Konakihotel, dream team (lorenzo&feriduni), fue, 1260 grafts, 23&24/6/2017

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Φαινεται ξεκαθαρα οτι οι φωτογραφιες ειναι απογυμνωτικες.
Μην αμφιβαλλουμε και για τα ηλιου φαεινοτερα.
Αλλα διατηρω κι εγω τις επιφυλαξεις μου για το ποσο πυκνη ειναι η hairline.
Στα προηγουμενα ποστ αναφερθηκε το 40 γκραφτ/τετρ αλλα πιστευω πως αυτο ειναι το max.Ανα περιοχες θεωρω πως μπορει να εχει και λιγο κατω απο 30.
Αποψη μου ειναι πως μια πληρως ομογενοποιημενη hairline με σταθερα 40 γκραφτ/τετραγ δινει ενα πολυ αποτελεσμα.

Ποιός είπε ότι είναι πυκνή η hairline ή ότι είναι ένα πλήρες αποτέλεσμα? Έχει αναλυθεί δεκάδες φορές από την αρχή του νήματος. Το μόνο που έχει νόημα να σχολιάσουμε είναι το ποσοστό φύτρωσης.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Tsek

Well-Known Member
Ποιός είπε ότι είναι πυκνή η hairline ή ότι είναι ένα πλήρες αποτέλεσμα? Έχει αναλυθεί δεκάδες φορές από την αρχή του νήματος. Το μόνο που έχει νόημα να σχολιάσουμε είναι το ποσοστό φύτρωσης.

Το όλο concept ξεκίνησε με πλανο να επιλεγεί ένας υποψήφιος που δεν θα χρειαζόταν δευτερη επέμβαση και θα τον κάλυπτε πλήρως το workshop.
Και ο ίδιος ο Κονακι μάλιστα ηταν κάθετος σε δεύτερη επέμβαση.
Άρα θα έπρεπε τώρα να μιλάμε για ένα πλήρες αποτέλεσμα.

Το λέω για να θυμηθείς πως αρχίσαμε και που φτάσαμε γιατί ξεχνάς και τα γυρίζεις.. δεν το κάνεις επίτηδες αλλά δεν είναι και ωραίο
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Το όλο concept ξεκίνησε με πλανο να επιλεγεί ένας υποψήφιος που δεν θα χρειαζόταν δευτερη επέμβαση και θα τον κάλυπτε πλήρως το workshop.
Και ο ίδιος ο Κονακι μάλιστα ηταν κάθετος σε δεύτερη επέμβαση.
Άρα θα έπρεπε τώρα να μιλάμε για ένα πλήρες αποτέλεσμα.

Το λέω για να θυμηθείς πως αρχίσαμε και που φτάσαμε γιατί ξεχνάς και τα γυρίζεις.. δεν το κάνεις επίτηδες αλλά δεν είναι και ωραίο

Καλό θα είναι κάποια στιγμή να σταματήσεις τις ανούσιες αντιπαραθέσεις και τον υποβόσκοντα οπαδισμό αγνοώντας τα προφανή γιατί αν μη τι άλλο κουράζεις. Παραποιείς τα γεγονότα.

Να σου θυμίσω ότι το όλο "concept" ξεκίνησε για να μπουν 1000g και να χρησιμοποιηθεί για εκπαιδευτικούς σκοπούς κάποιο κεφάλι. Την επιλογή την έκανε ο Erdo στον οποίο έστελα αρκετούς υποψηφίους και επέλεξε για hairline τον Konaki και για crown κάποιον από την ΒΚ. Τους ήταν αδιάφορο αν θα ήταν ολοκληρωμένο ή όχι το αποτέλεσμα, εκπαιδευτικό workshop έκαναν. Το είχαν ξεκαθαρίσει από την αρχή ότι είτε στην Ισπανία είτε στην Τουρκία ο υποψήφιος θα μπορούσε να συνεχίσει για να κάνει ότι θέλει χωρίς περιορισμούς. Έτσι γίνεται σε όλα τα workshop και αυτό είναι και το σωστό.

Όπως αντιλαμβάνεσαι, με τον αυστηρό περιορισμό των 1000g, άγνωστα χαρακτηριστικά μαλλιού (πάχος, κλπ) και την επιλογή του ΙΔΙΟΥ του υποψηφίου να κατεβάσει την hairline εκεί που την κατέβασε είναι αστείο να μιλάμε για ολοκληρωμένο αποτέλεσμα. Αν ο Erdo ήθελε να δείξει τελικό αποτέλεσμα δεν θα ρώταγε καν τον konaki τι θέλει να κάνει. Θα εκλεινε λίγο τους κροτάφους και end of story. Απορώ πως δεν καταλαβαίνεις κάτι τόσο απλό.

Ο konaki ήταν (τώρα δεν είναι) αντίθετος σε 2η επέμβαση όταν τον είδαμε στην Αθήνα λίγο πριν την επέμβαση λόγω φόβου. Πριν ούτε καν τον ξέραμε. Τι θα λέγαμε? Ακυρώνεται το workshop? Αυτό που όντως έγινε ήταν με βάση την επιθυμία του Konaki για κατέβασμα της hairline να γίνει μια προσπάθεια (με αύξηση κάτα 250g μέσω του Lorenzo) για ένα αξιοπρεπές αποτέλεσμα.

