Konakihotel, injertocapilar (ferreira/lorenzo), fue, 1901 grafts, 26/9/2018

Akis-multi

Well-Known Member
Akis μιλά για τον εαυτό σου και τους άλλους. Εγώ είπα τι είδα κατ’επαναληψη. Αν δεν θες να το καταλάβεις δικαίωμα σου. Άλλα το τι είδα θα το λέω εγώ και μόνο.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Τα γράφεις,δυστυχώς για σένα είναι γραμμένα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

danceworld_2001

Well-Known Member
Και για μένα το αποτέλεσμα αυτό φαίνεται λίγο κάπως αλλά η πυκνότητα ειναι τρελή. Φοβερές οι πληροφορίες του πάνου για τις περιπτώσεις των fine hair και απίστευτα εύστοχο το σχόλιο του που και εγώ εχω σκεφτεί με την τάση της ταύτισης του ασθενή με τον γιατρό και την τάση σχεδόν των περισσότερων απο εμας να υπερασπιζόμαστε τον γιατρό μας άρα και την επιλογή μας.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ευτυχώς που είναι γραμμένα, και λέγοντας αυτό να σταματήσουμε και την κουβέντα εδώ γιατί πλεόν γράφονται τα ίδια και τα ίδια και χαλάει και το νήμα


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Panos1982

Well-Known Member
Να ρωτήσω κάτι; Αυτή η hairline δηλαδή δε θυμίζει κούκλας; Δεν είναι σκληρή και αφύσικη;

Είναι hairline στα twenty’s akis όταν το μαλλί είναι «τοίχος» σαν του γιου μου. . Το «κούκλας» είναι κάτι άλλο και δεν έχει σχέση με αυτό αλλά με το να βλέπεις 3τριχα και 4τριχα plugs στη μπροστινή γραμμή.

Ετσι ξεκινησε το θεμα της "διαμαχης" και νομιζω οτι απαντησε πολυ σωστα ο cvial. Ηταν μια ακριβης απαντηση σε αυτο που ανεφερε ο Ακης . Οσων αφορα την κριτικη απεναντι στην σταση του Cvial δεν εχω δει ποτε να ξεκιναει να απανταει με αλλο υφος περαν του φυσιολογικου κ δεν βλεπω δολο.
Το οτι προωθει την κλινικη που εκανε μμ μιας και εχει πλεον τα κονε δεν θεωρειτε δολος γιατι μονο καλο εχει να προσφερει στους πασχοντες απο ΑΑ και πιθανους μεταμοσχευμενους γιατι αβανταρει μιας top class παγκοσμιας κλασσης κλινικη και μαλιστα προσπαθει και για καλυτερες τιμες που μονο ως θετικο μπορει να εκληφθει και μαλιστα ουτε καν για τον ιδιο αλλα για τους αλλους υποψηφιους.

Τωρα οσων αφορα το περιστατικο η hairline μπορει οταν σηκωσεις τις τριχες κοντρα και φαινονται οι ριζες να δειχνει οτι δεν ειναι φυσικη ( λογο των χαρακτηριστικων του συγκεκριμενου ατομου ) αλλα αυτο δεν ειναι το doll effect. το doll effect ειναι αυτο που απαντησε ο Cvial και ΔΕΝ συμβαινει εδω.
Επισης το οτι δεν δειχνει φυσικη οταν σηκωσεις το μαλλι κοντρα δεν ειναι ευθυνη του γιατρου !!!
Αν προσπαθει να περαστει το μνμ οτι ο γιατρος φτιαχνει αφυσικες η doll effect hairlines ειναι λαθος.

Επειδη πολλοι δεν εχουν οπως λεει κ ο ακης εντρυφησει στις μμ γι αυτο κ εγω εξηγω πολλες φορες αναλυτικα τι συμβαινει για να καταλαβαινει κ ο πιο αρχαριος στο θεμα μμ.

