Krhtikos21, fue, 2900 grafts, 3-4/7/2013

krhtikos21

Member
georgehairs είπε:
Ελπιζω να σου πανε ολα καλα φιλε καλη επιτυχια και απο μενα. Να σε ρωτησω απο θεραπεια τι ακολουθεις τωρα μετα τη μμ?

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε!!Να σαι καλά!! Βάζω κτ κρέμες για να επουλωθεί η δότρια αν εννοείς αυτό.αργότερα θέλω να βάλω minox kai κάτι τοπικό dht blocker. αν ξέρει κανένας κάποιο καλό που να μπορώ να φτιάξω ας μου προτείνει.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Τη ΦΙΝΑ δεν τη σκεφτεσαι καθολου? Θεωρω πως με τη μμ που μολις εκανες και δεδομενου οτι εχεις μπολικο μαλλι θα εισαι σε παρα παρ πολυ καλο επιπεδο για πολυ καιρο μην σου πω οτι και να μην χρειαστει να ξανακανεις μμ αφου το μπροστινο προβλημα που χανει εδαφος η φινα με τον καιρο το εχεις διορθωσει.

krhtikos21 είπε:
georgehairs είπε:
Ελπιζω να σου πανε ολα καλα φιλε καλη επιτυχια και απο μενα. Να σε ρωτησω απο θεραπεια τι ακολουθεις τωρα μετα τη μμ?

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε!!Να σαι καλά!! Βάζω κτ κρέμες για να επουλωθεί η δότρια αν εννοείς αυτό.αργότερα θέλω να βάλω minox kai κάτι τοπικό dht blocker. αν ξέρει κανένας κάποιο καλό που να μπορώ να φτιάξω ας μου προτείνει.
 

krhtikos21

Member
φοβάμαι την φίνα.λέω να αρχίσω με super zix η revivogen ή κτ τέτοιο σε συνδυασμό me minox και άμα δε δω φως θα πάρω φινα .τι είναι καλύτερο σε τοπικό με συνδυασμό minox foam?
 
Δυστυχως στα τοπικα δεν εχω αποψη μιας και ξεκινησα με ΦΙΝΑ και δεν εχω παρενεργειες μεχρι στιγμης (εδω και 3,5 χρονια) οποτε ψαξου στο φορουμ θα βρεις πολλες πληροφοριες. Απο την κλινικη σου ειπαν για ΦΙΝΑ?

krhtikos21 είπε:
φοβάμαι την φίνα.λέω να αρχίσω με super zix η revivogen ή κτ τέτοιο σε συνδυασμό me minox και άμα δε δω φως θα πάρω φινα .τι είναι καλύτερο σε τοπικό με συνδυασμό minox foam?
 

krhtikos21

Member
δεν μου είπανε κτ εγώ άρχισα να ρωτάω και μου είπε ο γιατρός να πάρω άφοβα. παρόλο που του έχω τυφλή εμπιστοσύνη έχω ενδοιασμούς σε αυτό το κομμάτι. γτ έχω ακούσει διάφορα. αλλά δε τhn γλιτώνω από οτι βλεπω :p
 

thimios72

Member
krhtikos21 είπε:
δεν μου είπανε κτ εγώ άρχισα να ρωτάω και μου είπε ο γιατρός να πάρω άφοβα. παρόλο που του έχω τυφλή εμπιστοσύνη έχω ενδοιασμούς σε αυτό το κομμάτι. γτ έχω ακούσει διάφορα. αλλά δε τhn γλιτώνω από οτι βλεπω :p
γεια σου φιλε! τεσταρε πρωτα κανα τοπικο και μετα πηγαινε στη φινα.
 

koskar

Member
Φιλε εαν και πολυ μικρος για μμ εκανες τουλαχιστον σωστη επιλογη με το συγκεκριμένο γιατρο. Εαν τηρησεις τις οδηγιες που σου εδωσε η κλινικη θα εχεις ενα πολυ καλό αποτελεσμα. Θεωρω πολυ σωστη την επιλογη να μην κατεβασεις την hairline λογο της μικρης ηλικιας που εισαι, καθώς στο μέλλον θα χρειαστεις και δευτερη μμ. Πάντως έχεις κανει ηδη το πρωτο σωστο βημα. Τωρα θελει πολυ υπομονη...
 

