Krhtikos21, fue, 2900 grafts, 3-4/7/2013

super7

Member
krhtikos21 είπε:
ο χώρος ήταν σαν κάποια μεγάλα γραφεία. προσωπικό είχε άλλα 2 άτομα συνεχώς από πάνω μου και γενικά κάναμε διαλείμματα για πρωινό μεσημεριανό.

η ώρα περνάει γτ ρωτάς πράγματα συνέχεια, βλέπεις τηλ, τρως, αν σε πιάνει και καλά η ξυλοκαινη αποκοιμιέσαι κιόλας. εγώ πχ ρωτούσα πολλά περί μεταμοσχεύσεων,γιατρών κτλπα. ρώτα τον και εσύ θα μάθεις πολλά ενδιαφέροντα πράγματα.

μετρητά και έμβασμα

ένα αξιοπρεπές ξενοδοχείο με πολύ καλό πρωινό :p
η Κύπρος είναι πολύ ακριβή δυστυχώς. παράγγειλα στο δωμάτιο μου πίτες ένα βράδυ( 2 για την ακρίβεια κια μια κοκα κολα )και μ τ χρεώσανε 10 ευρώ.καλές πίτες δεν έφαγα κάπου και δοκίμασα πολλές αλλά δεν πέτυχα. εκεί δίπλα έχει ένα καλό μαγαζί για φαγητό στο ξενοδοχείο πιο κάτω με πολύ κόσμο που πάει.

2 ιουλίου και έφυγα 5 νομίζω.

από δότρια δεν φαίνεται κτ μετά τις 15 μέρες ίσως και δέκα

στην ληπτρια? απο ποτε κ μετα δδε φαινεται κατι περιεργο?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

krhtikos21

Member
όσον αφορά την λήπτρια επειδή εγώ φοβόμουν γενικά στο λούσιμο δεν έβαζα πίεση που ίσως να έπρεπε κανονικά και άργησαν να φύγουν οι κρούστες. δλδ εμένα μ φύγανε τελείως μετά από 3 βδομάδες ίσως και 4.αλλά συνήθως αμα βάζεις κανονική πίεση είναι λιγότερο στο λούσιμο φευγουνε γρηγορότερα
 

krhtikos21

Member
καλησπέρα παιδιά! εγώ είμαι στον 3 μηνα κ μισό έχω μία ομοιόμορφη φύτρωση αλλά αρκετά αραιή σε όλη την επιφάνεια που έβαλα.
εκε'ι που διακρίνω μια αδυναμία αν και νωρίς είναι στην hairline στην μέση.αντίθετα οι γωνίες της hairline είναι φουλ. ελπίζω σε 2 βδομάδες να χω μία πολύ καλύτερη εικόνα, πρώτα ο θεός.
θα προσπαθήσω να ανεβάσω φωτό σύντομα :)
 

tak7

New Member
μπραβο ρε παλικαρε..πως τα βλεπεις
τι λεει εισαι ευχαριστημενος?αντε περασε η δυσκολη φαση τωρα μονο καλα..
περιμενουμε φωτο.
 

giwrgos athina

Active Member
υπομονη κρητικε ειναι πολυ νωρις ακομα...ευχομαι να τα κανουμε ραστα και εμεισ και ολα τα παιδεια απο εδε μεσα
 

krhtikos21

Member
πιστευω δεν μπορώ να βγάλω ασφαλή συμπεράσματα ακόμη, αρκετές τρίχες μεγαλώνουν κανονικά αλλά είναι αραιά τα μαλλιά ακόμα.δλδ για να φτάσουν πυκνότητα των πίσω θα πρέπει να τριπλασιαστεί κάπως η πυκνότητα των μεταμοσχευμένων. εγώ πιστευώ θα πεταχτούνε κ άλλα που είναι χνούδια τώρα και θα όλα καλά σύντομα
 

n094

Active Member
krhtikos21 είπε:
πιστευω δεν μπορώ να βγάλω ασφαλή συμπεράσματα ακόμη, αρκετές τρίχες μεγαλώνουν κανονικά αλλά είναι αραιά τα μαλλιά ακόμα.δλδ για να φτάσουν πυκνότητα των πίσω θα πρέπει να τριπλασιαστεί κάπως η πυκνότητα των μεταμοσχευμένων. εγώ πιστευώ θα πεταχτούνε κ άλλα που είναι χνούδια τώρα και θα όλα καλά σύντομα