Στην απο κατω φωτο με μαυρο κυκλο βλεπεις τις ριζες των τριχων οταν τις ανασηκωνεις ενω διπλα με κοκκινο κυκλο βλεπεις πως δειχνει το μαλλι οταν το αφησεις ελευθερο, και δειχνει απολυτα φυσικο κ πολυ πυκνο.
Οποτε αν κρινεις αυτο το αποτελεσμα βαση της πυκνοτητας και του σχεδιασμου της hairline που αποτελουν κομματια που τα χειριζεται ο γιατρος ειναι τελεια. Αν το κρινεις απο αποψη φυσικων χαρακτηριστικων του συγκεκριμενου προσωπου παλι δειχνει τελεια εκτος απ την στιγμη που εκθετεις τις ριζες σηκωνοντας το μαλλι ορθιο (οπως στη φωτο) κι αυτο γιατι δεν βοηθανε τα χαρακτιρηστικα του συγκεκριμενου προσωπου. Ακομα κι αυτο ομως διορθωνεται σε αυτα τα περιστατικα με φυτευση αναμεσα στις ριζες των μαλλιων, απο αλλων μικρων τριχων απο σβερκο ή αλλα μερη του σωματος body fue.

Κλεινοντας να πω οτι εδω δεν κρινουμε τα φυσικα χαρακτηριστικα του καθενος αλλα κυριως τους γιατρους και τον τροπο που λειτουργουν.
Ας πουμε Ακη εσενα η επεμβαση σου ειναι πολυ καλη και επιτυχημενη αλλα υπαρχει κ ενα σημειο που υστερει φυσικοτητας οπως εχει αναφερθει κ αυτο ειναι το ολοισιο της hairline καθως κατευθυνεται προς το κροταφο, κι αυτο ειναι κατι που ειναι στο χερι του γιατρου κ μπορει να το βελτιωσει. Αυτα πρεπει να αναφερουμε κυριως ή τα παραθυρα γιατι αυτα χριζουν βελτιωσης.
Τωρα το vlaue for money ειναι ενα θεμα , για τα λεφτα που εδωσες τα εχεις παει παρα πολυ καλα , αν θα εδινες τα 3πλασια + σε εναν αλλον τοπ ισως και να τα πηγαινες ακομα καλυτερα σε καποια σημεια, αλλα δε θα ηταν value for money πιθανος για σενα αυτο. Το θεμα μας ειναι να εκθετουμε τα μειονεκτηματα των γιατρων μας εδω στην ελλαδα ετσι ωστε να τα γνωριζουν οι πελατες τους να τα αναφερουν κ να γινουν μοχλος πιεσης ωστε να τους ανακγαζουν να γινονται καλυτεροι.

vdfgdfgb.png
 

Panos1982

Well-Known Member
Θελω να αναφερω επισης οτι εκτος απ τους γιατρους μας στην ελλαδα που εχουν πολλα περιθωρια βελτιωσης αλλα τοσα εχουμε κι εμεις ως μελη.
Εχω γινει μελος σε πανω απο 10 φορουμ εξωτερικου κ εχω μιλησει με πολυ κοσμο και ολα ειναι καλυτερα απ αυτο εδω που ειμαστε, οι γιατροι τους επισης καλυτεροι απ αυτους εδω που εχουμε.

Ουτε οι γιατροι μας εχουν την νοοτροπια της υγιης εξελιξης αλλα ουτε κι εμεις ως μελη, γιατι ολοι μεγαλωσαμε με την ιδια νοοτροπια.
Και τα αποτελεσματα μας ως μελη αυτης της χωρας φαινονται και στους γιατρους μας αλλα κ σε εμας.

