Krhtikos21, fue, 2900 grafts, 3-4/7/2013

alekontas

Member
krhtikos21 είπε:
alekontas είπε:
tropheus είπε:
n094 είπε:
... εμείς εδώ μπορεί να φαγωνόμαστε για το αν ο ένας είναι καλύτερος από τον άλλον, αλλά αυτοί μεταξύ τους είναι μια χαρά και μιλάνε, συνδιαλέγονται ανταλλάσσουν απόψεις και βρίσκονται συχνά σε συνέδρια...

Φίλε n094 αυτοί καλά κάνουν και "χαριεντίζονται" και εμείς καλά κάνουμε και το ψάχνουμε. " Κόρακας κοράκου μάτι δε βγάζει "
Άσε που ξέρω και παρασκήνια "από μέσα" τα οποία δείχνουν ότι τα πράγματα μεταξύ τους δεν είναι όπως φαίνονται μπροστά ...

Προσωπικά δεν μπορώ να μην πω για τα δεκάδες "σφαγμένα" παιδιά που βλέπω στο γυμναστήριο αποτέλεσμα γνωστών ελληνικών "κρεοπωλείων" που θέλουν να λέγονται κλινικές μεταμόσχευσης μαλλιών. Δε λέω ότι όλοι κάνουν κακή δουλειά αλλά όποτε έχω δει κακό αποτέλεσμα και το έχω συζητήσει είναι πάντα αποτέλεσμα ελληνικών χεριών. Και δυστυχώς πολλά περιστατικά είναι και πρόσφατα.

Πάντα φιλικά ...
Aκόμα περιμένω ένα σχόλιο,,,

από μένα?

Oχι βέβαια φίλε μου...από τους απανταχού τιμητές των χασάπηδων...ο νοών νοείτω...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

n094

Active Member
Αν εννοείς από εμένα... και εγώ έχω δει πολλά κακά αποτελέσματα στην Ελλάδα που βγάζουν μάτι. Φαντάζομαι ότι προέρχονται από ελληνικές κλινικές και γιατρούς, αλλά δεν έχω το θάρρος να ρωτήσω τον εκάστοτε σφαγμένο, που την έκανε. Επίσης, σπούδασα 1 χρόνο στη Γερμανία και 4 στην Αγγλία, ενώ έχω ζήσει και κάποιους μήνες στη Γαλλία (την οποία επισκέπτομαι συχνά) και έχω δει και εκεί πολλά κακά αποτελέσματα που επίσης βγάζουν μάτι, φαντάζομαι ότι αυτά δεν τα κάνανε στην Ελλάδα.
 

krhtikos21

Member
Παντού υπάρχουν άσχετοι στο αντικείμενο τους η μάλλον καλύτερα περιορισμένων δυνατοτήτων που υπόσχονται πράγματα ανεδαφικά γι αυτούς.Το συμπέρασμα μου είναι πως όπου και να σαι(Ελλάδα, Εξωτερικό) αν δεν πας σε μία από τις γνωστές κλινικές παγκόσμια απλά παίζεις με τις πιθανότητες που είναι εναντίον σου.Για μένα αυτοί που το κατέχουν το άθλημα είναι μετρημένοι στα δάχτυλα των χεριών και μόνο εκεί θα ρίσκαρα τ κεφάλι μου.
 

agnosti_f

New Member
Κρητικος21,ευχαριστω πολυ που απαντησες στις ερωτησεις μου!Ησουν πολυ διαφωτιστικος,ειδικα οσον αφορα τον τυπο των μοσχευματων που βαζουμε στις πληγεισες περιοχες!Διτριχα κτλ...
Να σαι καλα!Οτι καλυτερο!
 

krhtikos21

Member
agnosti_f είπε:
Κρητικος21,ευχαριστω πολυ που απαντησες στις ερωτησεις μου!Ησουν πολυ διαφωτιστικος,ειδικα οσον αφορα τον τυπο των μοσχευματων που βαζουμε στις πληγεισες περιοχες!Διτριχα κτλ...
Να σαι καλα!Οτι καλυτερο!

