Konakihotel, injertocapilar (ferreira/lorenzo), fue, 1901 grafts, 26/9/2018

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μα για αυτούς που βλέπουν αντικειμενικά και έχουν γνώση, το βίντεο και μάλιστα με ζουμ στην hairline είναι η τεκμηρίωση. Η κριτική που θα έκανε ένας καλόπιστος θα ήταν να πει εκπληκτική πυκνότητα και πιθανώς να κάνει και ένα σχόλιο για φυσικότητα αν δεν καταλαβαίνει. Εσυ πήγες κατευθείαν εκεί και μίλησες για roll effect. Δεν με νοιάζει να «στιγματίστω», οι απόψεις μου είναι σταθερές και πάντα συνοδεύονται με ανάλυση.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vag25

Well-Known Member
akis παρε ενα 15χρονο σηκωσε την hairline ετσι και παρε φωτογραφια. Το ιδιο πραγμα θα δεις.
 

leas

Well-Known Member
Έχει γράψει πως η τιμή είναι ένα αρνητικό..
Και κατάφερε και τον έψησε να δεχθεί να έρθει Ελλάδα για δωρεάν διάγνωση και λογικά θα γίνει και καλύτερη τιμή για ποιους;; Για τα μέλη του ελληνικού φόρουμ από έναν από τους κορυφαίους..
 

Akis-multi

Well-Known Member
Μα για αυτούς που βλέπουν αντικειμενικά και έχουν γνώση, το βίντεο και μάλιστα με ζουμ στην hairline είναι η τεκμηρίωση. Η κριτική που θα έκανε ένας καλόπιστος θα ήταν να πει εκπληκτική πυκνότητα και πιθανώς να κάνει και ένα σχόλιο για φυσικότητα αν δεν καταλαβαίνει. Εσυ πήγες κατευθείαν εκεί και μίλησες για roll effect. Δεν με νοιάζει να «στιγματίστω», οι απόψεις μου είναι σταθερές και πάντα συνοδεύονται με ανάλυση.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Το ότι δε σε νοιάζει να στιγματιστείς εσύ και δεν εχεις προβλημα να νομιζουν οτι εισαι κατι που δεν εισαι δεν σημαίνει ότι ισχύει και για τους υπολοιπους. Πολύ εγωιστική η προσέγγιση σου όπως τα περισσότερα μνμτα σου.
 

Akis-multi

Well-Known Member
Δεν εχει γραψει, γιατι μαλλον δεν εχει αρνητικο.
αντικειμενικοτητα δεν ειναι να κοβεις παντα το καρπουζι στην μεση.
Εσύ δεν έχεις δει εδώ μέσα καλύτερα αποτελέσματα από καποια της injerto capillar από το youtube; Πχ. Αlexandros από dhi; Με ισάξια grafts πάντα, μη μπερδευτείς πχ που εδώ στο βίντεο έχει βάλει 2500 σε μικρή περιοχή. Δε μπορεί.
 

Akis-multi

Well-Known Member
Τέλος πάντων μη το συνεχίσουμε άλλο. Χαλάω και το νημα του φίλου. Όλοι βλέπουμε και κρινουμε την εικονα, αυτή που έχει σημασία.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Το ότι δε σε νοιάζει να στιγματιστείς εσύ και δεν εχεις προβλημα να νομιζουν οτι εισαι κατι που δεν εισαι δεν σημαίνει ότι ισχύει και για τους υπολοιπους. Πολύ εγωιστική η προσέγγιση σου όπως τα περισσότερα μνμτα σου.

Φυσικά και δεν με νοιάζει να στιγματιστω από αυτούς που θέλουν να μας πείσουν ότι δεν υπάρχουν παράθυρα, ότι οι πυκνότητες της Dhi είναι θεϊκές και όλα τα άλλα ωραία. Τώρα ότι είμαι κάτι που δεν είμαι αυτό ας το εξηγήσεις εσυ τι σημαίνει, εγώ δεν το καταλαβαίνω.

Ως προς την κλινική «μου», έχω την τύχη να υποστηρίζω τη «Φερράρι» και δεν το λέω εγώ αλλά όλη η επιστημονική κοινότητα. Τώρα αν δεν το ξέρεις εσύ, ή δεν θες να το παραδεχτείς είναι δικό σου θέμα. Αυτη όμως είναι η πραγματικότητα. Δεν το συνεχίζω άλλο γιατί επαναλαμβανόμαστε.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Akis-multi

Well-Known Member
Φυσικά και δεν με νοιάζει να στιγματιστω από αυτούς που θέλουν να μας πείσουν ότι δεν υπάρχουν παράθυρα, ότι οι πυκνότητες της Dhi είναι θεϊκές και όλα τα άλλα ωραία. Τώρα ότι είμαι κάτι που δεν είμαι αυτό ας το εξηγήσεις εσυ τι σημαίνει, εγώ δεν το καταλαβαίνω.