thimios72

Member
krhtikos21 είπε:
γεια σου thimio!! εσύ παίρνεις κανα τοπικό?
Eγω φιλε μου 18 χρονια εχω ριξει στο κεφαλι μου μπολικο πραμα. Αυτα που δουλεψαν σε εμενα ηταν μινοξιντιλ και το ζινκ στην αρχη του και με ψιλοβοηθανε το τρικομιν και ρεβιβο. Βεβαια στα 41μου ειναι δυσκολα τα πραγματα αλλα σε εσενα που εισαι φρεσκος μπορει να κανουν καλη δουλεια!
 

krhtikos21

Member
εγώ σκέφτομαι να ξεκινήσω συντηρητικά για αρχή,με minox kai derma roller en telei,και αν δε δω φως θα συνεχίσω με φίνα κερδίζοντας χρόνο για την επόμενη επέμβαση.το θέμα είναι πως διορθώθηκε η hairline που πραγματικά σε κάνει άλλον άνθρωπο γτ αλλάζει το πρόσωπο.η αραίωση πίσω όταν έρθει θα με χαλάσει αλλά σίγουρα πολύ λιγότερο σε σχέση με την μπροστά που με στιγμάτισε.
 

tak7

New Member
Φίλε μου καλημέρα..σ εύχομαι και εγώ ότι καλύτερο και πιστεύω ότι θα το έχεις..
Να κάνω μια ερώτηση γενικη?
Στην h*c την fue την έκανε ο συγκεκριμένοσ γιατρός?και απο όταν έφυγε ποιος γιατρός τις αναλαμβάνει πλέον? Ειναι το ίδιο καλός όπως ο Γε***ου ή είναι καλύτερα να κάνεις fue στο Γε***ου και strip h*c..βοηθήστε αν μπορείτε γιατί ήρθε η ώρα κ για εμένα και επειδή σκέφτομαι να κάνω fue προς Κύπρο μεριά να δω ποια είναι καλύτερη επιλογή..?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

krhtikos21

Member
pan7 είπε:
Φίλε μου καλημέρα..σ εύχομαι και εγώ ότι καλύτερο και πιστεύω ότι θα το έχεις..
Να κάνω μια ερώτηση γενικη?
Στην h*c την fue την έκανε ο συγκεκριμένοσ γιατρός?και απο όταν έφυγε ποιος γιατρός τις αναλαμβάνει πλέον? Ειναι το ίδιο καλός όπως ο Γε***ου ή είναι καλύτερα να κάνεις fue στο Γε***ου και strip h*c..βοηθήστε αν μπορείτε γιατί ήρθε η ώρα κ για εμένα και επειδή σκέφτομαι να κάνω fue προς Κύπρο μεριά να δω ποια είναι καλύτερη επιλογή..?

ευχαριστώ φίλε μου!!!να είσαι καλά!!και εσύ καλή δύναμη σε ότι αποφασίσεις να κάνεις.Καταρχάς να σου υπενθυμίσω πως από εδώ θα ακούσεις γνώμες και από εκεί και πέρα μπορείς να το ψάξεις μόνος σου γιατί κανένας δεν κατέχει το αλάνθαστο.Πάλι καλά που έχουμε και το διαδίκτυο και λίγα μένουν κρυφά.Τώρα τις επεμβάσεις τις κάνει ο Μάρας στην hdc.O Γεωργίου ήταν ο αρχιγιατρός εκεί και έφυγε πριν 2 χρόνια με όλο του το team.Αν θες να δεις αποτελέσματα και των 2 γιατρών ψάξε για αποτελέσματα τους σε άλλα forum της Ευρώπης που έχει πάαρα πολλά και κάνε συγκρίσεις.
 

n094

Active Member
Ντερμα ρολερ ουτε για πλακα πριν εχεις την πληρη φυτρωση, κατα τη γνωμη μου δεν πρεπει να το ρισκαρεις.
 

krhtikos21

Member
ναι εννοειται αυτό.απλά ψάχνω να δω πως θα ξεκινήσω.σε κανα μηνα ενάμησι θα ξεκινήσω την minox.και μετά βλέπω
 

prowler3

Member
Καλή τύχη εύχομαι φίλε.
Φαίνεται εξαιρετική δουλειά. Προσοχή τώρα για να πάνε όλα κατ ευχήν!
 

alekontas

Member
tropheus είπε:
n094 είπε:
... εμείς εδώ μπορεί να φαγωνόμαστε για το αν ο ένας είναι καλύτερος από τον άλλον, αλλά αυτοί μεταξύ τους είναι μια χαρά και μιλάνε, συνδιαλέγονται ανταλλάσσουν απόψεις και βρίσκονται συχνά σε συνέδρια...