Αυτή είναι όλη η αλήθεια και δεν γυρίζω τίποτα. Όλα αυτά είναι τόσο προφανή και χιλιοειπωμένα. Ξεκόλα.
 

Tsek

Well-Known Member
Επειδή ρώτησες :Ποιός μίλησε για ολοκληρωμένο αποτέλεσμα. Η απάντηση για εμένα βρίσκεται στην πρώτη σελίδα της παρουσίασης.
 

vag25

Well-Known Member
Πως γινεται ρε Τσεκ να καταλαβαινεις κατι διαφορετικο απο τους υπολοιπους;.
Απο την αρχη ηταν ξεκαθαρο τι συμβαινει εδω.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Επειδή ρώτησες :Ποιός μίλησε για ολοκληρωμένο αποτέλεσμα. Η απάντηση για εμένα βρίσκεται στην πρώτη σελίδα της παρουσίασης.

Η απάντηση για σένα προϋπήρχε στο μυαλό σου πριν ακόμα αρχίσει η παρουσίαση.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

le2der

Active Member
Πραγματικά πόση κούραση έχει βγει με αυτά τα "οπαδικά" για τις κλινικές . Ένα ξεσκαρτάρισμα να γίνει να τελειώνουμε, το ίδιο έργο σε επανάληψη σε καθημερινή βάση. Και αυτά τα καινούργια μέλη(bot) να ξεκαθαρίσουν που προτείνουν και κλινικές σε pm
 

Zob

Active Member
Ποιός είπε ότι είναι πυκνή η hairline ή ότι είναι ένα πλήρες αποτέλεσμα? Έχει αναλυθεί δεκάδες φορές από την αρχή του νήματος. Το μόνο που έχει νόημα να σχολιάσουμε είναι το ποσοστό φύτρωσης.
Ο χρηστης itsAllGone ανεφερε τα 40 γκραφτς ανα τετραγωνικο και σε αυτο αναφερομουν.
Η αμφισβητηση μου εχει να κανει με αυτον τον αριθμο που αναφερθηκε, κι οχι με το εαν ειναι μια πυκνη hairline η οχι.
 

konakihotel

Member
όταν με ξυρίσουν για την 2 μμ θα βγάλω φώτο και θα κάτσω να μετρήσω ένα προς ένα τα γκραφτ για να δω πόσα από τα 1260 έχουν μείνει και γενικά πώς έχει πάει η όλη τοποθέτηση...μέχρι τότε τελικό συμπέρασμα δε νομίζω ότι μπορούμε να βγάλουμε...
 
  • Like
Reactions: Zob

Tsek

Well-Known Member
όταν με ξυρίσουν για την 2 μμ θα βγάλω φώτο και θα κάτσω να μετρήσω ένα προς ένα τα γκραφτ για να δω πόσα από τα 1260 έχουν μείνει και γενικά πώς έχει πάει η όλη τοποθέτηση...μέχρι τότε τελικό συμπέρασμα δε νομίζω ότι μπορούμε να βγάλουμε...

Δεν λέει κάνεις οτι δεν βγηκαν τα γκραφς. Αλλού είναι οι ενστάσεις
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

turnfiji123

Active Member
Εγώ νομίζω ότι ο τσεκ μένει στο γεγονός ότι το πριν δείχνει καλύτερο από το μετά. Δηλαδή αν δείτε τις φωτό στην σελίδα 1, είναι μεν ελάχιστα πιο πάνω η hairline αλλά σε θέμα πυκνότητας και φυσικότητας είναι κομπλέ. Το μετά δείχνει την ελαφρώς κατεβασμένη hairline αλλά πολύ πιο αραιή όποτε σα να σου λέει πηγές για καλύτερα αλλά έγινες χειρότερα. Εγώ θα συμφωνήσω σε δυο πράγματα: 1. Δεν έπρεπε καν να κάνει μμ, και 2. Τώρα που το αποτέλεσμα δείχνει ελλιπές θα αναγκαστεί να κάνει 2η και να την πληρώσει κιόλας. Αλλά ο cvial έχει δίκιο σε ότι έγραψε πιο πάνω για τα κριτήρια με τα οποία έγινε ότι έγινε. Άρα ποιος δεν θα περίμενε ένα σχετικά μέτριο αποτέλεσμα; Θυμάμαι ακριβώς όταν έγινε το νήμα ότι κοιτούσα τις φωτό και έλεγα από μέσα μου ότι ο φίλος έχει πολύ πυκνό μαλλί για να κάνει κάτι με 1000. Αλλά από την άλλη δεν είμαι ειδικός όποτε λέω, για να δούμε...
 