Ως προς την κλινική «μου», έχω την τύχη να υποστηρίζω τη «Φερράρι» και δεν το λέω εγώ αλλά όλη η επιστημονική κοινότητα. Τώρα αν δεν το ξέρεις εσύ, ή δεν θες να το παραδεχτείς είναι δικό σου θέμα. Αυτη όμως είναι η πραγματικότητα. Δεν το συνεχίζω άλλο γιατί επαναλαμβανόμαστε.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Για το ότι δε σημαίνει ότι δεν ισχύει και για τους υπολοίπους δεν είδα να το σχολιασες μάλλον γιατι δε σου καίγεται καρφί. Απλά δε περιστρεφεται η κοινότητα του φόρουμ γύρω από εσένα. Μη στιγματιζεις ανθρώπους που δε συμφωνούν μαζί σου. Οφείλεις να το καταλάβεις.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μάλλον γιατί δεν καταλαβα τι εννοείς, πες το ξεκάθαρα να σου απαντήσω


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
@Akis-multi Το μόνο αφύσικο στην Hairline του Ferreira είναι ότι ειναι τόσο πυκνή που βλέποντας τον τύπο που την κουβαλάει, ειδικα αν είναι γυρω στα 40, αναρωτιεσαι πόσο κωλοφαρδος είναι που εχει κρατησει μαλλί 20 χρόνου.

Το αν κάνει αντίθεση χρωματική αυτό είναι άλλο θεμα, αν έβλεπα εσένα δίπλα στο περιστατικό του Ferreira, την δικη σου Hairline θα κοίταζα λόγω ευθειας τοποθέτησης και αραιωσυνης και θα σχολιάζα αρνητικά.

Τώρα αν ψαχνουμε να βρούμε ενα δύο αρνητικά σε μια κλινική που έχει παράξει χιλιαδες αποτέλεσμα απειρου κάλλους μπορεί να τα βρούμε αλλά θα είναι σταγόνα στον ωκεανό, θα είναι το απόλυτο μηδεν.

Εκτός από την τιμη λοιπον μπορείς να παραθέσεις αρνητικά στοιχεία της εν λογω κλινικης? Εδώ ειμαστε, να παραθέσεις όμως στοιχεία όχι λόγια και απόψεις. Ότι ο Mod έχει πάθει '' ψυχωση'' με την Ferrari και εσυ του την λες γιατι υποστηριζεις πως το Hundai πάει καλύτερα αυτό πραγματικά ξεπερνάει κάθε έννοια λογικής.

Επισης μιλάμε για ενα γιατρό που έχει βγάλει τον couto και άλλους Ισπανούς οι οποίοι κυριολεκτικά γαζωνουν στα καράφλα μας κεφαλια.

Βεβαια σε μια μμ άλλοι εχουν τον πήχη χαμηλα και αλλοι τον έχουν ψηλά, όπως έγραψε και ο φίλος @mic6 ότι δεν τον νοιάζει αν η δοτρια θα έχει κενά η παράθυρο.
ελληνικη πραγματικοτητα λέγεται αυτό.







Φυσικά και δεν με νοιάζει να στιγματιστω από αυτούς που θέλουν να μας πείσουν ότι δεν υπάρχουν παράθυρα, ότι οι πυκνότητες της Dhi είναι θεϊκές και όλα τα άλλα ωραία. Τώρα ότι είμαι κάτι που δεν είμαι αυτό ας το εξηγήσεις εσυ τι σημαίνει, εγώ δεν το καταλαβαίνω.

Ως προς την κλινική «μου», έχω την τύχη να υποστηρίζω τη «Φερράρι» και δεν το λέω εγώ αλλά όλη η επιστημονική κοινότητα. Τώρα αν δεν το ξέρεις εσύ, ή δεν θες να το παραδεχτείς είναι δικό σου θέμα. Αυτη όμως είναι η πραγματικότητα. Δεν το συνεχίζω άλλο γιατί επαναλαμβανόμαστε.