Φίλε n094 αυτοί καλά κάνουν και "χαριεντίζονται" και εμείς καλά κάνουμε και το ψάχνουμε. " Κόρακας κοράκου μάτι δε βγάζει "
Άσε που ξέρω και παρασκήνια "από μέσα" τα οποία δείχνουν ότι τα πράγματα μεταξύ τους δεν είναι όπως φαίνονται μπροστά ...

Προσωπικά δεν μπορώ να μην πω για τα δεκάδες "σφαγμένα" παιδιά που βλέπω στο γυμναστήριο αποτέλεσμα γνωστών ελληνικών "κρεοπωλείων" που θέλουν να λέγονται κλινικές μεταμόσχευσης μαλλιών. Δε λέω ότι όλοι κάνουν κακή δουλειά αλλά όποτε έχω δει κακό αποτέλεσμα και το έχω συζητήσει είναι πάντα αποτέλεσμα ελληνικών χεριών. Και δυστυχώς πολλά περιστατικά είναι και πρόσφατα.

Πάντα φιλικά ...
Aκόμα περιμένω ένα σχόλιο,,,
 

krhtikos21

Member
alekontas είπε:
tropheus είπε:
n094 είπε:
... εμείς εδώ μπορεί να φαγωνόμαστε για το αν ο ένας είναι καλύτερος από τον άλλον, αλλά αυτοί μεταξύ τους είναι μια χαρά και μιλάνε, συνδιαλέγονται ανταλλάσσουν απόψεις και βρίσκονται συχνά σε συνέδρια...

Φίλε n094 αυτοί καλά κάνουν και "χαριεντίζονται" και εμείς καλά κάνουμε και το ψάχνουμε. " Κόρακας κοράκου μάτι δε βγάζει "
Άσε που ξέρω και παρασκήνια "από μέσα" τα οποία δείχνουν ότι τα πράγματα μεταξύ τους δεν είναι όπως φαίνονται μπροστά ...

Προσωπικά δεν μπορώ να μην πω για τα δεκάδες "σφαγμένα" παιδιά που βλέπω στο γυμναστήριο αποτέλεσμα γνωστών ελληνικών "κρεοπωλείων" που θέλουν να λέγονται κλινικές μεταμόσχευσης μαλλιών. Δε λέω ότι όλοι κάνουν κακή δουλειά αλλά όποτε έχω δει κακό αποτέλεσμα και το έχω συζητήσει είναι πάντα αποτέλεσμα ελληνικών χεριών. Και δυστυχώς πολλά περιστατικά είναι και πρόσφατα.

Πάντα φιλικά ...
Aκόμα περιμένω ένα σχόλιο,,,

από μένα?
 

agnosti_f

New Member
Καλησπερα,διαβαζω με προσοχη το θεμα σας.Ειμαι κοπελα 35 ετων,αντιμετωπιζω ΑΑ επι 4 ετη κοντα κ στο βαθος οριζοντα-οχι πολυ μακρινου-βλεπω την μεταμοσχευση.Αν κ το κοστος θεωρω οτι ειναι υπερογκο στις μερες μας,ειδικα για επεμβαση αισθητικης φυσεως!
Ηθελα να ρωτησω το παιδι που εκανε την επεμβαση,αρχικα καποια πραγματα.Αρχικα,να σου ευχηθω να εχεις τα καλυτερα αποτελεσματα κ ν αποκατασταθει η ψυχολογια σου διοτι οσοι αντιμετωπιζουμε αλωπεκια-ειδικα εμεις οι κοπελες-περναμε καταθλιψη...Εμφυτευσες,περιπου 3.000 μοσχευματα!Θα ηθελα να μου πεις,αν σου ειναι ευκολο:
-μετα την εγχειριση τι σου εχει δοθει ως συντηρηση πχ σαμπουαν,λοσιον κτλ...δεν ξερω γι αυτο κ σε ρωτω!
-αν υπαρχει θεμα μετεγχειρητικου σοκ κ απωλειας νεων τριχων.Εχω διαβασει οτι στις γυναικες υφισταται σ ενα σεβαστο ποσοστο!
-Λογικα καποια απο τα μοσχευματα θα χαθουν,διοτι θα ηταν τριχες σε τελογενη φαση οπερ σημαινει,για χασιμο.Λεω χαζομαρες?
-Τα 3.000 μοσχευματα ειναι μια προς μια τριχα ξεχωριστα?Ειναι σαν να λεμε 3.000 νεες τριχες?Η ειναι ο θυλακας π.χ οπου πανω του μπορει να υπαρχουν 2-3τριχες,μαζι εμφυτευμενες?
Οποιος ειναι γνωστης πολυ καλος του θεματος,παρακαλω θα ηθελα σε οτι μπορει απο τα παραπανω,να μου δωσεις απαντησεις!Ευχαριστω!
 