Zob

Active Member
Εγώ νομίζω ότι ο τσεκ μένει στο γεγονός ότι το πριν δείχνει καλύτερο από το μετά. Δηλαδή αν δείτε τις φωτό στην σελίδα 1, είναι μεν ελάχιστα πιο πάνω η hairline αλλά σε θέμα πυκνότητας και φυσικότητας είναι κομπλέ. Το μετά δείχνει την ελαφρώς κατεβασμένη hairline αλλά πολύ πιο αραιή όποτε σα να σου λέει πηγές για καλύτερα αλλά έγινες χειρότερα. Εγώ θα συμφωνήσω σε δυο πράγματα: 1. Δεν έπρεπε καν να κάνει μμ, και 2. Τώρα που το αποτέλεσμα δείχνει ελλιπές θα αναγκαστεί να κάνει 2η και να την πληρώσει κιόλας. Αλλά ο cvial έχει δίκιο σε ότι έγραψε πιο πάνω για τα κριτήρια με τα οποία έγινε ότι έγινε. Άρα ποιος δεν θα περίμενε ένα σχετικά μέτριο αποτέλεσμα; Θυμάμαι ακριβώς όταν έγινε το νήμα ότι κοιτούσα τις φωτό και έλεγα από μέσα μου ότι ο φίλος έχει πολύ πυκνό μαλλί για να κάνει κάτι με 1000. Αλλά από την άλλη δεν είμαι ειδικός όποτε λέω, για να δούμε...
Οποτε υποστηριζει οτι δεν εγινε καλη ομογενοποιηση με τα υπαρχοντα μαλλια?
Ακομα κι ετσι να ειναι παντως, πιστευω οτι η εικονα του εχει βελτιωθει σε σχεση με το πριν.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Zob, δεν λέει αυτό, λέει ότι ήθελε και άλλη πυκνότητα το κατέβασμα της hairline για να δέσει με το πυκνό μαλλί πιο πίσω. By the way, δεν ήταν και λίγο το κατέβασμα της hairline. Απλά μπροστά θες πολλά μονότριχα, 2τριχα για να πιάσεις πυκνότητα άρα και αρκετά graft.

Ως προς το κόστος όμως είναι τυχερός. 1260 δωρεάν και τα υπόλοιπα (ας πούμε 800) σε προνομιακή τιμή λόγω workshop. Με λίγα λόγια, αν τελικά την κάνει Ισπανία (προς τα εκεί τον βλέπω) θα δώσει κανά 2χιλιαρο όταν για τα ίδια συνολικά graft θα έδινε 10K. Δεν το λες και άσχημο deal.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Zob

Active Member
Κατ την αποψη μου δεν ηταν και τοσο πυκνος μπροστα για αυτο αλλωστε εγινε και πυκνωση αναμεσα στα υπαρχοντα μαλλια.
Οπως και να χει με μια μεταμοσχευση σε γυμνη περιοχη, δυσκολα πετυχαινεις υψηλη πυκνοτητα.
Παντως εννοειται πως ο φιλος konaki βγηκε κερδισμενος απο ολη τη διαδικασια.
 

konakihotel

Member
για τα μοσχευματα που μπήκαν, εγώ θα ήμουν πολύ ευχαριστημένος

και γω γενικά για 1260 μοσχεύματα σε μια hairline που χρειαζόταν τουλάχιστον 1800 είμαι πολύ ευχαριστημενος...με μια πύκνωση και διόρθωση που θα κάνω σε 2η μμ πιστεύω να αγγίξουμε το άριστο αποτέλεσμα...
 

MariosOik

Active Member
Πολυ όμορφο αποτέλεσμα και ομολογώ ότι φίλε μου πλέον τα μαλλιά μας είναι αρκετά όμοια και αυτό με κάνει να συνειδητοποιώ γιατί δεν χρειάζομαι μμ ακόμα. Πολύ μικρός για πύκνωση και με την καλύτερη δυνατή θεραπεία. Βλέπω λοιπόν πολύ απλά και σωστά αυτό που λέει ο cvial, είναι λάθος να βγάζουμε συμπέρασμα με κόντρα ήλιο γιατί αυτό το μαλλί σε φυσιολογικές συνθήκες δεν μπορείς πλέον να πεις ότι έχει υποστεί αραίωση απο την στιγμή που φαίνεται τόσο φυσικό. Πραγματικά αν κάνεις πύκνωση θα έχεις το τέλειο μαλλί. Κλείνοντας πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τις απόψεις κάποιων εδώ μέσα πόσο αλλάζουν από άτομο σε άτομο. Κάποιοι για μένα με το ακριβώς ίδιο μαλλί μου λένε είσαι μπόμπα, μια μμ δεν μπορεί να σε βελτιώσει και την ίδια στιγμή εδώ μιλούν για ανύπαρκτη χερλάιν. Ωραία βάλτε τότε μια τέτοια φώτο χωρίς τοπίκ με κόντρα ήλιο να δούμε. Επιπλέον το πόσο δέρμα φαίνεται σε κάθε άτομο διαφέρει ανάλογα και με το καλούπι του. Έχω φίλο που με το τέλειο μαλλί όταν βάλει προιόν style φαίνεται πιο αραιός από μένα.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα