι πιο δυνατο απο 5% μινοξ αυτο ειναι δεδομένο.
Το xalatan δεν ειναι κάτι καινούριο ακόμα και το παρόν θέμα ειναι 3 χρόνια παλιό.
Πρώτη φορά το χρησιμοποιω,τώρα αν βγάλει καμία τρίχα στους κροταφους μετά τον θάνατο της μινοξιδιλης θα δείξει.
Κάτι φαίνεται να ξεκινάει απο πολύ ψηλά εννοώ στους κροταφους αλλά ειναι πολύ ελάχιστο,δεν μου λέει κάτι,περιμένω regrowth διαφορετικά δεν αξίζει,ειναι πολύ ακριβό
 
Μπλουζα