Sent from my iPhone using Tapatalk






Μάλλον γιατί δεν καταλαβα τι εννοείς, πες το ξεκάθαρα να σου απαντήσω


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

makis25

Well-Known Member
akis multi το καρε που βαλες απο το βιντεο ειναι παραπλανητικο , αν καποιος δει το βιντεο η δουλεια ειναι εξαιρετικη . Βασικα οσο περισσοτερο προβαλονται τετοιες δουλειες , τοσο ποιο απαιτητικοι θα γινονται οι πελατες και απο τις ελληνικες κλινικες . Και οι ελληνικες κλινικες ( εδω και καιρο ) εχουν δυο επιλογες . 1) Βελτιωση 2) χαμηλες τιμες . Νομιζω πως απο τα τελη του 2016 και μετα εχουν επιλεξει το 2 . Τελικα σκεφτομαι πως ειναι πολυ δυσκολο το ισπανικο stantard of care στις μεταμοσχευσεις . Αλλιως γιατι οι δικοι μας δε το πιανουν . Στην Ελλαδα ειμαστε 10 χρονια πισω ( πυκνοτητα , φυτρωση , τοποθετηση , τιμες , διαγνωση , δοτρια , φαρμακα κτλ ) Στη Κυπρο ειναι 3-4 χρονια πισω ( δε μελετουν τη δοτρια , δε μετρουν διαμετρο ) Και στην ισπανια εχουν τα πρωτεία . ( μαζι με κατι εξωπραγματικες hairline που χω δει απο τον Diep , ασιατης στο san francisco και τον umar που ειναι ικανος να βγαλει ολες τις τριχες απο παντου( παντου ομως) στο σωμα να τις φυτέψει στο κεφαλι για να μην εχεις φαλακρα)
 

tol

Well-Known Member
Πέτυχα και ένα βιντεάκι του Fereirra στο youtube.

Φιλοι μου, βλεποντας το videaκι που ανεβασε ο CVIAL, απορω με τον υπερμετρο ενθουσιασμο που εδειξαν, ακομη και εμπειρα μελη (και φυσικα ο ιδιος ο CVIAL).

Απο τη στιγμη που δεν εχουμε ολοκληρωμενα και πληρη στοιχεια μιας μεταμοσχευσης πώς την κρινουμε "θεϊκη", "εξωπραγματικη", "απιστευτη" κ.α.;

Το μονο στοιχειο που διαθετουμε ειναι ο αριθμος των grafts. Τιποτα περισσοτερο. Ποσα cm2 ηταν η ληπτρια; Ποιος ο λογος ανα graft;

Παρακολουθωντας το video, μπορω να υποθεσω (και φυσικα να διαψευστω ή να επιβεβαιωθω) οτι η ληπτρια δεν υπερβαινει τα 30 cm2. Ο συγκεκριμενος ανδρας φαινεται οτι εχει προβλημα μονο σε μια μικρης εκτασης περιοχη στους κροταφους (περιπου 15 cm2 εκατερωθεν).

Πιθανον να τοποθετηθηκαν ολα τα grafts σε αυτη την πολυ περιορισμενη περιοχη. Εξαλλου στο video μονο hairline βλεπουμε και τιποτα αλλο.

Αν ειναι σωστη η υποθεση εργασιας που κανω (γιατι μονο υποθεσεις μπορουμε να κανουμε, αφου ειναι ελλειπεστατα τα δεδομενα της μμ) τοτε με απλα μαθηματικα μιλαμε για 80 grafts ανα cm2!!!!!!
(2500 grafts/ 30 cm2)

Επισης, αν ο λογος ανα graft ειναι 2,5 και αν η τριχα, οπως φαινεται, εχει μεγαλη διαμετρο και σκληρη, φανταστειτε για ποσο ευνοϊκες συνθηκες μμ μιλαμε.

Αναρωτιεμαι λοιπον, αν ο Βεκρης, οι νοσηλευτριες του, ο Λιοσης της DHI (που εκανε την τελευταια δικη μου μμ) και πολλοι αλλοι ειχαν στη διαθεση τους 2500 grafts για 30 cm2, ποσο χαλια αποτελεσμα θα ειχαν;

Ακομη και να ειχαν απωλειες 40%, θα μιλουσαμε για πυκνοτητα 50 grafts ανα cm2!!! Αρα παρα πολυ καλη πυκνοτητα.

Επομενως, φιλοι μου, μην ειμαστε υπερβολικα ενθερμοι υποστηρικτες ή κατηγοροι των κλινικων μμ, χωρις να διαθετουμε επαρκη στοιχεια.