να σαι καλά!!!και σε σένα καλή τύχη!!
 

krhtikos21

Member
παιδιά να ρωτήσω έχω στο κεφάλι ακόμα κρούστες στην λήπτρια.
στην δότρια δε φαίνεται τπτ πλεον και είμαι στις 3 βδομάδες.

αυτές τις κρουστές ξεχνιέμαι και τις χαιδευώ που και που και φεύγουν αλλά δεν βάζω δύναμη ίσα που τις αγγίζω,
όταν φευγούν βγαίνουν με κολλημένα grafts πάνω.αυτό είναι φυσικό ε?
λέτε να κάνω ζημιά που τα αγγίζω??αλλά σχεδόν κρέμονται δεν βάζω δύναμη
 

n094

Active Member
krhtikos21 είπε:
παιδιά να ρωτήσω έχω στο κεφάλι ακόμα κρούστες στην λήπτρια.
στην δότρια δε φαίνεται τπτ πλεον και είμαι στις 3 βδομάδες.

αυτές τις κρουστές ξεχνιέμαι και τις χαιδευώ που και που και φεύγουν αλλά δεν βάζω δύναμη ίσα που τις αγγίζω,
όταν φευγούν βγαίνουν με κολλημένα grafts πάνω.αυτό είναι φυσικό ε?
λέτε να κάνω ζημιά που τα αγγίζω??αλλά σχεδόν κρέμονται δεν βάζω δύναμη

όχι δεν κάνεις, φυσιολογικό είναι... αν και μετά από 3 βδομάδες θα έπρεπε να έχουν φύγει οι κρούστες με τα λουσίματα.... Άποψή μου, να ασκήσεις λίγο περισσότερη πίεση κατά το λούσιμο για να καθαρίσεις.
 

tropheus

Well-Known Member
n094 είπε:
krhtikos21 είπε:
παιδιά να ρωτήσω έχω στο κεφάλι ακόμα κρούστες στην λήπτρια.
στην δότρια δε φαίνεται τπτ πλεον και είμαι στις 3 βδομάδες.

αυτές τις κρουστές ξεχνιέμαι και τις χαιδευώ που και που και φεύγουν αλλά δεν βάζω δύναμη ίσα που τις αγγίζω,
όταν φευγούν βγαίνουν με κολλημένα grafts πάνω.αυτό είναι φυσικό ε?
λέτε να κάνω ζημιά που τα αγγίζω??αλλά σχεδόν κρέμονται δεν βάζω δύναμη

όχι δεν κάνεις, φυσιολογικό είναι... αν και μετά από 3 βδομάδες θα έπρεπε να έχουν φύγει οι κρούστες με τα λουσίματα.... Άποψή μου, να ασκήσεις λίγο περισσότερη πίεση κατά το λούσιμο για να καθαρίσεις.

Ναι θα συμφωνήσω και εγώ με το φίλο n094. Το πρώτο 10ημερο μετά την επέμβαση είναι το κρίσιμο για τα μοσχεύματα. Τώρα πλέον δεν υπάρχει κανένας φόβος
Πάντως είναι λογικό να έχεις ακόμα αυτές τις κρούστες. Είναι η πρώτη σου επέμβαση και είσαι πολύ επιφυλακτικός...
Λογικά μέχρι το τέλος της επόμενης εβδομάδας θα έχει φύγει και ότι ακόμα έχει μείνει ... Μη σε αγχώνει :)
 

krhtikos21

Member
ίσως γίνεται αυτό γτ δεν βάζω στο λούσιμο αρκετή πίεση.
σε μερικές περιοχες στην χερλαιν εκεί που χουν φύγει κρούστες και μοσχεύματα ακόμα υπάρχουνε κάποιες μεταμοσχευμένες που τις αγγίζω μ φαίνονται δυνατές σαν να μην είαναι να πέσουν.
παίζει αυτές να τις κρατήσω χωρίς να πέσουν ακόμα και στο δίμηνο?
 

n094

Active Member
krhtikos21 είπε:
ίσως γίνεται αυτό γτ δεν βάζω στο λούσιμο αρκετή πίεση.
σε μερικές περιοχες στην χερλαιν εκεί που χουν φύγει κρούστες και μοσχεύματα ακόμα υπάρχουνε κάποιες μεταμοσχευμένες που τις αγγίζω μ φαίνονται δυνατές σαν να μην είαναι να πέσουν.
παίζει αυτές να τις κρατήσω χωρίς να πέσουν ακόμα και στο δίμηνο?