Καλους γιατρους θα εχουμε οταν κ αν αλλαξει ο τροπος σκεψης κ αντιληψης.
 

koumparos

Well-Known Member
Επίσης κάποιος που δεν ασχολείται με φόρουμ θα έβλεπε μια hairline με πολύ μαλι και μια hairline με κανονικό μαλι για την ηληκια του Άκη.Σε καμία περίπτωση δεν θα του πέρναγε από το μυαλό ότι έγινε μμ.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Panos1982, σε ευχαριστώ που με απάλλαξες από την υποχρέωση να απαντάω διαρκώς και μονότονα στα αυτονόητα και χιλιογραμμένα. Δυστυχώς όταν για κάποιο λόγο "κολλήσει" η βελόνα, χάνεται η λογική και το θέμα γίνεται μόνο προσωπικό. Είναι προφανές. Το πιο πάνω σχολιό σου όμως αγγίζει την καρδιά του προβλήματος. Δεν έχουμε πολλά σκεπτόμενα μέλη, αλλά οπαδούς, "μουντζαχετίν", οι οποίοι με 2-3 απλοικά επιχειρήματα περί value for money (το οποίο φυσικά έχει την αξία του) εξαντλούν το θέμα της μμ και αρχιζουν τις απλουστεύσεις του τυπου "στα *α*αρια μου η δότρια αρκεί να βγάλω μαλλί στη λήπτρια" και κάτι τέτοια. Τα τελευταία 2-3 χρόνια έχουν γραφτεί απίστευτα πράγματα, πραγματική προσβολή για κάποιον που ασχολείται με το αντικείμενο και βλέπει το χαμηλοτατο επίπεδο του Ελληνικού φόρουμ το οποίο χαμηλώνει διαρκώς.

Προφανώς κάποιοι ξεβολεύονται. Εξάλλου ένας από τους τροπους για να έλεγξεις τις μάζες είναι να τις ενθαρρύνεις να αρέσκονται στην μετριότητα, να απευθύνεσαι στο συναίσθημα παρά στη λογική, να τις κρατάς σε άγνοια και ανοησία.

Από τη δική μου θέση, θα μάχομαι υπερ της αριστείας. Δεν θα ασχοληθώ με value for money γιατί αυτό το καταλαβαίνει και ο άσχετος δεν χρειάζεται εμένα να του το εξηγήσω. Ο μοναδικός δρόμος για να ανέβει το επίπεδο είναι να μιμηθούμε τους καλύτερους όχι να συμβιβαστούμε με τους μέτριους ή τους κακούς.
 
Τελευταία επεξεργασία:

mic6

Well-Known Member
Panos1982, σε ευχαριστώ που με απάλλαξες από την υποχρέωση να απαντάω διαρκώς και μονότονα στα αυτονόητα και χιλιογραμμένα. Δυστυχώς όταν για κάποιο λόγο "κολλήσει" η βελόνα, χάνεται η λογική και το θέμα γίνεται μόνο προσωπικό. Είναι προφανές. Το πιο πάνω σχολιό σου όμως αγγίζει την καρδιά του προβλήματος. Δεν έχουμε πολλά σκεπτόμενα μέλη, αλλά οπαδούς, "μουντζαχετίν", οι οποίοι με 2-3 απλοικά επιχειρήματα περί value for money (το οποίο φυσικά έχει την αξία του) εξαντλούν το θέμα της μμ και αρχιζουν τις απλουστεύσεις του τυπου "στα *α*αρια μου η δότρια αρκεί να βγάλω μαλλί στη λήπτρια" και κάτι τέτοια. Τα τελευταία 2-3 χρόνια έχουν γραφτεί απίστευτα πράγματα, πραγματική προσβολή για κάποιον που ασχολείται με το αντικείμενο και βλέπει το χαμηλοτατο επίπεδο του Ελληνικού φόρουμ το οποίο χαμηλώνει διαρκώς.

Προφανώς κάποιοι ξεβολεύονται. Εξάλλου ένας από τους τροπους για να έλεγξεις τις μάζες είναι να τις ενθαρρύνεις να αρέσκονται στην μετριότητα, να απευθύνεσαι στο συναίσθημα παρά στη λογική, να τις κρατάς σε άγνοια και ανοησία.