krhtikos21

Member
agnosti_f είπε:
Καλησπερα,διαβαζω με προσοχη το θεμα σας.Ειμαι κοπελα 35 ετων,αντιμετωπιζω ΑΑ επι 4 ετη κοντα κ στο βαθος οριζοντα-οχι πολυ μακρινου-βλεπω την μεταμοσχευση.Αν κ το κοστος θεωρω οτι ειναι υπερογκο στις μερες μας,ειδικα για επεμβαση αισθητικης φυσεως!
Ηθελα να ρωτησω το παιδι που εκανε την επεμβαση,αρχικα καποια πραγματα.Αρχικα,να σου ευχηθω να εχεις τα καλυτερα αποτελεσματα κ ν αποκατασταθει η ψυχολογια σου διοτι οσοι αντιμετωπιζουμε αλωπεκια-ειδικα εμεις οι κοπελες-περναμε καταθλιψη...Εμφυτευσες,περιπου 3.000 μοσχευματα!Θα ηθελα να μου πεις,αν σου ειναι ευκολο:
-μετα την εγχειριση τι σου εχει δοθει ως συντηρηση πχ σαμπουαν,λοσιον κτλ...δεν ξερω γι αυτο κ σε ρωτω!
-αν υπαρχει θεμα μετεγχειρητικου σοκ κ απωλειας νεων τριχων.Εχω διαβασει οτι στις γυναικες υφισταται σ ενα σεβαστο ποσοστο!
-Λογικα καποια απο τα μοσχευματα θα χαθουν,διοτι θα ηταν τριχες σε τελογενη φαση οπερ σημαινει,για χασιμο.Λεω χαζομαρες?
-Τα 3.000 μοσχευματα ειναι μια προς μια τριχα ξεχωριστα?Ειναι σαν να λεμε 3.000 νεες τριχες?Η ειναι ο θυλακας π.χ οπου πανω του μπορει να υπαρχουν 2-3τριχες,μαζι εμφυτευμενες?
Οποιος ειναι γνωστης πολυ καλος του θεματος,παρακαλω θα ηθελα σε οτι μπορει απο τα παραπανω,να μου δωσεις απαντησεις!Ευχαριστω!

1 μου έχει δοθεί σαμπουαν και κάποιες κρέμες για την δότρια
2 λίγες χάνονται αλλά αυτό επαφίεται και περιορίζεται στην εμπειρία του γιατρού
3 για τις γυναικες δε ξερω αν συμβαίνει κτ τέτοιο σε μας δε τ έχω ακούσει να συμβαίνει τουλάχιστον εγώ
4όχι δεν είναι μία προς μία τρίχα αλλά οικογένειες τριχών πχ 2 τριχα τριτριχα αλλά και μονότριχα.τα μονότριχα μπαίνουν μπροστά
Σε ευχαριστώ πολύ κοπελιά για τα καλά σου λόγια σε καταλαβαίνω απόλυτα τι περνάς τα έχουμε ζήσει όλοι εδώ μέσα.Να εχεις υπομονή.Και ρώτα ό,τι άλλο θες με χαρά να σε βοηθήσω και εγώ και τα υπόλοιπα παιδιά :)
 
Μπλουζα