Παίζει.... γενικά κάποιες δεν πέφτουν και μεγαλώνουν κανονικά...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

krhtikos21

Member
είπα να ανεβάσω φωτος αφού έκλεισα ένα μηνα.
πείτε μου πόσα γκραφτς έχουνε πέσει περίπου?θα πέσουνε πολλά ακόμα?
ελπίζω να μην πέσουνε άλλαααα
 

Συνημμένα

  • P8030017.JPG
    P8030017.JPG
    2.9 MB · Προβολές: 887
  • P8030018.JPG
    P8030018.JPG
    2.9 MB · Προβολές: 817

Flosk

Well-Known Member
Kritikos21 νομιζω πως πρεπει να περιμενεις να μεινουν το 10-20% απο αυτα που εβαλες. Μην ενθουσιαζεσαι με την περιπτωση να κρατησεις τα περισσοτερα..Στον επομενο μηνα θα χασεις πολυ πραμα ακομα και απο τον 3ο μηνα θα πρεπει να αναμενεις βελτιωση.Παντως δειχνει πως θα εχεις ενα πολυ καλο αποτελεσμα οποτε απλα υπομονη..
 

krhtikos21

Member
παιδιά άρχισα regain 5% gia να δω αν έχω παρενέργειες ιδιαίτερες.αν δε δω θα το συνεχίσω σε συνδυασμό με βούρτσισμα αλλά αυστηρά σε περιοχές ανέγγιχτες από μετμσχευση.
είμαι σίγουρος ότι και να μου δώσει αποτλέσμτα χωρίς παρενέργειες σε 2 χρόνια θα χει χάσει σχεδόν όλη την δράση του.πολλά παιδιά μου είπαν να μη τ αρχισω καν αλλά σκέφτομαι να κερδίσω έστω και έναν χρόνο για την επόμενη μμ.
πιστεύετε αξίζει που το ξεκίνησα?έστω και μόνο για το boost διετίας?
 

krhtikos21

Member
βούρτσισμα σκέφτομαι να κάνω καθημερινά για απωλέπιση λόγω πιτυρίδας και λιπαρότητας και ενισχύει την τρίχα φαίνεται.
άστο το βούρτσισμα, για την μινοξ πες μ :p
 

Flosk

Well-Known Member
Είσαι μικρός και ίσως χρειαστεί να δανειστεις κανα 2 χρόνια με τη minox .Εγω γενικά ειμαι κατα των φαρμάκων και δεν παιρνω τπτ αλλα αν ήμουν 21 ισως την έπαιρνα! Τώρα που έχω πάρει το δρόμο των μεταμοσχευσεων και πέρασα και τα 30 μάλλον θα το περάσω λίγο πιο ξυστά το θέμα γιατι περιμένω την επόμενη μεγάλη μμ σε κάποια χρόνια έχοντας ηδη μια σχετικά ανεκτή εικόνα για την ηλικία μου! Κάθε περίπτωση ειναι διαφορετική ομως. It's up to you..
 

krhtikos21

Member
και εγώ εκεί ποντάρω να γλιτώσω 2 χρονάκια με μινοξ και μετά να πάω σε μία ακόμα μεγάλη να τα κόψω όλα τα φάρμακα.ίσως άμα δε βρω λεφτά και άμα δε με πιάσουνε τα λαιτ και χαλάσει πολύ η εικόνα μου θα αναγκαστώ για κανα χρονάκι- max na πάρω φίνα.δε νομίζω με 2 χρόνια να πάθω μεγάλη ζημιά.τώρα τι να πω.
 
Μπλουζα