Από τη δική μου θέση, θα μάχομαι υπερ της αριστείας. Δεν θα ασχοληθώ με value for money γιατί αυτό το καταλαβαίνει και ο άσχετος δεν χρειάζεται εμένα να του το εξηγήσω. Ο μοναδικός δρόμος για να ανέβει το επίπεδο είναι να μιμηθούμε τους καλύτερους όχι να συμβιβαστούμε με τους μέτριους ή τους κακούς.
Τέλεια. Όποιος δεν έχει 12000 ευρώ στην άκρη να μείνει άριστος και καράφλας τότε. Φοβερό σκεπτικό.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Σημαίνει ότι όταν επιδιώκεις την αριστεία, αντιγράφεις μεθοδολογίες από τους άριστους και προσπαθείς να τις επιβάλλεις στους μέτριους για να διορθωθούν. Να στο κάνω πιο λιανά με ένα μόνο παράδειγμα που θα το καταλάβεις. Θα πας στον Β. και θα του πεις "για ένα μικρό session 2500g θα βγάλεις από όλη τη δότρια αλλιώς γεία σου".
 
Τελευταία επεξεργασία:

vag25

Well-Known Member
Θα σε χαλαγε να ανεβει το επιπεδο και να εχεις και value of money σε ενα βαθμο?
Γιατι με τον ανταγωνισμο ΘΑ το εχεις.

Ελλαδαρα. Μια ζωη μας θα χαλαει η προοδος. Ειμαστε γεννημενοι για το μετριο.
 

mic6

Well-Known Member
Θα σε χαλαγε να ανεβει το επιπεδο και να εχεις και value of money σε ενα βαθμο?
Γιατι με τον ανταγωνισμο ΘΑ το εχεις.

Ελλαδαρα. Μια ζωη μας θα χαλαει η προοδος. Ειμαστε γεννημενοι για το μετριο.
Προσωπικά με χαλάει το μέτριο πολύ και στη δουλειά μου φροντίζω να είμαι άριστος. Αλλά για κάποιους ανθρώπους μια διαφορά που βλέπουν μόνο 5 ειδικοί στη hairline δεν κοστίζει 10000 ευρώ παραπάνω.

Και για να το προσωποποιήσω πες μου έναν σοβαρό λόγο να είχα κάνει την επέμβαση μου στην Κύπρο με 10000 που ζήτησαν ή στην Τουρκία Ισπανία με 15000+
 

vag25

Well-Known Member
Και για να το προσωποποιήσω πες μου έναν σοβαρό λόγο να είχα κάνει την επέμβαση μου στην Κύπρο με 10000 που ζήτησαν ή στην Τουρκία Ισπανία με 15000+

Ενα στα γρηγορα. Πιθανοτατα θα ειχες καλυτερη δοτρια για την επομενη και ενα 20% καλυτερο αποτελεσμα.
 

mic6

Well-Known Member
Θα ισχυε.

Γιατι να μην γινει καλος ο Βεκρης και να πεσει και η τιμη στην κυπρο?
Να υπαρχουν δυο καλες επιλογες.
Να γίνει καλύτερος.
Καλός είναι ήδη.
Και για τα χρήματα είναι ότι καλύτερο υπάρχει παγκοσμιως βάσει αποτελέσματος. Διόρθωσε με αν κάνω λάθος
 

Tsek

Well-Known Member
Ενα στα γρηγορα. Πιθανοτατα θα ειχες καλυτερη δοτρια για την επομενη και ενα 20% καλυτερο αποτελεσμα.
Αφού μόλις είπε ο misc ότι έβαλε 5.000 γκραφς σε 2 μερες όλοι βγήκαν να λένε πως μέχρι 3.800-4.000 βάζουν σαν όριο για προστασία της δότριας, πως θα είχε 20%καλύτερο αποτέλεσμα σε σχεδόν άδειο κεφαλι με λιγότερα γκραφς?
Μην λέμε ότι μας κατεβει.
 

mic6

Well-Known Member
Αφού μόλις είπε ο misc ότι έβαλε 5.000 γκραφς σε 2 μερες όλοι βγήκαν να λένε πως μέχρι 3.800-4.000 βάζουν σαν όριο για προστασία της δότριας, πως θα είχε 20%καλύτερο αποτέλεσμα σε σχεδόν άδειο κεφαλι με λιγότερα γκραφς?
Μην λέμε ότι μας κατεβει.
Κάνουν μαγικά έξω χαζέ
 
Μπλουζα