Το να ειμαστε προκατειλημμενοι θετικα ή αρνητικα απεναντι σε κλινικες νομιζω δεν ειναι σωστο και δε βοηθαμε τα απειρα και νεα μελη στη ληψη σωστων αποφασεων.
 

Tsek

Well-Known Member
Μάλλον γιατί δεν καταλαβα τι εννοείς, πες το ξεκάθαρα να σου απαντήσω


Sent from my iPhone using Tapatalk
Όποιος έχει κάνει advance Και τολμήσει να πει κάτι υπερ της advance τον βαπτίζεις με έμμεσα σχόλια πληρωμένο εσύ και με άμεσα σχόλια διάφοροι καφενέδες του φόρουμ. Σαν αντμιν θα έπρεπε να μην αφήσεις να γίνεται αυτό.
Δεν μπορείς να καταλάβεις πως είμαστε απλά μέλη?
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Φιλοι μου, βλεποντας το videaκι που ανεβασε ο CVIAL, απορω με τον υπερμετρο ενθουσιασμο που εδειξαν, ακομη και εμπειρα μελη (και φυσικα ο ιδιος ο CVIAL).

Απο τη στιγμη που δεν εχουμε ολοκληρωμενα και πληρη στοιχεια μιας μεταμοσχευσης πώς την κρινουμε "θεϊκη", "εξωπραγματικη", "απιστευτη" κ.α.;

Το μονο στοιχειο που διαθετουμε ειναι ο αριθμος των grafts. Τιποτα περισσοτερο. Ποσα cm2 ηταν η ληπτρια; Ποιος ο λογος ανα graft;

Παρακολουθωντας το video, μπορω να υποθεσω (και φυσικα να διαψευστω ή να επιβεβαιωθω) οτι η ληπτρια δεν υπερβαινει τα 30 cm2. Ο συγκεκριμενος ανδρας φαινεται οτι εχει προβλημα μονο σε μια μικρης εκτασης περιοχη στους κροταφους (περιπου 15 cm2 εκατερωθεν).

Πιθανον να τοποθετηθηκαν ολα τα grafts σε αυτη την πολυ περιορισμενη περιοχη. Εξαλλου στο video μονο hairline βλεπουμε και τιποτα αλλο.

Αν ειναι σωστη η υποθεση εργασιας που κανω (γιατι μονο υποθεσεις μπορουμε να κανουμε, αφου ειναι ελλειπεστατα τα δεδομενα της μμ) τοτε με απλα μαθηματικα μιλαμε για 80 grafts ανα cm2!!!!!!
(2500 grafts/ 30 cm2)

Αναρωτιεμαι λοιπον, αν ο Βεκρης, οι νοσηλευτριες του, ο Λιοσης της DHI (που εκανε την τελευταια δικη μου μμ) και πολλοι αλλοι ειχαν στη διαθεση τους 2500 grafts για 30 cm2, ποσο χαλια αποτελεσμα θα ειχαν;

Ακομη και να ειχαν απωλειες 40%, θα μιλουσαμε για πυκνοτητα 50 grafts ανα cm2!!! Αρα παρα πολυ καλη πυκνοτητα.

Επομενως, φιλοι μου, μην ειμαστε υπερβολικα ενθερμοι υποστηρικτες ή κατηγοροι των κλινικων μμ, χωρις να διαθετουμε επαρκη στοιχεια.

Το να ειμαστε προκατειλημμενοι θετικα ή αρνητικα απεναντι σε κλινικες νομιζω δεν ειναι σωστο και δε βοηθαμε τα απειρα και νεα μελη στη ληψη σωστων αποφασεων.

Tol, όπως έχεις παρατηρήσει ποτέ δεν γίνεται φύτευση μόνο σε κενές περιοχές. Άρα μιλάμε για μια περιοχή 40cm2. H πυκνότητα στους κροτάφους είναι σίγουρα 60+ και σε συνδυασμό με την πολύ καλή φύτρωση και την χονδρή τρίχα δίνει αυτή την εκπληκτική πυκνότητα. Όλες οι Ελληνικές κλινικές φυσικά και έχουν 2500g και πελάτες που το θέλουν. Απλά δεν το τολμούν. Αυτή είναι η αλήθεια.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Όποιος έχει κάνει advance Και τολμήσει να πει κάτι υπερ της advance τον βαπτίζεις με έμμεσα σχόλια πληρωμένο εσύ και με άμεσα σχόλια διάφοροι καφενέδες του φόρουμ. Σαν αντμιν θα έπρεπε να μην αφήσει να γίνεται αυτό.
Δεν μπορείς να καταλάβεις πως είμαστε απλά μέλη?