Τώρα ξεκινάς Κρητικέ μου... μην μου αγχώνεσαι και θα δεις ότι στον 7-8 μήνα θα γουστάρεις τρελά...
 

krhtikos21

Member
n094 είπε:
krhtikos21 είπε:
πιστευω δεν μπορώ να βγάλω ασφαλή συμπεράσματα ακόμη, αρκετές τρίχες μεγαλώνουν κανονικά αλλά είναι αραιά τα μαλλιά ακόμα.δλδ για να φτάσουν πυκνότητα των πίσω θα πρέπει να τριπλασιαστεί κάπως η πυκνότητα των μεταμοσχευμένων. εγώ πιστευώ θα πεταχτούνε κ άλλα που είναι χνούδια τώρα και θα όλα καλά σύντομα

Τώρα ξεκινάς Κρητικέ μου... μην μου αγχώνεσαι και θα δεις ότι στον 7-8 μήνα θα γουστάρεις τρελά...

thanks n094! να σαι καλά!!
 

tropheus

Well-Known Member
Είναι λογικό να βλέπεις κάποια σημεία να "τρέχουν" πιο γρήγορα από κάποια άλλα. Πάντως θα δεις πολύ μεγάλη διαφορά μέσα στον επόμενο μήνα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

krhtikos21

Member
μακάρι φίλε τροφέα και ελπίζω το τοπικ που κάθεται στο δέρμα να μην πολυ επηρεάζει την φυτρωτικότητα


βάζω κάθε μέρα γ αυτό το λέω και μερικές φορές κοιμάμαι με αυτό.
αλλά κάνω μπάνιο κάθε μέρα με πράσινο σαπούνι και φεύγει
 

Bouklas

Well-Known Member
krhtikos21 είπε:
μακάρι φίλε τροφέα και ελπίζω το τοπικ που κάθεται στο δέρμα να μην πολυ επηρεάζει την φυτρωτικότητα


βάζω κάθε μέρα γ αυτό το λέω και μερικές φορές κοιμάμαι με αυτό.
αλλά κάνω μπάνιο κάθε μέρα με πράσινο σαπούνι και φεύγει



Φιλε δεν είμαι ειδικός, αλλα από προσωπική μου εμπειρία ένα θα σου πω! Μην κοιμάσαι με το toppik! Οταν γυρνάς σπίτι λούσου, βγάλτο από το κεφάλι. Εγώ όταν άδειασα για τα καλά με άδειασε τόσο πολύ και το toppik! Εδώ μέσα είδα ακόμα 2 άτομα που με την ίδια χρήση toppik σαν εμενα τότε αδειάσανε και εκείνοι πολυί!
 

tropheus

Well-Known Member
Εγώ από την άλλη θεωρώ ότι το toppik δεν επηρεάζει τα μαλλάκια. Ακόμα και αν κοιμάσαι με αυτό. Ούτε την φύτρωση των μεταμοσχευμένων επηρεάζει.
Απλά η περίπτωση του φίλου Boukla και πολλών άλλων οφείλεται στο γεγονός ότι ενώ βρίσκονταν σε φάση τριχόπτωσης χρησιμοποιούσαν toppik το οποίο κάλυπτε το πρόβλημα μέχρι που κάποια στιγμή λόγω της τριχόπτωσης δεν μπορούσε ούτε το toppik να κρύψει την αλήθεια.
 

Bouklas

Well-Known Member
tropheus είπε:
Εγώ από την άλλη θεωρώ ότι το toppik δεν επηρεάζει τα μαλλάκια. Ακόμα και αν κοιμάσαι με αυτό. Ούτε την φύτρωση των μεταμοσχευμένων επηρεάζει.
Απλά η περίπτωση του φίλου Boukla και πολλών άλλων οφείλεται στο γεγονός ότι ενώ βρίσκονταν σε φάση τριχόπτωσης χρησιμοποιούσαν toppik το οποίο κάλυπτε το πρόβλημα μέχρι που κάποια στιγμή λόγω της τριχόπτωσης δεν μπορούσε ούτε το toppik να κρύψει την αλήθεια.

Φιλε τριχόπτωση είχα πάντα και πριν χρησιμοποιήσω toppik, αλλα το κάλυπτα με τα χτενίσματα μου και δεν φαινότανε ποτε ότι έχω πρόβλημα. Αυτό τώρα μιλάμε χρονια.Και πρόσεξε τι πρόβλημα, που στην ουσία το toppik δεν με βοηθησε όσο ήθελα γιατί κροτάφους ήθελα να κλείσω μονο, σε όλο το κεφάλι ήμουν μια χαρά. Έβαζα ισα ισα να καλύψω λίγο τους κροτάφους αφήνοντας το μαλλί κάτω να μην φαίνεται τίποτα και μετά σε όλο το πάνω μέρος γιατί το έκανε να φαίνεται ακόμα πιο πυκνό, ενώ ήτανε μια χαρά απλά έδειχνε ακόμα πιο πλούσιο το μαλλί. Την χρονια λοιπόν που έβαζα toppik, μετά από 1 χρόνο όχι απλά άδειασα καράφλιασα! Πρώτη φορα με έβλεπα να έχω αδειάσει έτσι! Εγώ έδωσα το φταίξιμο στο toppik.
 

Gio

New Member
Φίλε Γιάννη, σαν χρήστης (και) toppik εδω και 2 χρόνια -ελπίζω οχι ξανά!- μπορώ να πω με σιγουριά οτι δεν είχα κανένα πρόβλημα όσον αφορά το θέμα τριχόπτωσης. Εννοώ οτι δεν την επηρέασε η χρήση του. Θα συμφωνήσω εν ολίγοις με τον φίλο τροφέα αφού ουσιαστικά μιλάμε για ένα προιόν με ίνες κερατίνης και κανένα άλλο επιβλαβές χημικό για το τριχωτό. Το πιθανό σενάριο που αναφέρθηκε το θεωρώ περισσότερο "ένοχο" για την τριχόπτωση σου.. Ωστόσο όπως σου έχω ξαναπεί, ΤΩΡΑ ΕΙΣΑΙ ΓΑΜΑΤΟΣ!! ΤΕΛΟΣ!
 

Bouklas

Well-Known Member
Gio είπε:
Φίλε Γιάννη, σαν χρήστης (και) toppik εδω και 2 χρόνια -ελπίζω οχι ξανά!- μπορώ να πω με σιγουριά οτι δεν είχα κανένα πρόβλημα όσον αφορά το θέμα τριχόπτωσης. Εννοώ οτι δεν την επηρέασε η χρήση του. Θα συμφωνήσω εν ολίγοις με τον φίλο τροφέα αφού ουσιαστικά μιλάμε για ένα προιόν με ίνες κερατίνης και κανένα άλλο επιβλαβές χημικό για το τριχωτό. Το πιθανό σενάριο που αναφέρθηκε το θεωρώ περισσότερο "ένοχο" για την τριχόπτωση σου.. Ωστόσο όπως σου έχω ξαναπεί, ΤΩΡΑ ΕΙΣΑΙ ΓΑΜΑΤΟΣ!! ΤΕΛΟΣ!