Μάλλον σε παράλληλο σύμπαν βρισκόμαστε. Δεν έχω κάνει καμμία παρέμβαση σε νήματα της AHC παρα μόνο όταν βλέπω να "καταπίνετε" με χαρακτηριστική ευκολία όλα τα λάθη και τις παραλείψεις. Μην τρελαθούμε κιόλας.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Zob

Active Member
Φιλοι μου, βλεποντας το videaκι που ανεβασε ο CVIAL, απορω με τον υπερμετρο ενθουσιασμο που εδειξαν, ακομη και εμπειρα μελη (και φυσικα ο ιδιος ο CVIAL).

Απο τη στιγμη που δεν εχουμε ολοκληρωμενα και πληρη στοιχεια μιας μεταμοσχευσης πώς την κρινουμε "θεϊκη", "εξωπραγματικη", "απιστευτη" κ.α.;

Φιλε tol ο Cvial ουδεποτε εκρινε το συγκεκριμενο αποτελεσμα θεικο.
Απλα ειπε πως εαν πετυχει ο konaki παρομοια πυκνοτητα στη hairline με αυτη του τυπου στο βιντεο, τοτε θα εχει καταφερει ενα σουπερ αποτελεσμα.

Σχετικα με την dhi και την πυκνοτητα τοποθετησης των γκραφτς, οπως πολυ καλα γνωριζεις κι εσυ ο ιδιος,ακομη κι αν ειχαν στη διαθεση τους 2500 γκραφτς δεν θα επιχειρουσαν τοποθετηση μεγαλυτερη των 35 γκραφτς ανα τετρ.εκατοστο υπο τον φοβο των υπερβολικων απωλειων.
 

koumparos

Well-Known Member
Eγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι φανατιζόσαστε τοσο πολυ οσοι εχεται κανει στον βεκρη.Βλεπεται συνεχως εχθρους και ειστε ετοιμοι για μανουρα.Τα αποτελεσματα που εχεται παρει οι περισοτεροι ειναι κατι παραπανω απο αξιοπρεπη και νομιζω θα τα ηθελε και η πλειοψηφια του φορουμ στη δικη του μμ.Υπαρχουν ομως και καλυτεροι γιατροι απο τα κοριτσια του βεκρη που με το αναλογο τιμημα μπορουν να προσφερουν ακομα καλυτερο αποτελεσμα σχετικα με τον σχεδιασμο και την κατανομη των μοσχευματων.Τι να κανουμε συμβαινει και σε αλλους τομεις της ζωης μας να υπαρχει κατι καλυτερο απο αυτο που εχουμε ειτε μιλαμε για ενα ξυραφακι ειτε για ενα ελικοπτερο.Και τα παιδια που εκαναν dhi η ακομα και κυπρο εχουν δεχτει πολυ σκληρη κριτικη αλλα ποτε δεν υπερασπιστηκαν μεχρι θανατου την κλινικη η δημιουργησαν προβληματα στο φορουμ.
ΕΔΩ ΤΙΣ ΠΡΟΑΛΕΣ ΔΕΝ ΣΤΑΥΡΩΝΑΜΕ ΤΟΝ feriduni και δεν ανοιξε μυτη??Πριν μερικους μηνες ξεχε....με ολοι μαζι την HDC ....ποια??ΤΗΝ HDC μια απο τις καλυτερες κλινικες στον κοσμο η οποια ειναι ενα κλικ ποιο κατω απο τους κορυφαιους.Και ομως της αλαξαμε τον αδοξαστο για το εγκληματικο consultation στον σαλονικιο με τα γνωστα αποτελεσματα.
ΣΟΒΑΡΕΥΤΕΙΤΑΙ!!!!!
 

vag25

Well-Known Member
Εσύ δεν έχεις δει εδώ μέσα καλύτερα αποτελέσματα από καποια της injerto capillar από το youtube; Πχ. Αlexandros από dhi; Με ισάξια grafts πάντα, μη μπερδευτείς πχ που εδώ στο βίντεο έχει βάλει 2500 σε μικρή περιοχή. Δε μπορεί.

Για να συγκρινεις αποτελεσματα θα πρεπει να εχουμε ακριβως τις ιδιες συνθηκες. Αν μου φερεις ενα του λορετζο και ενα της DHI με τα ιδια ακριβως δεδομενα. Aς τα συγκρινουμε μετα.
 
Μπλουζα