Φιλε! Τώρα εσύ είσαι γαμάτος όχι εγώ! :D
Ξέρεις τι πιστεύω ότι έκανε κακό το toppik? Ότι έφραζε το δέρμα, κοιμόμουν με αυτό. Δούλευα νύχτα και γύριζα πολύ αργά σπίτι, ισα ισα να φάω να πλυθώ και ήθελα να την πέσω για ύπνο. Τα έλουζα το μεσημέρι που ξύπναγα η μια και καλή πριν φύγω πάλι για δουλειά, όπου είχα βάλει ξανά πριν φύγω. Οποτε το δέρμα για μένα με αυτόν τον τρόπο δεν ανάπνεε και έτσι πιστεύω ότι δημιουργήθηκε το πρόβλημα. Πιστεύω ότι με σωστή χρήση το toppik ίσως να μην βγάζει κανένα θέμα, αλλα με τέτοια χρήση πιστεύω κάνει κακό στο δέρμα της κεφαλής.
 

Gio

New Member
Στο δέρμα πιθανόν φίλε Γιαννάκο, ωστόσο όπως γνωρίζεις κανένας δεν "καράφλιασε" επειδή είχε φραγμένους τους δερμικούς του πόρους. Έκανες ένα λάθος σε θέμα υγιεινής αλλά δεν νομίζω οτι αυτό ήταν η αιτία που... "άδειασες". Η ουσία είναι οτι τώρα είσαι μια χαρά (και θα συνεχίζω να στο λέω κάθε φορά που σου απαντάω!)
Εγω τι να λέω που μαζί με το toppik έβαζα και την extra strong λακ της syoss???? και ναι... υπήρχαν φορές που κοιμόμουν με όλα μαζί! OH YEAH!!! χαχαχα
 

krhtikos21

Member
πω ρε φίλε και εγώ τα ίδια έκανα γτ χωρίς λακ άμα φυσουσε τα γάμαγε ο αέρας και ήσουν σαν καραγκίόζης, πω τι έχουμε τραβήξει και μεις για να μαστε νορμαλ σαν όλους τους άλλους στα μαλλιά ένας θεός ξέρει μόνο :p
 

Bouklas

Well-Known Member
Gio είπε:
Στο δέρμα πιθανόν φίλε Γιαννάκο, ωστόσο όπως γνωρίζεις κανένας δεν "καράφλιασε" επειδή είχε φραγμένους τους δερμικούς του πόρους. Έκανες ένα λάθος σε θέμα υγιεινής αλλά δεν νομίζω οτι αυτό ήταν η αιτία που... "άδειασες". Η ουσία είναι οτι τώρα είσαι μια χαρά (και θα συνεχίζω να στο λέω κάθε φορά που σου απαντάω!)
Εγω τι να λέω που μαζί με το toppik έβαζα και την extra strong λακ της syoss???? και ναι... υπήρχαν φορές που κοιμόμουν με όλα μαζί! OH YEAH!!! χαχαχα
Τα έχω κάνει και εγώ αυτά άστα να πάνε :D Τι να πω ρε φιλε λογικά μου ακούγονται όσα λες, από εδώ και πέρα πάνε εκείνες οι εποχές, δεν αφήνω να ξανακάνω τα ίδια γιατί το πλήρωσα ακριβά, προσοχή, προσοχή και πάλι προσοχή.


krhtikos21 είπε:
πω ρε φίλε και εγώ τα ίδια έκανα γτ χωρίς λακ άμα φυσουσε τα γάμαγε ο αέρας και ήσουν σαν καραγκίόζης, πω τι έχουμε τραβήξει και μεις για να μαστε νορμαλ σαν όλους τους άλλους στα μαλλιά ένας θεός ξέρει μόνο :p
Έτσι! Ένας θεός μονο! Θέλω να τελειώνω με τέτοιες καταστάσεις φιλε, έχω πάρει απόφαση για μεταμόσχευση τέλος.
 
Μπλουζα